Autor Téma: Purifikace dešťové vody  (Přečteno 863 krát)

Offline acaila

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 269
Purifikace dešťové vody
« kdy: Září 12, 2016, 09:02:25 dopoledne »
Narazil jsem na tenhle článek, třeba to někoho zaujme. Zatím na to  sám koukám.
http://www.freedomprepper.com/water-collection-filtration-storage/heres-how-to-build-your-very-own-whole-house-rain-water-collection-and-filtration-system-videos/

Ten systém je prýc schopen očistit cca 13 litrů vody za minutu
Z toho co říká mi práv věcí úplně nesedí, tak na to kouknu ještě párkrát a srovnám to s tou původní verzí, o které mluví.
1N73LL1G3NC3 15 7H3 4B1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3. -- 573PH3N H4WK1NG

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Purifikace dešťové vody
« Odpověď #1 kdy: Září 12, 2016, 01:03:31 odpoledne »
Jeste jsem to neprohlizel, takze nevim co tam vsecko ma, nicmene po prvnim pohledu musim podotknout, ze to ulozeni pro nase podminky nevhodne. I mensi mraz muze totalne zlikvidovat nektere typy filtru. Antibakterialni a antiparaziticke filtry maji treba membranu s otvory 0,1μm a tu i lehce zamrzajici voda pri teplotach okolo nuly (pod) roztrha.
Praktikující cynik

Offline acaila

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 269
Re: Purifikace dešťové vody
« Odpověď #2 kdy: Září 12, 2016, 01:20:05 odpoledne »
To je jasné, to ani ty nádrže by nemusely zvládnout; nemluvě o tom, že by z nich pak žádná voda netekla.
Pokud chce člověk být soběstačný tak to něco stojí a prostor je u nás v Evropě celkem drahá záležitost. V tomhle případě je potřeba mít prostor někde uvnitř, kde teplota nejde pod 4-5°C ...  buď by stačil sklep nebo nějaká temperovaná místnost speciálně pro tenhle účel vyčleněná.

Já jsem ta videa postahoval, podívám se na ně asi někdy o víkendu. Zatím jsem viděl jen ten update #2 a čistění a to je moc málo, odkazuje tam na to, co už má.
1N73LL1G3NC3 15 7H3 4B1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3. -- 573PH3N H4WK1NG

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re: Purifikace dešťové vody
« Odpověď #3 kdy: Září 12, 2016, 02:42:57 odpoledne »
To opravdu bere vozu ze střechy s tím kanadským šindelem a pak se to pokouší čistit aby to mohl pít?

Vždyť se mu na tý střeše uchytí tuna sajrajtu a to nepočítám ty ropné deriváty co se musí do tý vody uvolňovat.

Pak to nechá na slunci uzrát v těch černejch nádobách a pak čistí  čistí:)

Vyměnit střešní krytinu za něco betonového či pálené hlíny, chytat do do podzemních nádrží tak by stačilo využít slunce k odparu a destilku pak skladovat v nádobě s nezávadným kamenivem(aby se z ní stala "nažraná" voda místo "hladové") a měl by jsi vodu taky.

Jasně chtělo by to vodladit dle umístění stavení a zasvinění vzduchu, ale je to na energii nenáročné a snadno opravitelné. Tak či onak bych asi utratil dost peněz do rozborů něž takovou vodu pít roky.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke