Autor Téma: Zásoby benzínu a nafty  (Přečteno 11234 krát)

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #100 kdy: Leden 26, 2021, 07:14:10 odpoledne »
TO: vvitty

Dozvěděl jsem se od tebe, že v době po apokalypse budou na každém kroku po zuby ozbrojené ruské armády; všude bude naprosto vše zničené; a co nebude zničené, tak někdo zničí pro zábavu nebo  z čisté zlomyslnosti, aby to nemohl nikdo použít.

Ale zatím nemáš vůbec žádný plán, jak chceš tohle přežít.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #101 kdy: Leden 26, 2021, 07:48:08 odpoledne »
Plán je od slova planý. Skutočnú taktiku boja je treba riešiť až vtedy, keď to príde . Dovtedy je to strata času.

Podla mna nie je dôležité peniaze nastrkať len do zásob. Ale dôležitejšie je do vybavenia, ktoré nám zlahčia život teraz, a pomôžu prežiť v prípade SHTF.

Príklad: Mám zásobu paliva síce len na pár dní. Ale mám aj ponorné čerpadlo, centrálu a niekolko IBC kontainerov, príves, centrálu a 20 prázdnych bandasiek.
V bežnom živote používam veci na polievanie záhrady, centrálu na dočasný výpadok prúdu, príves na prevoz materiálu. Keď príde ext SHTF, tak viem kde, aj ako a mám aj čím zadovážiť si pár tisíc litrov paliva.
Taktiež viem, kde je uskladnených pár ton obilia. Má niekto doma prostriedky, ako, kde a do čoho naskladniť 10 ton obilia? A tak je to zo všetkým.

Preto je pre prepéra doležité vedieť konať rýchlo, predvídať, vedieť kde, čo a ako a s kým.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #102 kdy: Leden 27, 2021, 05:20:00 odpoledne »
to vvitty:

Koncův plán tu nezazněl, protože nevytvářel katastrofické scénáře. Napsal jsem, že čím méně lidí přežije, tím budou přeživší lidé bohatší. A na tom si stále trvám.
Tím, že jsi začal psát o ozbrojených hordách a začal jsi mě urážet, že píšu vždycky blbosti, tak jsi mé tvrzení vůbec nijak nevyvrátil.

Tvá představa je, že když vylezu z bunkru a půjdu do města, tak mě okamžitě zastřelí ohromné ozbrojené komando, které na mě v tom městě bude tři roky číhat. A to by mě zajímalo, co bude to ozbrojené komando po tři roky udržovat na živu.
Co bude to ozbrojené komando po tři roky udržovat na živu?

A určitě je strategickou výhodou být ve skupině. To jsem nikde nevyvracel. Proto se na tomto webu probírají komunity.
Ale zajímala by mě odpověd na tvou teorii, se kterou jsi sem přišel, že do post-apo doby se nemohou v žádném případě dochovat žádné použitelné věci z dneška.

Člověk, který vyleze z úkrytu, může také zjistit, že moc lidí neumřelou. Ale pakliže umře 99% lidí nebo ještě více, tak zbohatne minimálně na tom, že nyní ohromný kus krajiny patří jenom jemu. A pravděpodobně budou někde domy a sklady a továrny, ve kterých bude hromada použitelných nástrojů a předmětů a všechno bude zadarmo, tedy moje. Tímpádem se stávám boháčem.
A teď to může narazit na tvoji osobní představu boháče. Ty si možná představuješ boháče tak, že jej obskakuje tucet služek, tucet placených kurev, jezdí po tropických luxusních destinacích celého světa letadlem, které má vždy objednané jenom pro sebe, když si kupuje automobil, tak zásadně dvanáctiválec a vždy zbrusu nový. Já budu v post apo době bohatý trochu jiným způsobem, už nikdy si nekoupím nový automobil, protože se žádné nové už nebudou vyrábět, rovněž nebudu mít kolem sebe ruské armády poskoků. Ale jelikož si nebudu muset už nikdy nic koupit, protože všechno kolem mě se bude jen tak povalovat, tak si jako boháč budu připadat.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #103 kdy: Leden 27, 2021, 05:25:27 odpoledne »

Koncův plán tu nezazněl, protože nevytvářel katastrofické scénáře....

Samé bludy, prekrúcania, manipulácie, vykrúcačky, výhovorky na všetkých tvojich troch profiloch. A inak jediné čo tu robíš, sú absurné katastrofické scenáre.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #104 kdy: Leden 27, 2021, 06:27:52 odpoledne »
Na zastreleni jednotlivce cele komando? Moc jsi koukal na Ramba, ne?

Prosim, seznam nas s tim jak prezit tri roky v ukrytu - jak ho vybudovat, z ceho, jaky prostor je potreba na ty tri roky se zasobama, jak zajistit stravu, pohyb, zabavu, bezpeci, teplo, zachod, a zaroven to ze ukryt nevyhmate kolemjdouci houbar... Toto je Tvuj plan, tak bys ho mel mit dukladne promysleny, ne? Idealne aspon nejake konkretnejsi detaily nez jen "zdekuju se do ukrytu kde jsou zasoby na tri roky a nevylezu".

Já? To ty píšeš, jak budou všude ozbrojené ruské armády!

Prosim, seznam nas s tim jak prezit tri roky bez úkrytu. A proč si myslíš, že je to bez úkrytu lepší, než s úkrytem.

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #105 kdy: Leden 27, 2021, 06:28:17 odpoledne »
No, asi budu muset citovat sám sebe.



To: Norman
A pro těch pár lidí, co by přežilo, tak by bylo v zasobnicich nafty i benzínu na hezkých pár let.

Přesně to mě také napadlo, ale s trochu jinou vazbou.
Pokud vymře 99% lidí nebo ještě víc, tak ti lidé po sobě zanechají svůj majetek. To znamená, že
1. ti co přežijou budou neskutečně bohatí, zdění ohromné množství půdy, domů a věcí
2. takové ty běžné věci, které nepodléhají zubu času, se dlouhá léta nebudou muset vyrábět
3. pokud bude 99% lidí pryč, tak si mohu dovolit obdělávat jen výběrovou půdu a to navíc dvojpolním hospodářstvím - to znamená lepší výnosy a to znamená že si ušetřím práci
4. suroviny budou celé stolení zadarmo, protože se nebudou muset těžit, bude stačit jen recyklovat nepotřebné věci.

Vlastně mě napadlo, že čím je lidí méně, tím jsou lidé bohatší. A čím je lidí více, tím jsou lidé chudší.
Když je lidí příliš moc, tak se přetahují i o zdroje, které jsou slabé, chudé, nevýhodné, a ti lidi se i o tyto zdroje přetahují, protože je těch lidí příliš moc. Z toho mi vychází, že čím více bude lidí, tím více budou muset dřít. A když bude lidí méně, budou méně také pracovat, nebudou muset pracovat hodně.
Ve vyspělé části světa je to stejně jedno, protože se používají traktory a umělé hnojiva. Ale když si chce někdo postavit dům, tak se hned křičí "MÁLO PŮDY! JE MÁLO ORNÉ PŮDY! ZAKAŽTE VÝSTAVBU NOVÝCH DOMŮ!"

Takže Viťáku:

1. ti co přežijou budou neskutečně bohatí, zdění ohromné množství půdy, domů a věcí -- VYVRAŤ MĚ TO!
2. takové ty běžné věci, které nepodléhají zubu času, se dlouhá léta nebudou muset vyrábět -- VYVRAŤ MĚ TO!
3. pokud bude 99% lidí pryč, tak si mohu dovolit obdělávat jen výběrovou půdu a to navíc dvojpolním hospodářstvím - to znamená lepší výnosy a to znamená že si ušetřím práci -- VYVRAŤ MĚ TO!
4. suroviny budou celé stolení zadarmo, protože se nebudou muset těžit, bude stačit jen recyklovat nepotřebné věci.  -- VYVRAŤ MĚ TO!



Ta predstava jak behem tri let zmizi 99% populace zatimco vse bude dal prubezne fungovat, hmotne statky budou udrzovany a doplnovany, vsude bude klid a poradek, krematoria pojedou na plny vykon....  v novinach misto poctu covid testu budou lidi poklidne sledovat  pocty mrtvol a vsazet se jestli to preleze 10k uz v nedeli, aby v pondeli vstali a sli doplnovat regaly do supermarketu ;D ;D
konce a kdy v tomhle scenari nastane cas vypadnout na tu tvou samotu, bude to kdyz se pocet mrtvych dostane na 10%? 30%? 50%? Vis jak, aby se stihly udelat ty zacpy na vypadkovkach z mest... kam pak budes chodit pro benzin do nadrzi.

Já NIKDE NEPÍŠU, že bude vše dal prubezne fungovat!  Ty píšeš ty, vitty!
Já NIKDE NEPÍŠU, že bude něco udržované nebo doplnované!  Ty píšeš ty, viťáku!
Já NIKDE NEPÍŠU, že bude vsude klid a poradek!   Ty píšeš ty, viťáku!
Já NIKDE NEPÍŠU, že krematoria pojedou na plny vykon!   Ty píšeš ty, viťáku!
O covid jsem nenapsal vůbec nic. A také jsem nic nepsal o tom, že budu věci hledat v supermarketu.


Pro benzín nemusím chodit na ucpané silnice - mohu, ale je to jen jedna z možností. Nenapsal jsem, že to budu dělat.
Vlastně jsem o benzínu a naftě nenapsal nic, byl to Norman, který napsal "A pro těch pár lidí, co by přežilo, tak by bylo v zasobnicich nafty i benzínu na hezkých pár let." - a já jsem s tím pouze vyjádřil souhlas. Na Normana jsi kvůli benzínu  nezaútočil, ale na mě ano.
Ani já ani Norman jsme NENAPSALI, že budeme chodit pro benzín na ucpané výpadovky.
Napsáno bylo to, že DÍKY UCPANÝM silnicím, lidé NEBUDOU MOCI VYJEZDIT benzín a naftu.  Proto bude benzínu a nafty na hezkých pár let. Nejde o palivo jen v nádržích, proboha, ale také o to, že lidé už na benzínkách nebudou nic tankovat, když se autem už nikdy nikam nedostanou.

Nechápu, jak si můžeš při takovéto těžkochápavosti říkat prepper, viťáku!


Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #106 kdy: Leden 27, 2021, 06:39:36 odpoledne »
Konec, dej si pauzu.
Kombinuješ Caps lock s tučným písmem, to není dobrý.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #107 kdy: Leden 27, 2021, 06:42:46 odpoledne »
Miliardári zvládnu v priebehu niekolkých rokov vybudovať bunker pre rodinu, kde sa bude dať prežiť tak pol roka.

https://svet.sme.sk/c/22373646/majitelia-bunkrov-z-radov-miliardarov-sa-pripravuju-na-najhorsie.html


Už sa tešíme až tam zalezeš na tie tri roky.  A až vylezeš staneš sa jediným a najbohatším mužom planéty. Fajn plán, už stahujem film... ja sa nedožijem, tak si to aspon pozriem :D

https://www.csfd.cz/film/372968-posledni-chlap-na-zemi/prehled/?fbclid=IwAR1z9n9uYOf3V_vA8PMPDwkdSkUPoPPTJxOptSyUmQ_upnXeLKJ63nZDE24


S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #108 kdy: Leden 27, 2021, 06:45:14 odpoledne »
Postapo doba je snem některých lidí, kteří v ní vidí svoji druhou šanci. Jenže ten, kdo je dnes neúspěšný, jen těžko projde bez úhony apokalipsou a dočká se postapo.
Mimochodem, chtít mít prospěch ze smrti 99% lidí, to je jasná diagnóza psychopata P:-/.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #109 kdy: Leden 27, 2021, 06:54:01 odpoledne »
Ano, mnoho zakomplexovaných a neschopných ludí si vysníva svoj svet, kde budú šťastný a mocný a jediný. Hlavne Konec s cukrovkou, slabým srdcom a nabušenými informáciami to tu všetko ovládne.  ;D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #110 kdy: Leden 27, 2021, 07:14:44 odpoledne »
Konec, pokud jsi v dnešní době, kdy zdroje leží prakticky zadarmo na ulici - sociální dávky, charita, stipendia všeho druhu,uložto, návody všeho druhu na youtube- nebyl schopný posbírat dostatek zdrojů, ....
Tak možná problém nebude v okolí, ale v tobě.

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #111 kdy: Leden 27, 2021, 07:15:52 odpoledne »
Postapo doba je snem některých lidí, kteří v ní vidí svoji druhou šanci. Jenže ten, kdo je dnes neúspěšný, jen těžko projde bez úhony apokalipsou a dočká se postapo.
Mimochodem, chtít mít prospěch ze smrti 99% lidí, to je jasná diagnóza psychopata P:-/.

Včeliš, takže ty také budeš citovat to, co nebylo napsáno?
Nikdo nenapsal, že chce mít prospěch ze smrti 99% lidí.
Úvaha, kterou započal Norman, byla, co bude když přežije jen hrstka lidí.

Může se stát, že lidí přežije mnohem více, než hrstka. S takovým scénářem je nutné také uvažovat, protože je nutné uvažovat s každým scénářem.
Pro přeživší bude platit, že čím více lidí přežilo, tím těžší bude přežít v době post-apo a tím bude doba post apo krutější.

Pokud bude hodně krutá apokalypsa, tak v době post-apo bude ráj, budou všude zásoby a nebudou skoro žádní hrdlořezové.
Pokud bude lehká a slabá apokalypsa, tak v době post-apo to bude hodně kruté, budou ruské armády hrdlořezů a vlastně to bude tak, jak píše vitty.

Kdyby vitty napsal "já si nemyslím, že přežije jen hrstka lidí", tak by ty jeho další kecy dávali trochu smysl. Ale jelikož se vitty drží scénáře jednoho procenta přeživších, tak jeho kecy smysl moc nedávají.

Kruté to bude tak jak tak, Včeláku, buď to bude kruté v době apokalypsy, a pak nastane jakýsi "odpočinek" nebo "oddech", jistě jen částečný;
a nebo to bude v době Apokalypsy snadné, a pak to bude kruté v době post-apo.

A mimochodem, já jsem narozdíl od tebe zažil věci horší, než smrt. Takže mě nepoučuj.

Nacistická vojska měla za úkol dobýt Evropu a možná pak celý svět, aby Velko-Německá říše mohla těžit ze smrti druhých.
A to bylo přání většiny Německého lidu, většina Německého lidu chtěla těžit ze smrti zbytku světa.
Naproti tomu já a Norman neplánujeme vyhladit lidstvo, pouze uvažujeme, jaké to bude. A přemýšlíme, co se bude dát z nastalé situace vytěžit - aniž bychom někomu živému ubližovali.

Firma Zentiva záměrně vyrábí léky s hliníkem. Moc dobře ví, že hliník ničí mozek, ale právě proto to dělají. Nemocnice si odebírají tyhle hliníkové léky. Lékaři jsou jisté vzdělaní a ví, že hliník ničí mozek, ale lékaři na své pacienty serou. Ministerstvo na to také sere, vlastně to ministerstvi naopak těší, stejně jako vedení Zentivy. Ale zde žádného psychopata jistě vidět nebudeš.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #112 kdy: Leden 27, 2021, 08:57:11 odpoledne »
Schválně jsem psal svůj příspěvek neutrálně, aby jsi si ho nevzal osobně. No nepovedlo se. Příště čti pozorněji.

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #113 kdy: Leden 27, 2021, 09:11:51 odpoledne »
Schválně jsem psal svůj příspěvek neutrálně, aby jsi si ho nevzal osobně. No nepovedlo se. Příště čti pozorněji.
Tak to jsem v tom případě nepochopil.
Už mi tu v minulosti někdo psal, že chci konec světa, protože jsem dnes neúspěšný. Asi Bjorndal, ale už nevím.
Takže jsem si to spojil s tím, protože jsem to měl v paměti.

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #114 kdy: Leden 30, 2021, 12:11:02 odpoledne »
.... a tim jsme se vratili k puvodni otazce co tu zaznela - jak dlouho bude trvat nez tech 99% vymre. Pokud to nebude v dobe max. jednotek dnu ale bude to trvat nekolik let budou mit prezivajici dost casu na to spotrebovat nemalo zdroju, zformovat nejake ty skupinky a vyplenit kdeco. Tim ze tuhle dobu budes nazyvat apokalypsou a dobu nasleduji post apo nevymazes pusobeni lidi v prubehu apokalypsy.
Dal to nema cenu resit.

Dál to nemá cenu řešit s tebou. Copak se věci používáním okamžitě spotřebují?
Existuje nějaké spotřebitelské zboží, které má v sobě kurvítka, aby si lidé museli kupovat stále nové a nové věci. Ale normální je, že se věc hned tam nespotřebuje.
Co se spotřebuje je jídlo a benzín, ale benzín lidi nevyjezdí, protože budou ucpané silnice - takže kam by jezdili? (že to záměrně nechápeš a píšeš sračky že bych chodil na ucpanou silnici pro benzín, je tvůj problém, ne můj).
Jídlo se spotřebovává. Ale věci denní potřeby se nespotřebovávají, jejich životnost je dlouhá.

Dnes se přestanou vyrábět fotoaparáty. Znamená to, že už příští rok nebudou fotoaparáty existovat a fotografie se stane minulostí? Rozhodně ne!

Pokud se jako prepper spoléháš zásadně na věci na jedno použití, tak to je mi tě upřímě líto.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #115 kdy: Leden 30, 2021, 05:08:27 odpoledne »
Máš v hlave len ten svoj smiešny scenár, a tým tu neustále šermuješ.
Ono čerpacie stanice aj supermarkety sa dopĺnajú neustále každý deň. Keď sa tok kamionov zastaví ludia to vybrakujú za pár hodín.
A dialnice nemusia byť naopak vôbec ucpané. Ak sa nebude rútiť na mesto asteroid, ludia nepôjdu do práce, do školy, na dovolenky, všetko bude zavreté, či vybrakované, tak ludia budú sedieť doma. Kam by išli? v dnešných časoch už nemá každý babku a rodinu na vidieku s malým hospodárstvom...
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #116 kdy: Leden 30, 2021, 05:22:11 odpoledne »
Máš v hlave len ten svoj smiešny scenár, a tým tu neustále šermuješ.
Ono čerpacie stanice aj supermarkety sa dopĺnajú neustále každý deň. Keď sa tok kamionov zastaví ludia to vybrakujú za pár hodín.
A dialnice nemusia byť naopak vôbec ucpané. Ak sa nebude rútiť na mesto asteroid, ludia nepôjdu do práce, do školy, na dovolenky, všetko bude zavreté, či vybrakované, tak ludia budú sedieť doma. Kam by išli? v dnešných časoch už nemá každý babku a rodinu na vidieku s malým hospodárstvom...

Mě je u prdele, že se mnou někdo nesouhladí, kdyby napsal "nesouhlasím s tebou", a ne "ty jsi debil" a začal mi vkládat do úst něco, co jsem nenapsal.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #117 kdy: Leden 30, 2021, 07:45:34 odpoledne »
Vím jak to myslíš, ale někdy se chováš stejně.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #118 kdy: Únor 01, 2021, 07:11:02 odpoledne »
https://youtu.be/JFr1EIfteEs


Kdyby si náhodou někdo chtěl vyrobit vlastní benzín. Edit bionaftu.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #119 kdy: Únor 02, 2021, 01:45:21 dopoledne »
No, benzín vyzerá fakt inak.  ;D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #120 kdy: Únor 02, 2021, 01:57:23 odpoledne »
Už jsem to opravil  ;D
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #121 kdy: Únor 13, 2021, 09:42:58 dopoledne »
Kupuj naftu do záložních zdrojů. Ta je bez příměsí, dá se skladovat roky.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #122 kdy: Říjen 12, 2021, 11:55:36 odpoledne »
Tak jsem minulý týden, doplňoval nádrž, ještě z posledních zásob nafty, když byla za 22,50 Kč, už to bude skoro rok a v pohodě jsem vrčel se svou 1,9 TDI. Tankováno na ONO a skladováno v kovových kanystrech. Ještě mám posledních 10 litrů. Většinou to ale dávám do z poloviny natankované nádrže, ale teď jsem to použil jako rezervu, co vozím v kanystru sebou a v pohodě.

Jinak ceny prej porostou až ke 40Kč, tak doporučuji nadělat zásoby  ;D   
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #123 kdy: Říjen 19, 2021, 10:30:56 odpoledne »
Naštastie na močovinu nič nejazdí. Je to enem "vonačka do výfuku". To leješ do trchtóra?
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #124 kdy: Říjen 20, 2021, 09:18:21 dopoledne »
Aha. Co viem, tak kamiony bez toho vedeli jazdiť. Ale vývoj nezastavíš.  :D
Verím, že v núdzi by sa to dalo odstaviť...
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #125 kdy: Září 02, 2022, 05:53:18 odpoledne »
Když jsem dneska vlezl do Globusu, bylo mi jasné, že to bude problém 😂 No narazil jsem tam na kanystr, který už od pohledu vypadal poctivě a když jsem ho vzal do ruky, tak se to potvrdilo 👍 Byl sice drahý jako čert (tuším něco pod pětset), ale neodolal jsem. Nahradím jím ten obyčejný černý 5l, který mám na benzín do sekačky a ten menší si hodím do služebního auta, kdyby náhodou 😉
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: Zásoby preppera
« Odpověď #126 kdy: Prosinec 27, 2022, 10:01:32 dopoledne »
Jako houby po dešti se začínají objevovat samoobslužné benzínky. Problém je, že tam v případě výpadku terminálu, nebo platebního systému obecně, nenatankujete.

Jako "bonus" je u nich platba předem a množství za vložený kredit. Tankujete tedy podle toho, kolik jste vložili peněz, nikoli litry, které potřebujete, přičemž vás tyto "chytré stojany" mohou omezit jak chtějí a vůbec nic s tím neuděláte.

Stojan vás aktuálně identifikuje podle platební karty a do budoucna, pokud například  nejste "řádný občan", vám nemusí vydat ani kapku, stejně jako když někdo usoudí, že máte velkou spotřebu, překročil jste "rozumné množství" a podobně. Je to ideální na přídělový systém, nebo eko limity.

Naposledy jsem tuto vychytávku viděl zavádět Globus, ale podobné stojany se začínají "mnohem častěji" objevovat i u Benziny a dalších čerpacích stanic.

Svoboda mobility bude za pár let velmi omezena. Buď si pořídíte "na dálku vypnutelný elektromibil se sledovacími čipy", nebo vás na "starých" autech budou monitorovat nepřímo a omezovat pomocí limitů na palivo.

Je to ještě relativně daleko, ale z hlediska zásob je dobré začít hledat způsob, jak si udržet mobilitu.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Re: Zásoby preppera
« Odpověď #127 kdy: Prosinec 27, 2022, 10:24:28 dopoledne »
Loki, tak toto by sa šiklo do inej, inak taktéž zaujímavej témy. Idem pozrieť...  ;)

Edit, aj som našiel. Máte tam s dedmenom aj globus, aj palivo...  ;)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline lučobník

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 206
  • Starý prepper a survivalista
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #128 kdy: Leden 21, 2023, 12:27:48 odpoledne »
Potrebujem poradiť od "dieselákov".
Ja mám všetko na benzín, večný benzín mám uložený v dostatočnom množstve vo vlastnoručne vybudovanom sklade PHM- k nafte mám ako chemik averziu.
Nedávno som sa, po dlhom čase, stretol so vzdialenejším susedom, ktorý si na dôchodok postupne zariadil hobby farmu (ovce, kozy- akurát tak na dotácie). Užíva aj časť mojej pôdy- bez nájmu- aspoň je to obrobené. Hodili sme reč, ako funguje "kolchoz", a previedol ma po gazdovstve. Je to technicky zdatný a vybavený chlapík, ktorému sa podarilo pozháňať a úplne zrenovovať funkčnú historickú poľnohospodársku techniku v malom prevedení- morená liatina a drevo, skrátka krása. K tomu moderná technika polovičnej veľkosti, vybavená dielňa- akurát trojfázové napájanie a všetko na naftu. V prípade potreby je schopný a ochotný obrobiť pôdu. V prípade väčšieho prúseru mu však dojde nafta, a tak som sa rozhodol naskladnit a upraviť na dlhodobé skladovanie nejaké množstvo pre tento účel.
Potrebujem seriózne info, kto, kde, a za akých podmienok predáva naftu bez biozložky (B0)- najlepšie vlastná skúsenosť.
Všetko ide, len malé deti sa musia nosiť.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #129 kdy: Leden 21, 2023, 02:26:40 odpoledne »
Eurooil -Optimal diesel, jinak dříve Agip prodával naftu Artic....ale koupil ho Mol a nevím, zda ještě artic je k mání. Ale pokud jsi slovám, tak se podívej po Slovnaft Arctic Diesel měli by ji vyrábět sezonně vždy do dubna a pak ji lze nahradit prémiovou naftou Slovnaft Prime Diesel.

Offline lučobník

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 206
  • Starý prepper a survivalista
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #130 kdy: Leden 21, 2023, 05:19:21 odpoledne »
Všetka nafta slovnaft obsahuje 7% FAME.
Všetko ide, len malé deti sa musia nosiť.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #131 kdy: Leden 21, 2023, 09:53:07 odpoledne »
Stara technika pekne spapa aj olej. Hlavne v lete. Rastlinný aj mineralny, napr hydraulický. Vo velkom balení sa da zohnať aj za cenu nafty. A vydrží veky...

Ideal urobiť palivový filter s ohrevom. A tiež mat na sklade rezervné.

Inak nafta v pohode dobre uskladnena vydrží aj tri roky. Pre istotu pred použitím prefiltrovať.
Na skladovanie je lepšia zimná kvalitná nafta. A pravidelne obmienať.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline lučobník

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 206
  • Starý prepper a survivalista
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #132 kdy: Leden 22, 2023, 10:28:20 dopoledne »

Potrebujem seriózne info, kto, kde, a za akých podmienok predáva naftu bez biozložky (B0)- najlepšie vlastná skúsenosť.
Potrebujem kúpiť naftu zaručene bez biozložky, ešte ju dočistiť, dať pod atmosféru CO2 + sušidlo, zavrieť a zabudnúť, tak ako to mám pri benzíne.
Nemám to ako točiť, a potom to pôjde do novej techniky.
Všetko ide, len malé deti sa musia nosiť.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #133 kdy: Leden 22, 2023, 11:50:56 dopoledne »
No, v eurozone len v čechoch eurooil...

Alebo najsť niekoho, kto s kamionom jazdí rusko...
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2377
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #134 kdy: Leden 22, 2023, 03:43:40 odpoledne »
Jaj vtipalek, že skamionom Rusko...
Čo viem tak teraz tam lietajú akurát drony...
Lučo, ty sa chystáš akoby si mal prežiť tretiu svetovú...

Offline lučobník

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 206
  • Starý prepper a survivalista
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #135 kdy: Leden 22, 2023, 07:24:56 odpoledne »
Prečo by som nemal :)- bytelná chalupa na konci sveta, kryt s filtroventiláciou, atombordel, dozimetria, zásoby na 2roky, elektrina aj v zime, 4Tb filmov, 20k kníh, nekonfliktná manželka do nepohody- ja už len ladím detaily...
Všetko ide, len malé deti sa musia nosiť.

Offline Tom82

  • Chlastovy chlapy
  • *
  • Příspěvků: 981
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #136 kdy: Leden 22, 2023, 07:38:06 odpoledne »
lučobník: nechceš prodat? to zní jako super inzerát  ;) (manželku, knihy a filmy si můžeš nechat, mám své)

Offline lučobník

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 206
  • Starý prepper a survivalista
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #137 kdy: Leden 22, 2023, 08:42:23 odpoledne »
Nemôžem predať- už mám 3 ročného preperského nástupcu (vnuka), ktorý to zdedí. Mne sa dobre budovalo, keď som to zdedil už na 80% hotové ;).
Všetko ide, len malé deti sa musia nosiť.

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2377
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #138 kdy: Leden 23, 2023, 05:04:00 dopoledne »
No v podstate mám podobne, teda až na toho vnuka. ale tu tvoju manželku by som kúpil. Do rezervy...

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #139 kdy: Leden 23, 2023, 11:44:09 dopoledne »
Nechcete sa vratiť späť k palivám?  ;)

Tož, Lučobniku, ako chemik preper hodlaš spoliehať len na skladove zasoby? Ja som si svoje prve auto rozobral do šroba, aby som vedel, ako to funguje. A nie som automechanik. Potom som skušal jazdiť a uspôsobovať auta na rôzne paliva, ako lieh, friťakovy olej, LPG, prepaleny motorovy olej, drevoplyn bol posledny, a vyrabal som si aj bionaftu.... mal som aj kone, ako tradičný alternativny pohon. A tiež som sa naučil žiť bez paliva a elektriky....


S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline lučobník

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 206
  • Starý prepper a survivalista
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #140 kdy: Leden 23, 2023, 09:27:03 odpoledne »
Moje zásoby čistých horľavín v sklade PHM by v prípade PA slúžili primárne ako opakovane použiteľné pomocné látky v chemickej dielni. Vyrábal by som, čo by komunita potrebovala (ak by bolo z čoho :D), prípadne na medzikomunitný  barter.
Ak sa to nezosype úplne, tak to pomiešam a získam 560l 108oktánového benzínu s neobmedzenou životnosťou. To mi do píly na pár rokov vydrží...
Všetko ide, len malé deti sa musia nosiť.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #141 kdy: Leden 24, 2023, 08:40:27 dopoledne »
No skus dať daku inšpiraciu. Krakovať plasty na palivo zvladaš?
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline lučobník

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 206
  • Starý prepper a survivalista
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #142 kdy: Leden 24, 2023, 05:39:00 odpoledne »
Palivo z plastov je také slniečkársko- preperské zbožné želanie (ako permakultúra). Plasty sú vyrobené z plynov, a krakujú zase na plyny- to malé množstvo kondenzátu, čo tam vzniká sa aj tak bez rafinácie nedá použiť. O energetickej náročnosti, škodlivosti a nebezpečí výbuchu ani nehovorím.
Pokiaľ nebude rozbehnuté spracovanie ropy, tak na palivo v udržateľnej miere len bezvodý biolieh. K tomu by ešte muselo bežať spracovanie starých použitých ropných olejov na nový olej, prísady do liehu, trochu nafty a petroleja. A k tomu ešte aspoň v malom kvalitná, uzavretá výroba dreveného uhlia a uhoľného koksu.
Čiže na nejaké masové využívanie spaľovacích motorov to v PA dobe nevidím- budú si to môcť dovoliť len väčšie, prosperujúce komunity.
Všetko ide, len malé deti sa musia nosiť.

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2377
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #143 kdy: Leden 24, 2023, 10:30:55 odpoledne »
Uholny koks neviem, ale vyroba kvalitneho dreveneho uhlia je fakt primitivna zalezitost. Je toho plny net...

Offline lučobník

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 206
  • Starý prepper a survivalista
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #144 kdy: Leden 25, 2023, 09:31:57 dopoledne »
Tu nejde o to vyrobiť drevené uhlie. Píšem kvalitná, uzavretá výroba, lebo do rozžeraveného stĺpca uhlia sa budú vodnou parou rozprašovať olejové zbytky na prepracovanie. Ale to je zbytočné na tomto fóre rozoberať.
Ak chcete v PA používať nejaký štvortaktný motor, tak ten sa na čistý lieh dá došteľovať, do bezvodého! liehu pre dvojtakt je potrebné pridať tak 10-30% benzínu preto, aby sa vám v tom rozpustil olej, a malo to ešte výkon. Čiže mať naskladnený kvalitný sušený benzín, pred použitím riadne prefiltrovať a šetriť, šetriť, lebo nebude...
Dieseláci majú smolu- tí tam budú skúšať všeličo...
Všetko ide, len malé deti sa musia nosiť.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #145 kdy: Leden 25, 2023, 10:35:23 dopoledne »
.... . Ale to je zbytočné na tomto fóre rozoberať....

...Dieseláci majú smolu- tí tam budú skúšať všeličo...

Akože prečo by bolo niečo zbytočne na tomto fore?

Si myslíš, že tu nikto nič nevie, a nič nedokazal, teda až na teba?
Kamarat si napr. destiluje plasty už davno. Aj natom jazdí.
Permakultura tiež funguje velmo pekne, už tisícky rokov.

Ja pre svoje diesle pre obdobie PA "mam" nahodou obrovske zasoby paliva. Aj bez vyrabania.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2377
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #146 kdy: Leden 25, 2023, 10:43:25 dopoledne »
Priznám sa Lučobnik že som mierne sklamaný.
Čakal som že miestne fórum trochu podporiš. Ľudí niečo naučis...
Na druhej strane viem pochopiť aj prístup " nikoho nehľadám, len sa chválim".
Potom ale načo si vlastné tu?
Zrejme ťa tu už nikdo neobohati...

Offline lučobník

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 206
  • Starý prepper a survivalista
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #147 kdy: Leden 25, 2023, 02:52:12 odpoledne »
Čo to tu vy na tomto fóre máte- je vás tu 5 a pol- niekto niečo napíše, čo zrovna nie je podľa vaších predstáv, a hneď je oheň na streche, zdrbávanie, ako keby ste ma platili zlatom, a ja som niečo nedodal načas a v požadovanej kvalite...
Do tejto témy som prišiel dieselákov požiadať o praktickú radu- všetko, čo ste mi poradili bolo B7- s možnosťou biozložky do 7%. Sú tu 3 vlákna s touto tématikou, ale ani v jednom Dag nepopísal z akého plastu, a ako (aspoň nahrubo) vyrába, a ako to používa ten jeho kamarát...
V tejto oblasti mám slušný prehľad, praktické skúsenosti, a aj sa niečo odskúšalo v kvalitnom laboratórnom reaktore- a kebyže to k niečomu viedlo, tak už mám dávno v depozite malý depolymerizačný reaktor (a zadarmo ;)).
Túto tému by som uzavrel takto:- nebudem sa chváliť (nemám v tejto téme čím), a ako píše (okrem iného :))) Akutol- je to fakt primitívna záležitosť- je toho plný net...
A načo som tu? ...
Všetko ide, len malé deti sa musia nosiť.

Offline lučobník

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 206
  • Starý prepper a survivalista
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #148 kdy: Leden 25, 2023, 06:45:46 odpoledne »
Pozeral som produktové listy nafty Euroil a všetky majú B7 (t.j možný obsah biozložky do 7%), v pokeci sice píšu bez bio, ale norma dovoľuje.
OMV teraz pripravuje do ponuky deklarované B0, len musím zistiť, ktorá čerpačka to bude mať dlhšie v prevádzke.
Všetko ide, len malé deti sa musia nosiť.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #149 kdy: Leden 25, 2023, 07:43:59 odpoledne »
Ono aj v čechoch chceli nedavno zrušiť povinosť pridavania biozložky do palív, kvôli zniženiu ceny. A akosi to vyšumelo.
https://www.topspeed.sk/novinky/cesi-koncia-s-biozlozkami-v-palive-ich-vyrobcovia-tento-krok-razne-odmietaju/20844
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.