Autor Téma: Obstrukční spánková apnoe a deprese  (Přečteno 3357 krát)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Obstrukční spánková apnoe a deprese
« kdy: Únor 09, 2017, 11:49:58 dopoledne »
Téměř se vším souhlasím, až na tu depresi. Pokud ji máš, tak prostě z té postele nevstaneš. Nejde to. Stejně jako nerozchodíš zlomenou nohu. Deprese není jen splín, je to vážné duševní onemocnění. A kdo s ní bojuje, má to zatraceně těžký.

Deprese je nemoc dobrých časů.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

SoňaR

  • Host
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #1 kdy: Únor 09, 2017, 12:32:17 odpoledne »
Téměř se vším souhlasím, až na tu depresi. Pokud ji máš, tak prostě z té postele nevstaneš. Nejde to. Stejně jako nerozchodíš zlomenou nohu. Deprese není jen splín, je to vážné duševní onemocnění. A kdo s ní bojuje, má to zatraceně těžký.

Deprese je nemoc dobrých časů.

Ale to vůbec není pravda.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #2 kdy: Únor 09, 2017, 12:37:15 odpoledne »
Také jsem měl diagnostikovanou těžkou depresi, bral jsem na ní prášky. Pak jsem nakonec přišel skoro sám na to, že to byla obyčejná obstrukční spánková Apnoe a dlouholeté nevyspání, trvající skoro 30 let..

Doktoři jsou šarlatáni a na všechno předepisují tabletky. Skutečných depresí, kde chybí serotonin je opravdu velice málo.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #3 kdy: Únor 09, 2017, 12:46:40 odpoledne »
Také jsem měl diagnostikovanou těžkou depresi, bral jsem na ní prášky. Pak jsem nakonec přišel skoro sám na to, že to byla obyčejná obstrukční spánková Apnoe a dlouholeté nevyspání, trvající skoro 30 let..

Doktoři jsou šarlatáni a na všechno předepisují tabletky. Skutečných depresí, kde chybí serotonin je opravdu velice málo.

Jojo, pravdu povídáš. Taky jsem si myslel, kdo ví co se mnou není (prášky jsem si ale odmítl nechat předepsat a jednou, když jsem nevydržel a recept dostal, tak jsem si je nevyzvedl), v práce mě měli za simulanta a nespolehlivého jedince, nebyl týden, abych neunikl o vlásek smrti díky mikro spánku za volantem (to nepřeháním, to je krutá realita). Pak jsem dostal chobot a z ničeho nic jsem nový člověk. Ale o tom jsme mluvili.

Na obranu doktorů je třeba říct, že obstrukční spánková apnoe je celkem nový pojem, který se dříve nejen že neléčil, ale ani se vlastně nevědělo, že něco takového je, respektive co to je. Ale je taky pravda, že od minulého roku je tahle apnoe, pokud je neléčená, důvodem pro odebrání zdravotní způsobilosti pro řízení motorových vozidel a po vlastních zkušenostech mohu říct, že to je celkem dobře. Dokud o tom člověk neví, tak si to asi nemůže uvědomit, ale potom, co jsem si tím prošel, musím říct, že to je podobné, jako by byl člověk permanentně po velkým flámu, to je asi nejpřesnější vyjádření daného stavu. Před několika měsíci mi přes víkend odešlo v mašince napájení, po několika málo nocích bez přístroje jsem byl naprosto nepoužitelný a nechápal jsem, jak jsem v tomto stavu vydržel nepřetržitě po mnoho let.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #4 kdy: Únor 09, 2017, 01:40:55 odpoledne »
Deprese je nemoc dobrých časů.

Možná...možná byl v dřívějších dobách takový člověk velmi brzy mrtvý aniž by se přišlo na to co mu bylo...stejně jako s rakovinou a podobně.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #5 kdy: Únor 09, 2017, 02:17:14 odpoledne »
Já mám taky občas deprési....
https://www.youtube.com/watch?v=QIAs66jumpA
Faktem zůstává, že deprese je králem všech nemocí a v nejrůznějších formách je nejčastější příčinou úmrtí.Díky špatnému duševnímu stavu psychosomaticky spustíme jakoukoli nemoc, na kterou si vzpomeneme.Je nutné brát nemoc jako důsledek, nikoli příčinu.
Dříve byli lidi mnohem štastnější a spokojenější.Co potřebovali vědět, měli v desateru a zbytek jim řekl velebníček po mši svaté.Neměli hlavu zadělanou takovou horou nesmyslů, jako dnes.Člověk je stvořen k práci a dobytek k užitku.Dneska jsou lidi tak lapeni ve smyčce, že zapomínají na smysl života.

SoňaR

  • Host
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #6 kdy: Únor 09, 2017, 02:34:15 odpoledne »
Chybná diagnostika u několika jedinců neznamená, ani že deprese neexistuje (nebo je to jen splín, který se dá rozchodit či zahnat prací), ani že je to "nemoc dobrých časů", ani že jí je málo. Ono je to také s diagnostikou deprese docela těžké a pokud budeš doktorovi popisovat dlouhodobý stav vyčerpání, únavu už po probuzení a špatný spánek, tak ho holt ta deprese nejspíš napadne. Ono když je člověk unavený, tak má pak i blbé myšlenky. Proto je docela zásadní v případě, že vám praktický lékař "diagnostikuje" depresi, svěřit se do rukou zkušeného psychiatra. Ten už to většinou fakt pozná.

Deprese je známá po celou dobu existence lidstva. Trpěli jí jak chudí tak bohatí, v dobrých i špatných dobách. Jsou jí dva základní druhy - vyvolaná a primární. Ta primární je způsobena nedostatkem určitých látek v mozku. Také může mít deprese různou sílu i různé podoby. Patří sem např. i bipolární porucha, kdy se depresivní stavy střídají s manickými.

Deprese lze úspěšně léčit pouze podáváním léků v kombinaci s psychoterapií. Čím dřív se začne, tím je větší šance na vyléčení. Samotná psychoterapie nefunguje. Procházky na čerstvém vzduchu nefungují. Rozesmívání či vtipné scénky nefungují. Práce nefunguje.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #7 kdy: Únor 09, 2017, 03:32:30 odpoledne »
Naprosto souhlasím s tebou, deprese skutečné doopravdy existují, ale mně nikdy žádné léky nepomáhaly déle než týden, tedy, po dobu Placeboefektu. U psychiatrů a psychologů (liší se v tom, že jedni smí předepisovat prášky a ti druzí ne) jsem byl několika a žádného obstrukční apnoe nenapadla, až jednu psychosomatickou lékařku, také psychiatričku, ale pracující zcela mimo systém zdravotního pojištění, se kterou konzultuji některé věci, se kterými si nevím rady. Poradila mi se objednat do spánkové laboratoře, napadnulo jí to samotnou a já jsem si vzpomenul, že už jsem na takovém vyšetření kdysi byl..

Tedy, asi tak před 5-ti lety.. Obstrukční spánkovou apnoe mi diagnostikovali. Zcela rutinně, a automaticky, a také naprosto zbytečně a chybně mne zapsali na pořadník na plastiku měkkého patra, asi aby měli na chirurgii body..

Je to dost nepříjemná operace. Byli s tím fakt hodně rychle hotoví, s bohorovnou rutinou, ani se nebtěžovali mi cokoliv vysvětlit. A tehdy jsem na to vyšetření šel z vlastní iniciativy, žádný lékař mne tam neposlal, podezření na apnoe jsem si našel sám. Po zjištění informací o co se jedná, jsem operaci odmítnul, lékař mi žádnou alternativu nenabídnul, jen pokrčil rameny a vysral se na mne..

Já jsem na to asi i zapomenul.. Tedy, naučil jsem se spát na břiše. Po dalším vyšetření, už ne v motolské nemocnici, ale v soukromé ordinaci ve Stodůlkách, jsem po vysvětlení lékaře pochopil, že jsem udělal dobře, že jsem na tu operaci nešel, protože by mi byla k ničemu. Já se ve spánku dusím ne kvůli měkkému patru, ale kvůli jazyku, a kořen jazyka se neoperuje, proto, aby se pacient neudusil jídlem..

Například Francouzská firma Sefam své CPAP ventilátory vyrábí už od roku 1985, takže o existenci obstrukční spánkové apnoe se ví nejméně třicet let..


Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

SoňaR

  • Host
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #8 kdy: Únor 09, 2017, 03:48:30 odpoledne »
Bodejď by ti zabíraly léky na depresi, když nemáš depresi  ;D . Mimochodem - antidepresiva nezabírají ani první, ani druhý týden, ale většinou až po třech týdnech. Takže pokud jsi měl antidepresiva, tak to zlepšení, co jsi pociťoval, bylo skutečně jen "víra tvá...".

Ono taky hodně záleží na tom, cos tomu psychiatrovi povídal.... Nejsou to jasnovidci. A podle toho, co vím o spánkové apnoe, tak jsou časté únava, poruchy koncentrace, špatná nálada, depresivní stavy ... čili příznaky shodné pro deprese.


Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #9 kdy: Únor 09, 2017, 03:50:39 odpoledne »
Já jsem bral i léky na prokrvení mozku a antiepileptika, na zlepšení vodivosti synapsí.. Vím, že antidepresiva zabírají pomalu a nesmí se vysazovat..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #10 kdy: Únor 09, 2017, 07:15:03 odpoledne »
K tý apnoe ... ono se o tom ví dlouho, ale u nás moc ne a to je ten problém.

Já se k tomu dostal tak, že moje máma, doktorka a i když máme mnoho výhrad, tak musím uznat, že lékařka je velice dobrá, sakra víc než nadprůměrná, mě poslala ke kolegovy na ORL kvůli chrápání, že chrápu jako prase. No a jeho spolužák, nevím jak se jmenuje, je kapacita na apnoe, respektive na operaci toho patra. Ale nejdřív mě poslal do spánkové laboratoře, že musí mít vyšetření ... když viděl výsledek, rovnou řezání zavrhl, moje hodnota byla před 90 zástav za hodinu, nejdelší zástava byla minutu a čtvrt. Jediná funkční terapie byla naordinovaná mašinka. Díky Bohu za ní.

Mimochodem, mašinka je samozřejmě ze zahraničí, dá se koupit za cca 20.000 korun + daně, u nás ji pojišťovně účtují násobně dráž ... tak se vydělává.

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #11 kdy: Únor 09, 2017, 10:08:53 odpoledne »
Já jsem bral i léky na prokrvení mozku a antiepileptika, na zlepšení vodivosti synapsí.. Vím, že antidepresiva zabírají pomalu a nesmí se vysazovat..

No panejo, ja kterej jsem stejne starej jak ty, jsem nevzal tabletu do huby poslednich 25 let (vyjimecne paralen), se nestacim divit. Vlastne muzu bejt rad.
Praktikující cynik

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #12 kdy: Únor 09, 2017, 11:44:03 odpoledne »
Když jsem si uvědomil, že jsem se až s tím chobotem poprvé po cca 30-ti letech pořádně vyspal, tak jsem dost naštvaný.. Nejproduktivnější část života chlapa v neustálé únavě, nechápu, jak jsem to mohl přežít.. Na druhou stranu, 4, možná že i pět dětí, to není špatné skóre.. Jsem fakt dobrej.. Ještě vyřešit pár restů z mládí a budu spokojený člověk. Kde jsem mohl být, kdybych tu mašinku dostal před dvaceti roky..

Potíže jsem měl naprosto objektivně už od střední školy. A to jsem měl jsem za manželky dvě zdravotní sestry a jednu doktorku, ale žádnou z těch tří sobeckých trubek nenapadlo řešit mou chorobnou únavu jinak než hloupými kecy typu, že kdo dlouho líhá, ten hovno mívá..

Inu, jak říkal Mark Twain, nejjistější místo, kde nalezneš pomocnou ruku, je na konci tvého ramene.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #13 kdy: Únor 10, 2017, 12:00:25 dopoledne »
k.vancura: Ještě že ty naše mašinky mají napájení i z akumulátorů.. A až uprostřed PA doby odejdou, tak si budeme muset pořídit redukční ventily na kyslík a vždy před spaním si napumpovat lahev se vzduchem..

Uvažuji o pořízení sady náhradních dílů.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #14 kdy: Únor 10, 2017, 11:36:16 dopoledne »
A to jsem měl jsem za manželky dvě zdravotní sestry a jednu doktorku, ale žádnou z těch tří sobeckých trubek ...

To si mal pekný harém šejku....či bejku? U vás je povolené mnohoženstvo?  ::)

A nestačí na noc len poriadne vyvetrať? A od jara do zimy spať pri otvorenom okne niekde na vidieku, kde je čerstvý vzdúšik?

Citace
Syndrom takzvané spánkové apnoe, při kterém člověk ve spánku na pár sekund přestane dýchat, je běžná a přitom velmi nebezpečná a podceňovaná porucha spánku. Postihuje každého dvacátého člověka. Vede nejen k únavě, ospalosti a snížení pozornosti, ale je také příčinou řady psychických i fyzických potíží - zvyšuje riziko vysokého krevního tlaku, infarktu či mozkové příhody i možnost, že postižený způsobí dopravní nehodu nebo pracovní úraz.

Většina lidí ale dva nejtypičtější příznaky syndromu - hlasité chrápání a nadměrnou denní spavost - považuje za běžný fenomén, nikoliv nemoc. "Bohužel i řada nemocných, kteří trpí závažnými potížemi, bývá označena za zdravé a odchází od lékařů bez podrobnějšího vyšetření," uvedl Jean Krieger ze štrasburské nemocnice na dnešní tiskové konferenci, konané u příležitosti zahájení kongresu Evropské spánkové společnosti v Praze.

Onemocnění se přitom dá účinně léčit pomocí dýchací masky, která upravuje tlak v dýchacích cestách, upozornil.

Při spánkové apnoe člověk až stokrát za noc na pět až deset sekund přestane dýchat. Tím se zhoršuje okysličení mozku a srdce. Nemocní se kvůli zástavám dechu častokrát probouzí, i když o tom neví, a ráno pak vstávají unavení, malátní, nevyspalí. "Opakované probuzení je také opakovaným stresem," dodal Krieger. Spánek často dohánějí během dne, což komplikuje jejich pracovní a společenský život a zvyšuje riziko nehod a úrazů. Poruchou častěji trpí obézní lidé. Na rozdíl od běžného chrápání, které kromě nepříjemného zvukového efektu lidské zdraví neohrožuje, má spánková apnoe závažné důsledky pro duševní i fyzickou kondici.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #15 kdy: Únor 10, 2017, 11:46:51 dopoledne »
A nestačí na noc len poriadne vyvetrať? A od jara do zimy spať pri otvorenom okne niekde na vidieku, kde je čerstvý vzdúšik?

Donrvetr vy jste hlava, za tohle vás čeká sláááva - jistý pan Priessnitz taky začal léčit lidi zábalama ze studený vody a jak daleko to dotáhnul   ;)

Mě taky chrápání přijde znakem mé bohatýrské udatnosti, ale to je tím, že jsem s tím nikdy problémy neměl...
Navíc na vidieku to přeci musí chybět spousta věcí...kino, divadlo, diskotéku tam taky určitě nemáte, ani žádnej klubík...(jasně že proto to tam máme rádi a svůj buranskej život bychom nevyměnili ani za nic...)
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #16 kdy: Únor 10, 2017, 01:30:47 odpoledne »
Hej, tiež sme mali debatu s manželkou, že by som s chrápaním mal dačo urobiť. A skončili sme u teho, že muž je stvorený k ochrane a obrane ženy a rodiny, a že chrápanie je pozostatok pravekého lovca, kedy v spánku odáňal divé zvery práve oným chrápaním. A ocenila, že pri mojom chrápaní sa nemusí už obaváť ani šablozubáka.

Pome môj dedo zomrel na následky pádu zo stromu v dákej devedesiattrojke.  Hold nemal vodičák a ani motorku.  8)

Sali, vcelku by som bol rád, keď už si mimo praha, že by si to potom vyskúšal. Ono sa to nezdá, ale meštiak dýcha úplne iný vzduch, má slbé plúcne kapacity, lebo má biedne fyzické vyťaženie, a ešte k tomu svoje posledné plúcne buňky zadrbe cigaretami. A preto pražákom neostáva nič iné, ako chobot....

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #17 kdy: Únor 10, 2017, 02:27:05 odpoledne »
Jojo, vesnice, to je jiná než začouzená Praha ... jen nevím, proč mi teda jednou, ještě než jsem měl svůj chobot, přišel jednoho dne, nebo spíš jednoho rána v létě vysvětlit soused, co má chalupu něco málo přes 100 metrů ode mě a ještě k tomu máme okna každý na jinou stranu, že bych v noci neměl spát při otevřeném okně, že se on ani manželka nemůžou vyspat ...

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #18 kdy: Únor 10, 2017, 02:45:36 odpoledne »
Silně zvažuju nákup záložního stroje, záložního zdroje (za rok a půl mám už druhý, první vyhořel - odešlo trafo) + jsem narazil na zdroj pro outdoor, jednak se to nechá klasicky nabít ze sítě a funguje to jako baterka, nebo to sice taky funguje jako baterka, ale má to solární napájení.

Ale je to drahý jako prase, u nás oficiálně nedostupný:

Baterka
https://www.amazon.com/Freedom-CPAP-Battery-Kit-ResMed/dp/B01I420KOG?th=1

Solár:
https://www.amazon.com/Battery-Power-Solutions-SunPower-Solar/dp/B00V8ZNSB4/ref=pd_sim_121_3/152-4913988-7727210?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B00V8ZNSB4&pd_rd_r=E976QYNB7W89VFEY0P39&pd_rd_w=Fiokk&pd_rd_wg=mpJ0J&psc=1&refRID=E976QYNB7W89VFEY0P39


Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #19 kdy: Únor 10, 2017, 02:49:17 odpoledne »
Co máš za CPAP? Já mám SEFAM Evolve.. Dokonce má zvlhčování vzduchu.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #20 kdy: Únor 10, 2017, 03:05:23 odpoledne »
Vančuro, a okrem kovariny je aké tvoje zamestnanie? A kolik hulíš?
Vcelku ma zaujíma dôvod vzniku apnoe. Teda okrem obezity má za príčinu vzniku vraj zlé ovzdušie.  :christmas:
Príde mi prijatelnejšie odstrániť príčiny a nie liečiť následky.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #21 kdy: Únor 10, 2017, 03:31:19 odpoledne »
Dagu, jsem kancelářská krysa a už nějaký čas nehulím vůbec, nadváha by kapku byla.

K té kancelářské kryse, snažím se hejbat, takže v průměru za týden dám těch 40 - 50 km pěšky (bojkotuju MHD), vím že to není moc, ale aspoň něco.

V podstatě vznik apnoe je dán tím, že při spánku ochabne svalstvo dýchacích cest a ty se zdeformují a neumožní správný průtok vzduchu do a z plic. Tělo zaznamená zástavu dýchání, procitne, nabere vzduch a znova usne. To je velice lajcky řečeno.

Je několik stupňů, respektive závažnosti tohoto onemocnění. Do nějakých 10 zástav za hodinu OK normální stav, do 20 zástav lehká, řeší se většinou změnou životosprávy, do 30 se řeší většinou operací patra a nad 30 je těžká a ta se léčí právě přístrojem. Tam už nepomůže ani operace, ani změna životosprávy (i když ta v žádném případě není na škodu a určitě neublíží). Ale prostě nestačí to. Můj konkrétní případ byl podle paní doktorky extrém, jaký ještě neviděla. v průměru asi 91 nebo 92 zástav za hodinu (za monitorovanou dobu jedné noci jich bylo skoro 700) s tím, že nejdelší zástava trvala cca 75 vteřin. Celková saturace kyslíkem za noc kolem 70%. Laicky řečeno, 30% noci jsem se dusil, výsledkem bylo že mi proti normálu chybělo 30% kyslíku v krvi.

Bohužel, není to něco, co se dneska dá léčit. Zatím. Jistě, okolnosti tomu nepřidají, ale na druhou stranu, když člověk neřídí a nic nedělá, tak to ani není tak nebezpečné, jen to pomůže infarktu, mrtvici a v průměru zkrátí život o cca 5 let, ale jinak pohoda.

Dagu, bez urážky, jestli tohle chceš léčit čerstvým povětřím, tak je to stejné, jako bych chtěl aby díky běžeckému tréningu dorostla noha chlapovi po amputaci...

Sali, ResMed Airsence 10 Autoset

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #22 kdy: Únor 10, 2017, 07:45:02 odpoledne »
Také jsem kancelářská krysa s nadváhou, co přestala hulit před skoro dvěma roky.. MHD nebojkotuji, ale 50 km týdně bych asi nedal.. To máš těch 50 km včetně cest na toaletu a do ledničky?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #23 kdy: Únor 10, 2017, 09:08:20 odpoledne »
.....Dagu, bez urážky, jestli tohle chceš léčit čerstvým povětřím, tak je to stejné, jako bych chtěl aby díky běžeckému tréningu dorostla noha chlapovi po amputaci...

Tak to bol vcelku blbý príklad. Lebo vám nič neamputovali. A keby vám amputovali polku plúc, tak smog by vám tu druhú polku určite nenapravil. A keby bola blbosť vymeniť čerstvý vzduch za ten smog, tak by bola aj blbosť, že apnotikom prospieva prestať fajčiť, schudnúť, prestať v noci žrať, spať na chrbte....

V akom veku ste s tým začali mať citelný problém? Bolo to postupné? Alebo to nastúpilo rýchlejšie/Mám na háku vaše amputované nohy aj choroby. Tento krát mi ide sebecky len o mna. Neviem, či sú moje príznaky len lenivosť a jarná únava, alebo som maród  8)/

Citace
Dýchanie znečisteného vzduchu nespôsobuje len problémy s dýchaním, ale má na svedomí tiež nárast mutácii, ktoré sa prenášajú na potomstvo...

To, že znečistené ovzdušie má na svedomí radu problémov súvisiacich s dýchaním, je známe a zdokumentované radou publikácii. Jedna z posledných štúdií hovorí, že priemyslové exhalácie môžu byť tiež príčinou genetických defektov. Údaje zverejnené Národnou akadémiou vied USA, dokladajú, že myši vystavené dýchaniu vzduchu v okolí oceliarne, majú dvakrát viacej mutácií, než ich vidiecke vrstovníčky.

Pokus s myšami ukázal, že „oceliarenské myši“ nie len , že mali v priemere nižší počet mláďat, ale vykazovali dvakrát viac mutácií, než ich vidiecke kolegyne. Väčšina mutácií zistených u potomkov, pochádzali od samčekov. Inými slovami – pokiaľ samce dýchajú znečistený vzduch, dochádza u nich k poškodeniu DNA a k poškodenie genetického kódu prenášajú na svoje mláďatá. Jedná sa zrejme o prvý dôkaz dedičných mutácií, u ktorých bolo preukázané, že ich spôsobil znečistený vzduch.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #24 kdy: Únor 10, 2017, 10:18:52 odpoledne »
jasně že lenivost a přestaň si tu lenivost zdůvodňovat chorobou - ta choroba se jmenuje prokrastinace
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #25 kdy: Únor 10, 2017, 10:22:50 odpoledne »
Tak prokrastinace by si zasloužila vlastní velikej šuplík se vstupní slavobránou, ověnčenou mnoha nápisy.....

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #26 kdy: Únor 10, 2017, 10:33:09 odpoledne »
Jen kdyby na to dávali invalidní důchod... ;D
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #27 kdy: Únor 10, 2017, 10:43:24 odpoledne »
Soňo, mám jeho (Petra Ludwiga) knihu o prokrastinaci, je skvělá..

DaBo: Už na střední škole jsem prospal všechny přestávky a vůbec jsem spal kdekoliv a kdykoliv to bylo trochu možné. Dokázal jsem usnout i v drncavém pantografu 451/452 zvaného Žabotlam nebo motoráku 810 "Orchestrion" nebo také "Plevel"

Od doby, co mám chobot už ve vlaku prakticky neusnu a věnuji se práci se svým diářem nebo si čtu..

votroubek: Prokrastinace není o únavě, je naopak o vynakládání energie jiným, neúčelným směrem.

Chronická únava není lenost. Je možné, že všichni ti Hloupí Honzové, co podřimovali na pecích byli ve skutečnosti apnoici. Byl jsem schopen prospat dva víkendy v měsíci spát celou sobotu a neděli 18 hodin v kuse, přerušováno jen jídlem a návštěvami toalety. Teprve pak jsem byl schopen jakž - takž trochu myslet a vymýšlet, řešit intelektuálně náročné problémy a podobně..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Samotář

  • Host
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #28 kdy: Únor 11, 2017, 09:46:15 dopoledne »
Apnoe je velmi populární choroba mezi vězni, téměř každý ji má nebo ji má alespoň diagnostikovanou.

Když má lékařské potvrzení a „stroječek“, musí dostat „přepychovou“ celu s elektrickou zásuvkou. V tom okamžiku už nemusí svoji povolenou televizi napájet z akumulátoru, ale normálně ze zásuvky, velká výhoda.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #29 kdy: Únor 11, 2017, 03:39:45 odpoledne »
Prokrastnaci chápu jako odkládání činů, aktů a rozhodnutí, z důvodu jejich nepříjemnosti a nechtěnosti.Osobně se prokrastinaci oddávám zcela běžně a s láskou, třebas zubaři se vyhýbám opravdu láskyplně již mnoho let.....

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #30 kdy: Únor 11, 2017, 05:40:31 odpoledne »
U nás teď měl Petr Ludwig přednášku o prokrastinaci... úžasnou  :)
Pokud byste měli někdy možnost si zajít na jeho přednášku, tak neváhejte.

Soňo, ktorú prednášku máš na mysli? https://www.youtube.com/watch?v=eSrNV-ckgUs
https://www.youtube.com/watch?v=Dd7JoO6rA7A
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=7PyXW_upaKM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=7PyXW_upaKM</a>


Tak som sa opýtal manželky, že ako chrápem. Rovno mi povedala: "neboj, nemáš apnoe". A to som pred dvoma dnami nemal ani potuchy, že také existuje a neviem to ani poriadne vysloviť.  @-->
Takže som len medveď.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

chpslst

  • Host
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #31 kdy: Únor 11, 2017, 05:49:52 odpoledne »
to je krásne. čiža ak tomu dobre rozumiem, keď na niečo dlhodobo se.iem, tak to má vlastnú diagnózu?...
a to ste nevedeli povedať skôr? žena ma mláti že som lenivý a ono ja som "iba" vážne chorý...

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #32 kdy: Únor 11, 2017, 07:56:39 odpoledne »
No jo, jenže my máme tu neléčitelnou, chronickou a těžkou formu.....Já si chodil měnit občanku 3 roky.....

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #33 kdy: Únor 11, 2017, 08:11:02 odpoledne »
Dagu, byla to přednáška Konec prokastinace, konala se 7. 2. 2017 v Pardubicích a trvala něco přes dvě hodiny.

Hej, teraz to počúvam, a je to fajn. Myslím, že je to plus mínus stejné....

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #34 kdy: Únor 11, 2017, 09:50:28 odpoledne »
Kde jsi to našel? Dej odkaz! Prosím..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #35 kdy: Únor 12, 2017, 09:05:35 odpoledne »
Hore som dal tri odkazy na trubku....je tam toho viac
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Samotář

  • Host
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #36 kdy: Červen 08, 2017, 07:30:34 odpoledne »
Zde je odkaz na článek o tom, jaké zdravotní obtíže způsobuje obezita:
http://rungo.idnes.cz/obezita-zdravotni-rizika-metabolicky-syndrom-hubnuti-p14-/chuze.aspx?c=A170524_102302_rungo-chuze_hri

Jako první z následků obezity článek uvádí spánkovou apnoe. Je to první odstavec v kapitole Co všechno obezita způsobuje?

A nestačilo by místo používání nepohodlného stroječku jen trochu zhubnout? Třeba by to pomohlo. A zhubnutí má i další dobré důsledky.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #37 kdy: Červen 08, 2017, 08:02:11 odpoledne »
Vzhledem k tomu, že ty jsi zhubnul na elegantního gentlemana, tak tvou radu beru vážně. Mně pomáhá ten ruksak a bandalír s nářadím, od února jsem byl u pumpy pouze 3x, všude chodím pěšky a jezdím autobusem. Váhu si sice zatím držím, ale cítím nárůst kondice a zkracuji pásek.

Mám podle nějakých teorií optimální váhu 86 kg (tolik jsem vážil, když jsem se poprvé ženil) tedy po skončení růstu kostry a svalové hmoty. To znamená, že mám stále nadváhu nějakých 30 kilo. To si myslím že by apnoe vyřešilo.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #38 kdy: Červen 09, 2017, 01:16:08 dopoledne »
Minimálne zmiernilo. Ale tých 30 kilo zhodiť, to je kumšt. /tiež bych potrebovau..../
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline bara

  • ***
  • Příspěvků: 270
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #39 kdy: Červen 09, 2017, 12:57:12 odpoledne »
Můžeme tady založit hubnoucí klub.  8) Taky by se mi hodilo dát dolů nějakých 8kg  :)
Vždyť jsem to říkala..

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #40 kdy: Červen 09, 2017, 01:48:21 odpoledne »
Pokud vím docela dobře se hubne kouřením  ;)
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline bara

  • ***
  • Příspěvků: 270
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #41 kdy: Červen 09, 2017, 02:08:19 odpoledne »
Pokud vím docela dobře se hubne kouřením  ;)

To si moc nepomůžeš, sice zhubneš, ale páchneš  :-ů
Vždyť jsem to říkala..

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #42 kdy: Červen 09, 2017, 02:10:51 odpoledne »
S tím dokážu žít... 8)
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline bara

  • ***
  • Příspěvků: 270
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #43 kdy: Červen 09, 2017, 02:11:49 odpoledne »
S tím dokážu žít... 8)

Sám asi jo :)
Vždyť jsem to říkala..

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #44 kdy: Červen 09, 2017, 02:15:45 odpoledne »
Když to nejde jinak... ;) pes si zvyknul. Taky moc nevoní když namokne.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline bara

  • ***
  • Příspěvků: 270
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #45 kdy: Červen 09, 2017, 02:39:30 odpoledne »
Když to nejde jinak... ;) pes si zvyknul. Taky moc nevoní když namokne.

Jsem si kdysi přivezla z Jižní Ameriky pončo ze srsti alpaky. To si nepřej vědět, jak smrdí zmoklá lama.  8)
Vždyť jsem to říkala..

SoňaR

  • Host
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #46 kdy: Červen 09, 2017, 02:46:19 odpoledne »
Recept na hubnutí má celkem jednoduchý název - "Zdravý životní styl"  ;)

Tzn. jíst 5 - 6x za den přiměřené porce zdravého jídla (ne, guláš s 12 knedlíky to fakt není  ;) ), dodržovat pitný režim, zařadit přiměřený pohyb (Saladine - chůze super, gratuluju!) a také dostatečný odpočinek a relax (stres nabourává zdravý životní styl, takže i jakékoliv snahy o hubnutí).

Taky už jsem slyšela stesky od jedné paní, jak nemůže a nemůže zhubnout a přece žije TAK zdravě! A ke snídani měla kafe, ke svačině jablko, oběd nic moc, pak kafe s dortíkem, večer kilo hranolek, dva smažené sýry a mísu tatarky. Pitný režim - litr až dva coly za den.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #47 kdy: Červen 09, 2017, 02:56:27 odpoledne »
Vsadím se že mi i nenamoklí nevoníme lamám.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #48 kdy: Červen 09, 2017, 02:57:19 odpoledne »
Recept na hubnutí má celkem jednoduchý název - "Zdravý životní styl"  ;)

Tzn. jíst 5 - 6x za den přiměřené porce zdravého jídla (ne, guláš s 12 knedlíky to fakt není  ;)

Nééééééé, to jsem nechtěl slyšet!  P:-/
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline bara

  • ***
  • Příspěvků: 270
Re: Obstrukční spánková apnoe a deprese
« Odpověď #49 kdy: Červen 09, 2017, 03:20:24 odpoledne »
Recept na hubnutí má celkem jednoduchý název - "Zdravý životní styl"  ;)

Tzn. jíst 5 - 6x za den přiměřené porce zdravého jídla (ne, guláš s 12 knedlíky to fakt není  ;) ), dodržovat pitný režim, zařadit přiměřený pohyb (Saladine - chůze super, gratuluju!) a také dostatečný odpočinek a relax (stres nabourává zdravý životní styl, takže i jakékoliv snahy o hubnutí).

Taky už jsem slyšela stesky od jedné paní, jak nemůže a nemůže zhubnout a přece žije TAK zdravě! A ke snídani měla kafe, ke svačině jablko, oběd nic moc, pak kafe s dortíkem, večer kilo hranolek, dva smažené sýry a mísu tatarky. Pitný režim - litr až dva coly za den.


No tak Soni, dovol nám aspoň homeopatickou dávku neřesti  8)
Vždyť jsem to říkala..