Autor Téma: trvanlivé jídlo v akci  (Přečteno 6417 krát)

Offline vjpm

  • ***
  • Příspěvků: 79
trvanlivé jídlo v akci
« kdy: Červen 29, 2016, 09:48:16 odpoledne »
Pro doplnění zásob:
Nejlepší vepřová konzerva z Dtestu (dostala 78%) z 6/2016 v akci v Lidlu za 28kč/300g  https://www.dtest.cz/test/lidl-pikok-veprove-maso-ve-vlastni-stave-jemne-korenene/47905?order-by=3&order-dir=2


Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #1 kdy: Červen 29, 2016, 10:46:44 odpoledne »
Opět Dtest ze supermarketů-Ochutnala jsem-propadák.
Dala jsem na Mikiho. Pouze Dovast,  Nedá se s Lidlem srovnat.
.

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #2 kdy: Červen 29, 2016, 10:56:45 odpoledne »
. . . Nejlepší vepřová konzerva z Dtestu
:-\
Dtestu moc nevěřím, a Dtest stejně ukáže jenom nejlepší z nabídky  :-\
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #3 kdy: Červen 29, 2016, 11:03:21 odpoledne »
DOVAST[/JE To nejlepší, co znám a používám. Děti nepoznaly, že hovězí je z konzervy. Záruka na 3 roky, proč ne,

http://www.masovekonzervy.cz/

SoňaR

  • Host
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #4 kdy: Červen 29, 2016, 11:08:41 odpoledne »
Od Pikoku jsem testovala jejich 90% šunku a.... jako nevím co, ale něco mi na tom nesedlo. To Dovast je o hodně jinde. Sice i cenově, ale zas tak hrozný to není, když si vezmeme ceny masa nebo obědů v hospodě.... A navíc je to tady místní firma a objednávku mi osobně dovezou, pokecaj a dodaj rady, jak s obsahem konzerv co nejlíp naložit.

Offline vjpm

  • ***
  • Příspěvků: 79
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #5 kdy: Červen 30, 2016, 06:14:50 odpoledne »
Odkaz na ty konzervy je dobrý. Proto jsem založil tohle vlákno. Podle dtestu jsem koupil několik věcí, kterým nerozumím a s výrobky jsem byl spokojeny . Je možné že objektivní nejsou a otázky ve smyslu pochybností jsou na místě, ale mě se osvědčil a proto ho zmiňuji. V Lidlu stabilně kupuji čokoládu na vaření 200g, dětské piškoty od té doby co to Opavia přestěhovala do PL, nějakou mouku na chleba do směsi, musli Goudu, jinak nic moc, ale Lidl mám rád, koupil jsem tak několik nářadí na které bych se v jiných supermarketech ani nepodíval. To je ale jiná písnička.

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #6 kdy: Červen 30, 2016, 07:51:34 odpoledne »
Ano Lidl mám ráda, ale maso se vůbec nedá srovnat s opravdickým masem z DOVASTU. Na to, že Lidl vyhrál, tak mě s masem zklamal.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #7 kdy: Červen 30, 2016, 08:02:10 odpoledne »
Tak za ty prachy jsou konzervy z lidlu dobré...i když já to téměř nejím, ale ostatním chutná...
Já nedám dopustit na konzervovaného tuňáka...ten je nejlepší právě z lidlu.

Dovast je dovast...opravdu kvalitní maso...cena poněkud vyšší...ale podle mě odpovídá kvalitě. Máme naskladněno obojí... :bee:

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #8 kdy: Červen 30, 2016, 08:10:36 odpoledne »
Jasně, cena je vyšší, ale je to čisté maso.  Skočila jsem na Dtest , kde vyhrál Lidl, ale byla jsem velmi zklamaná.

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #9 kdy: Červen 30, 2016, 08:17:37 odpoledne »
Návštěvám dělám houbovou nebo rajskou omáčku, kam přidávám šťávu z konzervy. Dám hovězí plátky A nikdo nic nepozná. Dcera se dokonce ptala. jak dlouho jsem to hovězí pekla.
Dodnes mlčím, hlavně že jsou spokojení.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #10 kdy: Červen 30, 2016, 08:30:21 odpoledne »
A já jsem z vepřových kostek udělala segedýn pro 10 lidí...zelí domácí, knedlík také...všichni přecpaní...takže oběd pro 10 lidí za cenu konzervy...myslím necelých 200 kč...

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7587
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #11 kdy: Červen 30, 2016, 11:19:10 odpoledne »
Decká, ono je to taký uzavretý kruh.

- trvanlivé konzervy si nekupujeme asi na bežnú obživu. Ale pre prípad núdze, a vtedy tá kvalita až tak nerozhoduje, skôr je rozhodujúce množstvo....

- trvanlivé potraviny však treba z času načas obmeniť, a keď nepríde ten prípad núdze, tak to treba napchať do seba a do rodiny. Len blázona a milionár by to vyhodil. Ale tlačiť sa zvyšok života kšuntom, nie je pre prepera až tak moc zdravotne prospešné....

- Dovast je asi fajn, ale je tak 3 až 4x drahší, ako konzervy z lídlu. Čiže ak nepríde núdza, tak si pochutnáme, ale ak príde núdza, tak máme zásoby 3 až 4x menšie. Čím si krátime šancu na prežitie....

- Ak chceme kvalitu, a dobrú cenu, tak nakoniec aj tak skončíme u vlastných výrobkoch. A tak teraz musím tlačiť do hlavy domácu kapustnicu, paštéty, vyprázdnovať mrazák, /kuratá, husy, kačky, bravčové, slaninu, údené.../ lebo už čaká dalšia várka a treba vymeniť staré zásoby. Tak biedne som veru dopadol.... ale tak to mám rád :)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline vjpm

  • ***
  • Příspěvků: 79
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #12 kdy: Červenec 01, 2016, 03:14:44 dopoledne »
Jasně, cena je vyšší, ale je to čisté maso.  Skočila jsem na Dtest , kde vyhrál Lidl, ale byla jsem velmi zklamaná.
z čeho?

Offline vjpm

  • ***
  • Příspěvků: 79
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #13 kdy: Červenec 01, 2016, 03:16:40 dopoledne »
mi osobně dovezou, pokecaj a dodaj rady, jak s obsahem konzerv co nejlíp naložit.

To by mě docela zajímalo.

Offline vjpm

  • ***
  • Příspěvků: 79
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #14 kdy: Červenec 12, 2016, 12:03:17 dopoledne »
Nic?

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7587
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #15 kdy: Červenec 12, 2016, 12:57:14 dopoledne »
A čo? Chceš si pokecať s dovastom? https://www.facebook.com/www.masovekonzervy.cz/
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline vjpm

  • ***
  • Příspěvků: 79
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #16 kdy: Červenec 13, 2016, 10:35:05 odpoledne »
A čo? Chceš si pokecať s dovastom? https://www.facebook.com/www.masovekonzervy.cz/
A co? Není ti jasná otázka na citaci? :)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7587
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #17 kdy: Červenec 13, 2016, 11:57:28 odpoledne »
A co? Neni ti jasná odpoved na citaci?  :)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #18 kdy: Červenec 14, 2016, 12:34:50 dopoledne »
Hoši, hoši...místo " trvanlivé jídlo v akci" ...jsou tady trvanlivé vaše dialogy...:)
 f-)

Offline vjpm

  • ***
  • Příspěvků: 79
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #19 kdy: Červenec 14, 2016, 01:27:34 dopoledne »
A co? Neni ti jasná odpoved na citaci?  :)
A tobě jo? Rád si to nechám vysvětlit.

SoňaR

  • Host
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #20 kdy: Červenec 14, 2016, 07:47:09 dopoledne »
Za dob nedávných vedli chlapi podobné dialogy v hospodě a když už se to nedalo, tak si to šli vyříkat ven. Nebo si to někdy "vyříkali" ještě v hospodě. Teď se vedou tyto špičkovací dialogy bezpečně přes internet a pro jistotu jsou doplněný smajlíkama, jakože to je vlastně sranda. ::)

vjpm: Omlouvám se, měla jsem rozbitou klávesnici a nějaké další potíže, tvoji otázku jsem sice zaregistrovala, ale pak jsem na ni zapomněla odpovědět. Tak např. karbanátky radí před podáváním osmahnout na pánvi. Samozřejmě v konzervě jsou hotové, připravené pro konzumaci, ale jsou v "nálevu" tak jsou vlhké a po osmažení jsou jak čerstvé.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7587
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #21 kdy: Červenec 14, 2016, 02:30:21 odpoledne »
Hej, dáky závozník flirtoval s našou Soničkou, a prozradil jí, že si má svúj karbanátek najdŕíve osmahnout. Kto ví, jak daleko se dostali.... či i k párečku.
A vjpm od dnes ví, jak si zehřít karbanátek.

Pro jistotu již bez smajlíkov.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #22 kdy: Červenec 14, 2016, 04:02:07 odpoledne »
To nedelas dobre Jaromire...
Praktikující cynik

Offline vjpm

  • ***
  • Příspěvků: 79
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #23 kdy: Červenec 14, 2016, 10:00:43 odpoledne »
Za dob nedávných vedli chlapi podobné dialogy v hospodě a když už se to nedalo, tak si to šli vyříkat ven. Nebo si to někdy "vyříkali" ještě v hospodě. Teď se vedou tyto špičkovací dialogy bezpečně přes internet a pro jistotu jsou doplněný smajlíkama, jakože to je vlastně sranda. ::)

vjpm: Omlouvám se, měla jsem rozbitou klávesnici a nějaké další potíže, tvoji otázku jsem sice zaregistrovala, ale pak jsem na ni zapomněla odpovědět. Tak např. karbanátky radí před podáváním osmahnout na pánvi. Samozřejmě v konzervě jsou hotové, připravené pro konzumaci, ale jsou v "nálevu" tak jsou vlhké a po osmažení jsou jak čerstvé.

Vidíš a já to pochopil spíš jako jak nakládat s konzervami, aby např. vydržely déle nebo tak něco, proto mě zajímala odpověď.  :rose:

SoňaR

  • Host
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #24 kdy: Červenec 14, 2016, 10:10:45 odpoledne »
Konzervy od Dovastu ti v domácích podmínkách vydrží až deset let, sami to píšou na svých stránkách. Pravidelně jejich výrobky prochází testováním ve zkušebně, kdy jsou nejprve konzervy týden drženy v teplotě 30 stupňů a teprve potom otevřeny a prochází sérií testů na výskyt bakterií apod.

SoňaR

  • Host
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #25 kdy: Červenec 19, 2016, 12:10:55 odpoledne »
Lidl tento týden - konzervy Chilli fazole 420 g / 16,90, černé fazole 400 g / 12,90, kukuřice s fazolemi v pikant. omáčce 430 g / 17,90

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #26 kdy: Červenec 19, 2016, 12:18:26 odpoledne »
A hotovka Chilli con carne 800 g za 49,90

SoňaR

  • Host
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #27 kdy: Červenec 19, 2016, 12:19:52 odpoledne »
jj, vidíš, tu jsem zapomněla napsat  :)

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #28 kdy: Červenec 19, 2016, 12:24:38 odpoledne »
Tuhle sme tam se ženou koupili konzervu ve výprodeji, měli tam poslední dva kusy... asi jsem měl sledovat francouzské a italské týdny...

jedno byla Minestrone - italská zeleninová polévka s fazolemi. Byla vynikající.

Druhou jsme ještě neochutnali - jedná se o Ratatouille. Tak uvidíme zda bude dobrá.

SoňaR

  • Host
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #29 kdy: Červenec 19, 2016, 12:34:32 odpoledne »
Čočková polévka s párečky a Hrnec radních pánů jsou taky vynikající. Nedávno je měli v akci a doufám, že zas brzy budou :-)

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #30 kdy: Červenec 19, 2016, 12:43:52 odpoledne »
ja do lidla zo zasady nechodim,pretoze predavaju najmenej doacich vyrobkov a nepacia sa mi tie ich vyčačkane obaly ktore v podstate predavaju dané vyrobky pochybnej kvality.
ale minule som isiel pozriet tie 900g tuniakove konzervy o ktorych ste tu pisali.a zistil som ze v slovenskych lidloch take nieco nemaju,pretoze vobec nepoznali taky tovar
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #31 kdy: Červenec 19, 2016, 12:50:08 odpoledne »
Tady, u nás LIDL není, ale zejtra musím do Žďáru n/Sázavou. Tak se tam zkusím zastavit.
Ale nevím, kolik toho poberu ;)
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #32 kdy: Červenec 24, 2016, 11:35:58 dopoledne »
Tak mam taky novinku. K mym oblibenym tunakum ve slunecnicovem oleji pribyl ted nove take v olivovem oleji. Jen jen je cenove mene priznivejsi. Puvodni slunecnicovy stoji okolo 4.30 a olivovy celych 6 euro. Akualni posledni varka co jsem dovezl je do zari 2019.

Praktikující cynik

Offline acaila

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 269
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #33 kdy: Červenec 24, 2016, 08:14:51 odpoledne »
Hele, takovéhle balení měli nedávno v akci v Lídlu myslím -- kupoval jsem to za 160 kaček. Vzal jsem teda jenom jedno balení na zkoušku, páč moc nevím co s tím :-D
Nějaké tipy na jaká jídla se to hodí? :)
1N73LL1G3NC3 15 7H3 4B1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3. -- 573PH3N H4WK1NG

SoňaR

  • Host
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #34 kdy: Červenec 24, 2016, 08:46:56 odpoledne »
Jo jo, teď ho zrovna v Lidlu měli, ale nekoupila jsem ho. Cenově to vychází stejně, jako malé konzervy, a navíc mi to velké balení přijde méně praktické. No přiznám se, lákalo mě to, ale nakonec jsem odolala  :D

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #35 kdy: Červenec 24, 2016, 09:21:34 odpoledne »
Mohu potvrdit, že je vynikající.

Opravdu ho měli v Česklém Lidlu?!

Ta konzerva je dělaná na to, aby se spotřebovala postupně, dokonce má na to plastové víčko. Stačí mít umytou lžíci, kterou použiješ jen na servírování z konzervy na talířek, tak, aby jsi slinami nekontaminovala obsah. Klidně to týden vydrží v lednici otevřené.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #36 kdy: Červenec 24, 2016, 09:54:05 odpoledne »
Kdyz jsem sam, mam to v lednici bezne tyden az dva. Maso na povrchu jen lehce ztrati barrvu, ale uvnitr je pekne. Chutove jsem nepozoroval rozdil ani po dvou tydnech.
Pouzivam na pizzu, v testovinach, do salatu, nebo jen s cibulkou na chleba. V ceskem Lidlu maji podobnou pixlu ve slunecnicovem oleji. Kupoval jsem na ochutnavku a porovnani, ale kvalitativne je to bohuzel nekde uplne jinde (i kdyz to neni zas tak uplne spatny). Stalo to 167kc, spanelsky vyjdou na 115 kacek v prepoctu.. Samozrejme, kdybych nemel tu prilezitost, tak kupuju v Lidlu.
Praktikující cynik

Offline acaila

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 269
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #37 kdy: Červenec 24, 2016, 10:32:53 odpoledne »
Mám taky naskladněné ty malé konzervy - přecejen po otevření to sním hned a nemusím se tím cpát celý týden :-)
1N73LL1G3NC3 15 7H3 4B1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3. -- 573PH3N H4WK1NG

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #38 kdy: Červenec 24, 2016, 10:43:17 odpoledne »
Ideální je asi nakombinovat malá balení s těmi velkými, podle potřeby jednotlivce či rodiny. Ono je to dost syté, ten tuňák, takže preferuji spíš malé konzervy. Je v tom vše co tělo potřebuje  "hold"

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #39 kdy: Červenec 25, 2016, 12:09:36 dopoledne »
Jako bývalý monarchista si kupuji si rád, kromě marockých olejovek Isabell (Maroko je království) také tuňáka značky Kaiser Franz Josef - je opravdu dobrý.

Kupodivu je z Ekvádoru, ne z Rakouska, jak by člověk čekal, či alespoň z Jadranu.

120 gr. masa za necelých 50,- Kč u místního rákosníka, to je slušný poměr cena váha.

Na druhou stranu, když si člověk uvědomí, že ryby byly svého času jídlem žebráků, tak je to těžce předražené.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #40 kdy: Červenec 25, 2016, 12:50:02 dopoledne »
Zebrak se jiste necpal tunakem. To byla vzdy draha ryba.
Praktikující cynik

Offline acaila

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 269
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #41 kdy: Červenec 25, 2016, 01:14:25 dopoledne »
DOVAST[/JE To nejlepší, co znám a používám. Děti nepoznaly, že hovězí je z konzervy. Záruka na 3 roky, proč ne,

http://www.masovekonzervy.cz/

Objednávám pár hotovek na zkoušku & jsem zvědavý
1N73LL1G3NC3 15 7H3 4B1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3. -- 573PH3N H4WK1NG

SoňaR

  • Host
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #42 kdy: Červenec 25, 2016, 07:33:33 dopoledne »
Objednej, ale bacha - už nebudeš chtít jiné  :)

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #43 kdy: Červenec 25, 2016, 03:39:02 odpoledne »
Dovast je jistota.
Praktikující cynik

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7587
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #44 kdy: Září 04, 2016, 10:54:37 dopoledne »
Dovast "nás" spomenul na FB :) Bodaj by nie, keď ste ho tu vychválili do neba :D https://www.facebook.com/www.masovekonzervy.cz/?fref=ts
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #45 kdy: Září 04, 2016, 06:54:36 odpoledne »
Budeme zkoušet hovězí  skopové, libové samotné mleté, s mrkví , nebo dýní,, sušenýma švestkama.Pěkně v autoklávu, a každý půlrok zkoušky na trvanlivost.... do plechu i do skla.
Kdysi dávno jsem měl na chatě konzervy z ruska, kabačky v tomatovom souvse....Stálo to v magacínu v ruských kasárnách v kilové sklenici 5 kč a s chlebem to byla dobrůtka. Žral jsem to do pětadevadesátýho.
Máte někdo osobní zkušenost s udržitelností masových konzerv se zeleninou?

SoňaR

  • Host
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #46 kdy: Září 04, 2016, 07:59:50 odpoledne »
Dovast si to zaslouží, na letošní dovolené jsme od nich vyzkoušeli španělský ptáček a svíčkovou a ani jedno nemělo chybu.  @-->

Offline acaila

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 269
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #47 kdy: Září 05, 2016, 12:03:33 dopoledne »
No, mám nakonec odzkoušeno. Za mně kvalitní jídlo, které jsem dal vždycky, když se mi nechtělo nebo jsem neměl čas vařit. Mám problém s tím, že mi hodně nechutná hrášek, takže nějaká jidla se "zeleninou" už znovu zkoušet nebudu, pokud tam bude byť jen zmíněný. Ale naberu postupně hodně do zásoby ;-)
1N73LL1G3NC3 15 7H3 4B1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3. -- 573PH3N H4WK1NG

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #48 kdy: Leden 08, 2017, 01:38:11 odpoledne »

SoňaR

  • Host
Re: trvanlivé jídlo v akci
« Odpověď #49 kdy: Leden 08, 2017, 02:59:44 odpoledne »
Ještě jsem tyhle neměla, ale určitě je zkusím. Na takových fazolích většinou není moc co pokazit a co se chuti týče - doladit se to dá vždycky  :)