Autor Téma: Kožich z kuřátek  (Přečteno 603 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Kožich z kuřátek
« kdy: Prosinec 29, 2016, 09:11:39 odpoledne »
Dá se využít kůže kuřat? Občas se mi podaří stáhnout kusy z kuřat, ale pokud bych si dal práci, tak bych dokázal možná stáhnout jako králíka.

Mám i kachny a plánuji i stáhnout krocany.

Kůže stahuji z kuřat, které nejsou spařené a na kůži je peří.

Chovám Hedvábničky, které maji chlupy místo peří. Zatím jsem je nezabíjel.

Vím, že je lepší z jiných zvířat kožich. Už rok testuji kůži k králíka jestli vydrží bez chemické upravy a zatím drží.  Jen mně napadlo, že by se dal ušít kuřecí kožíšek v PA době. Vím, že v PA bude dost oblečení. :)



Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Kožich z kuřátek
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 29, 2016, 09:33:54 odpoledne »
Vzhledem k tomu, že o "kožichu" z ptáků jsem nikdy neslyšel...myslím, že to bude využitelné pouze hodně nouzově (takže prakticky nereálně). Kdysi kdesi jsem četl o plášti z ptačího peří...ale jednalo se o pero navázané k peru. Peří se využívalo na péřové bundy - tzn. sedrat a naplnit do bundy. Fígl je v tom, nedělat "studený" švy.

Že se králičí kožky vykupují na kožichy...to jo. Ale po tátovi jsem zdědil dva ledviňáky (někde na půdě bych je nejspíš našel) a ten králičí je už dneska, po asi čtyřiceti letech skoro lysej (bez chlupů) ale ten kočičí (byla to prý tenkrát dost práce, najít ve škarpě přejetou použitelnou kočku, stáhnout a zpracovat...) je skoro jak novej. Naštěstí to tenkrát kdoví čím obarvil, takže je to černé, nikolvěk mourovaté (což prý byla výchozí barva). 8)

Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Kožich z kuřátek
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 30, 2016, 11:20:26 dopoledne »
Jo, už vidím, ako si dáka skupinka hladošov opeká sahawa na ražni, a vôbec im nevadí, že im do toho trochu to kuře kecá...  ;D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

SoňaR

  • Host
Re: Kožich z kuřátek
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 30, 2016, 11:39:34 dopoledne »
No já myslím, že to nepůjde. Kůže s peřím a srst (kožich) je prostě něco úplně jiného a obávám se, že to nepůjde zpracovat tak, aby se to peří v kůži udrželo. A byť je peří hedvábniček specifické, pořád je to jen peří a nikoliv srst.

Ptačí kůže bez peří se sice občas zpracovává, ale spíš z velkých ptáků (pštros). Výsledek činění ptačích kůží je totiž poměrně mizerný, jelikož kůže menších ptáků jsou příliš tenké a děravé.

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Kožich z kuřátek
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 30, 2016, 12:28:05 odpoledne »
sahawe, nedej se odradit !
Docela běžně je k mání třeba pštrosí kůže.
No, a pokud vím, tak pštros je taky pták, a je s peřím  ;)

Obrať se o radu na nějakýho koželuha (resp. jircháře)
Nedej na poznámky těch, kteří něco podobnýho neumí, nikdy to nezkusili, a vůbec neví,
o čem je řeč  "omg"
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Kožich z kuřátek
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 30, 2016, 12:56:01 odpoledne »
No jasně, vůbec nedbej a zkus to. Stáhni jedno zvíře,i s peřím a ze strany masa mazej rybí ruk, nebo klidně parafínovej olej.Jen v zimě, kdy nejsou mouchy.Kůže se promastí,změkne a nebude se lámat. Pak to přišiješ k nějaké podšívce, která to zpevní a ušiješ z toho motorkářskou bundu. Já ji od tebe koupím. Nebudu moci jezdit na plnej plyn, jináč by mi to pečí ulítalo. Ale v běžném provozu to může fungovat. Mám na zdi přitlučený husí křídlo, kterým moje babička zametala u kamen a to je už 45 let.
Když ušili kožich z myší, proč ne z kuřat, slepic, nebo kačen. Je to dobrý a novátorský nápad, a třeba se to ujme jako modní výstřelek.

SoňaR

  • Host
Re: Kožich z kuřátek
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 30, 2016, 01:40:13 odpoledne »
Milo, o pštrosí kůži jsem psala, zpracovává se, ale bez peří. Pštrosí kožichy se dělají, ale ne z kůže pokryté peřím, nýbrž z pštrosího peří.

Ale pro mě za mě, ať si to vyzkouší, třeba fakt na něco přijde.

Votroubku, jestli použije tvůj postup, tak mu ta kůže shnije.

Ale co se do toho vlastně pletu, já o tom přece nic nevím, nikdy jsem to nezkoušela a vůbec nevím, o čem je řeč...  ::)

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Kožich z kuřátek
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 30, 2016, 01:42:06 odpoledne »

Když ušili kožich z myší, proč ne z kuřat, slepic, nebo kačen. Je to dobrý a novátorský nápad, a třeba se to ujme jako modní výstřelek.

Jo, a pak to prodas Lafitovi. Ja si teda z kurecich kuzi udelam raci skvarky.
Praktikující cynik

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Kožich z kuřátek
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 30, 2016, 02:12:44 odpoledne »
Já mám taky rád kuřecí škvarky, to je pravda, ale bez peří.
Určitě vysušit a mazat, jináč to opravdu shnije, možná nasolit, nezkoušel jsem to s drůbeží.

SoňaR

  • Host
Re: Kožich z kuřátek
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 30, 2016, 04:05:02 odpoledne »
Postupy jsou různé, nicméně začátek je u všech stejný - důkladně odstranit zbytky tkání.