Autor Téma: Potřeby a vybavení v akci  (Přečteno 15812 krát)

Offline Cajgalamo

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re:Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #50 kdy: Říjen 28, 2014, 12:33:30 dopoledne »
Multitool BAHCO tiež za dobrú cenu.
Nie je to leatherman, ale účel splní rovnako.

http://www.supernaradie.sk/naradie/rucne-naradie/noze/multi-klieste-mtt151-bahco#prettyPhoto
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline alhena

  • ***
  • Příspěvků: 25
  • průvodkyně pro nošení dětí a moderní látkové pleny
Re:Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #51 kdy: Květen 13, 2015, 01:33:35 odpoledne »
V Lidlu je od zítřka zboží z kategorie Camping. Jde například o plynový vařič, funkční batohy velikostí 20l/25l/30l, Led svítilnu s dynamem, solární nabíječku s energo bankou, a nějaké to funční oblečení.
Co vím z občasných recenzí třeba na Rungo, kvalita není úplně špatná.
Konkrétně se nám líbí Funkční batoh 30l, cena 400. Mám svoji krosnu, kterou používám často, tenhle batoh by však mohl být fajn jako evakuační zavazadlo, stále sbalený někde po ruce. Co myslíte? Stačil by nebo mám raději zainvestovat?

Offline kaludan

  • ***
  • Příspěvků: 68
Re:Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #52 kdy: Květen 13, 2015, 03:56:03 odpoledne »
Tak batoh z Lidlu 30 l jsem koupil asi pred rokem a jsem s nim spokojeny. Jeste jsem ho neroztrhl. Plynovy varic taky, ten uz mam asi 3 roky a je porad 100% funkcni (bomby jsem uz musel prikoupit). Baterku s dynamem, tak az na to ze me praskl kryt je v pohode.
P.S. Jsem tak trosku fanda Lidlu :)

(P)
Doufej v nejlepší a očekávej nejhorší
Stephen King
sorry za moje cestinu ale sem rumun a lepsi zatim to nebude

chpslst

  • Host
Re:Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #53 kdy: Květen 13, 2015, 04:11:15 odpoledne »
Konkrétně se nám líbí Funkční batoh 30l, cena 400. Mám svoji krosnu, kterou používám často, tenhle batoh by však mohl být fajn jako evakuační zavazadlo, stále sbalený někde po ruce. Co myslíte? Stačil by nebo mám raději zainvestovat?
tiež ho idem kúpiť. vyzerá dobre...

Offline gabosh

  • ***
  • Příspěvků: 11
Re:Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #54 kdy: Květen 14, 2015, 06:16:40 dopoledne »
Ta svitilna s LED vypada hodne dobre. Dik za TIP!

Offline Bebop

  • ***
  • Příspěvků: 45
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #55 kdy: Září 06, 2015, 09:16:26 odpoledne »
Přátelé mám teď v pácu dvě věci - jednak jedu zítra na 8 ráno do Benešova, objevil jsem tam nějaký velký výprodej nářadí na váhu. Měli by mít velké množství nepoužívaného nářadí za 1OO kč / kg. Tady dávám odkaz na jejich inzerát. http://stroje.bazos.cz/inzerat/51381879/Vyprodej-naradi-za-kg-ceny-.php

Nechcete se někdo přidat? Chci si nakoupit věci do domácí dílny a na chaty, když to bude stát za to, vezmu věci i do komunitní dílny. A za druhé jsem našel kluky, kteří prodávají nářadí ze zrušených školních dílen, je v dobrém stavu, není to moc bohatá nabídka, ale vypadá dobře, pilníky, dláta, pily, ruční mechanické vrtačky - čekám na cenu a uvidíme jestli bych to vzal všechno, nebo jen po částech. Dím to i na veřejné forum, kdyby měl někdo zájem.

Hlavně vymyslete, jestli nechcete jet zítra někdo do toho Benešova, odjíždím po 7 z Prahy a pak se budu vracet zase do Prahy.

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #56 kdy: Září 08, 2015, 03:50:48 odpoledne »
V Liberci a jistě i v jiných městech bude probíhat totální výprodej v BAUMAXU. Ještě jsem tam nebyl ale myslím, že se tam přes to množství lidí ani nedostanu :-).

Až se vykulím z práce, tak tam vyrazím.
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #57 kdy: Říjen 25, 2015, 01:12:48 odpoledne »
Mate nekdo zkusenosti s touhle znackou? Ja ted koukal na video a vydavalo to dost nezdravy zvuky. Podle vseho by to i mohla byt i polska znacka. Cena je ale zajimava a krasne by se mi vesla do auta.
Praktikující cynik

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #58 kdy: Říjen 25, 2015, 01:33:18 odpoledne »
Urcite to robi cina. Co je dnes uplne jedno.Lebo cina robi, vsetko.
Za tie penize by som nevahal...
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #59 kdy: Říjen 25, 2015, 01:43:26 odpoledne »
Samozrejme ze je to made in China o tom neni pochyb. Ale jedno to rozhodne neni. Vzdy zalezi na tom kolik firma zainvestuje do vyrobni a povyrobni kontroly, kolik je ochotna dat penez na materialy apod. Byl jsem svedkem toho ze stejna textilni tovarna vyrabela dve diametralne odlisny kvality. Proste jak si kdo zaplatil.
No a rozhodne nechci bazmek, kterej se rozsype ve chvili, kdy ho budu potrebovat. Proto se ptam na zkusenosti.
Praktikující cynik

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #60 kdy: Říjen 25, 2015, 01:57:24 odpoledne »
Presne jak pises Acaila, tohle mne napadlo kdyz jsem koukal co to je. Nazev je pekna leva. A na tom videu to tak divne pisti a hlavne ten ton se meni, prestoze je pripojena pouze zarovka.
Praktikující cynik

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #61 kdy: Říjen 25, 2015, 05:47:24 odpoledne »
Aby stroj spolehlivě fungoval, musí mít nějakou hmotu, která si dokáže poradit s vnitřním pnutím a únavou materiálu, s vibracemi a podobně.

Elektrocentrála musí mít nějakou hmotnost rotoru, který funguje jako setrvačník, vinutí musí mít co nejmenší činný odpor kvůli co nejmenším úbytkům napětí a nižší potřebě chlazení generátoru. Když se celé soustrojí ohřeje více, než je zdrávo, roztáhnou se díly, změknou, zkřehnou, ztratí mechanickou pevnost a tak podobně..

Bojím se, že jediné kloudné elektrocentrály dnes mají jen vojáci, a to ještě jen někteří..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #62 kdy: Říjen 25, 2015, 10:39:20 odpoledne »
Zdravím,
Zde dávám za pravdu Sladinovi taková 250-350 ccm elektrocentrála vojenské výroby je držák tu mohu doporučit. Sám jsem ve funkci radiodálnopisec v R118 (což byla vysílačka s 200W v anténě) je měl na starosti. Ještě dnes jsou na prodej z armádních přebytků jejich cena je trochu vyšší tak okolo 4000 - 6000 Kč. Výkon jestli se nepletu byl 3 KW.
Miki

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #63 kdy: Říjen 25, 2015, 11:36:50 odpoledne »
Zdravím,
 stačí zadat armyshop a máš jich tam něurékom.
Miki

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #64 kdy: Říjen 26, 2015, 02:05:08 dopoledne »
Ted jsem koukal zrovna na jednu 3kW najeto 24motohodin za 3000, ale je to trifaz.
Praktikující cynik

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #65 kdy: Říjen 26, 2015, 08:32:54 dopoledne »
Zdravím,
Zde dávám za pravdu Sladinovi taková 250-350 ccm elektrocentrála vojenské výroby je držák tu mohu doporučit. Sám jsem ve funkci radiodálnopisec v R118 (což byla vysílačka s 200W v anténě) je měl na starosti. Ještě dnes jsou na prodej z armádních přebytků jejich cena je trochu vyšší tak okolo 4000 - 6000 Kč. Výkon jestli se nepletu byl 3 KW.
Miki


Prosím tento příspěvek hodit do elektrocentrál. Jinak v Ponuke se bude těžko hledat.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #66 kdy: Říjen 26, 2015, 07:51:21 odpoledne »
Je to ona.. Ta co je pod ní, 4kVA, ta je třífázová - tedy na pohon cirkulárky, čerpadla do vrtu a podobně..

Osobně bych doporučil koupit všechny tři, každá je totiž vhodná na něco trochu jiného.

1kVA NABÍJEČKA JE JEN NA NOUZOVÉ NABÍJENÍ BATERIÍ V ZIMNĚ, KDY FVE nebude stíhat, bude stavěná na dlouhodobý provoz, stojí ale jen 1.800,- Když budete dělat FVE, raději jděte do 24 voltů, pro kamioňáky se dělají docela fajnové vychytávky.. Touhle mašinou totiž 12V nenabijete zase tak hospodárně..

3kVA je jednofázová na běžnou elektroniku a svícení, řezání elektrickou motorovkou v lese a podobně, odolná robusní, vhodná k napájení veškeré elektroniky a ručního elektrického nářadí co je na jednu fázi.

4kVA, ta je třífázová - tedy na pohon cirkulárky, čerpadla do vrtu, posvivá míchačka, hoblovka, kompresor a podobně - tedy SYMETRICKÉ TŘÍFÁZOVÉ SPOTŘEBIČE - TO CO BERE VE VŠECH TŘECH FÁZÍCH +- STEJNĚ!!!
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #67 kdy: Říjen 27, 2015, 04:24:52 dopoledne »
Zdravím.
Ano přesně u těchto jsem na vojně sloužil a jsou to držáky, nikdy nezklamaly. Ta utáhla vysílačku
R118 (v ní byly dvě 4 KW) ani se "nechumelilo" a ještě bylo dost šťávy na vaření kafe. Na cvičení "Štít"
běžely 14 dní v jednom kuse a taky nic. Prostě držák. Jediná nevýhoda motor 2 takt a smrad ze
spáleného oleje. Na druhou stranu něco za něco nejni to poruchové jako čtyřtakt. Nepotřebuje
žádný motorový olej do vany, a do 2 taktu se dá nalít i rostliný, stačí ricin.
Smrad byl taky největší problém na statku aby se to zamaskovalo. A pánové nejni to žádná pr**l.
Dalo to mnoho zkoušení a proher než jsme na to přišli.
Miki

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #68 kdy: Říjen 27, 2015, 06:02:02 odpoledne »
Myslis ze by do 4 taktu nesel olej? Ja ho leju obcas do auta a to je rovnez 4 takt. Kamarad ma atmosferickej diesel a jezdi na repkac nonstop, naftu uz neleje vubec.
Btw ty co jsem linkoval jsou benzinovy, do tech nepujde olej do zadny.
Praktikující cynik

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #69 kdy: Říjen 28, 2015, 09:21:16 odpoledne »
Zdravím,
Cinik :
Děláš si ze mě prd** že ano ? ! ? !  ::!
Ten olej byl myšlen do dvoutaktu na mazání ne jako palivo  ::) ::) P:-/ P:-/
to co ty uvádíš je u dieselu normální ty nafťáky (staré ročníky) se dají provozovat na rostlinné
oleje (místo paliva -nafty). Ale nalej je do vany (myslím olejové) na mazání a dopadneš jak
sedláci u Chlumce. A to jsem měl na mysli. To jak jsi reagoval je známkou tvých znalostí.
Tohle přeci nemůže normálně vzdělaný člověk vypustit z pusy.

citace:
Btw ty co jsem linkoval jsou benzinovy, do tech nepujde olej do zadny.
Konec citace.

Zase se mýlíš právě do těch benzinových (dvoutaktů) se přidává právě ten ricin na mazání (to jako když nebude v PA ten do 2 taktu ( M2T). Pro ty blbé ještě dodávám, že se samozřejmě míchá do paliva tj. benzínu (poměr tak cca 1:20-1:50) a teď již končím na takovéto úrovni se odmítám bavit.
Miki

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #70 kdy: Říjen 28, 2015, 11:15:06 odpoledne »
No ja mel za to, ze mluvis o nahradnim palivu a bylo mi to divny. Proto jsem se te na to ptal. Nechapu tvuj agresivni vylev. "omg"
No a o nem jsem samozrejme mluvil i v posledni vete.
Praktikující cynik

SoňaR

  • Host
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #71 kdy: Květen 26, 2016, 10:52:50 odpoledne »
Tahle deka mi zrovna přišla - velká, tlustá, hřejivá... cena neuvěřitelná  :) ... tak kdybyste taky někdo potřeboval, dávám odkaz:
http://www.armyprodej.eu/variant/spaci-pytle_-deky/deky-/deka-vojenska-csla-zelena-vz-67--/2573/2573/6193

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #72 kdy: Květen 29, 2016, 09:28:48 dopoledne »
Úplně nejvýhodnější to není, za ty peníze je to zbytné, ale je to svérázné a kvalitní. A mě se to líbí. Ani za tři roky celkem pravidelného nošení jsem to nedokázal zničit, očko neuteklo, nic. Takže asi i kvalitní látka.
http://www.radiodixie.cz/eshop
a
http://www.marsarms.com/trika
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #73 kdy: Červen 05, 2016, 11:01:00 dopoledne »
Tahle deka mi zrovna přišla - velká, tlustá, hřejivá... cena neuvěřitelná  :) ... tak kdybyste taky někdo potřeboval, dávám odkaz:
http://www.armyprodej.eu/variant/spaci-pytle_-deky/deky-/deka-vojenska-csla-zelena-vz-67--/2573/2573/6193

Objednal jsem hned 4 kousky těch náhradních dek, k nim 8 bavlněných hygienických vložek do spacáku vzor 67 a 4 kompletní spacáky vzor 67..

Nebaví mne 5x za noc vstávat a přikrývat odkopané děti. Až to všechno dorazí, po vyprání a usušení se začnou učit spát ve spacáku :D

Ta deka se tedy vejde do pračky jen jedna, dá se k ní přihodit ještě pár barevných hadříků, ale opravdu více než po jednom kusu bych je nepral..

Na spaní venku vzor 67 tedy rozhodně není, jedině s dalším mumiovým spacákem, ale ve vytápěné místnosti se to dá. Chudáci záložáci, prý v tom klepali kosu i v kasárnách.

Pokud bych musel s dětmi nocovat venku, v žádném případě bych je nenechal spát samotné ve spacáku, to by mohly do rána umrznout. Jedině ve velikém spacáku mezi oběma rodiči.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #74 kdy: Červen 05, 2016, 11:59:19 dopoledne »
Na spaní venku vzor 67 tedy rozhodně není, jedině s dalším mumiovým spacákem, ale ve vytápěné místnosti se to dá. Chudáci záložáci, prý v tom klepali kosu i v kasárnách.
Pokud bych musel s dětmi nocovat venku, v žádném případě bych je nenechal spát samotné ve spacáku,to by mohly do rána umrznout. Jedině ve velikém spacáku mezi oběma rodiči.
To mluvíš o nocování v lednu na Sibiři ?
Moje dcery se mnou jezdli po čundrech od svejch šesti let. Nebyl to žádnej dětskej tábor  ;)
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #75 kdy: Červen 05, 2016, 02:17:19 odpoledne »
Taky tak, mozna i od peti. A nikdo neumrzl. Holka do dnes vzpomina jak tydenni vandr temer cely proprsel, jak se resilo drivi na topeni, jak obedvala v ponchu ve stoje fazole atd..
Samozrejme spani pod sirakem v desti maximalne celta a hamak. Nepodcenuj deti, nebo jim to zustane do dospelosti.
Praktikující cynik

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #76 kdy: Červen 05, 2016, 09:19:21 odpoledne »
Herodes nebyl zlý.

Byl jen maličko přísný :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #77 kdy: Červen 06, 2016, 02:46:11 dopoledne »
Byl pouze prisny. :)
Praktikující cynik

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #78 kdy: Červen 07, 2016, 07:21:21 dopoledne »
Mám tu verzi s béžovou vnitřní dekou a připínacími knoflíky. Pořizovací cena byla 250 Kč (obal, deka+prostěradlo) v ARMY shopu v Kutné Hoře (pod soudem, naproti Vlašskému dvoru)
Trochu je složitější správně to vše sestavit, po několika pivech zdánlivě neřešitelný problém.
U těch šňůrek je to snad nemožné :-)

Až na velikost (pro toho kdo neřeší každý milimetr) je v pohodě, váha je taky v pořádku, nosím ho připnutý ze strany na batohu. Měl jsem předtím spacák z dutého vlákna, výrobce nevím, už je to dlouho, bohužel mi ho někdo ukradnul. Byl rozhodně teplejší (řešen byl do -6°C), v tomto spacáku je podle mne počítáno s tím že se spí oblečený. Trochu v případě větší zimy (+5 °C) prochází zima kolem zipu, doporučuji ponožky, pak je vše OK. Jinak tyto spacáky jsou vyráběny ve dvou typech zipu, kovový a plastový. Mám tu plastovou variantu a po 7 letech (cca dohromady 2 měsíce každodenního používání) je zip stále plně funkční. V kovové verzi je prý ještě odolnější.
Spacák jsem volil tento jelikož se nemusím bát do něho v případě potřeby zalést i v botech. Dá se dále rozložit i jako velmi pohodlná deka. Trochu mám problém s řešením kolem hlavy při spaní, nedá se stáhnout jako u dnešních spacáků, řeším to přehozením kabátu, nebo mikiny. 
Jinak za ty peníze (250 Kč) mi to přijde jako dobrá volba, pololetního spacáku, v zimě (pod -10°C) bych na něj moc bez pořádného oblečení nespoléhal, maximálně vzhledem k jeho rozměrům, jako druhá vrstva na jiný spacák.
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #79 kdy: Červen 07, 2016, 07:49:16 dopoledne »
My jsme zkoušeli ufilcovat z ovčí vlny  tenkou vlnu po vzoru angličanů a skotů a tak tenkou se nepodařilo, byla by potřeba řezačka na vlnu, což je hodně potíž. Ovšem, když si dáte do bot ručně filcované vložky, je ta bota o 100% teplejší, takže i podložka pod člověka ovlivní pozitivně teplotu při spaní.
Ale chystáme se na válenky, bude to divočina.....

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #80 kdy: Červen 07, 2016, 09:26:25 dopoledne »
To je zajímavé, s tou podložkou na spaní z ovčí vlny.. Fakt je, že vlnu dnes nikdo nechce.

Ty spacáky jsou pro mne totiž zajímavé hlavně proto, že za nějaké 300,- Kč získáš kompletní výbavu pro přespání jednoho člověka. Všechno důkladně vyprat a šup s tím do sudu s gumovým těsněním.

Jestli se to osvědčí pro děti na spaní,tak jich ještě pár koupím. Mám 4 kusy náhradních dek, objednal jsem i pár prostěradel dovniř navíc.

Zrovna řeším, co pod sebe, ten domácí filc z ovčí vlny mne docela nadchnul, přeci jen molitanové matrace se dlouhodobě skladují hůře a jsou i ve srovnání s těmi spacáky dražší. Takhle mít filcovou podložku pod spacák, to by bylo jiné kafe. Do 200 litrového plechového sudu by se mohly vejít 4 podložky a spacáky, šup tam silikagel a CO2, zavřít, hodit do stodoly a vím, že 4 lidi navíc mají kde spát..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #81 kdy: Červen 07, 2016, 10:14:15 dopoledne »
trojdielne spacaky o ktorych pisete su "zaklaďacke".to znamena ze ich v armade pouzivali radovy vojaci zakladnej sluzby.lepsi je lampasacky spacak takzvana "kukla".ten sa sice neda rozobrat na jednotlive diely ako ten zaklaďacky,ale da sa stiahnut okolo hlavy,je (podla mna) teplejsi a je k nemu original nafukovačka ktora presne pasuje na jeho rozmeri a da sa v pripade potreby pred spanim vlozit do spacaku a pri spani na nerovnom terene sa s nej nezošmyknete.je sice o par korun drahsi a objemnejsi,ale komfort spania je neporovnatelny.problem je vsak zohnat donho tie origoš nafukovačky.naposledy som na takej spal v 1993tom roku ked som bol strazit banku pri zmene penazi
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #82 kdy: Červen 07, 2016, 10:24:56 dopoledne »
http://www.armatex.cz/spaci-pytel-vzor-62-dustojnicky-254

odkaz na predaj lampasackeho spacaku vz.62 ale bez nafukovačky
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #83 kdy: Červen 07, 2016, 10:49:30 dopoledne »
Jen připomínka: když máte ke dvěma metrům výšky, bude vám ten spacák (záklaďáckej) neuvěřitelně neskutečně malej...odhadnu, že je na lidi tak do 180 cm (a to tvrdím jako někdo, kdo v něm měl rok spávat - dopadlo to tak, že jsem spával přikrytý rozepnutým). Prostě jsem z něho dost vyčuhoval. ;D

Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #84 kdy: Červen 07, 2016, 03:20:42 odpoledne »
182 cm  :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #85 kdy: Červen 07, 2016, 04:01:31 odpoledne »
Mám 186 a lehce přes 100 kg a vejdu se. Na šířku v pohodě a na délku je to už trochu těsnější, ale dá se to pořád celkem dobře.
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #86 kdy: Červen 07, 2016, 05:37:57 odpoledne »
Hezké je to. Jak se vlastně nejefektivnějí doma stlouká máslo ve 21. století? Šlehačem či mixérem?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #87 kdy: Červen 07, 2016, 06:24:31 odpoledne »
To je zajímavé, s tou podložkou na spaní z ovčí vlny.. Fakt je, že vlnu dnes nikdo nechce.

Ty spacáky jsou pro mne totiž zajímavé hlavně proto, že za nějaké 300,- Kč získáš kompletní výbavu pro přespání jednoho člověka. Všechno důkladně vyprat a šup s tím do sudu s gumovým těsněním.

Jestli se to osvědčí pro děti na spaní,tak jich ještě pár koupím. Mám 4 kusy náhradních dek, objednal jsem i pár prostěradel dovniř navíc.

Zrovna řeším, co pod sebe, ten domácí filc z ovčí vlny mne docela nadchnul, přeci jen molitanové matrace se dlouhodobě skladují hůře a jsou i ve srovnání s těmi spacáky dražší. Takhle mít filcovou podložku pod spacák, to by bylo jiné kafe. Do 200 litrového plechového sudu by se mohly vejít 4 podložky a spacáky, šup tam silikagel a CO2, zavřít, hodit do stodoly a vím, že 4 lidi navíc mají kde spát..

A na ten sud si napiš, že je to pod nedýchatelnou atmosferou....protože až si ten sud otevře malé dítě nebo neznalý člověk, nahne se nad to a nadýchne se, budeš mít příležitost k vyzkoušení oživovacích pokusů.....CO2 je o dost těžší než-li vzduch, bude se držet na dně sudu a jediné vdechnutí naplno způsobí reflexní zástavu dechu....Beru, že je to levná ochrana proti molům, myším....ale to je dusík také a ten se vyvětrá snáze.

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #88 kdy: Červen 07, 2016, 06:41:04 odpoledne »
. . .  Všechno důkladně vyprat a šup s tím do sudu s gumovým těsněním. . . .
Hlavně přibal nějakej pohlcovač vlhkosti, jinak ti to zasmrádne, a ani CO2 to nezachrání.
Doporučuju dobře, na plným slunci vysušit, a tak po 6 - 8 měsících překontrolovat  ;)
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #89 kdy: Červen 07, 2016, 07:19:14 odpoledne »
Citace
Mám 186 a lehce přes 100 kg a vejdu se. Na šířku v pohodě a na délku je to už trochu těsnější, ale dá se to pořád celkem dobře.
196 - a je krátkej. Ne malej na kubaturu, ale když jsem to musel zapnout (do rakety), byl jsem zkroucenej jako paragraf.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #90 kdy: Červen 07, 2016, 07:40:12 odpoledne »
Nejsem chvíli v obraze. Míníte velikost rakve ????? Jelikož je to pod tímto názvem, tak mi napadl tento.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #91 kdy: Červen 07, 2016, 11:24:57 odpoledne »
Hej hej, tiež mi to tak príde, ako by sa merali do rakve.  ;D


A na ten sud si napiš, že je to pod nedýchatelnou atmosferou....protože až si ten sud otevře malé dítě nebo neznalý člověk, nahne se nad to a nadýchne se, budeš mít příležitost k vyzkoušení oživovacích pokusů.....CO2 je o dost těžší než-li vzduch, bude se držet na dně sudu a jediné vdechnutí naplno způsobí reflexní zástavu dechu....Beru, že je to levná ochrana proti molům, myším....ale to je dusík také a ten se vyvětrá snáze.

Ale nepruď. Oxid uhličitý-CO2 je v takomto množstve neškodný. Je v pive, burčiaku aj cocacole. Oxid uholnatý-CO, je to ten, čo myslíš...
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #92 kdy: Červenec 26, 2016, 04:20:10 odpoledne »
Mám ten záklaďácký spacák doma, ve dvou provedeních na zkoušku

Prostěradla a deky už mám od dříve, dokonce už jsou úspěšně vyprané.

Ale co se spacáky samotnými - s tou šusťákovinou? Mohu to hodit taky do pračky? Já a malý kluk se spokojíme s tím, že deka a prostěradlo bodou čisté, ale holka je přeci jenom malá dáma, mohla by odmítnout do toho vlézt. :D

Spacáky jsou jeden s kovovými zipy, druhý s plastovými.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

SoňaR

  • Host
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #93 kdy: Červenec 26, 2016, 08:09:44 odpoledne »
Je to 100% polyester, takže pokud se ti to vejde do pračky, tak max na 40 na nějaký šetrný program a nemělo by se tomu nic stát. Nebo to můžeš vymáchat ve vaně v mýdlové vodě. Na závěr trochu octa a máš to i vydezinfikovaný  ;)

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #94 kdy: Červenec 26, 2016, 08:31:12 odpoledne »
Hej hej, tiež mi to tak príde, ako by sa merali do rakve.  ;D


A na ten sud si napiš, že je to pod nedýchatelnou atmosferou....protože až si ten sud otevře malé dítě nebo neznalý člověk, nahne se nad to a nadýchne se, budeš mít příležitost k vyzkoušení oživovacích pokusů.....CO2 je o dost těžší než-li vzduch, bude se držet na dně sudu a jediné vdechnutí naplno způsobí reflexní zástavu dechu....Beru, že je to levná ochrana proti molům, myším....ale to je dusík také a ten se vyvětrá snáze.

Ale nepruď. Oxid uhličitý-CO2 je v takomto množstve neškodný. Je v pive, burčiaku aj cocacole. Oxid uholnatý-CO, je to ten, čo myslíš...

Dagu neprudím...psal jsem to střízlivý a zcela vážně. Představ si situaci malé dítě a 220l sud....husota vzduchu cca 1,29 kg/m3...CO2 má hustotu o 50% vyšší....rychle se neodvětrá ani nerozptýlí, není cítit a koncentrace nad 10% je smrtelná...nadechneš se, cenrum kontroly dechu se reflexně zablokuje a může být konec...to s piven ani sodovkou nemá co společného opravdu jde o život....pokud se nahneš přes okraj a naplno vdechneš může být po tobě....http://www.plynarna-pb.cz/bezp/oxid_uhlicity.pdf  anebo si přečti třeba průmyslovou toxikologii.....

Offline Cajgalamo

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #95 kdy: Červenec 28, 2016, 06:34:05 odpoledne »
Aktuálna akcia na karbid calcia. Za 800g iba 4 E?
To beriem, rovno desať.  <3

http://www.poolman.sk/chemikalie/karbid-vapnika/karbid-vapnika-cac2-800-g

Edit: v prípade, že má niekto zbytočné peniaze a chce nakupovať vo veľkom, 100 kg v sude sa dá zohnať okolo 300 Eur, čo je veľmi slušné. Na svietenie to vydrží donekonečna (rýchly prepočet 100g cca 8-10 hodín = 100 kg asi  800-1000 hodín).
Ja zrovna nemám voľné prašule, tak dopĺňam iba po kilách...

poznámka pre pánov: aj vy ste už skúšali delo z dvojcólovej oceľovej rúry + náplň z klincov?  ;D
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #96 kdy: Červenec 28, 2016, 07:30:11 odpoledne »
No jasně, že jsme jako kluci karbidem bouchali  ;D
Táta měl karbidovej svářecí agregát, a tak bylo karbidu do aleluja  "hold"
(Táta byl majitelem strojírny. V padesátých letech.)

Ale se skladováním karbidu to není jen tak. Sebemenší vlhkost, a karbid zvětrá, a rozpadne se.
A taky děsně smrdí.
Podle toho smradu táta vždycky poznal,  že jsem soudek navštívil. Jů, to byl vždycky mazec  :-\
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #97 kdy: Srpen 07, 2016, 05:24:49 odpoledne »
Pokud má někdo zájem o karbidku, tak třeba tady  :

http://aukro.cz/dulni-hornicka-karbidka-svetlo-velmi-stare-i6386081634.html
Ale aukce končí zejtra odpoledne !
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #98 kdy: Srpen 07, 2016, 06:06:11 odpoledne »
http://aukro.cz/forchtsman-zemedelska-vyroba-v-kostce-i6392830781.html

Už jednou jsem tuhle knížku doporučoval a teď je zase na aukru...

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Výhodné ponuky, zaujímavé inzeráty, odporúčaný tovar
« Odpověď #99 kdy: Srpen 07, 2016, 07:12:47 odpoledne »
Dovoluji si nabídnout domek na úpatí orlických hor, jako rekteační, nebo i k trvalému bydlení. Je to samota, v nádherném prostředí, kousek sjezdovky, kousek, tedy 3km obchod a autobus blíže. přímo u domu kopeček k lyžování, sánkování. K domečku je třičtvrtěhektar pozemků, a k nájmu i koupi mnohem více. Dům je ve velice slušném technickém stavu, suchý, ihned obyvatelný, v zapomenutém kousku světa kousek od obce cotkytle.
Cena je příjemných 450000, při smlouvání věřím, že by se dalo jít na 400.Topení kamnama, střecha v pohodě, možnost kvalitní půdní vestavby.voda a elektřina  k dispozici.
Neuvěřitelně malebné prostředí.
Já osobně prodávám hektarový pozemek s možností postavení nějakého bydleníčka, s nejkrásnějším výhledem na světě.Je to lesní pozemek s kusem louky, sousedem bych byl já, s loukou, velmi vhodnou k zimním sportům.
Pozemek je za cenu dřeva, tedy 150000kč.Je mi k ničemu, mám lesů a dřeva dost, pozemek byl součástí louky.