Autor Téma: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)  (Přečteno 6523 krát)

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #50 kdy: Srpen 06, 2016, 08:47:11 dopoledne »
Kdyz si to tady tak ctu, tak si rikam, ze chronicky netolerantni clovek ve skupine muze byt stejne nebezpecny, jako alkoholik, nebo fetak. Bez zdrave tolerance zadna skupina lidi dlouho fungovat nebude. Mozna jen skupina drzena pohromade silou despotickeho vudce, ale i tohle spolecenske zrizeni ma spoustu slabin, zejmena z duvodu absence loajality.
Praktikující cynik

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #51 kdy: Srpen 06, 2016, 10:23:09 dopoledne »
Ano, jistě máš pravdu, cyniku, určitě budeš u sebe doma tolerovat úplně všechno,i za cenu příkoří na sobě samém....svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda toho druhého. Tak to je s tolerancí, svobodou, bezpečím i blahobytem.

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #52 kdy: Srpen 06, 2016, 03:07:12 odpoledne »
Pisu o ZDRAVE toleranci. Snad neni nutne prekrucovat smysl slov ktere jsem napsal. Ja bych kuprikladu ve sve komunite netoleroval nekoho, kdo se s kazdym popere protoze dotycny ma jiny nazor.
Praktikující cynik

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #53 kdy: Srpen 06, 2016, 04:12:10 odpoledne »
No, zdravá tolerance je jen kousíček od nezdravé, to bys musel vysvětlit, co si představuješ pod takým pojmom zdravá tolerance.
Demokracie je jediným lékem na odlišné názory.Asertivita je jediné možné chování v odlišných podmínkách. Ale to by mělo být v přístupových podmínkách, aby se každej nedivil jako tele.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #54 kdy: Srpen 06, 2016, 07:28:49 odpoledne »
Tak rizikové skupiny jsme dali společně dohromady. Míra tolerance se bude zřejmě lišit člověk od člověka, od míry únavy a vyčerpání fyzického i psychického, subjektivního pocitu míry ohrožení a hlavně na skupině lidí a míře vzájemné sehranosti a mnoha dalších aspektech, které tu stejně vyčerpávajícím způsobem dohromady nedáme. Pokud někdo dělal něco v týmu a má trochu sociální inteligence, pozná, když tým šlape, tápá, rozpadá se....Univerzální postup neexistuje. A dovolím si na základě osobních zkušeností tvrdit, že kreativní lidé se těžko podřizují pravidlům (což je oslabující činitel při obraně), ale zase posouvají pokrok a možnosti skupiny kupředu. A typ vedení zda individuální ři skupinové bude opět záležet na výše uvedeném....

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #55 kdy: Srpen 08, 2016, 08:08:26 dopoledne »
Zase jde o to, co si představím pod: "Příkořím na mě samém." Pokud to, že někdo navrhne vylepšení jakékoli mé činnosti (ať už se jedná o vylepšení hradeb nebo pěstování pažitky a já se urazím i kdyby měl 100x pravdu, protože jen JÁ mám nejlepší nápady nebo se jen potřebuju s někým pohádat, jsem blb.
Pokud to, že někdo přijde, začne hospodařit/přerozdělovat moje zásoby, chaoticky, nesmyslně měnit běh zaběhnutých věcí (a nejlíp jen hubou, krumpáč do ruky nevezme) včetně toho, že si udělá záchod v mé ložnici...no, předpokládám, že takového člověka nikdo z nás "na seznamu" nemá...

Mauna má v lecčem pravdu - pokud někdo znáte povídky založené na vypravování Jana Eskymo Welzla...v jejich "komunitě" byl jistý Yankee (přezdívka - jméno, říkali mu tak) a přestože se rád napil kdykoli mohl, byl mezi nimi jediný, kdo dokázal spolehlivě řídit velkou loď. Takže než se mělo vyplout, nebo dělat cokoli, čeho se měl Yankee účastnit, bylo nutné ho nějakou dobu "udržet od sklenky". A Yankee si to "držení od sklenky" nechával líbit. Možná z ryzího přátelství k ostatním, možná proto že kdyby nebyl pro ostatní důležitý měl by mnohem těžší život, pokud vůbec jaký...

Ohledně vycházení s lidmi mám ověřeno, že pokud chci mít klid, je nejlepší nechat lidi kolem napokoji, ať si dělají co chtějí a jak chtějí. To je moc fajn když nejde o víc, než jen o další neúspěšný pokus v dnešní klidné době. Může přijít doba, kdy takový neúspěšný pokus ohrozí nejen jedince, ale možná i spoustu lidí kolem něj...takže ano, neumím si představit funkční komunitu, kde by neplatilo to o tom konci svobody druhého v místě, kde začíná svoboda moje. A bude to muset platit z obou stran - tedy nezasahovat do svobody člověka, pokud on svou činností neomezuje svobodu ostatních. Chceš si ve svém volnu pěstovat v květináči ananas? OK, zkusím ti vysvětlit že a proč je pěstování ananasu hloupost i to, že čas věnovaný ananasu se nejspíš vyplatí dost hůř než čas věnovaný ředkvičkám... Nezajímá tě to? Fajn, tvůj problém...Ale: rád se touláš venku, přestože se kolem motá "pár dost divných chlápků"? Tak to nedělej, zabráním ti v tom i proti tvé vůli...

No a na závěr: každý jsme opravdu jiný. Osobně znám člověka, který dokáže spolehlivě fungovat jen pod neustálým vedením. Pak je šťastný a spokojený...nemusí myslet. To, co dělá, co po něm vůdce chce, mu nemusí dávat smysl. Nepřemýšlí o ničem, ani o morálních vlastnostech člověka, který ho vede...v důsledku ideální poskok pro despotu. Člověk na špinavou práci.     
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7550
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #56 kdy: Září 04, 2016, 11:52:59 odpoledne »
Koniec dobrých časov?
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

chpslst

  • Host
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #57 kdy: Září 05, 2016, 08:05:42 dopoledne »
tak tento obrázok u mňa boduje.
s textom by som ho dal ako "logo" preppers...

Offline PreppersMoravia

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 305
  • I přetavíme pluhy v meče
    • PreppersMoravia
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #58 kdy: Září 27, 2016, 02:00:09 dopoledne »
Bohužel doba je taková

fiasko

  • Host
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #59 kdy: Březen 09, 2017, 06:51:41 odpoledne »
Hmmmm.... Alkoholici, kuřáci, neřku-li feťáci.... K tomu lidi závislí na svém pohodlí, internetu, a jídle, které zabíjí... Všichni jsou to slabí jedinci, kteří "až bude zle" prodají vlastní duši za trochu svého "krmiva".

Někde jsem viděl /u jakéhosi "preppera"/, že je "dobré" mít zásoby alkoholu a cigaret, že to bude "dobrý" prostředek směny! Ha!!! Slabomyslný jedinec, který si tohle vsugeroval, pokud se tím bude opravdu řídit, bude první koho ostatní zabijí nebo přinejlepším okradou. Nechci být ve styku s alkoholiky a kuřáky a feťáky ani dnes, ani potom. Dnes je to problém, a pak to bude problém stokrát větší! Dnes závislák = slaboch, pak stokrát větší slaboch!!!

Pokud nepatřím do kruhu lidí, kteřá se občas "rádi" napijí, jakože nepatřím, nebudu chtít přicházet do styku s lidmi kteří se "rádi napijí" ani potom. Tihle lidé se promění v parazity, ve škemraly, a pokud jejich tužby a výzvy a přání nebudou vyplněny, promění se ve zlé bezpáteřní kreatury, které udělají všechno, aby uspokojili svoji závislost.

Všechny závislosti, ať na cigaretách, alkoholu, cukru a jiných drogách produkují slabé lidi.

A ti, kteří se budou zásobit potravou slabých lidí s vidinou zisku, jako první prodělají.

SoňaR

  • Host
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #60 kdy: Březen 09, 2017, 06:57:54 odpoledne »
Sákra, tak takových slabomyslných jedinců nás je tady asi docela dost, co mají zásoby alkoholu a cigaret na výměnný obchod  :D  :D  :D ... holt jsme se poučili z podobných situací z minulosti, kdy se ukázalo, že je to šance na získání jiných potřebných věcí. Nenaděláš nic  :)

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #61 kdy: Březen 09, 2017, 07:08:07 odpoledne »
Já jsem kuřák...jakže to říkala Forrestova máma? Pro hlupáka každý hloupý?

Fiasko, projdi si prosím pravdu pozorně vlákna kde se mluví o barteru...on totiž jedině idiot by prodával cigarety po kartonech. A chlubil se tím, kolik toho doma ještě má...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

fiasko

  • Host
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #62 kdy: Březen 09, 2017, 07:15:27 odpoledne »
Nevadí, nepřišel jsem nikoho měnit. Tady se diskutuje.

Pokud je prostor pro ziskuchtivost, tak nejde o život, nejde o přežití. Pokud budeš připravena a budeš mít základní suroviny a věci pro přežití, nebudeš potřebovat, aby ti někdo něco dával za tvoje cigarety nebo alkohol. Alkohol a cigarety jsou velmi drahé, a rozpočet preppera navýší několikanásobně stejně jako zvýší nebezpečí.

Pokud člověku, který chce alkohol, řekneš, že ho máš, a on ti řekne, že on ale nemá nic, máš problém, kterého se nezbavíš. Pokud mu řekneš, že nemáš, nic "nezískáš". Pokud jen neznačíš, že máš, opět máš problém.

Mám velmi mnoho zkušeností a velmi mnoho špatných - s lidmi závislými, i s jinými.

Mimochodem jakmile se jeden závislák dozví že máš něco, co někdo jiný chce, bude zle - u tebe a s tebou. Může působit jako spojka pro bandu, které se neubráníš.

Možná je pro tebe prepperství jen hobby a hra s představami. Nakonec si myslím, že nikdo se nemůže 100% připravit, protože nikdo neví, co bude.


P.S. Neříkám o nikom z vás, že je hloupý. Říkám svůj názor, plynoucí z mých zkušeností. Já si nechám svůj názor, a vy ten svůj. To je v pořádku.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7550
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #63 kdy: Březen 09, 2017, 07:25:22 odpoledne »
Hodne záleží, aký film si práve pozerala a kolko máš rokov. :)

Až budem v PA dobe potrebovať lekára, zubára, či lieky, tak za kytku rúží ťažko dačo zoženiem.  ;)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #64 kdy: Březen 09, 2017, 08:01:32 odpoledne »
A sakra...já si myslel, že mám obrovský EGO...myslel jsem že moje ego je veliký jako mamut...
Ale vidím, že se stále mám co učit... ;D
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7550
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #65 kdy: Březen 09, 2017, 08:46:31 odpoledne »
Hej, podaktorý zvládame tabak aj pestovať, fermentovať a ručne šúlať... to taškár nepochopí :D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #66 kdy: Březen 09, 2017, 08:51:32 odpoledne »
No a my, zoufalci, se v případě nouze spokojíme s nefermentovaným selským (trochu to dře v krku a pálí v plicích) nebo si prostě nezapálíme, když nebude co...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

fiasko

  • Host
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #67 kdy: Březen 09, 2017, 09:45:59 odpoledne »
Držím vám palce, hoši :-)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #68 kdy: Březen 09, 2017, 09:58:32 odpoledne »
Netřeba držet palce, taková machorka má víc nikotinu, než tabák viržinskej a tak i na vykuřování skleníků či ničení hmyzu ze skleníku i obecně machorka vede.A tak nejen tabákem je člověk živ a před fermentováním stačí do rozpašovače dát vodu s třema v llihu naloženejma kořínkama z fialek a z machorky i viržínie se stane kultivované, dobré kuřivo.Veselé povahy přidají lihový výluh z kanabisu naředěný ve vodě.
Nebýt kuřáků, státní rozpočet by se zhroutil, jako domeček z karet. Kuřáci jsou praví patrioti. Platí jako mourovatí a dobrovolně odcházejí dříve, aby ulevili přetaženému důchodovému pojištění. Bez kuřáků by nekuřáci zcepeněli z placení......

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #69 kdy: Březen 10, 2017, 07:56:05 dopoledne »
Taky jsem si říkal, že kdyby s tím (kouřením) všichni ze dne na den sekli, tak už vidím ty billboard: "Cigarety do škol" "Nikdy není pozdě začít" atd... :pa:
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #70 kdy: Březen 10, 2017, 08:48:16 dopoledne »
Když umíš tak je alkohol v podstatě zadarmo.

Ale nebudeme to nikomu řikat, protože kolem jistých umění alchymie (krycí název: Lavorovica - http://preppers.cz/forum/index.php/topic,1074.msg148717.html#msg148717 ) je třeba mít vybudovanou jistou auru složitosti a nedostupnosti. Potom je ten, který je schopný alchymistickou laboratoř obsluhovat, nenahraditelný nebo obtížně nahraditelný. A když je někdo nenahraditelný, smí víc, než ti, kteří nahraditelní jsou...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #71 kdy: Březen 10, 2017, 09:40:44 dopoledne »

Někde jsem viděl /u jakéhosi "preppera"/, že je "dobré" mít zásoby alkoholu a cigaret, že to bude "dobrý" prostředek směny! Ha!!! Slabomyslný jedinec, který si tohle vsugeroval, pokud se tím bude opravdu řídit, bude první koho ostatní zabijí nebo přinejlepším okradou.

A ti, kteří se budou zásobit potravou slabých lidí s vidinou zisku, jako první prodělají.

To je teda kravina. Historie uz mnohokrat ukazala, jakym idealnim obezivem muze byt alkohol i cigarety (a v zastoupeni i jine nedostatkove komodity jako jsou treba naboje, zapalovace, hygienicke prostredky atd - proste  vse o co je zajem). Okrast te, pripadne zabit te muze nekdo i pro kus zvance, kdyz bude mit hlad. Takze kategorizovat a radit cigarety a alkohol jako nebezpecnou komoditu je nesmysl. Pokud nemas v hlave piliny, nebudes se prezentovat jako majitel, nebudes mrhat zbytecne informacemi a nebudes nikdy obchodovat na domaci pude. Riziko tu samozrejme je, ale protihodnota neni nezanedbatelna. Ono koupit si leky, nebo pomoc doktora asi za pytel hrachu nepujde... Precti si neco zkusenosti lidi co zazili valku v Jugosce, ruzne krize v jizni Americe.
Praktikující cynik

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #72 kdy: Březen 10, 2017, 10:15:59 dopoledne »
Proto Lavorovica... :pa:
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

fiasko

  • Host
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #73 kdy: Březen 10, 2017, 10:45:45 dopoledne »
Cigarety i alkohol jsou v pyramidě lidských potřeb daleko za potřebami jídla, vody a tepla. Ve zdravé společnosti. No ano, pokud bude člověk potřebovat otupit svou mysl, sáhne po alkoholu, cigaretě nebo po drogách. Rozumím tomu, že alkohol, cigarety i drogy existují, nic s tím neudělám, ani se o to nesnažím. A chápu, že to může být prostředek směny, jenže, jak bylo uvedeno, tím může být cokoli, po čem je poptávka, o osobně, mám-li teoretizovat, si zvolím to "cokoli" jiného.

Stejně tak doktor, který ti výměnou "za flašku" prokáže službu... Takový doktor musí být sytý, jeho rodina musí být sytá, všem musí být teplo a nic jim nechybět, aby se rozhodl, že svůj čas prodá za alkohol. Kdybys mi ty nabízel chlast výměnou za nějakou službu pro tebe z mojí strany, odmítl bych, protože flaška alkoholu by mi přidělala problémy - já ji nevypiju - a měl bych starosti s tím, jak a komu tu flašku "udat"... Tzn. dvojitě ztracený čas a zvýšené nebezpečí při směně čehokoli.

Při dnešních cenách se krabička cigaret rovná zhruba třem kilům rýže, flaška alkokolu třeba 6 kilům rýže. Když bude zle, nedokážu si představit, že bych flašku alkoholu vyměnil za 6 kilo rýže. Já vím, že se takové případy najdou, chápu, že se to může dít, ale já to tak nechci dělat.

Alkohol a cigarety jsou lidskou rozmlsaností, jsou to zlozvyky. Nejsou to základní lidské potřeby pro přežití - je to už opět jakási "nadstavba". Taky jsem měl tyto a podobné zlozvyky, a taky sám sebe jsem podrobil sebekritice, označil sám sebe za slabocha a po velkém trápení přestal.

P.S. Alkohol uznávám pro lékařské účely, a kouř, jak psal někde votroubek, pro hubení škudců např. ve skleníku a pro jiné užitečné činnosti. Těmto věcem však nerozumím, ale vím, že alkohol i cigarety škodí jak tělu, tak duchu.

P.S. To nevíte, že člověk který přestal trávit svoje tělo jedy, je nejhorší moralista ze všech? :-))))

SoňaR

  • Host
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #74 kdy: Březen 10, 2017, 11:13:24 dopoledne »
No právě - alkohol pro lékařské účely. A zrovna takový doktor může mít alkoholu pro lékařské účely docela velkou spotřebu a rád tě za lahvičku pálenky ošetří či poskytne jiné léky. Navíc se s pomocí alkoholu mohou vyrábět tinktury.

SoňaR

  • Host
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #75 kdy: Březen 10, 2017, 11:18:29 dopoledne »
P.S. To nevíte, že člověk který přestal trávit svoje tělo jedy, je nejhorší moralista ze všech? :-))))

Ale jo, víme  :D
Všichni vegetariáni (a jiní "áni"), které jsem potkala, měli nutkavou potřebu o svém přesvědčení přesvědčovat všechny v doslechu... a s oblibou u toho používali silné výrazy jako "jedy"  ;D

fiasko

  • Host
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #76 kdy: Březen 10, 2017, 11:25:14 dopoledne »
Zdržuju se přesvědčování... Churchill kouřil masivní doutníky a byl tu do devadesáti. Můj známý nikdy nepil, nikdy nekouřil, sportoval, a ve čtyřiceti ho zabila rakovina, a takových příkladů jsou spousty. Existuje příliš mnoho jiných proměnných na to, aby se dal vytvořit jediný "ideál"... Je to blbost. Co vyhovuje mně, nemusí vyhovovat tobě, a naopak - a je to v pořádku - nemůžeme být všichni stejní.

K tomu čistému alkoholu - http://www.pentachemicals.eu/ciste-laboratorni-chemikalie.php?id=2043&subcat=5 - něco takového? Když už doma nechci skladovat alkohol, který se dá pít...?

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #77 kdy: Březen 10, 2017, 05:28:53 odpoledne »
Fiasko: No hlavne treba zminenej doktor, kdyz bude na cernym trhu shanet kuprikladu takovej penicililin, nebo inzulin, tak spis pochodi z cigarama, nebo s flaskou vodky, nez z hodne velkym pytelm mouky. Alespon tak se to jevi z dochovanych informaci. A vubec nezalezi na tom jestli sam pije a kouri. A jsem stoprocentne presvedcen, ze jak dorazis k doktorovi kuprikladu se zapalem plic, tak bude za prislusnou davku antibiotik pozadovat totez. A nemyslim ze by ho oblomilo tvoje moralizovani, ze je alkohol metla lidstava. Uz za 2sv. valky slicna berlinska wohlerzogene mädchen "dala" americkymu vojakovi za krabku Lakystrajtek, casto i za min. A nebylo to pro to, ze by dotycna slecna hulila jak fabrika, ale protoze si za par kousku cigar mohla sehnat kus chleba, maslo, nebo treba i par deka kafe.
Praktikující cynik

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #78 kdy: Březen 10, 2017, 07:15:02 odpoledne »
Spíše až PO druhé světové válce.. Za druhé světové by ho kopla do rozkroku, střelila do hlavy a Lakystrajtky by si vzala jako válečnou kořist :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

fiasko

  • Host
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #79 kdy: Březen 10, 2017, 08:57:07 odpoledne »

americký voják v cizí zemi, moc se toho vlastně nezměnilo :-)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #80 kdy: Březen 11, 2017, 12:40:08 dopoledne »
Hele, bavíme se tu o tom, že cigarety a alkohol jsou zajímavá obchodní komodita, ne o americkém imperialismu..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #81 kdy: Březen 11, 2017, 07:27:36 dopoledne »
šnaps, cigára, špek, sádlo, kafe a léky je pladidlo na úrovni drahých kovů.....okovaná noha imperialistova sem opravdu nepatří, ovšem nepatří ani jinam, než do jeho domoviny, to chápeme všichni.I my budem jednou rozdáva petry a sparty....
Ovšem věřte, že výborným platidlem budou i drogy, omamné látky všeho druhu, a jako největší konzument evropy v alkoholu i drog náš národ jistě nezapomene na svoje žebříčky hodnot.Takže nezáleží na nás, jaké my máme v hlavě hodnoty, ale na majoritě, která určí kurz té které komodity.

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #82 kdy: Březen 11, 2017, 12:05:55 odpoledne »

americký voják v cizí zemi, moc se toho vlastně nezměnilo :-)

No dulezity je, ze mas co rict k tematu

Saladin PO druhy sv taky, ale v jejim zaveru vcelku bezna vec. Dobyvatel si bere co chce, mistni se snazi jen prezit.
Praktikující cynik

fiasko

  • Host
Re: Nevhodní lidé pro dobu po PA (alkoholici, drbny, věčně nadržení)
« Odpověď #83 kdy: Březen 11, 2017, 12:37:33 odpoledne »
Svůj názor jsem napsal. Ovšem ty chceš slyšet, že tvůj názor je lepší... Tak ahoj :-)