Autor Téma: Falešné vzpomínky z dětství..  (Přečteno 277 krát)

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
Falešné vzpomínky z dětství..
« kdy: Květen 17, 2017, 09:40:19 odpoledne »
Zajímavé je, že falešné vzpomínky z dětství jsou prý dost rozšířené.

Asi ano, moje starší dcera si pamatuje věci, které jsou nepravdivé, nejspíše jí to vysvětlila maminka..

Já si zase pamatuji invazi z roku 1968 - pamatuji si, jak jsem stál v postýlce, jak to hučelo a jak se lidé (máma, táta a brácha) okolo mne bojí.. Mohlo by to tak být, kdybych se narodil aspoň o rok dříve, jenže já jsem se narodil v prosinci 1967, takže jsem v srpnu 1968 asi ještě stát v postýlce nedokázal..

http://moneymag.cz/magazin/7752-vzpominate-na-zazitky-z-detstvi-nektere-se-vubec-nestaly
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

SoňaR

• Host
Re: Falešné vzpomínky z dětství..
« Odpověď #1 kdy: Květen 17, 2017, 09:43:31 odpoledne »
Ale jo, stát jsi už mohl  :)
Ale fakt je, že obzvláště malé děti považují za realitu i to, co se jim třeba jen zdálo, nebo dokonce i to, co si jen vymyslely.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Falešné vzpomínky z dětství..
« Odpověď #2 kdy: Květen 18, 2017, 10:41:58 dopoledne »
Zážitky dětí v takto útlém věku se zapisují do podvědomí čaasto pod silnými emocemi a bez rozumové kontroly, kterou ještě dídě nemá vybudovanou. Chybí i korekce osobní zkušeností a tak emoce převládají...A zpomínky jsou z pohledu dospělého naprosto fantastické.... Já si například pamatuji, jak jsem ve školkovém věku přelézal stráááášně vysoký plot o abych mohl na návštěvu za kamárádkou z druhého školkového oddělení. Když jsem tu zíďku viděl při náhodné příležitosti dnes, musel jsem se v duchu pousmát, překročil bych ji a šel bych dál, ale jako dítě jsem to viděl v měřítku Everestu a byla to pořádná výzva na kterou padly za oběť mé sváteční školkové kalhoty...k nelibosti maminky, která mi za odměnu vyprášila zadek...