Autor Téma: Zbrojíř  (Přečteno 906 krát)

Prepper Nemo

  • Host
Zbrojíř
« kdy: Leden 23, 2017, 10:08:10 odpoledne »
Překvapuje mne, že jsi ještě nikdo nevzpomněl na zbrojíře:
1) zbraně - údržba, opravy, výroba nových zbraní
2) střelivo - skladování, případně výroba (resp. recyklace)
3) pracovní nástroje - výroba, opravy, údržba
4) Zbrojíře bych pověřil i pasivní ochranou osady, tedy výrobou nástrah a pastí. Rovněž by se mohl podílet na případném opevnění (stavba, opravy, modernizace) spolu se stavitelem.

SoňaR

  • Host
Re: Zbrojíř
« Odpověď #1 kdy: Leden 23, 2017, 10:25:23 odpoledne »
Vzpomněl, je to v tématu Jaké další profese, nebo tak nějak se to jmenuje.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Zbrojíř
« Odpověď #2 kdy: Leden 23, 2017, 11:38:31 odpoledne »
Nemo nosíš dřevo do lesa. Jinak zbrojíř asi nebude pro plánování strategie obrany rozhodující osobou...Ale jako znalec toho, co je k dispozici může přispět jako poradce.
Ale schválně, kdo první vymyslel a zavedl do praxe používání zákopů? Trochu ti Nemo napovím, jdi na dvůr Ludvíka 14, krále slunce.

Prepper Nemo

  • Host
Re: Zbrojíř
« Odpověď #3 kdy: Leden 25, 2017, 06:33:56 odpoledne »
Trochu nerozumím tomu, prč bych měl nosit dříví do lesa ... Také netvrdím, že je pro plánování obrany rozhodující osobou. Navíc jednoznačně vymezit funkce v rámci osady není úplně zcela možné a dle mého ani rozumné, měly by se mírně překrývat, už třeba jen kvůli vzájemnému předávání zkušeností a přirozenému vzájemnému se proškolování ...

SoňaR

  • Host
Re: Zbrojíř
« Odpověď #4 kdy: Leden 25, 2017, 06:38:09 odpoledne »
Trochu nerozumím tomu, prč bych měl nosit dříví do lesa ...

Protože, jak jsem psala výše, ten zbrojíř tu už zmíněn byl.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Zbrojíř
« Odpověď #5 kdy: Leden 25, 2017, 08:48:57 odpoledne »
Tak Soňa mi pomohla a já Nemo napovím ještě trochu...nechci tu kázat ani poučovat. Já se třeba rád poučím z historie a proto jsem ti dál tu hádanku. No položenou otázku jsi neměl ani snahu zvednou a přitom odpověď tě měla navést na jednoho z největších mistrů pevnostního inženýrství a stavitelství....tuším že cca 50 let po jeho smrti se v Čechách začaly stavět 2 pevnosti vycházející z jeho koncepce pevnostního stavitelství (Josefov a Terezín), jeho  koncepce pevnostní ochrany hranic chránila Francii cca 150 let, části strategie obrany se použila i při plánování Maginotky....koncepce paralelních zákopů s linií hrade spojených s přibližovacími byla rozvinuta za 1. WW. (Jinak zákopy používaly již římské legie při běžném opevňování tábora zákop-val-hradba z proutí a kůlů či kamene..a třeba i Turci při obléhání Vídně, ale to byly jen přibližovací zákopy).

To jméno je Vauban.

Prepper Nemo

  • Host
Re: Zbrojíř
« Odpověď #6 kdy: Leden 28, 2017, 09:19:53 odpoledne »
Snahu jsem "neměl", protože nesedím u PC 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu, 365 dní v roce .....  :) Nicméně, samostatného zbrojíře jsem neobjevil, proto jsem založil vlákno.

Apropó, zákopy byly zcela jistě vymyšleny dávno před římskými legiemi ....

HamRogi

  • Host
Re: Zbrojíř
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 06, 2020, 05:46:39 odpoledne »
 :-). Jsme v informační válce, která se přesune do ekonomické krize a sousedé si možná i budou nepřáteli, kromě nasunovaných a přivážených cizích kulturně založených bytostí. jasem toho názoru, že tvoje profese je i bude velmi důležitá a nápomocná pro ty, kteří nebudou vlastnit zbraně k vlastní i rodinné ochraně a obraně.
Spolupracovat s ostatními bude nezbytné a připravit se na tyto události přeje připraveným, jako např. https://narodnidomobrana.cz/

Ham

konec

  • Host
Re: Zbrojíř
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 09, 2020, 05:12:21 odpoledne »
Co to je informační válka?
No dezinformace tu jsou, ale právě od těch, kteří nás varují před dezinformacemi.
Ruská vakcína je nebezpečná, protože je ruská -- demagogický argument.
Západní vakcíny jsou bezpečné, protože jsou západní -- rovněž demagogický argument.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Zbrojíř
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 09, 2020, 05:19:37 odpoledne »
A přesně tohle je ta informační válka...

Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

konec

  • Host
Re: Zbrojíř
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 13, 2020, 11:23:18 dopoledne »
BartH8, přiznej se, že ty jsi reportér nebo novinář!
Neustále lžeš lžeš a zase lžeš, jak sem si v uplynulých dnech všiml!

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Zbrojíř
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 13, 2020, 12:53:07 odpoledne »
Sakra, teď mě odhalil. A já se tak snažil...  ::!
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu