Autor Téma: Krmení drůbeže jen objemovým krmením  (Přečteno 400 krát)

Offline sahaw

• Minimalista
Krmení drůbeže jen objemovým krmením
« kdy: Listopad 16, 2016, 07:52:33 dopoledne »
Zkoušeli jste krmit drůbež jen objemovým krmením jako jsou brambory,řepy,jablka atd v zimě? Tedy bez jádra(pšenice,kukuřice,...)?

Získaji dost energie přes zimu? Nechci po nich vajička.

Nenašel jsem pořádný zdroj informací. Jen pár lidí krmilo určitou dobu jen objemovým krmením, protože se toho potřebovali zbavit. Už přes 60 let je zrno levné, tak i lidi staršího věku krmili zrním.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Krmení drůbeže jen objemovým krmením
« Odpověď #1 kdy: Listopad 16, 2016, 09:24:41 dopoledne »
Určitě ano, jde to, má to však svoje specifika. Bez sušených kopřiv to nejde, a potřebuješ i zdroj karotenu, takže mrkev nebo dýně. v míchanici pařené v bramborách ro zabezpečí dostatek energie. Já dával veškeré zbytky z kuchyně a snášely i vajíčka.Je to jen o kopřivách.A protože mám rád rybí pomazánku, tak jsem jim do toho dával olej z rybiček a odřezky z masa, tuk ze smažení, vlastně všechno. Základem musí být přístup k vápennému gritu, nebo rozdrbané omítce.

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #2 kdy: Listopad 16, 2016, 07:11:37 odpoledne »
díky. Tento rok jsem sušil jen semena kopřiv, ale snad najdu nějaký pytel kopřiv z předchozích let.

Offline milo1944

« Odpověď #3 kdy: Listopad 16, 2016, 09:57:44 odpoledne »
Kdysi jsem dělal otýpky z kopřiv, a na špagáru jsem to pod střechou ve stodole sušil.
V zimě jsem to klackem shodil, a na zemi pošlapal. Slepičky to do posledního prášku vyzobaly. Zbyly jenom tyčky stonků.
Dneska si už nepamatuju čísla, ale kopřiva a lebeda jsou daleko výživnější nežli jiný rostliny.

Pak jsem se rozvedl,  a bylo po slepičkách :(
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #4 kdy: Listopad 22, 2016, 10:31:06 dopoledne »
Nesmím zapomenout na 2.12. Možná se dozvím nějaké novinky. I když ten automatický překlad je něco šileného.:)

Citace
Výborné video o kreatívnych spôsoboch kŕmenia sliepok z filmu "Permaculture chickens". Ak sa chovu sliepok chcete venovať viac, 2.12. od 20.00 bude na 48 hodín zdarma k dispozícii celý film o permakultúrnom chove sliepok. Nezabudnite si zapísať do kalendára, ináč stojí film takmer $100. Film odporúča okrem iných aj Joel Salatin a Geoff Lawton.
https://abundantpermaculture.leadpages.co/film-release-ch5/