Autor Téma: Muchovník, rakytník  (Přečteno 675 krát)

Offline štika

Muchovník, rakytník
« kdy: Září 06, 2016, 02:29:31 odpoledne »
Jaké máte zkušenosti s rakytníkem a muchovníkem ???
Chtěla bych koupit a zasadit.

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
Re: Muchovník, rakytník
« Odpověď #1 kdy: Září 06, 2016, 02:47:02 odpoledne »
Malé...ale mám vysázeno....rakytník na chalupě je mladý a měl pár kuliček...s muchovníky začínám...
Na novém pozemku mám 4 muchovníky a 5 rakytníků včetně samce....

Chuťově skvělá záležitost...a hlavně zdravé....tak uvidím, jak do budoucna zaplodí... @-->

Offline Baboo

« Odpověď #2 kdy: Září 06, 2016, 04:01:57 odpoledne »
Také mám zasazené keříky rakytníku, loni bylo pár plodů, letos byla úroda větší, ale když jsem je chutnala, byly nesmírně kyselé, tak jsem je ještě nechala a pak už nebylo nic. Zřejmě si pochutnali ptáci. Příští rok je budu muset přikrýt sítí.
Není to špinavé, je to rozbité

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #3 kdy: Září 06, 2016, 07:12:19 odpoledne »
Každý rakytník chutná jináč, některé jsou mdlé, jiné chutnají fantasticky. Bohužel, nevím, který je který, tak si ty dobré nařízkuju....
Dobře se množí hřížením.My jsme jich sežrali dva kýble, zbytek ptáčci, nic jsme nezavařili.
Byly to velký kýble....

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #4 kdy: Září 06, 2016, 09:53:09 odpoledne »
ja som nakúpil aj muchovníky, aj rakytník, a aj všeličo iné. Ale už mi to pár rokov rastie, a ani bobulka.
Ešte že tu mám asi 50 ročné ríbezle a maliny, a tak máme aspon dáky domáci sirup.
Tiež som nasadil pred 5 rokmi ušlachtilé slivky. A stále nerodia. Vedla nich mi z dákej kôstky zatial vyrašila pôvodná slivka, prvý rok som ju pokosil, druhý rok som ju prešiel asi 20 krát V3Skou, teraz na jar som ju ostrihal, a prešiel už len asi 5 krát, a bola chuderka maličká obsypaná. Zaslúži si žiť, a tak ju teraz na jeseň presadím do slivkovej aleje....  ???
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Cynik

« Odpověď #5 kdy: Září 07, 2016, 09:55:33 dopoledne »
Kamaradovi prodali bud umyslne, nebo omylem, spatne pohlavi jednoho rakytniku. Mel tedy same samici keriky (nebo same samce, uz nevim) Odhalil mu to soused. Samec rakytniku ma cca 3x vetsi pupeny nez samice.
Praktikující cynik

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #6 kdy: Září 16, 2016, 07:00:45 odpoledne »
Četl jsem, že se plody rakytníku suší se semeny. A pak jen v textu je, že se rakytník často umele v mlýnku a přidává se do čaje. Umele  i se semeny nebo bez semen?