Autor Téma: pěstební system pro přežití  (Přečteno 1702 krát)

Offline jan

  • ***
  • Příspěvků: 2
pěstební system pro přežití
« kdy: Červen 08, 2017, 09:12:06 dopoledne »
podívejte se na tohle super věc www.vakplast.cz  @-->

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: pěstební system pro přežití
« Odpověď #1 kdy: Červen 08, 2017, 09:23:28 dopoledne »
Pokud si rýpnu, tak za tu cenu můžu mít jídlo na 30 let.:) Když se uskromním, tak na 150 let.:)

SoňaR

  • Host
Re: pěstební system pro přežití
« Odpověď #2 kdy: Červen 08, 2017, 09:44:50 dopoledne »
No levné to opravdu není. Přesto bych měla pár otázek:
Když dojde průmyslově vyrobené hydroponické hnojivo - čím se dá nahradit?
Když nepůjde elektřina - jde to nějak manuálně obstarat?
Jaké všechny rostliny v tom lze pěstovat? Kromě rajčat, salátu a některých bylin....
Chápu to správně, že je to určené do interiéru?
Jakou to má životnost?

edit: no je to fakt hoooodně drahé, když jsem se tak mrkla na ceny hnojiv, náhradních dílů a příslušenství (plastový výlisek za 800? )

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: pěstební system pro přežití
« Odpověď #3 kdy: Červen 08, 2017, 09:52:52 dopoledne »
Mrknul jsem se na odkaz a bude to chtít řádně vysvětlit, proč a k čemu to vlastně je. Protože za ty ceny jsem schopen sehnat zeleninovou zahradu kterou mohu potomkům odkázat nebo jednoosý malotraktor s kompletním příslušenstvím....který mi vydrží desítky let...

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: pěstební system pro přežití
« Odpověď #4 kdy: Červen 08, 2017, 10:16:15 dopoledne »
Berte to jako inspiraci - hned mne napadnula zadní stěna skleníku, za kterou bude prostor na klíčení, pikování sazeniček, mísení substrátu, na aquaponické nádrže a provádění dalši práce, která nepotřebuje intenzivní sluneční světlo..

Samozřejmě že to je velmi neuměle skrytá reklama.

Asi ty výlisky jsou drahé proto, že se jich dělá málo a také proto, že musí být z plastu, ze kterého se nelouží do vody žádná svinstva.

Kdybychom dali dokopy nějaký systém květináčů, včetně kapénkové závlahy, třeba by se společným nákupem nebo výrobou dalo dosáhnout zajímavých cen.

Kdyby nám nabídnul nějakou hodně výraznou množstevní slevu na HW, tak proč ne. Rozhodně nejsme ilegální pěstitelé konopí, takže za tyhle ceny rozhodně neeee.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: pěstební system pro přežití
« Odpověď #5 kdy: Červen 08, 2017, 10:25:16 dopoledne »
obávám se, že toto pěstování má smysl jen pro někoho.Umělé hmoty a živné roztoky jsou zcela opačně, než půda, příroda, matka země.A po průseru nepůjde ani elektřina, ani voda, ani si nekoupíte živný roztok, ani kusy umělé hmoty a za těch šedesát tisíc jsem kupoval hektar.Dobré, orné půdy ve vynikající bonitě.Ale jistě to najde svoje místo na trhu, zřejmě u milovníků umělé výživy a plastomilů a plastofilů.

Offline Petoza

  • ***
  • Příspěvků: 73
Re: pěstební system pro přežití
« Odpověď #6 kdy: Červen 08, 2017, 12:41:16 odpoledne »
Tak ma napadlo, ze v tom hnojive je ich "know how", a ked prehodime slovicka, tak nam z toho po nasom vyjde "hounoo" a hned je jasne co to hnojivo obsahuje....  :D

SoňaR

  • Host
Re: pěstební system pro přežití
« Odpověď #7 kdy: Červen 08, 2017, 02:35:54 odpoledne »
Tak snažím se být vstřícná, aby se zase neříkalo, že každého nového příchozího hned zaženeme... třeba nám ještě má co říct  :)

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: pěstební system pro přežití
« Odpověď #8 kdy: Červen 08, 2017, 06:05:43 odpoledne »
Už vím čemu děda říkal "zakletej prd v lucerně".  ;D

Systém pro přežití, který potřebuje elektriku (čerpadlo + osvětlení, čerpadlo bude mít odběr nula nula nic, ale osvětlení, 2x600-750w)...když ji nemá, jsou to jen předražený truhlíky spojený trubkou.

Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: pěstební system pro přežití
« Odpověď #9 kdy: Červen 08, 2017, 08:03:04 odpoledne »
To je na přežití pěstování trávy :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline jan

  • ***
  • Příspěvků: 2
Re: pěstební system pro přežití
« Odpověď #10 kdy: Červen 14, 2017, 05:50:30 dopoledne »
Dobry den nemel jsem cas ale urcite se tu jeste ukazu a budu resit vase pripominky.
takze k te cene je velka ale nebojte se rict o slevu kluci co to prodavaj jsou v pohode da se snima domluvit.jak psal sal je to uv stabilniho abs plastu a ten neco stoji.
k tem hnojkam pouzivame komercni hnojiva zn. jungle in da box(slozeni si najde kazdy na vebu) kdyby pri nejake katastrofe nebyly tak jak uz tu nekdo psal vsichni vime co pouzijeme,nebo dame do nadrze ryby a mame i hnojivo i jidlo .-).ohledne te elektriny cerpadlo ma 40w to je nic a navic muzeme pouzit 2 nadrze jednu nahore jednu dole a nechat pusobit gravitaci. osvetleni v nouzi staci i prirodni ale tech 2x250w co ted pouzivam si udelam  i z generatoru (vitr.plyn z biomasy,solary,voda atd) dale tu nekdo psal ze za to radsi koupi pudu coz je skvele ale pri katastrofe je zamorena puda k nicemu tak ze je lepsi mit i alternativu.dale jak tu nekdo psal otom skleniku tak ven se tento system nehodi prehreje se voda a znici koreny rostlin jinak nepouziva se zadny substrat zadny keramzit apd.jen voda a hnojiva klicit se da bez svetla a hnojiv napr psenice je za 2 dny. kte travce u nas to legislativa nepovoluje ale urcite je v pripade nouze dobre mit nejake lecive rostliny v semenne bance napr pro smenny obchod hodim tu i nejake fotky co pestujem jeste nevim jak se tu vkladaji zatim se mejte jan

Offline HonzaGre

  • ***
  • Příspěvků: 1
Re: pěstební system pro přežití
« Odpověď #11 kdy: Říjen 20, 2017, 11:58:41 dopoledne »
mě to připadá použitelné do nějakého protiatomového krytu, jako doplněk k taktickým zásobám potravin:

za 1) čerstvá zelenina je příjemným doplněním jídelníčku který bude poněkud "instantní"
za 2) přítomnost živých rostlin může napomáhat udržet lidi v lepší psychické kondici

pročítám zde mnoho diskusí, a jsem rád že jsou tu informace různé
já si to taky kupovat nebudu, ale jsem rád že jsem to viděl ;)