Autor Téma: Jak nejlépe využít tuky?  (Přečteno 181 krát)

Offline sahaw

• Minimalista
Jak nejlépe využít tuky?
« kdy: Leden 19, 2017, 07:40:30 odpoledne »
Docela jsem propadl tukovému jídlu. A kupodivu se mi zdá jako ideální strava po PA. Řepy se daji snadno vypěstovat, ale  maji velmi malou energetickou výživovou hodnotu. Ale olej ze semen 100g dá 890kcal. To je skoro polovina denní potřeby. A olej se dá udělat skoro ze všech semen. Odhaduji, že získám bez zalévání ze 3m2 jídlo na celý den. A to mi zabere jen čas 30-60 minut práce.

Můj dotaz je jak nejlépe získat co nejvíc energie z oleje. Já ho ředím s vodou a dávám si ho v polévce. Ale protože si dopřávám o hodně více energie než tělo spotřebuje a mám jen malou pneumatiku, tak hodně oleje projde tělem jen tak.

Ideální by byl olej ze švestek, meruňek, špendlíků, protože strom vyprodukuje asi 10kg. To je 3-5kg oleje. Hodně ideální by byl vlašský ořech, ale to je nereálné.  Hodně oleje se dá získat z plevele, ale obsahují přidané látky, které v malém množství léčí, ale při pravidelné konzumaci to nebude ono.  Je tu slunečnice a docela dobře se pěstuje, ale kupodivu se na ní nechci spoléhat kvuli riziku ptáků. Nadějně vypadá olej z dýní,cuket. Já se chci nejvíc zaměřit na olej z řep. Tedy řepky olejné, ale hlavně z ředkviček. Uvidim jak moje pokusy dopadnou a možná získám z 1m2 a 10 minut práce až 100ml ředkvičkové oleje. Ale ještě jsem ho nedělal.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
Re: Jak nejlépe využít tuky?
« Odpověď #1 kdy: Leden 19, 2017, 10:24:55 odpoledne »
Naši predkovia toto mali zvládnuté na jedničku. Škoda, že si nemal predkov....
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.