Autor Téma: Sahawův hnojící systém  (Přečteno 169 krát)

Offline sahaw

• Minimalista
Sahawův hnojící systém
« kdy: Únor 23, 2017, 10:04:12 dopoledne »
Není to můj vynález, ale je dost divný, tak tomu lidi uvěří.

Stále jsem citlivka. Pracovat se slepičinci a jiným trusem je pro mně problémové.  Když jsem to nechal zkvasit, tak stejně část toho zůstalo na oblečení. Dostat z kýble do konve je pro mně věda. A pak odstranovat písek a zbytky je taky věda. Prostě se zašpiním. A to mně odrazuje. Proto nepoužívám jíchu. A dokonce ani kopřivovou atd. Prostě je s tím hodně práce.

Někteří lidé používaji filtrování, aby se nedostali do kontaktu s bordelem z jíchy. A něco podobného mám taky už. Nebylo to uděláno pro tohle. Je to filtrování postupné. Musím tam dat mřízky a nakonec látku. Tak nebude hrozit, že zaplevelním si záhonky a neuctu si kropítko.

Budu muset mít dva. Jeden bude na slepicince a druhy na rostlinou jíchu.

Chci taky filtrovat zeminu. Netuším jestli to funguje, ale jeden člověk povídal, že ano. Výluh ze zeminy obsahují živiny, ale hlavně bakterie, tak pak půda je na steoridech. Je to něco jako živný roztok.

Offline Anakin

• Moderátor
    • Blog Prepper.cz
Re: Sahawův hnojící systém
« Odpověď #1 kdy: Únor 23, 2017, 12:29:33 odpoledne »
Není to můj vynález, ale je dost divný, tak tomu lidi uvěří.

Stále jsem citlivka. Pracovat se slepičinci a jiným trusem je pro mně problémové.  Když jsem to nechal zkvasit, tak stejně část toho zůstalo na oblečení. Dostat z kýble do konve je pro mně věda. A pak odstranovat písek a zbytky je taky věda.

http://www.canis.cz/jednorazovy-oblek-overal-bily-g16988.html