Autor Téma: Zásoby benzínu a nafty  (Přečteno 11225 krát)

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #50 kdy: Leden 18, 2021, 07:06:58 odpoledne »
Konče, nač vlastně chceš parní stroj? Jen na výrobu elektřiny? Podle mě by se po nějakým rozpadu společnosti stejně vrátila doba lidský a zvířecí práce, elektřina by zas tak moc potřeba nebyla.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #51 kdy: Leden 18, 2021, 07:10:51 odpoledne »
A pro těch pár lidí, co by přežilo, tak by bylo v zasobnicich nafty i benzínu na hezkých pár let.

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #52 kdy: Leden 18, 2021, 10:17:19 odpoledne »
To: KONEC

"Ten peltierův (seedbeckův) článek stojí kolik peněz, prosím? Pořizovací cena v korunách versus vyráběna energie ve watech? A životnost?"

Mrkni na todle video https://www.youtube.com/watch?v=1Vfna6sMcP8
Je tam využit právě Peltierův článek a opravdu to funguje. Pak zkus Googlit je toho hodně, většinou ale zahraniční weby.
Cena článku není právě závratná https://www.gme.cz/peltierovy-moduly-tec
Lepší je ale objednat z číny :-)

Jinak se s nimi pracuje (spojování, regulátor, baterie atd.) jako se solárníma panelama.
Vzhledem k udávaným maximálním výkonům (ideální podmínky) je dobré to celé předimenzovat, to platí stejně i u solar. panelů.

Ještě k tomu vytápění, pokud budeš vytápět dům 2kW, tak i "nulový dům" nevytopíš ani náhodou. Budeš na běžný domek potřebovat více výkonu a to klidně i řádově, pak budeš mít i dostatek "odpadního tepla" i na další pokusy s Peltierovým článkem :-)       

Popřípadě prosím moderátory o přesunutí diskuse do patřičného tématu, todle asi nepatří do zásob benzínu a nafty.
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #53 kdy: Leden 21, 2021, 02:07:35 dopoledne »
To: Goof
Dobrá, založ nové téma zde
http://preppers.cz/forum/index.php/board,11.0.html
A děkuji za čas, který mi tím věnuješ.

To: Norman
A pro těch pár lidí, co by přežilo, tak by bylo v zasobnicich nafty i benzínu na hezkých pár let.

Přesně to mě také napadlo, ale s trochu jinou vazbou.
Pokud vymře 99% lidí nebo ještě víc, tak ti lidé po sobě zanechají svůj majetek. To znamená, že
1. ti co přežijou budou neskutečně bohatí, zdění ohromné množství půdy, domů a věcí
2. takové ty běžné věci, které nepodléhají zubu času, se dlouhá léta nebudou muset vyrábět
3. pokud bude 99% lidí pryč, tak si mohu dovolit obdělávat jen výběrovou půdu a to navíc dvojpolním hospodářstvím - to znamená lepší výnosy a to znamená že si ušetřím práci
4. suroviny budou celé stolení zadarmo, protože se nebudou muset těžit, bude stačit jen recyklovat nepotřebné věci.

Vlastně mě napadlo, že čím je lidí méně, tím jsou lidé bohatší. A čím je lidí více, tím jsou lidé chudší.
Když je lidí příliš moc, tak se přetahují i o zdroje, které jsou slabé, chudé, nevýhodné, a ti lidi se i o tyto zdroje přetahují, protože je těch lidí příliš moc. Z toho mi vychází, že čím více bude lidí, tím více budou muset dřít. A když bude lidí méně, budou méně také pracovat, nebudou muset pracovat hodně.
Ve vyspělé části světa je to stejně jedno, protože se používají traktory a umělé hnojiva. Ale když si chce někdo postavit dům, tak se hned křičí "MÁLO PŮDY! JE MÁLO ORNÉ PŮDY! ZAKAŽTE VÝSTAVBU NOVÝCH DOMŮ!"

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #54 kdy: Leden 21, 2021, 06:29:22 dopoledne »
Jo, Konče, takhle zhruba si to taky myslím. V postapo době by paliva bylo mraky, plný auta, benzínky a rafinerky. Silnice by byly ucpaný, tak by lidi, než umřou, neměli možnost toho moc vyjezdit, takže podle mě by bylo benzínu i nafty pro začátek dost. A než by došel, budoucnost by se vyřešila.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #55 kdy: Leden 21, 2021, 07:13:03 dopoledne »
Ak vymre 99% populácie, tak sa nas to týkať už nebude.  ;D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #56 kdy: Leden 21, 2021, 07:43:15 dopoledne »
Ak vymre 99% populácie, tak sa nas to týkať už nebude.  ;D
Já samozřejmě budu v tom jednom procentu přeživších, to dá rozum!  ;D

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #57 kdy: Leden 21, 2021, 08:40:22 dopoledne »
Jo, optimista je len zle informovaný pesimista . 😊

Preping je o reálnych hrozbách, nie o romantike. 😂

Pri takejto katastrofe by europa asi zmizla z mapy.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #58 kdy: Leden 21, 2021, 09:32:09 dopoledne »
Já úplně prepper nejsem, Dagu. Jsem spíš farmář, kolem sebe mám taky pár farmářů a naší silnou stránkou, pokud můžu soudit, je improvizace. Preping možná je o reálných hrozbách, já osobně ale neřeším nic konkrétního a pripravenej jsem na všechno. Pripravenej mentálně, myslím. Optimista fakt nejsem, ale držím se pozitivních hodnot!

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #59 kdy: Leden 21, 2021, 09:43:39 dopoledne »
Každopádně osobně nějaký zásoby benzínu i nafty mám, snažím se to držet okolo 1.000 litrů od každýho. Do začátku, než se situace uklidní.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #60 kdy: Leden 21, 2021, 10:21:05 dopoledne »
Nedokážu si představit katastrofu která v jeden okamžik vyhladí 99% obyvatel. Aby bylo umožněno tomu 1% užívat statky mrtvých.
Prosím o poučení.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #61 kdy: Leden 21, 2021, 10:30:05 dopoledne »
On asi nikdo nepsal, že by to bylo v jeden okamžik. Nebo aspoň já jsem nic v tomhle znění nedohledal...

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #62 kdy: Leden 21, 2021, 10:58:36 dopoledne »
Ono to je tak, keď niekto nemá nič a ešte ho aj ludia neznášajú. Tak mu neostáva iné, len urobiť si apokalypsu na mieru a tam vyniknúť.  ;D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #63 kdy: Leden 21, 2021, 12:10:48 odpoledne »
@Norman v tom případě nechápu to všude ležící bohatství po 99% populace.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #64 kdy: Leden 21, 2021, 12:45:56 odpoledne »
@Norman v tom případě nechápu to všude ležící bohatství po 99% populace.
To asi nevadí, já spoustu věcí taky nechápu a přesto s tím dokážu žít. Ku příkladu momentálně nechápu, co je na týhle modelový situaci k nepochopení. Prostě v nějakým časovým horizontu umře 99% lidí a zbylý zdroje zůstanou pro to jedno procento. Termín "jeden okamžik" jsi tam vložil ty.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #65 kdy: Leden 21, 2021, 03:22:20 odpoledne »
Pokud v nějakém horizontu vymře 99% lidí, co myslíš že se stane? Že těch 99% bude uctivě čekat až na ně přijde řada? Všichni se budou snažit být v tom 1%. A když ne já, tak ani ty.
Bude všeobecná devastace a války. Ničit člověk umí dokonale.
Znovu se teda zeptám, co musí nastat, aby zemřelo náhle 99% lidí. Aby ty hloupé úvahy o rozdělování majetku mezi to 1% mělo reálný základ. Jinak si budou rozdělovat pouze ruiny a zmar.

PS. Necituj předchozí příspěvek. 1 je jasné na co reaguješ, 2 jsou to zbytečná data, zvyšuje se zbytečně velikost fóra.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #66 kdy: Leden 21, 2021, 03:32:20 odpoledne »
Meleš blbosti Barte a očividně si tady kompenzuješ nějakej mindrák. Nevidím jedinej důvod s tebou v týhle nesmyslný debatě pokračovat!

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #67 kdy: Leden 21, 2021, 03:51:01 odpoledne »
To konec má vymyslené, že až nastane PA tak bude podla jeho predstáv.  ;D
1% populácie by mohlo nastať velmo rýchlo buď nárazom meteoritu, jadrovou vojnou alebo výbuchom supervulkánu.
A preživší by pravdepodobne boli až dovtedy, kým by nezomreli. Pravdepodobne zalezený v bunkroch na správnej strane planéty.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #68 kdy: Leden 21, 2021, 04:04:33 odpoledne »
To konec má vymyslené, že až nastane PA tak bude podla jeho predstáv.  ;D
1% populácie by mohlo nastať velmo rýchlo buď nárazom meteoritu, jadrovou vojnou alebo výbuchom supervulkánu.
A preživší by pravdepodobne boli až dovtedy, kým by nezomreli. Pravdepodobne zalezený v bunkroch na správnej strane planéty.
Hele, konce to prostě jenom napadlo, coby varianta. Aspoň mě to tak připadá. A zas tak nereálný to mě osobně nepřijde, pokud třeba přijde nějaká epidemie - fakt smrtící, ne covid, tak to lidstvo pročistí relativně rychle a nakažení budou mít určitě jiný starosti než válčit.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #69 kdy: Leden 21, 2021, 04:28:20 odpoledne »
Dag to pochopil.  "hold"
Naráz meteoritu, tak aby zabil naráz 99% populace, zabije nakonec všechny. Naráz meteoritu který následky zabije 99% v nějakém časovém horizontu, dá čas zbytku z těch 99% co nezemřou hned dostatek času aby zničili většinu toho co by mohlo zbýt těm 1%.

Cela tato debata má stejný smysl jako celá ta myšlenka. Leda by existovala situace při které zemře okamžitě 99% populace při zachování netknutého majetku.  ;D
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #70 kdy: Leden 23, 2021, 12:48:22 dopoledne »
Ak vymre 99% populácie, tak sa nas to týkať už nebude.  ;D
Aby jsi nedojel na svoje přesvědčení, že je tu svoboda a demokracie...

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #71 kdy: Leden 23, 2021, 01:58:28 dopoledne »
Pro    BartH8 &    Dag Björndal na vysvětlenou.

Norman napsal:  Konče, nač vlastně chceš parní stroj? Jen na výrobu elektřiny? Podle mě by se po nějakým rozpadu společnosti stejně vrátila doba lidský a zvířecí práce, elektřina by zas tak moc potřeba nebyla.
A pro těch pár lidí, co by přežilo, tak by bylo v zasobnicich nafty i benzínu na hezkých pár let.

Na to jsem já reagoval:
Přesně to mě také napadlo, ale s trochu jinou vazbou.
Pokud vymře 99% lidí nebo ještě víc, tak ti lidé po sobě zanechají svůj majetek.

Ani jeden z nás nenapsal a neuvažoval vymření 99% lidí v jednom časovém okamžiku. Ale oba dva uvažujeme o "rychlém" konci světa, ve smyslu, že se nespotřebují zásoby benzínu a nafty v zásobních a majetek lidí nestihne zchátrat nebo se pokazit zubem času.

Samozřejmě, že apokalypsa může být také pomalá, přesněji řečeno vleklá apokalypsa, a ta může trvat mnoho let. Pak by byly zásoby benzínu a nafty vysáté do dna.
Apokalypsa může mít milion různých podob a parametrů.

A. Pokud se stane něco akutního a lidé budou ujíždět, tak ucpou silnice bouračkama, silnice se stanou neprůjezdné, tzn. nikdo nikam nedojete a benzín a nafta v těch autech už zůstane.
B. Lidé budou mít tak málo peněz, že ztrátí zájem kamkoliv jezdit.
C. Budou pouliční nepokoje, všude bude válka, at už občanská nebo vojenská nebo kombinovaná.
Lidé se budou schovávat doma po dobu... několika měsíců. A několik měsíců nebudou nikam jezdit autem, takže nespotřebují palivo.
V létě se zjistí, že bude katastrofální neúroda, nebo možná i někdo zapálí pole, nebo kvůli bojům nebude možné ani zasít. A pak budou postupně docházet zásoby v sýpkách, které si navíc z větší části skoupí spekulanti, a lidé začnou umírat hlady. Několik měsíců budou umírat hlady  a pak budou mrtví. Domy a byty zůstanou "narvané prvotřídním zbožím", protože za rok zubu času nic nepodlehne.

Elektronika bude pravděpodobně v hajzlu, protože je velmi náchylná. EMP a je v křemíkovém nebi. Vysoké přepětí v síti na nepatrný časový okamžik a elektronika je v hajzlu. Elektrospotřebije bez elektroniky by však mohli být OK. A takové ty obyčejné věci jako gauč, křesla, nábytek, příbory, kuchynské nože, sekáčky, hrnce, talíře, ... to vše bude OK i po letech. Domy, pokud je nezničí bomba, tak budou OK i po letech. Šroubky, matičky, nářadí bude OK i po letech. Plechy a materiál všeho druhu ve skladech bude OK i po letech. Zásoby alkoholu budou OK i po letech. A vodní elektrárny... těm se pravděpodobně nic nestane a možná jen sami o sobě budou schopny pokrýt energetickou spotřebu 1% přeživších. Záleží na tom, kolik přehrat bude zbouraných bombou.
Knihy budou i po letech OK. Oblečení může být i po letech OK, stejně tak boty. Peřiny, matrace budou OK i po letech.
A možná tu bude šťastná post apo generace, která nebude muset vůbec nic vyrábět a všechno bude mít. Samozřejmě na poli bude muset pracovat, ale benzín a nafta budou v zásobnících na několik let.
Druhá post apo generace bude vyrábět nové věci kanibalizací těch starých a bude muset pěstovat líh do traktora. 
A pátá generace bude recyklovat materiál z pokažených věcí, takže nebude muset horničit.
A teprve desátá post apo generace bude muset dělat všechno to, co děláme my.
Avšak už navždy nebude nikdo platit za autorské poplatky nebo patenty technologií a léčiv.

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #72 kdy: Leden 23, 2021, 12:18:51 odpoledne »
Nedokážu si představit katastrofu která v jeden okamžik vyhladí 99% obyvatel. Aby bylo umožněno tomu 1% užívat statky mrtvých.
Prosím o poučení.

Já ve svých vizích neuvažoval s tím, že zůstanou velké zásoby nafty a ropy, protože jsem se ještě ani nezajímal o velikost našich národních zásob. Ale když s tím Normal přišel, tak jsem mu dal za pravdu, protože silnice by zůstaly ucpané bouračkama, někde dokonce možná zatrasené overlordama, kteří by tam ozbrojeni číhali, takže kde by lidé vyjezdili národní zásoby nafty a benzínu? Nikde. Lidé by nemohli vyjezdit ani to, co mají právě v nádržích, natož vysát všechny benzínky a rafinérie. 

Já jsem uvažoval již dříve tak jak Norman ale s ohledem na jiné věci.
Pokud zmizí během 3 let 99% obyvatel, tedy z pohledu trolů BartH8 & Dag Björndal okamžitě,
tak všechny věci v domácnostech, které nebudou zničené bombou nebo násilným způsobem, budou po třech letech jako nové. Pro většinu věcí platí, že se opotřebovávají používáním, nikoliv tím, že někde leží.
Jsou věci, které nesmí ležet na dešti. Ale pokud alespon polovina věcí bude ochráněna před deštěm, tak je to velké bohatství.
Další velké bohatství a to největší je půda, lesy, země. Pak zůstanou opuštěné a pravděpodobně použitelné přehrady, vodní a větrné elektrárny. V jejich hodnotě 3 roky nehrají žádnou roli. A instalovaný výkon si bude rozdělovat 1% pozůstalých, když 99% zemře.

Tři roky jsou z pohledu BartH8 & Dag Björndal "v jeden okamžik". Z mého pohledu jsou tři roky prostě tři roky. A pokud během 3 let zmizí 99% lidí, tak většina statků během těchto 3 let nezestárne vůbec nijak.
Tomu jednomu procentu přeživších bude umožněno užívat statky mrtvých i kdyby mezi tím minulo deset let.


Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #73 kdy: Leden 23, 2021, 01:08:54 odpoledne »
Přesně tak, Konče. Asi tak nějak jsem to měl na mysli. Silnice budou ucpaný, nafta a benzin se budou používat víceméně jenom v centralach a zemědělských strojích, takže ta zásoba bude obrovská. Navíc jsme tranzitní země se silně nadprumernym pohybem kamionů, takže když tady zůstanou zablokovany, bude toho fakt mrtě.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #74 kdy: Leden 23, 2021, 06:43:26 odpoledne »
Takovou naivitu bych chtěl mít. Vy nejste prepři, ale snílci. Navíc zvrácení.
Zůstaneme u těch 3 let. Při úmrtnosti 9000 lidí denně by tady byla do měsíce taková anarchie, že rudí kmérové by v porovnání s tím byli svatí skauti.
Na konci je dost vidět že má velké mezery v základním vzdělání. Kde se asi stala chyba?
Státní rezervy máme na měsíc. Pro drtivou většinu věcí platí, že degradují i časem.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #75 kdy: Leden 23, 2021, 07:08:00 odpoledne »
No, rezervi jsou sice na měsíc, ale při současném odběru. Kdyby se přestala nafta z důvodu nějakého průseru spotřebovávat ve velkém, vydrží zásoby mnohem déle. Jen je zase otázka, kdo by je distribuoval.
Ale i soukromé zásoby jsou obrovské a při nemožnosti volného pohybu by asi taky vydržely dlouho.
No, není jednoduchý předpovídat co bude kdyby....

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #76 kdy: Leden 23, 2021, 08:07:55 odpoledne »
Takovou naivitu bych chtěl mít. Vy nejste prepři, ale snílci. Navíc zvrácení.
Zůstaneme u těch 3 let. Při úmrtnosti 9000 lidí denně by tady byla do měsíce taková anarchie, že rudí kmérové by v porovnání s tím byli svatí skauti.
Na konci je dost vidět že má velké mezery v základním vzdělání. Kde se asi stala chyba?
Státní rezervy máme na měsíc. Pro drtivou většinu věcí platí, že degradují i časem.

Chodíš sem jen proto, aby jsi mě urážel. Jenže velké mezery v základním vzdělání jsi předvedl ty.
Nevím, jak velké zásoby na našem území přesně jsou, ale pokud je to na měsíc, tak na měsíc pro 10 milionů obyvatelů této země + tranzitní kamiony k tomu.
Jestliže tu zůstane 1% obyvatel, tak z 1 měsíce bude 100 měsíců. To je 8 let.
Ano, byla tu tu šílená anarchie. A PRÁVĚ PROTO, že by tu byla anarchie, by se moc ze zásob benzínu a nafty nespotřebovalo. V anarchii nebudou lidé jen tak vesele jezdit na výlety nebo každý den do práce - tudíš žídná spotřeba nafty a benzínu. Nehledě na bouračkama ucpané a trvale neprůjezdné silnice.

Lidé by se navzájem zabíjeli, ale pro jídlo, nikoliv pro naftu. Nafta by nikoho nezajímala.

A ty věci: Ano, pro mnohé věci platí, že degradují i časem. A třeba látky žerou molové, ale jsou také umělé látky a ty nežerou. A také se molové nejsou schopni dostat všude. Pro drtivou většinu věcí platí, že časem nedegradují vůbec, nebo je ta degradace velmi pomalá. Pokud něco degraduje, tak fyzikálními nebo chemickými procesy, nic jiného neexistuje. Baterie se pozvolna samovybíjí, některé dokonce vytečou. Kondenzátory mají problém. (na druhou stranu z baterie získáš materiály pro výrobu nové baterie)
Vypnutý monitor bez kondenzátorů má životnost celého lidského života. Vyměnit kondenzátory je defakto prkotina.
Z věcí, které se používali již v 19. století, má defakto všechno nekonečnou životnost. Pokud to nestojí ve vodě.
Omezenou životnost má guma, protože tvrdne. Na druhé straně kvůli tvrdé gumě nemusím celý automobil házet do šrotu. Krom toho ani tvrdá guma nečiní automobil nepojízdným, jen se s ním musí jezdit opatrněji. Až bude příležitost, vymění gumy i gumová těsnění, ale to by musel udělat, i kdyby se s automobilem nestálo. Rychlost degradace je velmi pomalá a z pohledu 3 let se neděje nic. Je to podobné, jako když má konzerva vytištěnou trvanlivost půl roku, ale ve skutečnosti se dá jíst i za 20 let.
Palivo nemizí, pokud budou usazeniny z ekologických příměsí, stačí přefiltrovat.
Ze všech věcí, co znám, nejrychleji degraduje elektronika - a bohužel ZÁMĚRNĚ nejrychleji. Mnoho výrobců se snaží používat takové součástky, aby životnost byla co nejkratší a zákazník (poslušný blbeček) si musel brzy koupit další hotový výrobek, přičemž ten starý je ZÁMĚRNĚ neopravitelný. Neopravitelný je tím, že součástka, kterou je třeba vyměnit, je nedostupná - je umístěna ZÁMĚRNĚ tak, aby člověk musel celý výrobek rozbít, než se k ní dostane.

Fakt by mě zajímalo KTERÉ VĚCI stihnout degradovat zubem času za pouhé 3 roky! Napiš mi je!


Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #77 kdy: Leden 23, 2021, 08:20:34 odpoledne »
Takovou naivitu bych chtěl mít. Vy nejste prepři, ale snílci. Navíc zvrácení.
Zůstaneme u těch 3 let. Při úmrtnosti 9000 lidí denně by tady byla do měsíce taková anarchie, že rudí kmérové by v porovnání s tím byli svatí skauti.
Na konci je dost vidět že má velké mezery v základním vzdělání. Kde se asi stala chyba?
Státní rezervy máme na měsíc. Pro drtivou většinu věcí platí, že degradují i časem.
Hm, koukám že kultura fejsbůkových preperů už pronikla i sem! Na jednu stranu nejsou schopni pochopit myšlenku, tak to na stranu druhou aspoň nahradí arogancí a nabubřelostí. Dřív jsi mi přišel ok, Barte - netuším, jestlis tenhle profil nechal mladšímu bráškovi nebo synkovi, ale fakt nemám potřebu se současným uživatelem zmíněnýho profilu polemizovat. A tohle je moje poslední reakce na Bárta.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #78 kdy: Leden 23, 2021, 08:25:09 odpoledne »
Ta predstava jak behem tri let zmizi 99% populace zatimco vse bude dal prubezne fungovat, hmotne statky budou udrzovany a doplnovany, vsude bude klid a poradek, krematoria pojedou na plny vykon....  v novinach misto poctu covid testu budou lidi poklidne sledovat  pocty mrtvol a vsazet se jestli to preleze 10k uz v nedeli, aby v pondeli vstali a sli doplnovat regaly do supermarketu ;D ;D
konce a kdy v tomhle scenari nastane cas vypadnout na tu tvou samotu, bude to kdyz se pocet mrtvych dostane na 10%? 30%? 50%? Vis jak, aby se stihly udelat ty zacpy na vypadkovkach z mest... kam pak budes chodit pro benzin do nadrzi.
Hele, proč do toho scénáře vkladate vlastní definice, který tam původně od autora nebyly, abyste to následně mohli celý shodit? To je současná prepperská diskusní kultura? Jen se ptám, abych měl jasno!

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #79 kdy: Leden 23, 2021, 08:43:05 odpoledne »
to: vvitty

Kdo napsal, že bude všude klid a poradek? A jak to souvisí s degradací věcí zubem času?
Kdo napsal, že krematoria pojedou na plny vykon? A jak to souvisí s degradací věcí zubem času?

V post apo době mi bude jedno, jestli vezmu zboží z regálu v supermarketu, nebo z velkoskladu. Nebo z domácnosti. Nepotřebuju, aby to někdo doplnil.

Kdy nastane čas vypadnout na samotu? Na to už odpověděl Saladin. Od chaosu nás dělí 9 jídel. To jsou 3 dny. Po 3 dnech by měl být člověk ukrytý na bezpečném místě. A raději by neměl moc vylézat a žít jen ze zásob. A čekat a čekat a čekat. Říká ti něco chronologie? Jen, že si nedokážeš události chronologicky seřadit! Po 3 letech může člověk vylézt z úkrytu, všude budou povražděné haldy mrtvých, vlastně už jen koster, ale... v domácnostech lidí bude spoustu věcí, mnohé z nich nikdy nepoužité. To, co bude v obchodě, bude 100% nepoužité. Obchody budou možné vykoupené, ale vykoupené bude jen zboží určitého typu - především jídlo. Ostatní bude naopak nedotčené. Možná, že nebudou vykoupené, ale vyrabované. Ale to mě po třech letech již nebude zajímat. Možná bude anarchie, ale po třech letech už nebude, protože budou všichni mrtví. To je ta chronologie!
Zácpy se stihnou udělat klidně během jediného dne, ale to se na preppers.cz už někde probíralo. A navíc to není důležité. Důležité jsou logicky navazující události a logické souvislosti. I pes by měl lepší logickou dedukci, než máš dnes ty, viťáku.

Nemohu si nevšimnout tvou zaujatost speciálně proti mě, viťáku!

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #80 kdy: Leden 23, 2021, 08:58:47 odpoledne »
Konče klid.
První odstavec vvitty je potvrzení tvého názoru, to není tvoje kritika (pokud ano, tak byl vvitty nepozorný).
No a to načasování mě taky zneklidňuje, rozhodně to není tak jednoduché, jak píšeš. Protože pokud nedojde k nějaké události rázem, např. bomba, tak je pro každého začátek té krize někde jinde.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #81 kdy: Leden 23, 2021, 09:58:01 odpoledne »
Ach jo.
Začalo to myšlenkou, 99% zemře. Ostatní budou mít vše.
Moje reakce, leda v případě že těch 99 zemře naráz. V každém jiném případě bude obrovská devastace všeho. Ať už válka, meteor nebo sopka.
Tak jsem se dotázal, protože mě nic nenapadá, v jaké situaci se předpokládá vyhynutí v jeden okamžik. Tak aby zbytek lidí, ani příroda, nic nezničili.
Hrubě v kostce sepsané.
Místo odpovědi na mou otázku, nebo vyvrácení mého názoru že tomu 1 % nezbyde nic moc k životu, čtu jen slátaniny a flame.
Ale hlavně že jsem fuckebukovej hen ten onen.


Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #82 kdy: Leden 23, 2021, 10:20:47 odpoledne »
No, možná se vám nedostalo odpovědi proto, že se ptáte jak dva kokoti. Ale třeba Konec bude natolik tolerantní, že i přesto se pokusí odpovědět!

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #83 kdy: Leden 23, 2021, 11:42:40 odpoledne »
O Normana sa nebojím. Z jeho pár príspevkov mi je jasné, že je fyzicky, remeselne aj psychicky zdatný. Je farmár, má zásoby aj komunitu podobných ludí okolo. Má vlastné zážitky, skúsenosti aj rady....
Ale Konec, teba mi je trochu lúto, že riešiš, čo urobíš po tom, ak vymrie 99% obyvatelstva :D Wikipédia zmizne spolu s tebou :D

To Norman: Trošku ešte zapracovať na počtoch, než sa usušíš niekde v komíne :D

https://www.maclab.sk/clanky/vyska-budovy.php
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #84 kdy: Leden 23, 2021, 11:52:15 odpoledne »
Ach jo.
Začalo to myšlenkou, 99% zemře. Ostatní budou mít vše.
Moje reakce, leda v případě že těch 99 zemře naráz. V každém jiném případě bude obrovská devastace všeho. Ať už válka, meteor nebo sopka.

Takhle jsi to ale nenapsal, rovnou jsi položil otázku, při jaké katastrofě zemře 99 naráz. Jenže o umření 99 naráz nepadlo ani slovo.

OK.

Sopka bude znamenat ničení jak majetku, tak životů lidí. Někteří lidé prchnou, ale majetek zanechají za sebou. Ničení majetku tedy bude větší, než ničení lidských životů.
Meteor - asi nikdo neunikne, ti, na které to spadne, přijdou o majetek i životy. Pokud to bude velký meteor, bude to znamenat globální zimu. Tímpádem hladomor.
HLADOMOR - lidé vymřou, což ale nutně neznamená, že odejde jejich majetek.
Válka - Pokud si představím, že bude zničeho naprosto vše, bude kobercově vybombardován poslední dům, tak bude všechen majetek pryč. A lidé budou také pryč.

Co tu ještě chybí?

EPIDEMIE - Lidé vymřou, což ale neznamená, že zmizí jejich majetek. Majetek zůstane.

Aby majetek zůstal, tak NENÍ NUTNÉ, aby vymřelo 99% lidí naráz.

V případě meteori může umřít 99% lidí naráz, ale majetek zachován nebude.
V případě epidemie to bude trvat několik let, než vymře 99% lidí, a majetek zachován bude, protože nebude důvod, aby jej někdo ničil.

ZÁŘENÍ - Lidé mohou vymřít na záření. To neznamená nutně jadernou válku. Mohou vymřít hned, ale také za 3 dny nebo 3 měsíce nebo 3 roky. Ve všech případech se však zachová majetek, pokud na něj záření nebude působit.

Odpověděl jsem ti víc, než dost.
Nemohu vysvětlit něco, co jsem nenapsal.

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #85 kdy: Leden 24, 2021, 12:15:42 dopoledne »
Hele, proč do toho scénáře vkladate vlastní definice, který tam původně od autora nebyly, abyste to následně mohli celý shodit? To je současná prepperská diskusní kultura? Jen se ptám, abych měl jasno!

To je jen nedostatek predstavivosti katastrofy ktera behem tri let (viz kancovo doplneni scenare) vyhladi 99% obyvatel a pri tom zustanou vsechny veci nedotcene a pouzitelne. Co se asi tak behem te doby stane se zasobama cehokoliv pouzitelneho? Cokoliv k jidlu bude snezeno, palivo padne na udrzeni tezke techniky tech co ji budou mit k dispozici, na topeni, do generatoru... prvni zmizi jidlo, chlast, cigara, prachy... obleceni jiste taky prijde vhod tem kdo budou jeste zit... mraky veci budou vypaleny jen proto aby je nedostal nekdo jiny... tak mi k tomu nejak nesedi predstava ze po trech letech chaosu a umirani ve skladech zustane mraky veci ktere budou k necemu dobre. A to neresim ze palivo mimo centralni sklady bude diky biosrackam obtizne pouzitelne.... ale rad se necham poucit odpovedi na otazku jak by takova katastrofa co zlikviduje populaci, necha nedotcene veci a navic umozni bezpecny navrat po trech letech do mesta pro zasoby tem par prezivsim.

"mraky veci budou vypaleny jen proto aby je nedostal nekdo jiny" - proč?
Tohle je metoda spálené země, používají to vojáci. Jenže... V té době budou věci, o které již vůbec nikdo nebude projevovat zájem. Proč by měl někdo krást něco nebo bojovat o něco, o co už nemá nikdo zájem? A proč by měl usilovně pálit a vypalovat něco, o co nemá nikdo zájem?

Pokud budou mít lidé hlad, budou se soustředit na jídlo. Takže už nikoho nebude absolutně zajímat, že někde jsou golfové hole a golfové hřiště nebo že někde je plný sklad play-station.
Věci, které v dobové situaci pozbydou smyslu, budou lidé ignorovat.

Lidé určitě nebudou nijak moc bojovat o věci, které jsou součástí výbavy každé domácnosti. V praxi to znamená, že sto let po apokalypse nebude nikdo muset vyrábět talíře nebo sekery a pily.

Palivo je plné biosraček, ale není nutné jej okamžitě lít do nádrže vodu. Stačí přefiltrovat od pevných částeček a pak to bude použitelné do auta. A rozhodně tahle práce bude jednodušší, než si na to palivo vydělávat v podniku. Každý nemá milionový plat.

bezpecny navrat - je možných spoustu různých scénářů. Možná budou všude mimozemštané a možná budou vše hlídat terminátoři. Pokud bude krajina liduprázdná, tak bude defakto bezpečná. Záleží na tom, kolik lidí přežije. Čím prázdnější krajina, tím bezpečnější.
Viděl bych to tak, že by bylo vhodné se sdružovat do komunit, což je myšlenka hluboce zakořeněná na webu prepper(s).cz , a do větší vzdálenosti od domova komunity by se lidé pouštěli ve skupinách (= větší bezpečnost). Pakliže by skupina spatřila jinou skupinu, tak by se k ní nepřibližovala, stáhla by se. Druhá skupina by pravděpodobně udělala to samé. Takže ty dvě vzájemně cizí skupiny lidí by od sebe utekli navzájem.
Ale jak to souvisí s tím, že by zůstala spousta dobře použitelných věcí v domácnostech a skladech?
Je to snad v rozporu s tím, že by lidé zbohatli?

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #86 kdy: Leden 24, 2021, 12:28:43 dopoledne »
Nemohu se zbavit pocitu, že se vvitty a BartH8 spolu domluvili.
A zajímalo by mě, o co jim vlastně jde.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #87 kdy: Leden 24, 2021, 12:35:13 dopoledne »
A na mna si zabudol? Budúcnosť sa môže velmo rýchlo zmeniť na minulosť. Skutočnosť včera a dnes vyzerá tiež inak.

https://zivot.pluska.sk/zaujimavosti/hlad-kanibalizmus-smt-milionov-rusov



S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #88 kdy: Leden 24, 2021, 06:23:40 dopoledne »

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #89 kdy: Leden 24, 2021, 06:33:44 dopoledne »
Kanibalismus je tak častá věc, že by se s trochou nadsázky dala nazvat běžnou. Samozřejmě v krizové situaci. Akorát se o tom nemluví.

@konec.
Metoda spálené země. To není záležitost vojenská, ale lidská. Absolutně ve svých závěrech nepočítáš s  faktorem člověk.
Jinde píšeš o vlastních zkušenostech jak jsou lidé zlí. Ale v případě průseru na sebe budou všichni evidentně hodní.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #90 kdy: Leden 25, 2021, 06:36:47 dopoledne »
Kanibalismus je tak častá věc, že by se s trochou nadsázky dala nazvat běžnou. Samozřejmě v krizové situaci. Akorát se o tom nemluví.

@konec.
Metoda spálené země. To není záležitost vojenská, ale lidská. Absolutně ve svých závěrech nepočítáš s  faktorem člověk.
Jinde píšeš o vlastních zkušenostech jak jsou lidé zlí. Ale v případě průseru na sebe budou všichni evidentně hodní.

Takže faktor člověk znamená, že umírající rozmlátí před smrtí všechen svůj majetek, jen aby se ho po jeho smrti někdo nezmocnil?
Možná, že někdo tímto způsobem uvažuje, ale stále platí, že člověk NEVÍ, kdy zemře.
Pokud se něco rozbijí, tak jsou to zdroje informací. Hillary Clintonová - její tým rozmlátil narychlo všechny mobilní telefony, aby se FBI nedozvěděla něco důležitého. Avšak ničení veškerého majetku sám-sobě nedává smysl. 
Pokud se to stane, tak by jsi měl vysvětlit, z jakého důvodu budou všichni lidé najednou postižení záhadnou psychózou.
Já počítám s tím, že lidé budou šílení, ale budou šílení, protože budou mít hlad. Proč by měli dělat něco, čeho nedosáhnou vůbec nic - tedy bezhlavě rozmlátit všechen svůj majetek ?

A kde jsi vzal, že jsi fuckebukovej hen ten onen?

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #91 kdy: Leden 25, 2021, 03:36:51 odpoledne »
Rekneme ze bych povazoval za prekvapive pokud by se pri katastrofe typu epidemie ktera tu bude likvidovat 10k lidi denne stav nezvrhnul v nasili, anarchii atd. S tim prijde likvidace obydli, at uz zamerna s cilen nekomu uskodit nebo jako vedlejsi efekt nejake nehody. Jak dopadne blok cinzovnich domu kdyz zacne v jednom byte horet a nikdo nebude hasit asi neni treba vysvetlovat. Podobne dopadnou auta na dalnicich az se tam pri odjezdu stane nejaka nehoda...
Sklady potravin budou obsazeny a zrejme se o ne bude pozdeji i bojovat, coz povede opet k likvidaci objektu.
Urcite bude neco zachovano, hlavne z veci ktere nejsou kriticke pro preziti, ale taky bych ocekaval ze jedinec ktery po trech letech vyleze z diry (pokud tam prezije) narazi na organizovane skupiny a je otazkou co s nim udelaji...
Zasoby paliva podel cest si stahnou ozbrojene skupiny pro svoji logistiku a svoji techniku. OT64 si rekne o slusnou porci nafty...
S ohledem na to ze vypukne anarchie, snaha vypadnout z velkych mest a aglomeraci do prirody atd by me zajimalo kde najit to klidne misto kde jedinec muze zustat ukryty tri roky i se zasobama.... nejsme v US ani Rusku kde je mezi vesnicema 100km.

Násilí je něco s čím počítám v okamžiku, kdy nastane hlad. Ale bude to násilí s cílem získat potravu, nikoliv násilí v bezmyšlenkovitém rozbíjení věcí, které nemá žádný smysl.

Tvoje logika je: Když budu mít hlad, použiji násilí, abych rozbil všechny věci okolo sebe.
Správná logika je: Když budu mít hlad, vloupám se do domu/obchodu/skladu a budu hledat jídlo. Avšak nemám důvod rozmlátit vysokozdvyžný vozík, protože tímto způsobem se k jídlu nedostanu.

Zatím všemu rozumíš? Jsi takový pomalejší...

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #92 kdy: Leden 25, 2021, 03:53:03 odpoledne »
Okamžite ako padne riadenie štátu, a stým aj zákony a vyplácanie soc. dávok, tak nastúpia k moci gangy. Mnohé aj dnes operujú v medziach zákona alebo ilegálne. Mnohé vzniknú hneď nato napríklad z ozbrojených zložiek.

Gangy sa budú snažiť mať svoje uzemie absolútne pod kontrolu. Zhromaždiť všetok zaujímavý materiál u seba a čo neodnesú, to sa pravdepodobne pokúsia zničiť. Tým znásobia hodnotu svojich zásob.
Zničené materiálne hodnoty, ako aj vypálené hranice zabezpečia gangu nadvládu nad okolím a nedostupnosť potrebného tovaru z nich urobí boháčov a vládcov svojho územia.
Ak chceš ovládať uzemie a ludí, musíš byť aj obávaný aj potrebný aj nevyhnutný. A tak im predáš vodu, liek či trochu chleba aj za posledné, čo majú.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #93 kdy: Leden 25, 2021, 04:10:23 odpoledne »
Rekneme ze bych povazoval za prekvapive pokud by se pri katastrofe typu epidemie ktera tu bude likvidovat 10k lidi denne stav nezvrhnul v nasili, anarchii atd. S tim prijde likvidace obydli, at uz zamerna s cilen nekomu uskodit nebo jako vedlejsi efekt nejake nehody. Jak dopadne blok cinzovnich domu kdyz zacne v jednom byte horet a nikdo nebude hasit asi neni treba vysvetlovat. Podobne dopadnou auta na dalnicich az se tam pri odjezdu stane nejaka nehoda...
Sklady potravin budou obsazeny a zrejme se o ne bude pozdeji i bojovat, coz povede opet k likvidaci objektu.
Urcite bude neco zachovano, hlavne z veci ktere nejsou kriticke pro preziti, ale taky bych ocekaval ze jedinec ktery po trech letech vyleze z diry (pokud tam prezije) narazi na organizovane skupiny a je otazkou co s nim udelaji...
Zasoby paliva podel cest si stahnou ozbrojene skupiny pro svoji logistiku a svoji techniku. OT64 si rekne o slusnou porci nafty...
S ohledem na to ze vypukne anarchie, snaha vypadnout z velkych mest a aglomeraci do prirody atd by me zajimalo kde najit to klidne misto kde jedinec muze zustat ukryty tri roky i se zasobama.... nejsme v US ani Rusku kde je mezi vesnicema 100km.

blok cinzovnich domu NIKDY nezhoří celý, protože
1. beton nehoří
2. dneska už se používá samozhášecí šedý polystyren

další fakta jsou:
- hoření polystyrenu bude probíhat vlastně venku, na fasádě, to znamená, že uvnitř bytů, vyjma toho, ve kterém požár vznikl, bude vlastně malý žár. Je tedy chybou předpokládat, že se vše zničí v celém bloku cinzovnich domu

Další otázkou je, jak často dochází k požáru. Moc často ne. Hlavně dochází k požáru U NOVÝCH činžových domů a to v souvislosti s tím, že se snaží "ubytovat popelnice", do kterých někteří hážou žhavý popel, ze kterého pak občas vznikne požár
Tam kde mají popelnice daleko od dobu zhoří prostě jen obsah popelnice nebo včetně popelnice když je z plastu.

Samozřejmě mohu si představit právě takový druh apokalypsy, který bude spojen s vysokým výskytem požárů, jako výbuch sopky. Ale pokud se zachovají běžné okolností, tak požárů je málo. I totálně prpohořený bytový dům by však bylo možné prohledat, protože jsou věci, které nehoří a zdolávají žár. Krom toho teplo NEBUDE NIKDY rovnoměrně rozváděno po celém bytovém domě. Takže vždy bude místo, které nebude vystaveno žáru.

AD sklady potravin
Ano, bude o ně velký zájem a může se o ně bojovat.  Boj o potraviny neznamená likvidaci objektu. Proč by měl?

A. sklady na potraviny nemusí být ty samé sklady, ve kterých bude také všechno ostatní
B. není důvod zbourat sklad potravin kvůli tomu, abych se dostal k potravinám. Stačí vylomit dveře.
C. není důvod kvůli potravinám rozbít záměrně všechny žárovky v krabicích, co tam budou.

Rád bych upozornil na velmi podstatnou informaci, že lidé, kteří budou mít hlad, tak BUDOU MÍT HLAD. To znamená, že nebudou nic rozbíjet pro zábavu.
A takové rozbíjení znamená velký výdej energie a člověk který má hlad potřebuje energií naopak šetřit.

Pakliže bude epidemie, ale né koronavirus ale něco, že bude člověk opravdu pořádně nemocný, tak lidé o svůj život vlastně ani moc bojovat nebudou - kdo by bojoval v horečkách?
V případě apokalypsy epidemií může dojít k domu, že umře 99% lidí a nevyčerpají se nejenom nafta benzín a věcné zboží, ale nevyčerpají se dokonce ani ty potraviny.

A poslední téma -- hustota obcí v krajině. Souhlasím, že je lepší krajina s co nejmeněí hustotou zalidnění s ohledem na bezpečnost. Ale s tématem ZŮSTANE TU POUŽITELNÉ ZBOŽÍ A PŘEDMĚTY? to nesouvisí. Řešit dva tucty různých témat najednou nebudu.

Řeknu už jen poslední věc - pokud sem spadne EMP, tak žádné auto, vyjma prastarých veteránů, nenastartuješ. To znamená, že všude budou hromady benzínu a nafty, ale nikde nebude žádné pojízdné auto!!!
Je mi jasné, že zase vymyslíš nějakou teorii, tak se zaručeně všechna nafta a benzín spotřebuje nebo zhoří požárem. Ale mě už to nezajímá.

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #94 kdy: Leden 25, 2021, 06:25:44 odpoledne »
to: vitty

Ale no tak...
nejprve bude apokalypsa a pak teprve post-apo doba.
V době apokalypsy bude hodně lidí, takže může být opevněné kde co, nebo, jak ty s tím počítáš, naprosto všechno. A pak můžeme řešit otázku, jak se dostat do objektu, ve kterém je opevnena skupina lidi ktera je proti. Ovšem to se bavíme o apokalyptické době. V apo době budou lidé zoufalí, ale stále živý, nebo většina z nich.
3 roky po apokalypse bude post-apo doba. To znamená, že bude 99% lidí mrtvých (možná jen 90% lidí mrtvých, podle druhu apokalypsy).
Původní myšlenka ale byla, že zemře plných 99% lidí a právě proto spadne pozůstalým do klína spousta fajnového materiálu, paliva, věcí všeho druhu.
Až bude 99% lidí mrtvých, tak rozhodně se nebudou opevnovat úplně všude, protože tolik těch lidí už nebude. Jasně, že někde se budou lidé opevnovat, ale nebude to všude, počet pevností bude úměrný počtu lidí.

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #95 kdy: Leden 25, 2021, 06:28:19 odpoledne »
Jak řešíte velké zásoby benzínu nebo nafty ???

Něco bych napsal k původnímu tématu vlákna. A to bylo Štika si pořizuje zásoby paliva pro generátor na naftu nebo benzín - už nevím co z toho.
Možností je generátor na dřevoplyn
http://preppers.cz/forum/index.php/topic,12335.msg187065.html#msg187065

Vím o tom kulové, ale našel sem to ve zmíněném odkazu.

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #96 kdy: Leden 25, 2021, 10:08:30 odpoledne »
Pokud jde o to opevňování a následné dobývání atd. Tak moc koukáte na Šíleného Maxe.

Jinak už jsem to sem někam psal, nebo se to tu psalo. Během apokalypsy, nebo i v PA době je potřeba znát né jenom profláknuté místa, typu obchoďák, benzinka a podobně. Tam půjdou všichni rabovat a nebo se tam opevní nějaký první magor s hromadou kvérů, nebo nějaká skupinka. Můžou tedy nastat 4 situace:
Ad1 - Ten první budu já a opevním se a budu ten magor, co na všechny ostatní střílý.
Ad2 - Budu ten první a někdo mě tam sejme a opakuje se bod jedna
Ad3 - Už tam bude někdo opevněný a tak pro mne to bude nezajímavé (riziko smrti)
Ad4 - Bude to vybrané a nebude už co rabovat.(popřípadě zbytky)

Vážně pochybuji, že si tam lidi budou spořádaně brát jen to co potřebují a stát fronty. Podívejte se na videa ze slev v obchoďáku, jak to tam vypadá a to ty lidi nemají zbraně.

Zatímco na druhé straně je tu spousta meziskladů, popřípadě provozů, co používají pohonné hmoty, nebo je skladují, popřípadě i parkoviště kamiónů, pracovních strojů, atd. a tam bude maximálně hlídač (nějaký důchodce) pokud tam vůbec někdo bude, převládá zde více kamerové zabezpečení. Popřípadě o tom ví minimum lidí, většinou zaměstnanci a ty budou mít jiné starosti (např. rabování v obchoďáku), na práci si v krizové situaci, málokdo vzpomene.

Takže je potřeba se zaměřit právě na tyto místa, která vydrží dle mého názoru o něco déle, a právě těmi zásobami, si jako preppři kupujeme čas a mít možnost se vhodně rozmyslet, podle toho co potřebujeme a kde to získáme. Né jít hned rabovat první benzinku, nebo obchoďák a rvát se o toaleťák a konzervy s ostatními magory (platí zde první 4 body).

Pokud vydržíme chvilku (třeba týden, dva), než opadne první šílenství, nebo během něho (jde o druh apokalypsy a vyhodnocení situace), tak můžeme celkem jednoduše přijít k těm nedostatkovým komoditám a to bez zbytečného riskování. Navíc tyto "sklady" bývají za městem a nemají na sobě nápis Kaufland, tak nepřitahují pozornost.

To mi přijde jako vhodnější, než třeba prolézat rodinné domky. To budou dělat právě zase jiné skupiny lidí, co půjdou po cennostech, které stejně nebudou mít v PA žádnou cenu, ale to jim nedojde. Nehledě na to že se zde můžou stát první 4 situace. V hromadě filmů je to krásně ztvárněné, jak někdo leze do baráčku a vevnitř otec rodiny s brokovnicí, co střílí bez varování :-)     
 
Takže zásoby PH a jiné zásoby, vidím spíše jen jako rezervu, pro první dobu, než všechno v okolí dojde, nebo seženu nějaký rozumný zdroj. Popřípadě tím vykrývám kolísání ceny. Nakupuji, když se mi to zdá nejlevnější, nebo je to v akci a pak tím minimalizuji náklady.     
 
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #97 kdy: Leden 26, 2021, 12:29:52 dopoledne »
Kdo nakupuje dlouhodobě, tak může vydělat na tom, že cená kolísá, souhlasím.
A jinak
myslím si, že člověk by měl mít zásoby jídla, vody, a nějaké bezpečný ideálně bunkr a k tomu hodně oblečení, peřin, a může tam mít i nějakou výbavu. Ale základem přežití jsou základní lidské potřeby a to jsou
HLAD, ŽÍZEN, SUCHO, TEPLO.

Pokud dojde k apokalypse, tak nastane hodně šílená a nebezpečná doba. Bude tedy lepší být někde zalezený s vlastními zásobami, než se spoléhat na to, že někde něco vyrabuju.

Avšak čím více času od apokalypsy uplyne, tím více se bude doba uklidnovat. Samozřejmě už do konce našich životů to nebude jako dřív, ale - tři roky po apokalypse už nebude nebezpečná doba.
V té době budou žít už jen ti, kteří se o sebe nějakým způsobem postarali.
A ikdyž nebezpečný může být prakticky kdokoliv, tak jsou lidé nebezpeční především tehdy, když mají hlad, nebo si potřebují nakrást na drogy. Tohle 3 roky po apokalypse již nebude platit.

Myslím si, že vitty hraje příliš moc post-apo hry. Prostředí videoher je fantazií tvůrců, což si vitty neuvědomuje.

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #98 kdy: Leden 26, 2021, 01:12:42 dopoledne »
Pokud jde o pohonné hmoty, rozhodně nebudu v mém případě dělat zásoby na dlouho. Mám cca 200l nafty, ještě jsem pořídil malé auto na benzín, ale to budu držet cca tak 100l. když vezmu dojezdy aut, tak u velkého na 200l je to 3000km a u malého cca 1500km. To mi bude stačit, Bag out lokaci mám asi 150 km. A nádrž v autě vždy minimálně na polovině a pro jistotu, kanystr s rezervou.

Jinak pokud bereš PA dobu v horizontu 3 let, tak auta odejdou buď hned (EMP), nebo během roku, některé dají i dva. Mě teď stálo auto u baráku a přirezly kotouče za dva měsíce ve sněhu. Dovedu si představit co pak auto udělá po roce. Musíš odstavené auto minimálně jednou za měsíc projet. Oprava mechanických částí pro mne není problém, ale potřebuješ díly a to je ten největší problém v PA době.

Dělat zásoby pohonných hmot někde ve skrýši, je na nic (možná jídlo a par dalších věcí), pokud budeš nucen rychle opustit obydlí, tak to mít poblíž. Nedovedu si představit, jak někde cestou zastavuji a hledám a vykopávám kanystr.
Další otázky jsou: jaké bude auto (na benzín/nafta), třeba nebudu mít svoje, ale nějaké "znárodním", bude cesta kolem mích zásob volná, budou tam ještě vůbec, budou ještě použitelné?   

Pokud jsi v komunitě, tak chápu, že zásoby budou asi větší (více lidí, více spotřeby PH). To se dá lépe všechno chránit a opevnit.

Já se připravuji na více scénářů, musíš počítat i s možností, že vše naházíš během hodiny do auta a pojedeš pryč, a cestou o to všechno třeba přijdeš, a co pak? Nebo se domů pro věci vůbec nedostaneš a musíš přežít někde na místě kde jsi, proto vozím v autě "moje evakuační zavazadlo". A mám zmapované okolí, kde se často pohybuji (práce, nákupáky, sklady, firmy, příbuzný, atd.) a jako vvitty si hraje hru, tak jako ve hře si já představuji co bych dělal :-)
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

konec

  • Host
Re: Zásoby benzínu a nafty
« Odpověď #99 kdy: Leden 26, 2021, 07:10:01 odpoledne »
TO: Goof

To je rozumné. Mít pár kanystrů s benzínem, kdyby se náhodou něco dělo, abych mohl nasednout do auta a jet. A jet hodně daleko i kdyby byly všechny benzínky už zavřené.
Ale zásoby benzínu pro generátor jsou asi blbost. Jak dlouho by člověku vydrželi? A co pak? Pak by se člověk stejně musel naučít žít bez generátoru. Daleko větší smysl dávají solární panely, které sice nemusí být výkonné, ale pravděpodobně mi budou dávat elektřinu i za 30 let. Pokud se nezničí EMP.

Auto je lepší občas projet. A také počítač je dobré občas zapnout, kondenzátory to chtějí. A baterii je dobré občas nabít.
Ale každý měsíc není nutné. Auta bývají odstavené na zimu. Ale jinak souhlasím.
Tak pokud máš pár kanystrů benzínu, tak to můžeš jednou za měsíc trochu projet. Pokud člověk jednou za měsíc spotřebuje jeden litr benzínu, tak to není žádná hrůza, a alespon si ověří, že auto jezdí.
Za 3 roky to jsou 36 měsíců a tímpádem 36 litrů, není problém naházet do kufru auta 36 litrů benzínu a dalších 36 litrů benzínu je v nádrži.
A po těch třech letech lze čerpat benzín z nádrží dlouhodobě odstavených již nepojízdných automobilů, kterých bude tou dobou tři roky po apokalypse spoustu. Možná že ty auta budou stále ještě pojízdné, ale na tom už nezáleží.
A kde sehnat součástky na opravy? To je přece snadné - kanibalizací jiných automobilů. Jasně, je to práce navíc, protože musíš jako první nějaké auto rozebrat, ale máš ty součástky. 

Blbé je, že když budeš mít veterána, tak tam nemusí součástky z nových aut pasovat. A nové auta nebudou pojízdné kvůli EMP.