Autor Téma: Když s vámi nesouhlasí  (Přečteno 4756 krát)

sulfat

  • Host
Když s vámi nesouhlasí
« kdy: Listopad 21, 2012, 02:16:12 odpoledne »
Stává se, že s vámi rodina a kamarádi nesouhlasí o připravenosti. Chce to svůj čas než je získáte. Nenuďte je a nepřemlouvejte je. Pomalu jim dělejte osvětu ke každé informaci, kterou vám řeknou. Buďte pozitivní.  Stačí si vzpomenout jak jste vy začinali. Ukažte jim svoje účty. Pokud je nepřesvětší co se děje kolem sebe, tak je možná přesvědší vidina ušetření peněz. Většina příprav není nuda. Přípravu se dá dělat zábavně a utužovat vztahy rodiny a kamarádské. Pozvolna jim ukažte a zapojte do některých dovednosti,které můžou být pro ně zajimavé.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #1 kdy: Listopad 22, 2012, 08:28:42 dopoledne »
Přesně tak, nejlepší je osobní příklad. když uvidí vaši spižírnu a vysvětlíte jim, kolik že ušetří /vydělají/  při nákupu trvanlivých potravin do zásoby, tedy, daleko více, než kdyby dali peníze na termínovaný vklad, tak se chytnou za nos a začnou přemýšlet..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re:Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #2 kdy: Listopad 22, 2012, 08:33:47 dopoledne »
Ku podivu moji rodičia ma v tomto podporujú do určitej miery. Otec prežil ako malý chlapec druhú vojnu a biedne povojnové roky, kedy väčšia či menšia všeobecná mizéria bola do roku 1955. Mamka bola s rodičmi v rokoch 1946-1953 na sudetách tak tiež vie svoje... a obaja zažili príchod "osloboditeľov" v roku 1968 kedy boli ráno prázdne obchody, po cestách sa premávali tanky a nákladiaky s bielym pruhom a situácia v zásobovaní sa  dala do poriadku o nejaký ten mesiac.  Keby vtedy doma nemali zemiaky, múku, kravu a kozy čo sa dojili, sliepky ... a dostatok soli tak vravia, že by to bolo dosť zlé.  Odporúčam vypočuť si staršie ročníky ako prežívali nepríjemné obdobia v našich dejinách. ....
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Knuft

  • Host
Re:Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #3 kdy: Listopad 22, 2012, 08:59:17 dopoledne »
První věc, nepropadejte panice. Zhluboka se nadechněte a začněte dělat plán. ;)

gogol

  • Host
Re:Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #4 kdy: Listopad 22, 2012, 09:18:45 dopoledne »
Zůstaňte v klidu a vemte krok za krokem.

Hannibal

  • Host
Re:Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 19, 2012, 09:39:51 dopoledne »
Nemáte nějaké praktické podklady na přesvěčení někoho?

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re:Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 19, 2012, 09:45:28 odpoledne »
Nemáte nějaké praktické podklady na přesvěčení někoho?

Zavolať niekoho čo zažil protektorát, druhú svetovú vojnu alebo august 68  na kávu alebo čaj a porozprávať sa na túto tému...
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 19, 2012, 09:51:14 odpoledne »
Nemáte nějaké praktické podklady na přesvěčení někoho?
Dal bych odkaz na oficialni vladni kanadskou stránku http://www.getprepared.gc.ca/index-eng.aspx , ktera lidi pripravuje. A zeptal bych se proc kanadska vlada lidi pripravuje a proc nase vlada to nedela. To je pro zacatek. Pak pustit CT24 a divat se na zpravy. To by melo stacit v pohode. Skoro kazdeho chytreho cloveka to dostane.

alwarez

  • Host
Re:Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 19, 2012, 11:08:07 odpoledne »
kleptoktakratum je jedno jestli polovina naroda chcipne hlady.....

Offline yperit

  • ***
  • Příspěvků: 53
Re:Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #9 kdy: Duben 11, 2015, 11:31:20 odpoledne »
Nemáte nějaké praktické podklady na přesvěčení někoho?
Dal bych odkaz na oficialni vladni kanadskou stránku http://www.getprepared.gc.ca/index-eng.aspx , ktera lidi pripravuje. A zeptal bych se proc kanadska vlada lidi pripravuje a proc nase vlada to nedela. To je pro zacatek. Pak pustit CT24 a divat se na zpravy. To by melo stacit v pohode. Skoro kazdeho chytreho cloveka to dostane.

 A to je ten největší problém, lidičky nám začali bejt zpracovaný těma pitomostma, co jim tlučou do hlavy v televizi. Pavidelně na tel. nekoukám už dobře 5let. Občas juknu zprávy, když běží. Ovšem to je vyjímka.
To že si paranoidní, neznamená že tě nesledujou. ;-)

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #10 kdy: Září 18, 2015, 09:18:43 dopoledne »
Já teda nevím, jestli tohle je ta správná rubrika na fóru pro to, co chci napsat, ale je to o tom, že se mnou někdo nesouhlasí, tak to snad bude tady na správném místě.

Vščera jsme vedli s manželkou zajímavou diskusi. Zvrtlo se to z toho, že děláme na naší chalupě / statku novou střechu, dělá nám ji znýmý a ještě před začátkem rekonstrukce bych asi býval napsal kamarád. Je to s prominutím dojebaný co to jde, ale o tom nechci psát. Narazili jsme ři tom na imigraci, možná vnitřní i venkovní nebezpečí a pak z manželky vylítlo: Má cenu tu střechu vůbec řesit a potom dál tu rekonstrukci? Je jasný, že bude hůř, že bude možná i dost zle, tak nebude lepší si teď užívat, dokud to ještě jde a na tohle se vykašlat a ty peníze raději rozfofrovat a užít si je?

Myslel jsem, že mě omejou. Vědět, že bude zle a místo toho, aby se člověk připravoval, tak si těch posledních pár ... let???...užít a pak čekat co bude? To není můj šálek čaje. Přípravy dělám, myslím si že i dost tvrdě, jen to prostě zaěštiťuju něčím jiným, aby to jako příprava na PA nevypadalo (respektive vypadalo, ale aby to bylo obalené jinou rétorikou a vydávalo se to za něco jiného). Takže si myslím, že svůj boj proti větrným mlýnům vedu poměrně úspěšně. A pak mi do toho vpadne manželka jako atomovka s tímhle prohlášením. Že ví, že bude zle, ale připravovat se nebude. Takže dál ty moje větrné mlýny, dál syslení zsob na zapřenou, dál shánění a výroba nářadí a dalších zbytečností. Dost mě to se přiznám vyvedlo z konceptu. Jinak je manželka velice rozumná bytost, praktická a všechno, ale trochu mě to teda vzalo.

Tak jsem si chtěl trochu postěžovat.

Offline Magnity

  • ***
  • Příspěvků: 169
Re: Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #11 kdy: Září 18, 2015, 09:29:39 dopoledne »
Treba dať na svoj inštinkt, jednoznačne. Pripravovať zasoby, obranu zasob a svojich blizkych a popritom si stíhat uživat "tých poslednych peknych par rokov"
Ja teraz tiež riešim jednu "ranu pod pás" hrozí, ze sa z našeho vcelku dobre opevneneho domu budem musiet stahovať a vymýšlať taktiku a ostatne veci na uplne iny typ domceka, daleko mensieho, zranitelnejsieho a evidentne najskor riesit len podnajom,ak nejaky vhodný najdem aj so zvieratami, kym sa ten nas kolos predá :/ S rodinou nema zmysel sa na tuto temu bavit, bud ich to nezaujima, alebo to neriešia dostatocne.
Ak zlyhá plán A, je tu stále plán B, ak zlyhá B, je tu možnosť C, ak padne C... abeceda má stále dosť písmen. ;)

Offline Magnity

  • ***
  • Příspěvků: 169
Re: Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #12 kdy: Září 18, 2015, 09:33:56 dopoledne »
Takisto ako sa písalo aj inde, nema zmysel sa s ludmi, ktori neveria, nejak hadat alebo ich aj ked v dobrom presviedcat o svojej pravde. Ked uz povedat svoj nazor, len tak mimochodom upozornit, ze je fajn kupit o konzervu dva navyse pri beznom nakupe, ak to robit nebudu..ich smola.
Ak zlyhá plán A, je tu stále plán B, ak zlyhá B, je tu možnosť C, ak padne C... abeceda má stále dosť písmen. ;)

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 901
  • člověk
Re: Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #13 kdy: Září 18, 2015, 10:21:29 dopoledne »
To K.vančura
Hele, nadechni se zhluboka a sklidni emoce. Každý z nás máme své dny a někdy je toho holt moc najednou. A někdy prostě bouchnou saze.
Řekni, že ji máš rád, a že si přece užíváte společnou prací na společné budoucnosti. A že ovlivňuješ to, co ovlivnit můžeš.
Že si s ní šťastný.
ŽE ji miluješ...
A pak to udělej a zítra ráno běžte společně s úsměvem makat.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #14 kdy: Září 18, 2015, 10:34:54 dopoledne »
Určitě, já rekontruuju už mnoho let, stálo mne to ohromnou horu peněz a drtivá většina prací dojebaných, nebo jak se to vlastně slušně řekne.
Kotelnu i s kotslem jsem zaplatil a už jsem topenáře neviděl. Nikdy. O kvalitě řemeslníků bychom zde mohli psát sáhodlouhé žalmy.
O kvalitě žen taky, a o svých vlastních kvalitách celičké epopeje....
Důležité je to brát s humorem a nadsázkou. Když kupuju síru, tak to je na postřikové jíchy do sadu, když hypermangán, tak jako postřik na česnek, když ostatní, tak vždy se nějaký racionální důvod najde. Dobré je, když má žena taky nějakou úchylku, nějakej koníček, když je taky nějak praštěná potěhem přes hlavu. Tehdy má pochopení.
Ta moja v letě vyčesala psa a právě z něj souká vlákna na kolovratu. Řvu smíchy, a starám se o svoje.
Budu mít fusakle ze psa.....

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #15 kdy: Září 18, 2015, 11:09:12 dopoledne »
Ale jo, já ji miluju, je to skvělá ženská, to všechno jo, jen to na nás asi teď tak nějak padá. Tak asi bouchly saze...život jde dál a já se k tomu i tak postavím. A budu bojovat dál a tu káru dál potáhnu.

Ale díky za podporu. Díky.

Offline joel2910

  • ***
  • Příspěvků: 15
Re: Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #16 kdy: Listopad 11, 2015, 05:18:55 odpoledne »
podla mna je jednoduchsie presvedcit doma chlapov : otca/brata/deda lebo chlapi to beru tak vaznejsie a rataju s tym ze urcita hrozba tu je...ci uz preto ze boli na vojne a vedia co je to zivot ale aj preto ze ten adrenalin proste maju v krvi...so zenami to je uz horsie...tie to prilis zlachčujú ...ale kto ma doma zenu alebo aj dceri, musi im zadelit ze je to proste potrebne nech si myslia co chcu...a aspon budu mat pocit ze sa ma kto postarat o ich bezpecnost

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #17 kdy: Listopad 11, 2015, 06:33:19 odpoledne »
Zaklad v hospodarstve vidim v tom, ze treba do tej driny vsadit kus, napr.chaluparskej romantiky. Moja zena pride na vikend unavena, ako kon, nalejem jej dva stamperliky domaceho, urobime taborak, opeceme speka, a je nam najlepse na svete.
Ked pridu kamarati, rodina znamy, nikomu sa odtialto nechce a kazdy trochu zavidi. Aj ked je tu zatial vsetko vo vystavbe.
Ale pecena hus, lokse, orechovy strudel, slivovicka.... krasny vyhlad, zdravy vzduch, cista voda, zvierata, taborak....neviem si predstavit, co viac treba??

Moja tiez nejhodla debatit o zlom, co nas moze potkat. Vravi ''...na to mam teba...'' a tak relaxuje s krovinorezom, pri vareni letkvarov, suseni bylin, v zahradke, pri lisovani stavy, plneni sudkov kvasom.... lebo treba, lebo nase, lebo zdrave...

O majstroch mam svoj nazor. Preto vravim moje oblibene ''na picu si to urobim aj sam...'' a tak si robim vsetko sam. Od zabijacky, opravy auta, murovania, kurenia, tesarciny, zvarania, bagrovania, orezu stromov, prebijania nabojov az po neviem co.  ;D

Preto moji prepri, stale vam vravim :
-z minulosti  sa poucte,
-v sucastnosti zite,
-a do buducna sa pripravujte.

Inak stratite vsetko co mate a buducnost je v perdely.  <3
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #18 kdy: Listopad 12, 2015, 10:45:56 odpoledne »
Taky jsem zvolil cestu kompromisu. Veci se u nas doma buduji nejen ucelne, ale i tak aby byly hezke. Zivot neni jen o preziti, takze proc tyhle dve veci nespojit. Oba mame radi styl z dob davno minulych a to nam vse jen usnadnuje.

Co se tyce remeslniku tak mam naprosto stejne zkusenosti. Po letech jsem skoncil ve stavu, kdy si vetsinu veci delam sam a to i takove z kterych jsem mel driv obavu ze je nezvladnu. Sice se obcas neco nepovede, ale alespon nemam potrebu vznikle nedostatky pred sebou skryvat (tak jak by treba udelala najata firma) a proste to opravim. A jako vsude plati, ze chybama se clovek uci, takze se mi zatim vse povedlo dovest ke zdarnemu konci. Navic pocit z dobre odvedene prace je k nezaplaceni.
Praktikující cynik

Offline Kelt

  • ***
  • Příspěvků: 4
Re: Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #19 kdy: Listopad 15, 2015, 09:59:45 odpoledne »
Také mám problém. Když se opatrně zmíním mezi nejbližšími, že by mohla být nějaká přírodní katastrofa a člověk by měl být připravený (nějaké znalosti, zásoby...), považují mě za magora a odmítají se se mnou bavit. Přeci se nemůže nic stát. A pokud jo, tak se to bude řešit až pak. Asi potom nebudu mít nikoho.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #20 kdy: Listopad 16, 2015, 03:40:55 dopoledne »
Mílíš se.. Budeš je mít na krku všechny.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #21 kdy: Listopad 16, 2015, 02:47:09 odpoledne »
Ja s tym pocitam. Ale mam tu miesto pre vsetkych, co budu chciet makat. A spolocne to pojde lepsie.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #22 kdy: Listopad 17, 2015, 09:56:09 dopoledne »
Tak, přátelé.
A jak -- a na co vlastně se připravujete ? A na co (a jak) připravujete svoje děti !
ONI se  taky na nás připravují !

Kuk sem, Al Jazeera to vykecala :
https://www.youtube.com/results?search_query=ISIL+is+brainwashing+Afghan+children

I když to je pakáž nepřátelská, vyplatí se, vzít si příklad  ;)
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline androidprepper

  • ***
  • Příspěvků: 167
Re:Když s vámi nesouhlasí
« Odpověď #23 kdy: Prosinec 13, 2020, 05:12:13 odpoledne »
Přesně tak, nejlepší je osobní příklad. když uvidí vaši spižírnu a vysvětlíte jim, kolik že ušetří /vydělají/  při nákupu trvanlivých potravin do zásoby, tedy, daleko více, než kdyby dali peníze na termínovaný vklad, tak se chytnou za nos a začnou přemýšlet..

Ti lepší začnou přemýšlet. Další ale řeknou, že nemají místo, nemají to kde dávat a hotovo. Ve skutečnosti je to jen výmluva.