Autor Téma: Nouzová komunikace  (Přečteno 12038 krát)

Offline SoňaR

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 5017
 • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Re: Nouzová komunikace
« Odpověď #150 kdy: Září 10, 2019, 07:01:25 odpoledne »
Spíš mi to přijde jako reklama na ty programy  ;D


No mně to tak taky připadá. Zvlášť když jsme od "přátelé v Číně používají" přešli k poměrně odborným informacím a navíc se v posledním týdnu články na toto téma vyrojily na více webech. Nicméně jsem se rozhodla, že to tu i přesto nechám, někoho to může oslovit. Nicméně na nebezpečí plynoucím z Bluetooth si trvám  :) a proto jsem měla potřebu ho zde zmínit. Třeba ostatní připojí i další připomínky, ať už pro nebo proti.

Offline Chinalady

 • ***
 • Příspěvků: 78
Re: Nouzová komunikace
« Odpověď #151 kdy: Září 10, 2019, 07:24:09 odpoledne »
Pardon, asi jsem měla trochu ujasnit : Dlouhou dobu jsem žila v Číně (Studium v zahraničí) a při čtení zpráv o  Hongkongských protestech (mám pár přátel, kteří se jich zúčastní) jsem narazila na informace o tom, jak obejít rušení mobilního signálu. Trochu jsem se poptala, zjistila pár informací - a nakonec jsem se to rozhodla dát sem. 

Jak sama říkám, určitě je možné to hecknout, akorát se musíte trochu snažit ;D

Offline SoňaR

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 5017
 • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Re: Nouzová komunikace
« Odpověď #152 kdy: Září 10, 2019, 08:28:09 odpoledne »
No a já to za nás taky trochu ujasním - chodí nám sem čas od času lidé nejrůznějšího druhu, lidmi propagující nějaký komerční produkt počínaje a těmi co hledají "výhradně ženy" do své nové komunity (protože muži mají blbou energii) konče, takže jsme už tak trochu "ve střehu"  :)

Jinak tu vítáme každou novou "krev", tož se klidně zapoj / zapojte, kde libo. Jen poprosím nezakládat nová témata a používat vyhledávání (viz pravidla fóra). Děkuji!  :)

Offline Chinalady

 • ***
 • Příspěvků: 78
Re: Nouzová komunikace
« Odpověď #153 kdy: Září 10, 2019, 09:03:32 odpoledne »
To chápu, taky jsem občas paranoidní  :D
Už sem chodím víc jak dva roky, ale zatím jsem pouze pasivně sbírala různé typy a triky. 
Nedávno jsem se vrátila z Číny, kde se mi trochu změnila perspektiva, a tak jsem se rozhodla pár tipů přidat.

Nebojte, příště už budu psát do starších témat.

Offline Chinalady

 • ***
 • Příspěvků: 78
Re: Nouzová komunikace
« Odpověď #154 kdy: Září 11, 2019, 10:14:40 dopoledne »
V textu je několik zavádějících informací. Vše co vysílá jde zarušit. Komunikovat může pouze pokud je v dosahu jiný přístroj. Dosah jsou metry. Vše jde hacknout. Třeba ne softwarově, ale hardwarově ano. (NSA)
Spíš mi to přijde jako reklama na ty programy  ;D
Ale věřím že to myslíš dobře.
Za mě je daleko lepší mít naučené postupy co ve kterých situacích dělat. Spoléhat se na jakoukoliv komunikaci je nepreperské.

Ps: telefon A chce poslat zprávu na telefon B. Předpokládám že se nejdřív musí spárovat. Jenže svůj profil chci přenášet. Na jiném telefonu už se nedokážu přihlásit, protože každý telefon je unikátní. Takže spíš než spárování, je potřebná registrace na webu. Zase jsme na netu a jsme odhaleni.

Ps2: telefon A chce poslat zprávu na telefon B. Jsou spárováni a nic jim v tom nebrání. Jen vzdálenost. Naštěstí na trase je mnoho telefonů s touto app. Zpráva je odeslána a přijata. Přeskákala přes všechny telefony až do cíle. Jenže tím že skáče přes všechny telefony se duplikuje. A někde ve střední Evropě skáče do dnes.


Ale klidně instalujte a registrujte.  <3


Pravda, dosah je 70/100 metrů - U Bridgefy - prý když máte dobrý mobil a hodně štěstí- až 200 m.  V porovnání s vysílačkou nic moc. Zatím ještě nezjistili jak to rušit, ale věřím, že čínští soudruzi na tom pracují :(

Všechny aplikace s výjimkou Firechatu nepotřebují žádné registrování, žádný email, nic, stačí je jenom stáhnout a zvolit si uživatelské jméno a heslo. Žere to i očividně falešná jména jako Agent007 či Draco Malfoy.  Většina Aplikací je přenosná.

Žádné spárování není třeba, přidávání kontaktů probíhá podobně jako u Facebooku nebo Whatsappu. Také některé z nich nabízejí možnost přidávání kontaktů podobně jako u Čínského Wechatu - na povel si všichni ve skupině zapnete "hledej v mém okolí" a pak si přidáváte zobrazené kontakty. Takto je možné si během pár minut přidat i 200 lidí.

Že by zpráva doskákala někam daleko, to asi ne. Pravděpodobně se nedostane ani z Prahy do Kladna.
Aplikací schopných posílat zprávy bez signálu a internetu je víc. Bridgefy, Firechat,   Berkanam messenger- jako jediný má uživatelské rozhraní v češtině, Airplane Messenger, vCinity.... Každá má své plusy a mínusy.

Kdyžtak více informací tady:
https://zahranicni.ihned.cz/c1-62896230-demonstranti-v-hongkongu-se-domlouvaji-pres-aplikaci-ktera-nepotrebuje-internet
https://mobilenet.cz/clanky/protesty-v-hongkongu-ukazuji-ze-smartphony-nepotrebuji-internet-pro-komunikaci-38786
https://en.wikipedia.org/wiki/FireChat
https://en.wikipedia.org/wiki/Bridgefy
Offline BartH8

 • ***
 • Příspěvků: 998
Re: Nouzová komunikace
« Odpověď #155 kdy: Září 11, 2019, 12:56:44 odpoledne »
Takže. Za optimální situace Bluetooth 4.0 dosah až 100m https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Bluetooth

Optimální situace je většinou laboratorní prostředí.

Neruší se Wi-Fi, neruší se Bluetooth. Ruší se frekvence. A to jde i dnes. Armáda používá daleko odolnější věci ke komunikaci než Bluetooth. A i to se za určitých podmínek dá rušit. Ne tak Bluetooth, jehož parametry jsou známy. To že to zatím neruší, neznamená že to nejde.

Pro použití preppera v tom nevidím moc užitek. 
Žádný smysluplný dosah. Pravděpodobnost že by to měl nainstalován někdo, kdo by to mohl přemostit dál je velice blízká nule.
Tady se nikdo nechystá dělat výtržnosti a ničit různá zařízení, aby taková komunikace měla smysl.
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline Chinalady

 • ***
 • Příspěvků: 78
Re: Nouzová komunikace
« Odpověď #156 kdy: Září 11, 2019, 02:09:48 odpoledne »
Tady jde spíš o to, že v současnosti je "módním trendem"  vypíná telefonního signálu a internetu armádou.
Viz třeba co se děje v Hongkongu, nebo třeba Kašmír- tam vypnuli signál 7 milionům lidem a trvá to už více než měsíc. S  několikadenním nuceným mobilním a internetovým absťákem koketují různé africké státy... Zatím je to celkem novinka, tahle taktika používá necelé dva roky. Kupodivu to ještě moc neproběhlo českými médii.

https://zahranicni.ihned.cz/c1-66619240-indicka-vlada-oznamila-ze-rusi-zvlastni-autonomni-status-kasmiru-podle-pakistanu-tim-porusi-rezoluce-osn
https://www.theguardian.com/world/2019/aug/29/india-tv-channel-last-line-contact-kashmir
https://www.theguardian.com/technology/audio/2019/sep/02/turning-off-the-internet-chips-with-everything-podcast
https://www.theguardian.com/global-development/2019/sep/05/bangladesh-imposes-mobile-phone-blackout-in-rohingya-refugee-camps

Pro tyto situace a pár dalších, které jsem vyjmenovala dřív, je celkem praktické mít po ruce záložní možnost komunikace. A i kdyby nic, tak to můžete používat v metru, v letadle nebo si jenom posílat fotky a smajlíky u táboráku.