Autor Téma: Zateplení  (Přečteno 1400 krát)

Offline Scully

• Praktikující prepper
  • žít a nechat žít
Zateplení
« kdy: Listopad 20, 2012, 11:11:41 odpoledne »
Tak jsem si dnes zase připomněla, že i zdánlivě složité věci se dají dělat docela jednoduše  ;D Potřebuju zateplit strop koupelny zvrchu z půdy. Zevnitř to nejde, je tam moc nízký strop. Už jsem počítala co mě bude stát minerální vata, nebo polystyren, kolik toho budu muset do chalupy natahat ;D Cha chá! To jsem ale hloupá. Stačí si vzpomenout, jak to dělali předkové - měli přece na půdě seno! No jasně, proč má ležet na půdě nad kůlnou, když mi může krásně izolovat obytnou část domu. A když ho ještě napytluju a vyskládám natěsno, mám zateplení vyřešeno.  ;)
Scully :-)

Offline Gloch

• Moderátor
Re:Zateplení
« Odpověď #1 kdy: Listopad 21, 2012, 06:48:24 dopoledne »
Já jsem to tak měl taky ve starém baráku - senem, pak jsem postavil nový barák a tam už jsem to řešil přímo při stavbě.  Jinak existuje způsob zateplení kdy se nafouká na půdu taková papírová drť - dá se to nafoukat i mezi trámy, strop a desky podlahy půdy. Brácha tak řešil zateplení stropu ve staré usedlosti. Je v tom i něco přidáno aby se tam neusadily myši.

Offline Scully

• Praktikující prepper
  • žít a nechat žít
Re:Zateplení
« Odpověď #2 kdy: Listopad 21, 2012, 08:27:08 dopoledne »
To jo, dneska existuje hromada různých technologií na zateplení. Ale proč vyhazovat peníze za něco, co jde udělat docela zadarmo  :)
Scully :-)