Autor Téma: Americké školy - bezpečné střelnice pro psychopaty  (Přečteno 2255 krát)

Offline Saladin

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 9481
 • I' ll be back!
Americké školy - bezpečné střelnice pro psychopaty
« kdy: Prosinec 17, 2012, 11:51:06 dopoledne »
D-FENS: Zbraně do škol!
Je to naprosto otřesná, šokující a nechutná podívaná. A neustále se to opakuje, ačkoli k tomu není důvod a mohlo se to dávno uspokojivě vyřešit. Kdyby nebylo pokrytectví státních autorit, médií a přežitých gun-control doktrín.

 

V Americe mají další případ školní střelby. Tentokrát to odnesla škola v Newtownu, malém městě žijícím zcela pokojným životem. Střelec, 20-letý Adam Lanza zabil nejprve svoji matku, předtím se zmocnil jejích tří legálně držených zbraní: pistolí Glock a Sig Sauer ráže 9mm a pušky Bushmaster, tu poslední ale ke střelbě ve škole nepoužil. Sám střelec legální cestou zbraně nenabyl a z důvodu věku ani legálně nabýt nemohl. Dojel do školy, kde jeho matka pracovala jako dobrovolný učitel a tam postřílel 27 lidí, z toho 20 dětí. Sama akce trvala řádově minuty a padlo při ní několik desítek výstřelů. Většina obětí pocházela ze třídy, kde jeho matka měla učit. Sám Lanza spáchal nakonec sebevraždu.

Co do počtu obětí se jedná o druhý nejzávažnější masakr tohoto druhu v USA.

Obama, cynický kariéristický zmrd, pláče. Lidé jsou rozrušení. Sledujme některé detaily z celé události.

Podle dosavadních výpovědí byl střelec již mrtvý, když policie dorazila. Policie nepoužila zbraně.

Více zdrojů uvádí, že Lanza byl slušný a hodný, někdy poněkud rezervovaný. Jeho bratr vypověděl, že měl menší psychické problémy a byl lehce autistický. Lanza měl každopádně stabilní rodinné zázemí, jeho otec byl vysoce postaveným úředníkem u velké finanční společnosti.

"It's a locked school; you have to be buzzed in."" uvedla pro agenturu Reuters jedna z matek ("Škola je zamčená, když tam chcete, musí vás tam pustit"). (zdroj). Útočník zjevně tuto ochranu překonal.

Podle dostupných údajů se tři pracovníci školy postavili na odpor útočníkovi. Ředitelka Hochsprung (47) přivolala policii a křičela na zbylé učitele, aby se zamkli ve třídách. připojila se k ní psycholožka Scherlach (56), zatímco rodiče, se kterými předtím byly obě dámy v místnosti, zalezli pod stůl a volali 911. Obě dámy byly později nalezeny na chodbě mrtvé. Je pravděpodobné, že se pokusily zakročit proti útočníkovi.

Učitelka Kaitlyn Roig dovedla děti na hajzlík a zavřela je tam s tím, aby byly potichu.

Zmrd Obama: "We're going to have to come together and take meaningful action to prevent more tragedies like this, regardless of the politics".

Je jasné, k čemu to zase povede. Jak nasvědčuje tato věta, Obama sice pláče a dnes večer bude s Michelle objímat své děti, ale jeho plán je stále živý. Obama kuje železo, dokud je žhavé. Místo co by nechal opadnout emoce a počkal si na analýzu celé události, včetně jejích možných příčin, hned předkládá gun control jako řešení. Je to největší hyena ze všech, mezi Obamou a psychopatickým školním útočníkem je jen minimální rozdíl. Zatímco ten druhý bere lidem z ideologických a nepochopitelných důvodů život, ten první bere z ideologických a nepochopitelných důvodů lidem možnost svůj život efektivně bránit, což vychází nastejno.

A tak se pokusím opět rozptýlit vznikající kampaň.

Těžko si lze představit zoufalejší akt sebeobětování, než když dvě dámy ve věku kolem padesátky jdou s holýma rukama zpacifikovat útočníka vyzbrojeného střelnou zbraní a odhodlaného ji použít. Nemají žádný prostředek, kterým by jej efektivně zneškodnily, nemohou dokonce ani spoléhat na pomoc policie, protože bude trvat řádově minuty, než dorazí, a i když dorazí, patrně se do budovy nijak nepohrne a bude čekat, až bude mít dostatečnou znalost situace a převahu. Ani policajt se nechce nechat zabít. A po celou tu dobu má útočník volnou ruku.

Co lze dělat proti tomu? Lze se někde schovat. Někde v místnosti, do které není snadné se dostat. Zamknout třídy, zabarikádovat dveře. To je dobrý nápad, který útočníka zdrží, ale všichni nebudou mít to štěstí, aby se dobře schovali. Naopak, když útočník úkryt odhalí a dobyde, nastane problém s "vejci v jednom košíku", úkryt také může motivovat útočníka k nějakým drastickým opatřením, jak z úkrytu potenciální cíle vyhnat, například zapálení budovy. Lze také zamknout školu, přičemž útočník jistě nalezne cestu, jak se tam dostat. Také je možné v ohrožení zamknout všechny třídy nějakým centrálním zámkem, ale to zkomplikuje přístup policejních jednotek a případně také hasičů. Lze stavebně upravit vnitřní prostory budov, aby to útočník měl co nejtěžší. Ať je to jak chce, všechny tyto postupy do nějaké míry fungují, ale neřeší problém, že zlo je pořád tam venku.

Tento druh násilí nelze zatím zastavit, protože jsme jej dosud nedokázali ani pochopit. Proto je třeba zastavit jednotlivce, kteří se jej dopuštějí.

=> útočníka je třeba zabít, zranit nebo alespoň nasměrovat jeho pozornost od nechráněných cílů
=> musí se tak stát co nejdřív
=> pomoc musí být dostatečně efektivní

Je zajímavé, že policie se ve svých úvahách dobrala k téměř totožnému výsledku a od určitého okamžiku začala cvičit část svých lidí (mezitím 40.000 v celých Spojených státech) na to, aby na nic nečekali, vnikli do školní budovy, identifikovali hrozbu a zabili útočníka, anebo ho alespoň zdrželi a soustředili jeho pozornost na sebe. Je to posunutí obranné linie dopředu.

Nemá cenu před tím zavírat oči nebo doufat, že se to vyřeší nějakou legislativní nebo společenskou reformou. Společnost ve svém vývoji dospěla do stádia, kdy určité mizivé promile osob dovede samo před sebou ospravedlnit násilný útok na nevinné oběti. Proč tomu tak je, je jiné téma a nějak to souvisí s krizí hodnot, ale stává se to a je nutné s tím počítat stejně jako s jinou hrozbou. A přijde to i sem do Kocourkova, je to jen otázka času. Obama sice může objímat své děti a horovat pro gun control, ale hrozivý fakt bude i nadále tam venku.

Hezky to vystihl konzultant jménem Burns v tomto článku:

"We have to prepare to defend ourselves this is not a fire drill this is not a tornado or an earthquake drill this is a mad man who is coming in and if we lay there in the fetal position and allow him to, he will murder us" (Musíme být připraveni se bránit, není to požární nácvik, není to nácvik pro případ tornáda nebo zemětřesení, tady přichází šílenec a když budeme sedět skrčení a dovolíme mu to, tak nás zabije).

Problém je, že psychopati jsou příliš rychlí. Policie řeší obvyklý problém, musí se nejdříve něco stát, aby mohla zakročit. Proto předkládám můj obvyklý návrh: Co takhle posunout obrannou linii ještě více dopředu? Dát učitelům nebo personálu školy zbraně? Vybrat vhodné jedince a poskytnout jim základní výcvik?

Nechci vyvolávat diskusi o technických detailech, kdo by měl mít jakou zbraň a za jakých okolností by ji směl použít, jde mi o základní fakt, že na školách není nikdo, kdo by byl zodpovědný za bezpečnost žáků nebo studentů a měl k tomu adekvátní prostředky a výcvik. Kde jsou ti báječní odhodlaní muži v uniformách, když o něco skutečně jde? Nikde, jsou na služebnách a musejí teprve odložit své koblihy, vzít své zbraně (které v tomto případě nejsou špatné, ááááno) a dopravit se na místo incidentu, aby zjistili, že je pozdě, nehledě že jejich odhodlání také může tváří v tvář ozbrojenému útočníkovi poněkud erodovat.

Problém není mnoho zbraní, ale příliš málo zbraní v těch správných rukou.

zdroj: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2012121501
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 9481
 • I' ll be back!
Re:Americké školy - bezpečné střelnice pro psychopaty
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 17, 2012, 11:58:49 dopoledne »
Jestliže ty dvě dámy v sobě měly dostatek kuráže, aby šly s holými rukami vstříc psychopatovi a položit při tom své životy, určitě by ho dokázaly zneškodnit.

Ředitel školy, učitelé tělocviku, školník, údržbář, ti všichni by měli mít zbraň a právo ji použít.

Proč se takovéto případy nestávají v Izraeli nebo třeba ve Švýcarsku?

Prostě proto, že v Izraeli je mezi lidmi dostatek zbraní a švýcarský školník, který ve škole bydlí, má doma v trezoru zamčenou útočnou pušku..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

alwarez

 • Host
Re:Americké školy - bezpečné střelnice pro psychopaty
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 17, 2012, 03:20:34 odpoledne »
Klasicky priklad gun free zona a zadna soudruzka nemela Colta na zastaveni  utocnika a totalista Obama neco zvatla!!!

Offline stepan-hawk

 • Teoretik prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4908
Re:Americké školy - bezpečné střelnice pro psychopaty
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 17, 2012, 05:41:33 odpoledne »
Nesouhlasím. Myslím, že nacpat zbraně každému je prostě ještě více o držku. To se ti za chvíli postřílí pár lidí na ulici jen proto, že ty zbraně měli a mysleli, že je chce ten druhý použít.
Přiznám se, že dávám přednost systému kde není jednoduché si zbraň opatřit a tak případný útočník má s tímto problém. Proč asi nejsou podobné případy v británii, kde ještě před pár lety ani policisté na ulici nenosili zbraně? Pokud vím, tak v británii pokud máte pušku, tak jí musíte mít zavřenou ve střeleckém klubu. Takže se vám terorismus bude dělat blbě a vašim dětem.... Mission: Impossible.

Je možné, že se jedná o snahu eliminovat nebezpečí z hlediska vládních autorit, které po podobných incidentech budou chtít využít podobné situace.

To že se nestřílí ve švýcarsku a izraeli bych neuváděl pro srovnání. Jsou to země se zcela jinou kulturou. Nicméně ve spojených státech zákaz zbraní neprojde a cokoli menšího (omezení spektra nebo kalibru) masakrům nezabrání. Trochu by mohlo pomoci pokud by došlo k tomu, že bude třeba stanoven limit - 1 puška, 1 pistole na člověka. Milovníci zbraní by mne asi za tiohlerádi pověsili do průvanu, ale já si myslím, že tohle by pomoci mohlo. Protože na to aby jste se cítil jako přehnaný king vám myslím pár zbraní nestačí. A pokud budete někoho jiného o jeho zbraně chtít obrat, tak on se vám tomuto odebrání může taky bránit. (například s pomocí těchto zbraní. A myslím, že tihle všichni lidé jsou ve své podstatě zbabělci. Kdyby nebyli, tak si vezmou pistole a jdou vystřílet policejní stanici. Jenže tam vědí, že by skončili než by stihli podruhé zamířit. Jsou to zbabělci a jko takoví by si bez patřičného množství zbraní na svůj čin netroufli. 

Myslím, že by každý měl být odpovědný za to jak má své zbraně uložené. Pokud někdo nebude mít doma dostatečný trezor, tak je za to prostě odpovědný a je to. A ne jeden rodinný trezor, ale každý držitel zbraně svůj a nejlépe na otisk prstu. (případně na libovolný z jeho deseti prstů, aby nemusel po řezání na cirkulárce přkódovávat trezor.)

Takže Saladine silně se tvým názorem nesouhlasím. Je to nesmysl. Nebo účelově podaný nesmysl. Pardon.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline stepan-hawk

 • Teoretik prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4908
Re:Americké školy - bezpečné střelnice pro psychopaty
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 17, 2012, 08:33:38 odpoledne »
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/288076-matka-zabijaka-z-newtonu-byla-posedla-myslenkou-na-spolecenskou-apokalypsu.html

Už dělají z preperů sektu. Teda né že by některé znaky nebyly, ale celově je to p....tákovina.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

alwarez

 • Host
Re:Americké školy - bezpečné střelnice pro psychopaty
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 17, 2012, 09:19:08 odpoledne »
Klasicke mysleni totalistu !! kazdy by mel byt ozbrojen !!
zde je plno lidi a take plno umrti
totalita anglie se povestna
palne zbrane se nechaji udelat doma a ja to umim tak od 2 tridy za vecer mam apokaliptickou brokovnici
obycejnou jeste rychleji
ze to nedelam no mam tovarne v yrobene zbrane
ve skolach na nas chteji pocet komplikovana matematiky ,ale rezim si nepreje abychom rozumeli zbranim
zakazani zbrani v Usa by vedlo k obrovskemu cernemu   trhu
zbrane nikdo neodevzda a policalti at hrozi  s domovni prohlidkou  stejne nic nenajdou
politici odpovedni za konfiskaci budou nezvoleni pristi volby
zrusit clanek ustavy musi volit 3/5 statu proti a ne federalni vlada
americani povazuji nakup zbrani za svobodu a tu cechacci nemaji
nekde se podarilo zbrane omezit
conn. je jeden ze statu

zbrane neni mozne zkomfikovat je jich mezi obyvatelstvem asi pul miliardy

Offline stepan-hawk

 • Teoretik prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4908
Re:Americké školy - bezpečné střelnice pro psychopaty
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 17, 2012, 09:42:04 odpoledne »
Nechápu jak jsi to myslel.

Možná jsi to psal v rychlosti a rozčílen mojí reakcí, ale těch pravopisných chyb je tolik, že to znesnadňuje pochopení myšlenky.
Omlouvám se pokud jsem se tě dotknul, ale tohle je můj názor.
Kdyby došlo na občanské protesty, tak jak sám říkáš, tak si vyrobíš brokovnici. Jenže ta je na nějaké hromadné bitky ve městě, ale ne na provádění střelby po školách.

Já dávám přednost britskému přístupu než americkému. Nevím v čem je svoboda mít doma dvacet pušek? Pro mne je důležitější svoboda slova a ekonomická svoboda. Puška mi pocit svobody nedá.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

alwarez

 • Host
Re:Americké školy - bezpečné střelnice pro psychopaty
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 17, 2012, 10:08:30 odpoledne »
Britove jsou otroci statu a totality,kdo chce byt jako oni prosim!!!!!
Zde jsou lidi nespoutani a divoci
ja mam 5 kusek a 2 kolty, zbytek jsem prodal a bydlim vedle skoly
a Obama je proste komunista a sasek
ja jsem vystrilel bedny patron a kdyz prijdou 2 panove a ze bych se mel statne prestehovat tak alespon jednoho odbouchnu bez boje se nevzdam =prestehovani se =oni mysli koncentrak tak to delaly SS jednotky se zidy

Offline stepan-hawk

 • Teoretik prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4908
Re:Americké školy - bezpečné střelnice pro psychopaty
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 17, 2012, 10:22:28 odpoledne »
skoro bych si dovolil parafrázovat frázi z filmu přepadení pacifiku: mezi námi je největší rozdíl v tom, že ty v systém nevěříš a já v něj věřím.

Nechápu co je na kontrole zbraní totalitního. On někdo brity násilně přstěhovává? :-)

Obama je šašek a loutka.

Tvůj přístup k realitním agentům je takový neotřelý. :-) Myslím, že fašizmus tady nehrozí. rozhodně ne zatím. I když kdyby mělo být po kalouskově mínění, tak už si tak jistý nejsem. :-D Metodika židovkého deportování, zbavování věcí, důstojnosti a života (v tomto pořadí) je mi známa. Jenže ještě se musí počkat dvacet let než vymře generace co to pamatuje. Pak teprve to bud možné znovu.
A kdyby tady měl být fašismus, tak to tady snad zabalím a stěhuju se do číny. Tam aspoň parchanta, který kůli zisku nechal umírat děti odprásknou. :-)

Já myslím,ž e anarchie není řešení. Tím smozřejmě není ani fašismus a nebyl jím ani bolševizmus. Otázka je jak to dopadne. Ale tohle není náhlé. To trvá.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

alwarez

 • Host
Re:Americké školy - bezpečné střelnice pro psychopaty
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 17, 2012, 10:51:30 odpoledne »
Pozor Cina je tvrdy komunismus.Verit systemu se povazovalo za neamericke!
Osobne se politicky neangazuji pouze jsem se angazoval ve snizeni tahu luku na 40 liber a lov kusi, vse proslo a musim se smat jak jsem ji vynadal do volu ....kus je pouze horizontalni luk a od te doby uplynula rada let a angazovani bylo jen za Severni Karolinu

Offline stepan-hawk

 • Teoretik prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4908
Re:Americké školy - bezpečné střelnice pro psychopaty
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 17, 2012, 11:04:05 odpoledne »
buďto ti nerozumím nebo žiješ v amreice. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

alwarez

 • Host
Re:Americké školy - bezpečné střelnice pro psychopaty
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 17, 2012, 11:48:42 odpoledne »
Ach jo ta jazykova bariera,nech si to prelozit !!!!

Offline stepan-hawk

 • Teoretik prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4908
Re:Americké školy - bezpečné střelnice pro psychopaty
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 18, 2012, 03:21:03 dopoledne »
překlad z češtiny do češtiny... hmmm zajímavé.

Takže podle tebe by bylo lepší aby mohl zbraň mít každej a až támhle nějakýmu magorovi někdo odře auto, tak on se nas..e, vytáhne kvér a toho druhýho odbouchne dobře mu tak dyť mu škrábnul miláčka ne?
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

alwarez

 • Host
Re:Americké školy - bezpečné střelnice pro psychopaty
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 20, 2012, 05:35:50 odpoledne »
Zde maji 2 ammandmet ono je to v ustave od roku 1789
myslenka za tim je , nez cizinecka armada muze kontrolovat populaci ta musi byt odzbrojena
tak jako v kazdem kralovstvi v Evrope
ozbrojena populace porazi kazdou armadu podivejte se na Irak,Afghanistan atd

Offline stepan-hawk

 • Teoretik prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4908
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

alwarez

 • Host
Re:Americké školy - bezpečné střelnice pro psychopaty
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 21, 2012, 10:50:53 odpoledne »
Klasicky utok komunistu ti chteji mit kazdeho neozbrojeneho ke svemu vladnuti.....
Zadna soudruzka nesmela miti Colta na obranu proti desperadum.....

Offline stepan-hawk

 • Teoretik prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4908
Re:Americké školy - bezpečné střelnice pro psychopaty
« Odpověď #16 kdy: Prosinec 22, 2012, 10:26:18 dopoledne »
přiznám se, že nevím o škole v sovětském svazu nebo jeho satelitu do které by nakráčel mladíček s puškou a postřílel dvacet dětí. Prosím o uvedení nějakého případu. Nebo alespoň 5 dětí. Abych netrval na tom co je i pro USA extrém.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

alwarez

 • Host
Re:Americké školy - bezpečné střelnice pro psychopaty
« Odpověď #17 kdy: Prosinec 22, 2012, 03:34:36 odpoledne »
V SSSR byly pistole zakazany a  puska byla dovolena jen tem co zili na  Sibiri a totalita stala v SSSR asi 20 milionu lidi !!!!!

Offline stepan-hawk

 • Teoretik prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4908
Re:Americké školy - bezpečné střelnice pro psychopaty
« Odpověď #18 kdy: Prosinec 22, 2012, 03:39:49 odpoledne »
To, kolik komunisté zabili lidí, s tématem nesouvisí. Prosím o uvedení případu postřílení dětí na škole, aby učitelka potřebovala nosit zbraň.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline stepan-hawk

 • Teoretik prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4908
Re:Americké školy - bezpečné střelnice pro psychopaty
« Odpověď #19 kdy: Prosinec 25, 2012, 08:50:29 odpoledne »
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline stepan-hawk

 • Teoretik prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4908
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

alwarez

 • Host
Re:Americké školy - bezpečné střelnice pro psychopaty
« Odpověď #21 kdy: Prosinec 27, 2012, 04:12:50 odpoledne »
Pardon nazory totalistu kazdy ignoruje.....a totalistu je vsude dost......levice mlati s lidmi o zem.........