Autor Téma: Společenství komunit  (Přečteno 1162 krát)

Offline Safama2

Společenství komunit
« kdy: Prosinec 15, 2016, 09:30:25 dopoledne »
Možná to tu už někde řešíte, ale nenalezl jsem to. V případě potřeby prosím o přesunutí.  :rose:

Co si myslíte o tom, že by se prověřené komunity navzájem informovaly o své lokaci? Může nastat i takové období temna, že se vzájemná spojenectví komunit mohou hodit. Osobně si myslím, že pokud by byly dvě, tři komunity v úzkém kontaktu a navzájem si důvěřovaly, tak se to může velice vyplatit ať už v obraně, surovinové pomoci, obchodu či plození nových osadníků.  ;D

Jedinou nevýhodou by mohla být velká vzdálenost mezi komunitami, ale to se dá lehce vyřešit koňmi a koňskými spřeženími (pokud by nebyly jiné dopravní prostředky).

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
Re: Společenství komunit
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 15, 2016, 09:42:07 dopoledne »
Pořiď si vysílačku RF-10 a zprovozni ji..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Safama2

« Odpověď #2 kdy: Prosinec 15, 2016, 10:20:19 dopoledne »

V tomhle jsem neznalý, bude fungovat i v případě, že nebude nijak napájena? Počítám pro jistotu s nejhorším scénářem (cca jako v seriálu Revoluce).  ;D

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 15, 2016, 10:24:25 dopoledne »
Božínku, prostor vysílaček je veřejný prostor, co řekneš, slyší všichni, takže komunity určitě nebudou komunikovat o ničem, byly by šílenci, kdyby vytroubili do světa svoji polohu a kolik zrovna krmí prasat a krocanů.To by bylo, jako reklama na slevy v lídlu....

Offline Sumo.cz

• Teoretik prepper
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 15, 2016, 10:41:31 dopoledne »
Kód Navajo:)

Language Preperos:)

Votroubku tu polohu myslíš jako že by někdo trianguloval tvou polohu ze signálu vysílačky?
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline PooM

• Praktikující prepper
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 15, 2016, 11:01:01 dopoledne »
Božínku, prostor vysílaček je veřejný prostor, co řekneš, slyší všichni, takže komunity určitě nebudou komunikovat o ničem, byly by šílenci, kdyby vytroubili do světa svoji polohu a kolik zrovna krmí prasat a krocanů.To by bylo, jako reklama na slevy v lídlu....

Náhodou zachycené volání o pomoc zřejmě osylším - mohla by to být past.

A ohledně odposlechu - pokud vím s kým mluvím, můžu mluvit o kapříkách, hruškách, hromádkách kamení. A jen ten druhý bude vědět, co to ve skutečnosti znamená. A když to někdo náhodou uslyší k ničemu mu to nebude.

Třeba jakékoli datum (den) může být automaticky +3 nebo -2 dny...ale musím vědět s kým mluvím...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 15, 2016, 11:19:15 dopoledne »

...Co si myslíte o tom, že by se prověřené komunity navzájem informovaly o své lokaci? Může nastat i takové období temna, že se vzájemná spojenectví komunit mohou hodit. Osobně si myslím, že pokud by byly dvě, tři komunity v úzkém kontaktu a navzájem si důvěřovaly, tak se to může velice vyplatit ať už v obraně, surovinové pomoci, obchodu či plození nových osadníků.  ;D

Jedinou nevýhodou by mohla být velká vzdálenost mezi komunitami, ale to se dá lehce vyřešit koňmi a koňskými spřeženími (pokud by nebyly jiné dopravní prostředky).

Ako preveriť komunitu, keď je problém preveriť jednotlivca? A často krát neveríme ani svojej manželke?  :)

Inak, najbližšia komunita je naša rodina. Potom susedia, potom obec, či mesto, a naj komunita je štát. O chod týchto komunít sa treba čo najviac usilovať aj dnes. Ak si neudržíme tieto, neudržíme si ani žiadnu umelú komunitu.

Vysielačky bez napájania používali staré národy bežne. Boli to dymové signály, alebo v noci svetelné. Strážne hrady / aj na slovensku/ využívali polohy, aby videli jeden na druhý.

Na posielanie tajných správ sa používali šifry.

Kone sa zožerú v prvej vlne hladovky ešte pred psami. Ak ich aj pár ostane, tak ich rozšírenie potrvá pár sto rokov. To už nás trápiť nemusí.

Filmy a PC hry nie sú vhodný študijný materiál.  8)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 15, 2016, 11:30:48 dopoledne »
To ne, nemyslím, že by někdo mohl poznat polohu podle signálu , ani netuším, jestli to vlastně jde. Spíše  to byla odpověď pro safama 2, který se ptal. Ale s tím kodem navahů by to nebylo špatný, takovej laco demeter a jadrná cigánština by to mohla řešit, to mne nenapadlo.

Offline Sumo.cz

• Teoretik prepper
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 15, 2016, 11:34:53 dopoledne »
On by stačil Hantec, ten znaj dobře asi dna lidi a zbytek co tomu jakš takš rozumí beztak s vysílačkama neumí:)
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 15, 2016, 11:42:37 dopoledne »
Ohledně vysílaček ubíral bych se nikoli cestou RF ale "klasických" ruček. Stejně v případě hardcore scénáře skončíme u poštovních holubů (mimochodem, má s tím někdo praktickou zkušenost? Pokud se nepletu funguje to tak, že holub se odněkud, třeba ode mě, vrací "domů" k majiteli, do svého holubníku. Rozhodně ne tak, že zaúkoluju holuba: "Holube, leť k Saladinovi!". Jak dlouho můžu mít holuba doma, než si u mě zvykne tak, že se nebude mít tendenci vracet do "svého"?)

Ale zpět k vysílačkám. Ručka je malá, lehká a na komunikaci na 2-3 km stačí. A to bude dle mého skromného názoru přesně ta vzdálenost, abych se dopředu ohlásil. Jsem ten a ten, pokud mě slyšíte (tady to bude hodně o důvěře), cestuju/utíkám z/před atd. a necháte mě doplnit vodu, prodáte mi něco zásob a necháte mě přespat, ráno jdu dál. Jsem s rodinou. Mohu nabídnout to a to. Tady je riziko pro kounitu - nákaza, past...ale i pro příchozího, možná mě hned za branou zapíchnou a naloží do čeneku, znásilní mi ženu a pak ji taky zapíchnou a naloží do česneku a dceru si nechají "na hraní"...
Odpověď může být snadná: máme zájem o to co nabízíš, počkej na mostě přes řeku - je asi jeden km před tebou. Do hodiny tam bude posel od nás (a taky dva střelci v záloze, o kterých ale do vysílačky nemluvíme) a budeme obchodovat. Návštěva osady není možná (prostě si to nepřejeme). Asi o 5 km dál směrem na... je bývalá hájovna, je tam zásoba dřeva a místnost na přespání a měl by tam být klid (a taky je to neutrální území na případné sblížení se - o tom taky nemusíme do vysílačky mluvit, hlavně že to tam známe a budeme to tam mít pod kontrolou pěkně zdálky ještě před vaším příjezdem).

Na kolikátce kanálu se domluvíme?  :rose:   

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 15, 2016, 11:51:22 dopoledne »
PoM netreba nič meniť. Tou ručkou predpokladám myslíš CB stanicu, nie PMR.

Obecne je 1 kanál zvolávací
9 je núdzový /ale nevyužíva sa u nás/
10 šoférsky a kamionácký, kde sa poskytujú správy o ceste.
16 kanál offrudácky /4X4/
a ostatné sú na pokec, ktorý si zvolia diskutéry po tom, čo sa spoja na zvolávacom.
 Viac tu: http://www.cbpmr.cz/cb-pasmo-a-uzivani-obcanskych-radiostanic-8.html

Hej, holub je super riešenie. Len ako ich uchrániť pred zožratím :D

Fungovalo to tak, že na poštové účely sa používali holuby z páru. Onen holub sa vždy vráti za samičkou. Je potrebné si vychovať holuba od mala, a tých si medzi sebou /osadami/ vymienať. A ak chceš polať SMSku, tak vytiahneš správneho holuba, uviažeš mu správu, a dáš "odoslat" .
Ešte v druhej svetovej vojne boli holuby hojne využívaný, a tuším v Britskej armáde bolo odovzdaných najviac vyznamenaní práve poštovým holubom.

Offline PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 15, 2016, 12:05:52 odpoledne »
Samozřejmě CB.
Jasně, ale baterie budou drahé a drahý bude i čas, takže asi těžko bude někdo sedět celý den u stanice a projíždět pásma.

To s tou devítkou mi nedošlo (a při tom to vím, teda věděl jsem jen o 9. a 10., to ostatní ne - díky) a při tom si o to přmo říká - ta devítka.

Takže v případě nouze mě zkuste mezi 18-20 hodinou oslovit, zapnu to na odposlech a budu na devítce pokud baterie dovolí.

Mimochodem, tohle znáte?  http://vysilackymilin.cz/detail/katalog/radiostanice/zesilovace/zesilovace-cb-26-30-mhz/zesilovac-100--26-30-mhz_7163/ dnes to není legální, ale potom...mnohonásobně zvýší dosah CB z auta (při použití na monočlánky o tom nemá cenu uvažovat...).

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 15, 2016, 12:14:31 odpoledne »
PoM, hej,poznám a aj mám. Tam je problém, že sice dalej dohulákaš, ale nič nepočuješ :D teda ak ten na druhej strane nemá tiež "pulzné delo" :D

Acaila, ono to vlákno bídne začalo, a bídne skončilo. Ale myšlienka je to fajn.  ;)

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 15, 2016, 12:23:09 odpoledne »
Bylo by potřeba vysvětlit, jak to funguje, česky. Já angličtinu fakt neumím, ani tu počítačovou.

Threemu taky v tabletu koupenou mám, ten samý problém, mluví na mne anglicky, neovládám to..

Zájem je, ale neví se jak na to.

Offline PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 15, 2016, 12:51:45 odpoledne »
PoM, hej,poznám a aj mám. Tam je problém, že sice dalej dohulákaš, ale nič nepočuješ :D teda ak ten na druhej strane nemá tiež "pulzné delo" :D

Lepší mít a nepotřebovat než nemít a...v principu si to představuju nějak takhle: zavolám kdo jsem, kde/kudy se pohybuju, kam směřuju...s dostatečným předstihem - v případě jízdy autem mě uslyší třeba i den dopředu. A druhý den se ozvou...nebo taky ne. Třeba půl hodinu dopředu - to už bychom se mohli slyšet i bez zesilovače. Protistrana bude mít dost času připravit léčku, já nejspíš ne, takže to budu já, kdo půjde s kůži na trh (samozřejmě by byla debilita odkrýt hned všechny karty. Na smluveném místě můžu čekat jen já sám se zbožím a zbytek posádky může čekat někde jinde, dobře schovaní aby mohli zmizet, když se v dohodnutý čas nevrátím, nebo zaslechnou střelbu. Třeba. Záleží to na obrovském množství faktorů, situace může být i opačná, komunita může zoufale potřebovat to, co budu mít já...taky bych byl debil, kdybych se vystavil někomu úplně cizímu na odstřel...je toho spousta. Ale důvěra a komunikace bude základ. prostě taková podaná ruka, pokud to bude možné).

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 15, 2016, 12:55:18 odpoledne »
Zosilovačom si vieš trochu vyrovnať handicap. Napríklad si v doline, a máš malí prútik. Naproti tebe má velkú anténu stacionárku, a je na kopci.

Offline Safama2

« Odpověď #16 kdy: Prosinec 15, 2016, 01:02:23 odpoledne »
Nějak se nám to tu zvrhlo v řešení komunikace, to je asi do jiného topicu.  ;D

V případě, že se mi podaří založit kvalitní a soběstačnou komunitu, určitě oslovím členy jiných komunit o vyměnění si informací o pozicích a kontakty (než vypadne síť), abychom mohli nějakým způsobem spolupracovat v období nejvyšší nouze.  :pa:

Offline PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #17 kdy: Prosinec 15, 2016, 01:23:09 odpoledne »
V případě, že se mi podaří založit kvalitní a soběstačnou komunitu..

Tak to držím palce...

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #18 kdy: Prosinec 15, 2016, 01:23:41 odpoledne »
A do té doby si tu s námi dopisuj, uč se a uč jiné to, co sám umíš. I takto se zakládají fungující komunity..

Offline Cynik

« Odpověď #19 kdy: Prosinec 15, 2016, 01:27:20 odpoledne »
Jen ve zkratce k tematu:

1 Threema moc nastavovat nepotrebuje, staci si udelat ucet jako kdekoliv jinde. Na netu je spousta (desitky) navodu co s tim. Kdo si neporadi i tak, muze se zeptat. Nikdo se na nic ohledne toho dodnes nezeptal, takze to chapu ze, az na vyjimky, neni zajem.

2 PMR (edit: mluvim o UHF/VHF, pardon) vysilacky se delaji i s kodovanym prenosem, protilehle stanice pouzivaji klic a kombinovani frekvenci a nikdo jiny je odposlouchavat nemuze. Pouzivam v kombinaci s prevadecem.
Vysilac vysledovat jde, ovsem ne vzdy to je jednoduche. Zalezi taky na delce relaci, proto se obecne v takovych pripadech doporucuje mluvit co nejstrucneji.

3 CB jsou vhodne pouze na kratkou vzdalenost. Kvuli omezenemu rozsahu frekvenci jsou snaze odposlouchavatelne (o kodovani jsem neslysel). Takze ne moc vhodna varianta. Jedine vyuziti bych videl v nejakych ruckach pro komunikaci v ramci uzemi komunity, tam je maly dosah vyhodou.

4 Nemyslim si, ze by komunity mely znat misto jedna druhe. Pokud vzniknou nejake spratelene (i o tom dost pochybuji) nebudou poradat zadne fräulein besucht, ale budou se setkavat na neutralnim uzemi pro pripadny barter apod. Navstevu te druhe bych videl pouze v pripade nejakejho zaniku jedne z nich, ale tomu by se spis dalo lepe rikat slouceni.

Praktikující cynik

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #20 kdy: Prosinec 15, 2016, 01:40:13 odpoledne »
Určitě na setkávání vznikne nějaký Barter Town, i s tou klecí co do ní dva muži vejdou a jeden muž vyjde :D

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #21 kdy: Prosinec 15, 2016, 01:46:37 odpoledne »

.. Navstevu te druhe bych videl pouze v pripade nejakejho zaniku jedne z nich, ale tomu by se spis dalo lepe rikat slouceni.

Nebo také nepřátelské převzetí :D

Offline PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #22 kdy: Prosinec 15, 2016, 02:20:10 odpoledne »
Jen ve zkratce k tematu:

3 CB jsou vhodne pouze na kratkou vzdalenost. Kvuli omezenemu rozsahu frekvenci jsou snaze odposlouchavatelne (o kodovani jsem neslysel). Takze ne moc vhodna varianta. Jedine vyuziti bych videl v nejakych ruckach pro komunikaci v ramci uzemi komunity.

Jenže CB má každej kamioňák a leckterej osobák...a poměrně dost radioamatérů, takže vyšší šance, že někdo zaslechne tísňové volání. Pletu se?

Edit: (14:37) takže bude i potom snáze sehnatelné...asi.

Offline Cynik

« Odpověď #23 kdy: Prosinec 15, 2016, 02:31:18 odpoledne »
Nepletes, ja jen popisoval jinou situaci (dobu).
Praktikující cynik

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #24 kdy: Prosinec 15, 2016, 03:47:11 odpoledne »
Ktere PMR podporuji kodovani hovoru znesnadnujici odposlech?

Offline Cynik

« Odpověď #25 kdy: Prosinec 15, 2016, 03:50:49 odpoledne »
Minimalne Motorola, ale jsem presvedcen, ze to bude nabizet vic firem.
Praktikující cynik

Offline Cynik

« Odpověď #26 kdy: Prosinec 15, 2016, 03:54:31 odpoledne »
A do té doby si tu s námi dopisuj, uč se a uč jiné to, co sám umíš. I takto se zakládají fungující komunity..
...a prestan se vzhlizet v naivnich serialech. Na relaitu jaka bude asi dnes nikdo nedohledne, ale takova jaka je popisovana ve vetsine z nich, urcite ne.
Praktikující cynik

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #27 kdy: Prosinec 15, 2016, 04:19:44 odpoledne »
Minimalne Motorola, ale jsem presvedcen, ze to bude nabizet vic firem.

U PMR (vcetne beznych Motorol PMR hracek) jsem totiz zatim videl pouze squelch, tedy moznost zvolit si podkanaly, coz sice nabizi skoro kazdy ale jako zabezpeceni to moc nefunguje i kdyz to jako protiodposlechovou funkci prodejci a i vyrobci propaguji.

Offline Cynik

« Odpověď #28 kdy: Prosinec 15, 2016, 05:00:32 odpoledne »
Mas pravdu anzto jsem blbej, nebo mozna jen nevyspalej. Mluvim o UHF/VHF, nevim co me to napadlo  Timto se omlouvam za preklep a mystifikaci.

Praktikující cynik

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #29 kdy: Prosinec 15, 2016, 05:26:40 odpoledne »
ok :)
ty PMR jsou pochopitelne taky pouzitelne, dnes jako hracka pro deti, pozdeji na komunikaci na kratke vzdalenosti.

PS: Sifrovani pritahuje pozornost. Mnohem lepsi je mluvit zcela beznou reci na otevrenym kanalu. Staci si poslechnout komunikaci probihajici na libovolne stavbe a prislusne se domluvit s protistranou... kdyz nekdo uslysi nesrozumitelnou komunikaci tak okamzite pojme podezreni. Kdyz uslysi "Franto, posli mi sestku betonu" tak znudene prepne kanal...

Offline Cynik

« Odpověď #30 kdy: Prosinec 15, 2016, 05:33:02 odpoledne »
Tak pri frequency hooping, neuslysis nic, maximalne kratoucke ruseni, pokud se nahodou trefis na nekterou z pouzivanych frekvenci. Velka vyhoda je ze mimo nemoznosti doscanovani, je i nemoznost vyklicovani se zablokovanim.
Praktikující cynik

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #31 kdy: Prosinec 15, 2016, 06:28:40 odpoledne »
zustanme radeji u toho ze bezne vybaveny radioamater to nebude schopen poslouchat :)

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #32 kdy: Prosinec 15, 2016, 08:33:28 odpoledne »
Takový drobný dotaz ... myslíte si, že pokud se něco semele, tak v ČR budou eventuelní komunity tak daleko od sebe, že o sobě (aspoň ty sousední) nebudou vědět? Já si myslím, že o sobě vědět budou a (aspoň ty podobně orientované) se pokusí navázat kontakt a spolupracovat. A spojení? Což takhle posel, jak to bylo v dávných dobách  ;)

Offline PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #33 kdy: Prosinec 15, 2016, 08:44:31 odpoledne »
Posel Budoucnosti? Něco jako pošťák? 

Edit: proč ne? Ale vysílačka pomůže se o lidech v okolí dovědět...samozřejmě za předpokladu, že obě strany budou vysílačku mít.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #34 kdy: Prosinec 15, 2016, 10:16:11 odpoledne »
Ano, posel. komunty spolu budouživě komunikovat a spolupracovat. Budou si vyměnovat slepice, kohouty, kanečky, býčky a ženichy všeho druhu.Všichni nebudou dělat všechno, takže poslové, prověření poslové budou nejspolehlivější komunikací, tak, jako psané slovo v zapečetěné obálce......

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #35 kdy: Prosinec 15, 2016, 11:31:38 odpoledne »
Kod Navaho, no nevim, cikani se mezi preppry nevyskyuji, ti ziji ze dne na den. To bys je chtel zivit jen kvuli tomu, aby si pokecal s brachou? A co takhle Enigma, nemate to nekdo doma?

Prepper Nemo

• Host
« Odpověď #36 kdy: Leden 07, 2017, 06:34:39 odpoledne »
Dobrý večer všem, můj názor je ten, že časem může dojít k tomu, že komunity se nejdříve budou navzájem sledovat (pozorovat). V případě, že nabydou dojmu, že by případný útok dané komunity zvládli, navážou kontakt, začnou mezi sebou obchodovat, navazovat přátelské vztahy a časem třeba začne vznikat nová civilizace ...   :)

Offline HUDINY

« Odpověď #37 kdy: Červen 05, 2017, 02:07:01 odpoledne »
Já jsem o tom přemýšlel, je to celé o systému ve kterém žijeme. Pokud dosáhneme toho, že budou preppeři starostové obcí, senátoři, poslanci apod...a myšlenky půjdou napříč společností, tak komunikační síť můžeme vytvořit v rámci státu.

1. Vládní bunkr, který bude mít optické kabely s vlastním napájením napojené na sousední státy, satelitní telefon, vysílačky a další techniku atd atd...
2. Krajské bunkry
3. Okresní bunkry.

Státní správa musí být propojená tak, aby v případě výpadků proudu signálu, internetu byli informovány periférie. To je základ. Tedy stačilo by, aby člověk z komunity doběhl na okres a tam zjistil co se děje...

Tedy v první fázi vidím informování společnosti jako celku. To o čem píšeš je ale zřejmě situace, kdy přestane fungovat centrální správa. Pak ale přirozeně nastane nové uspořádání a lidi budou mít zájem vytvořit informační kanály, i kdyby se mělo jezdit na koni.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #38 kdy: Červen 05, 2017, 04:13:27 odpoledne »
Jakože preppeři a jejich organizace budou nějak, jakýmkoli způsobem spojeni se státem??
Nebo dokonce budou se státem spolupracovat?No, sice se to může zdát pro někoho zajímavé, ovšem drtivá většina prepperů chápe, že jim spolupráce se státem , u nás se říká kolaborace může zlomit vaz lusknutím prstů, takže prorůstání státních struktur do prepperských organizací a hnutí je tedy velmi nadčasové téma, spíše nemožné.Již dnes se snaží stát infiltrovat do prepperských struktur pomocí  nechutných praktik a tak se spolupráce skupin v současnosti stává spíše rizikovou, než žádoucí.
Stát, jak ho známe skončí a jeho struktury se stanou historií, to je třeba si uvědomit.Pokud bude mít někdo potřebu obnovit původní struktury, bude na to mít pár generací času.

Offline buck

« Odpověď #39 kdy: Říjen 20, 2018, 05:07:49 odpoledne »

Jedna z nejhorších vysílaček, kterou soudruzi vyrobili. Životnost baterie cca 3 hodiny plného provozu, nabíjení baterie zabere 12 hodin. Dosah 3 - 5 km, a extrémně odposlouchavatelná.  :pa:

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #40 kdy: Říjen 20, 2018, 05:32:04 odpoledne »
Tož a co takhle v prvním příspěvku jako nově příchozí pozdravit, představit se (aspoň pár slovy), přivítat a ve druhém krom kritiky přidat i lepší alternativu?  :pa:

Offline BartH8

« Odpověď #41 kdy: Říjen 20, 2018, 06:21:49 odpoledne »
Jojo, teď frčí baofeng. A vleze se do kapsy :)

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #42 kdy: Říjen 20, 2018, 08:52:35 odpoledne »
Tož a co takhle v prvním příspěvku jako nově příchozí pozdravit, představit se (aspoň pár slovy), přivítat a ve druhém krom kritiky přidat i lepší alternativu?  :pa:

Existují i olověné a lithiové akumulátory. Do skříňky na akumulátory se vejdou i primární, tedy chemické 4 buřty 1,5V, které se dají skladovat i 10 let. Je to opravitelné trafopájkou.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #43 kdy: Říjen 20, 2018, 09:35:05 odpoledne »
Tak tragicky bych kvality RF10 neviděl ;D. Jasně byly zkonstruovány ve své době a na NiCd akumulátory, ale není problém je provozovat i moderními Lithiovými akupaky a nebo ji používat jako základnovou staničku se směrovou anténou....dosah dle terénu, ale v průměru 18-20 km a bez "topení"...A konstrukce je opravdu bytelná, vždyť se počítalo s jejich schazováním z helikoptéry. Ale nic nebrání je zkombinovat třeba s CBčtem z druhé ruky za pár peněz. Pokud by odešla GSM síť budou se ještě hodit.