Autor Téma: Perkusní zbraně  (Přečteno 2414 krát)

Offline Punisher

  • ***
  • Příspěvků: 40
  • Žít znamená bojovat.
Perkusní zbraně
« kdy: Únor 20, 2017, 08:20:04 odpoledne »
Zdravím všechny.
Pokud tu něco podobného je tak se omlouvám, ale nenašel jsem.

Má tu někdo zkušenost s perkusními zbraněmi?

Dostal jsem takovej nápad, možná je to blbost.
Bylo by reálné k perkusní zbrani sehnat přesnou hlaveň, lepší mířidla a třeba další věci a zlepšit tim vlastnosti zbraně ? Jako dostřel (počítám s tím, že by zbraň zvládla víc prachu) a hlavně přesnost ?

Možná je to úplná blbost, ale s těmito zbraněmi nemám žádnou zkušenost ..

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Perkusní zbraně
« Odpověď #1 kdy: Únor 20, 2017, 08:34:52 odpoledne »
Nič naviac nepotrebuješ. Velice dobre fungujú aj v originál stave. A pri kúpe môžeš vyberať z rôznej kvality.
Presnosť u predovky závisí viac od nabitia a strelca. Hlaveň, navážka a mieridlá sú druhoradé....
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Perkusní zbraně
« Odpověď #2 kdy: Únor 20, 2017, 09:16:30 odpoledne »
Takhle to nefunguje. Dag má pravdu, že ti perkusní zbraně splní prakticky každé přání, a tak musíš popsat konkretní zbraň, která tě svým výkonem zklamala.Pak se můžeme pokusit nějak pomoci, poradit.
Ano, technicky je možné ledasco. Já tou cestou šel a je to řehole, kor v dobách bez netu.
Zvyšuješ prachovou navážku, abys to urychlil....Prodloužíš hlaveň, aby stihl prach vyhořet. Pak se dostáváš k velkým rychlostem a furt to bude málo, tak začneš přimíchávat urychlovače a začne se ti olovo mazat do drážek vývrtu. Tak přidáš do směsi licího kovu liteřinu....No jo, ale liteřina vydírá vývrt hlavně, takže opláštíš tombakem, použiješ mos2 mazání ale musíš kompenzovat, tombak je lehkej....Pak zjistíš, že za ten ztracený čas a energii i peníze, máš dragunova, jako od liprta.Postavit si bouchačku není problém, s perkusním zámkem postavíš pořádnej kanon, ale, kolika kámošům se můžeš pochlubit, aby tě nepráskli????Takže, nedělej to, nezkoušej to, je to nebezpečný a.......nezákonný.
Ale upozorním tě, že kolem .50 s tím relativně pomalu letícím špalíkem olova uděláš hodně působivou estrádu.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Perkusní zbraně
« Odpověď #3 kdy: Únor 20, 2017, 09:30:43 odpoledne »
Dnes stačí kúpiť za pár šupiek modernú In line perkusnú flintu. A pomaličky sa hrajkať. https://www.youtube.com/watch?v=MiOqe5CZck0
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Punisher

  • ***
  • Příspěvků: 40
  • Žít znamená bojovat.
Re: Perkusní zbraně
« Odpověď #4 kdy: Únor 20, 2017, 09:38:26 odpoledne »
Ok, dík za rady :)

Votroubku dík moc, to je přesně to co mě zajímalo :) spíš jsem to myslel obecně, protože s perkusníma zbraněma zkušenost nemám. No takže čimdál víc se dostávám k názoru, že si pořídim jen jednu dlouhou zbraň, která bude sice dražší ale už nebudu muset nic řešit.. Myslím samozřejmě na zbroják na který se teď učím. Ale stále se nemůžu rozhodnout :D teď u mě vede puška ar 15 v ráži 308 s delší hlavní. Ale další kandidát je třeba m14 ebr nebo jiná modifikace této zbraně. Dragunov a podobné zbraně jsou super, ale mě osobně nějak neoslovili

Jaká je přesnost a dostřel perkusních pušek reálně ?
Dag: to je taky zajímavá varianta, no uvidíme

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Perkusní zbraně
« Odpověď #5 kdy: Únor 20, 2017, 09:44:20 odpoledne »
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Punisher

  • ***
  • Příspěvků: 40
  • Žít znamená bojovat.
Re: Perkusní zbraně
« Odpověď #6 kdy: Únor 20, 2017, 09:55:41 odpoledne »
Tak to je dost slušný, to jsem nečekal  :D :)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Perkusní zbraně
« Odpověď #7 kdy: Únor 20, 2017, 10:35:14 odpoledne »
Však pušky Lorenz, které měli Rakušáci u Hradce Kálové, mohly klidně vyhrát Prusko-Rakouskou válku. Stačilo vojáky položit a střílet. Ty flinty se daly ládovat i vleže. Ládovací Lorenzky dostřelily dál než pruské jehlovky Dreyse. Takže by Prušáci museli buď vyrazit na zteč, nebo se stáhnout, protože by je Rakušané jinak postříleli. Takže ládovačky ještě mohou překvapit. Minimálně na lov a trening střelby.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Perkusní zbraně
« Odpověď #8 kdy: Březen 24, 2017, 11:44:58 dopoledne »
Kdo o tom přemýšlí, měl by si pospíšit...pokud je mi známo, podle nového zákona se i "onanýrky" budou muset registrovat...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Perkusní zbraně
« Odpověď #9 kdy: Březen 24, 2017, 12:42:41 odpoledne »
Bohužel máš asi pravdu. Při poslední návštěvě zbraňového oddělení se o tom zrovna bavili příslušníci....Jenže zpětně to opět nebude fungovat, i kdyby prodejci museli doložit komu to prodali...prostě jsi to daroval a šmytec. Perkusní revolvery taky nikdo zpětně nedoregistroval, ač byl vyzván...no pár lidí se našlo ale naprostá většina to má dál bez PZ...

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Perkusní zbraně
« Odpověď #10 kdy: Březen 24, 2017, 01:02:34 odpoledne »
Ano, neznám nikoho ze svých blízkých, kdo si nekoupil perkusní revolver. Mnozí i více, stálo to pár kaček a s výměnnými válci u remingtomu 1858 v ráži 44 s tím bylo fakt kopec legrace, italové, bylo jich víc, třebas pieta či pedersoli jich napráskali miliony a u nás jich byly haldy.Taková osmipalcová hlaveň , měl jsem i čtrnáctipalcovou, byla to s pažbičkou k opoře do ramene fakt sranda. Oči byly blízko kapslíků, takže bez brýlí ani ťuk.
A tak z nás, asi milionu majitelů udělal stát zločince.A nyní ho udělá z asi milionu majitelů předovek opět zločince.Náš stát, ve své nekonečné dobrotě jest sám zločincem a tyranem, a  tak, podle vyššího principu mravního, zločin na tyranu není zločinem.
Drtivá většina lidí přijme tento akt s úsměvem a klidem budhy.Jak se do lesa volá pakárna, tak se z lesa ozývá nasrat.
Bez registrace není regulace......
Před lety se dělal ve spoluráci s armádou a policajtama průzkum pro střeleckou revui , kolik lidí má doma černý železo, tzn neregistrovanou, nedovolenou zbraň.Odhad zněl milion lidí, v celkovém množství 3 milionů kusů.Dnes to bude tak trojnásobek.Je třeba si uvědomit, že po druhé světové na našem území byly haldy zbraní a každej pantáta měl za trámem nějakou flintu, mnozí i více.A amnestie byla vždy k smíchu....
Mně to vychází, že všichni , kdo má koule ,má doma černý železo. No fujtajxl, jsme tedy národem zločinců....Co s tím milý státe chceš dělat?????
Pro někoho to může být zcela frustrující, pro mne to je veselý způsob kriminalizace obyvatelstva.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1537
Re: Perkusní zbraně
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 07, 2017, 07:16:01 odpoledne »
Moje rec. To, co se ted pece je svinarna nejvyssiho kalibru. Ja uz mam echo (nikoli domnenku, ktera se siri internetem), ze toto neni finalni. Cilem teto akce, tedy registrace zbrani je si otukat a natahnout co nejvetsi pocet zbrani do registru a pak zacne masove zprisnovani podminek drzeni az ve finale legalni konfiskace protoze podtihou tech vsech omezeni se kazdy sve zbrane rade zrekne. Uz v soucasnosti je na svete nastrel dalsi smernice, dalsiho kroku, ktery povede k dalsimu zprisnovani.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Perkusní zbraně
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 07, 2017, 10:28:08 odpoledne »
mafie a zločinci si koupí zbraní na černém trhu, co hrdlo ráčí a na ty zákony nefungujou....takže zákony se pečou jen na slušné lidi formou biče....

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Perkusní zbraně
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 08, 2017, 06:09:07 odpoledne »
Pokud se bude zpřísňovat držení, tak PČR bude evidovat hromady hlášení o ztrátě zbraně.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Gemin

  • ***
  • Příspěvků: 2
Re: Perkusní zbraně
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 08, 2017, 11:00:22 odpoledne »
Pokud jde o perkusní zbraně tak, záleží na výběru. Osobně mám velmi dobré zkušenosti s perkusní karabinou Eleanor od Great Gun. Není to replika žádné historické zbraně, ale spíše moderní zbraň i když jen dřevo a železo ( a to je dobře). Zbraň má klasika mechanická mířidla. Jaký je její účinný dostřel nevím, ale předpokládám, že při správné navážce a nabití minimálně 1 Km. Já s ní střílel jen na 50 metrů a výsledky sem měl lepší nebo stejné jaké dávám na tuto vzdálenost s "českou kosou" :-) Rozhodně v této své základní sestavě je tato zbraň plně dostačující  :-) Jinak osobně si myslím, že má tato karabina tyto výhody 1) Dá se koupit bez registrace a přitom stále ještě v souladu se zákonem. Kat "D" (bohužel od září roku 2018 už tomu tak podle všeho nebude) 2) Má dvě hlavně a tím i dvě rány. Není to sice moc, ale furt lepší než jedna. Když střelec bude mít prach navážen ve zkumavkách, bude používat ogivální střelu už předem namazanou a zásobníček na zápalky, dá se nabíjení vcelku docela slušně urychlit a to i  proto, že nemusí používat flastr ani ucpávky. 3) Ten, kdo se s ní naučí dobře zacházet získá velmi slušnou a přesnou kulovnici s dostatečným výkonem. 4) je to karabina, tedy žádné bidlo, takže relativně pohodlný transport. Má cca 90 cm.  Ale pochopitelně má i své nevýhody. 1) Je dražší i když cena rozhodně odpovídá její kvalitě. 2) Je to velmi nedostatkové zboží. Nikde se nedá koupit, ten kdo ji má ji většinou pryč nedává a jediná možnost jak se k ní dostat, je zapsat se do pořadníku u výrobce. Čekací doba 1/2- 3/4 roku :-( Takže kdo ji chce a chce ji mít ještě podle zatím ještě "platných zákonných pravidel," měl by si pospíšit. Protože člověk opravdu vlastní jen takovou zbraň, která nikde není evidovaná a kterou mu nemůžou vzít, když by přišel o ZP, nebo podle toho co si vymyslí předseda evropské komise či jinej sajrajt. A v tomto případě je vše ještě na necelý rok v souladu se zákonem. Jinak osobně si myslím, že ve výbavě prepera, by Eleanor neměla chybět, stejně jako nějaká ta malá perkusní pistole a v ideálním případě i  perkusní brokovnice. Problém je dnes, ale dostupnost a také konečná cena, protože celá taková to tříčlenná rodinka přijde tak na 45k :-( A to ještě nějaký ten nabiják, zápalky do zásoby, černý prach a v ideálním případě kleště na odlévání střel.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Perkusní zbraně
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 09, 2017, 08:57:17 dopoledne »
no, když byly perkusní víceranné zbraně legání, lidi si nakoupili všelijakých zbraní, revolverů i karabin s bubínkem, a stát ve své velkodušnosti nelenil, a postavil ty zbraně mimo zákon.
Stát může všechno a postaví mimo zákon cokoli, na co si jakýkoli jeho úředník vzpomene. Pokud se stát bojí zbraní svých občanů, má špinavé svědomí.Takže, pokud je dnes něco legální či nelegální nic neznamená, za týden tomu může být jinak a my se nepřipravujeme na dobu, která bude ctít zákony, to bych zdůraznil, jinak s geminem souhlasím-.