Autor Téma: Krizový plán, co zvažujete? Co pro vás hraje roli?  (Přečteno 6147 krát)

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Krizový plán, co zvažujete? Co pro vás hraje roli?
« Odpověď #50 kdy: Srpen 29, 2016, 11:32:07 dopoledne »
No dobře, a co kdo z vás vidí jako nejpravděpodobnější scénář a proč?
U mě je to:
1. pozvolný ekonomický kolaps. Zatím ještě jsme na tom tak, že zvládáme uživit ty, kteří makat/vydělávat nemůžou (staří, nemocní, děti...) nebo nechtějí. Pozor, v žádném případě si nepletu ty co dělat nemohou s těmi, co dělat nechtějí. Ti, co dělat zatím nemohou - děti jednou budou živit mě, až nebudu moct já. A já zase rád dám část svého výdělku těm, kteří přispívali na mě, dokud jsem já nemohl dělat. Jenže ti, kteří dělat nechtějí si už zvykli na svůj standart a nebudou se ho chtít vzdát...těžko říct, zda větší zátěž pro ekonomiku je tohle, nebo to obrovské množství dotovaných nesmyslných projektů (ať už je to Čapí hnízdo nebo biopaliva atd., které živí spousty lidí ve výrobě a kteří by jinak možná o práci přišli?). Takže prostě zásobování, zdravotnictví, školství, sociální systém atd. v troskách, přesto ještě zčásti funkční...
Podle mě prostě ekonomika nemůže stoupat donekonečna...
2. ozbrojený konflikt - ať už občanská válka (na základě sociálních/náboženských nepokojů) nebo kontinentální/celosvětový konflikt...
3. pozvolný úpadek společnosti - kdo může a bude mít kam uteče a my, kterým se odsud nechce tu zůstaneme a budeme krom placení daní nuceni postarat se ve všem sami o sebe - skutečně ve všem a to od kolébky do hrobu.       
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Jozeff

  • ***
  • Příspěvků: 144
Re: Krizový plán, co zvažujete? Co pro vás hraje roli?
« Odpověď #51 kdy: Srpen 29, 2016, 12:13:09 odpoledne »
Sice podla niektorých možno nudné, tuctové a naivné ale očakávam napravdepodobnejšie , že sa postupne budeme musieť niektorí viacej iní menej uskromňovať. S postupne stúpajúcou intenzitou budú osekávané výhody a služby, všetko.
Ako dovod vidím náraz na hranice možností energetiky, dostupnosti vody, potravín, ekonomicky až druhotne po náraze na nedostatok  primárnych zdrojov. Vidím to v postupujúcom nedostatku a následnom zmatku spoločnosti. Dovod pravdepodobne ani jednoznačne nebudeme schopní zistiť. Proste mnoho dovodov naraz.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Krizový plán, co zvažujete? Co pro vás hraje roli?
« Odpověď #52 kdy: Srpen 29, 2016, 06:03:35 odpoledne »
Pozvolné problémy jsou a jsme jejich současníky a svědky. Stát postupně uzurpuje všechna odvětví a žádá stále vyšší výpalné, odchod do důchodu někde kolem 75 let a morální úpadek lidstva , ztráta selského rozumu a rozumného, logického úsudku, vládne nám profašistická vláda, samé dobré zprávy.A nic se nestane, protože změny probíhají postupně a následně, jedna za druhou.Zvyká me si a přizpůsobujeme se, učíme se
modifikovat svoje chování tak, abychom proplouvali mezi dementními zákony bez ztráty kytičky.Korupce má obludné rozměry a vššem to vyhovuje. Takže na postupné, pomalé změny si zvykneme, přizpůsobíme se. Naše energetika má obrovské rezervy, mnoho elektřiny prodáváme, ropy je nekonečno a peněz taky. Kdo se bude muset uskrovnit, tak ti chudí a bezmocní, ti bohatí si pomůžou, protože peníze stále dělají peníze, bez ohledu na znehodnocení peněz a jistot.
Systém se sám od sebe nerozsype, ti mocní dobře vědí, že by přestali vydělávat.
Takže si nás dál budou chovat, jako farmáři dobytek.Ne že by nás měli rádi, ale vyděláváme jim peníze a hýkáme při předvolebních mítincích....
Takže, pokud něco, tak někdo ve stratosféře odpálí bombu a následkem EMP nás pošle do středověku.Možná nás takhle obětují římo američani, aby získali důvod k válce. Nebo se najde parta osvícených teroristů a pošle naši elektrorozvodnou sít k sakru, nebo ....cokoli, co nám znemožní přístup k energiím či fosilním palivům. S tím můžeme cokoli, bez toho nemůžeme vůbec nic.


Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Krizový plán, co zvažujete? Co pro vás hraje roli?
« Odpověď #53 kdy: Srpen 29, 2016, 07:06:31 odpoledne »
Myslim že mocní si najdou lepší záminku než aby ponořili Evropu a s tím i US základny do středověku.

Offline siedler

  • ***
  • Příspěvků: 519
Re: Krizový plán, co zvažujete? Co pro vás hraje roli?
« Odpověď #54 kdy: Srpen 29, 2016, 08:01:16 odpoledne »
Já se divím, že se nikdo neozve. Co je to za nesmysl, mít potřebnou dobu pojištění 35 let. Takže někdo platí celý život do společné kasy a bude mu chybět 2-3 roky a nedostane nic? To rovnou může ty peníze házet z okna. Jak je možné, že v jiných státech máte nárok na důchod po pár letech a tady po pár desetiletích. Je to hrozne, bude těžší splnit podmínky pro přiznání důchodu, protože se zvyšují nároky na potřebnou dobu pojištění.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Krizový plán, co zvažujete? Co pro vás hraje roli?
« Odpověď #55 kdy: Srpen 29, 2016, 09:03:02 odpoledne »
Mno, jen totální šílenec může věřit, že si placením sociálního zaplatí jakýkoli důchod.A tak si  každý rok střádám a každý rok si místo solidárního vyhazování peněz koupím pozemek. Maličkej, hektárek, nebo tři, jak to vyjde.
Je to fajn zábava  a mám dobrý pocit, jak úžasně rostou nájmy a ceny pozemků.Takže, budu mít z nájmu důchod a až natáhnu bačkory, může na tom moje potomstvo hospodařit, nebo to prodat a zbytek života lajdat.
Když kupujete pozemky dostatečně dlouho, tak se nastřádají, jako u spoření z liškou.
Platím stejně, jako běžné sociální pojištění, takže mne to nikterak nezatěžuje, ani neirituje.
Státu nevěřím, ani pozdravení...
A solidární jsem, i když nechci, páč platím daně z nemovitostí, že je mi z toho na blití, ale zase ten pohled na ty latifundie taky není zlej, rozhodně to je hezčí pohled, než na nějakej účet sociálního pojištění......

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Krizový plán, co zvažujete? Co pro vás hraje roli?
« Odpověď #56 kdy: Srpen 29, 2016, 09:24:14 odpoledne »
Takže, budu mít z nájmu důchod a až natáhnu bačkory, může na tom moje potomstvo hospodařit, nebo to prodat a zbytek života lajdat.

...třeba ho neprodáte, třeba vám ho vemou... ;D

Děda přišel z Volyně hned po válce. Protože už tehdá věděli, že zde budou majetky po Němcích za hubičku. No, trochu to přestřelili. zabrali ten největší majetek široko daleko. No a v osmačtyřicátým jim to sebrali jako prvním...holt lehce nabyl, lehce pozbyl...no a další z předků největší grunt na dědině rozdělil rovným dílem ve 20. letech mezi 3 děti, takže tam komunisti docela utřeli hubu...skoro jako by ten 48 tušil.



Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Krizový plán, co zvažujete? Co pro vás hraje roli?
« Odpověď #57 kdy: Srpen 29, 2016, 09:39:07 odpoledne »
Kdo by to měl komu vzít? Jako že by se zopakovalo zestátnění?? Určitě bych se jako první válel smíchy, líbilo by se mi, jak by to krásně fungovalo, ale zvesela bych na to koukal v televizi, kdesi u ponte di piave......
Je mi jasný, že se spoléhat na české soudruhy nelze, i když v dnešním světě by zestátnění majetku obyčejných lidí byl asi prohřešek proti mezinárodnímu právu, takže by se v budoucnu na tom mohlo i něco vytřískat.Vzít to můžou, vrátit to musí.
Nesmíš se na to dívat v kontextu svého života, na nás moc nezáleží, záleží na těch, kteří přijdou po nás.....

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Krizový plán, co zvažujete? Co pro vás hraje roli?
« Odpověď #58 kdy: Srpen 29, 2016, 10:00:00 odpoledne »
No, myslím že dědu (a nejen jeho) ani nenapadlo, že co ve 46. "dostali" (dekretem z Národního výboru) jim o dva roky později tentýž NV znárodní...(teda nejsem si jistej, jestli to nebylo až v 50. roce...). Rozhodně to nebyla záležitost další generace. Dokonce se dočkal i restituce (a protože byl nenažranej - zase - tak ji komplet prokaučoval).

Znárodnění bylo prohřeškem proti mezinárodnímu právu už tenkrát. Proto taky amíci zabavili ČS zlato (uložené toho času jako kořist v Německu) jako náhradu za znárodněné majetky a pokud vím, doteď ho nevrátili.

Ale zpět k tématu: pozemek je jedna z nejlepších investic. Cena stále stoupá (jen likvidita je horší než třeba u akcií) a většinou mi pozemek poskytne potravu. I kdyby jen brambory. Zlata, diamantů, akcií, nájemních bytů...se nenažeru. A navíc není chlap kdo nemá aspoň kousek svý země...

 
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Krizový plán, co zvažujete? Co pro vás hraje roli?
« Odpověď #59 kdy: Srpen 29, 2016, 10:29:19 odpoledne »
Určitě ano, ale nikdy nevsázet na jednu jedinou kartu, ani v pozemcích, ani ve zlatě a peníze, no, to už vůbec ne.
A tak jsem se stal před lety akcionářkem, drobným akcionářem  jednoho maličkého, zapomenutého hotýlku v zahraničí. A tak za 15 let z hotýlku vznikl hotel, na úrovni a tak mi de fakto patří dva apartmánky, z kterých nemám vůbec nic, protože trvám rezolutně na tom, stejně jako všichni ostatní akcionáři, aby se veškeré výnosy investovaly do zvelebení podniku.
A tak, kríze nekríze, tenhle odnik prosperuje a já budu mít, kde složit svoji tlustou, upocenou prdel, až to tady všechno rupne.
Investoval jsem tehdy celou svoji měsíční výplatu, tedy 3500000 lir.
Jo jo, hříchy mládí....Byl jsem nametenej z grappy.
Půda je nejkrásnější investicí. Můžete se věnovat tvorbě vlastní krajiny, je to sranda , sázet stromy, duby, které bude kácet bůhvíkdo...
A znárodnění.... většina půdy patří těm velikým, agrofert, basf, vw, a mnoho dalších politiků, co byli u žrádla v pravou chvíli.
Takže by nejvíc kvičeli ti velcí, navíc třetina z nich nemluví česky, takže jsem úplně klidný.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Krizový plán, co zvažujete? Co pro vás hraje roli?
« Odpověď #60 kdy: Listopad 29, 2016, 07:31:11 dopoledne »
Kolik máte vdj?

Offline CzechJoker

  • ***
  • Příspěvků: 49
  • Lehce rozhněvaný muž středního věku
    • Blog o věcech, co mě baví
Re: Krizový plán, co zvažujete? Co pro vás hraje roli?
« Odpověď #61 kdy: Říjen 08, 2019, 06:49:11 odpoledne »
Je zajímavé si to tu po třech letech od posledního příspěvku číst vidět, jak se mezitím svět posunul. Pokud mohu, přidám pár postřehů od sebe.

Žiju ve městě, v cihlovém bytě v OV. Hypo splacená. Nevýhoda je prostor a omezené možnosti rozvoje - nemám prostor na skladování zásob a nemám, jak si např. zabezpečit náhradní zdroj elektrické energie, topení apod. Lidé kolem nepředpokládají, že by se mohlo cokoliv stát - věří ve status quo.

Pokud očekávám nějaký problém, je to blackout a k tomu směřuji přípravy. Zásoby jídla a vody by mi měly pokrýt alespoň několik prvních dnů s tím, že bych měl být schopen zajistit evakuaci rodinným příslušníkům, pro které je tato situace nebezpečná - klidně do vedlejšího státu a ubytovat v hotelu. Pro toto je důležité mít v nádrži vždy benzín alespoň na 200 km (70-100 km na hranice a zbytek na dojetí do civilizace, v případě kolapsu očekávám bezprostředně za hranicí "tlačenici").

Auto se zbytkem rodiny tu mohu nechat a vrátit se domů (obrana proti případnému rabování).

Co v případě blackoutu nebude fungovat, je: Policie (fungují v režimu tužka/papír), internet (nejede EET - nenakoupím jídlo, benzín...), telefon (jakmile dojde benzín v záložních zdrojích, je konec), elektřina. Nějakou dobu pravděpodobně poteče voda a půjde plyn. Pokud se z důvodu blackoutu tyto suroviny zastaví, obnova dodávek bude v řádu týdnů.

Co potřebuji: jídlo, vodu, vařič, zdroj el. energie (v mém případě powerbanky), zásobu baterií, radiopřijímač, vysílačka, teplé oblečení, spacáky a deky, hygienické potřeby (v KPZ mám i vložky...)

Jaký další scénář očekávám: díky mému QTH mi bezprostředně nehrozí tornádo, povodně apod. Přesto může nastat situace jako v roce 1997 a dojde ke kolapsu v okolí - tzn. nebudu přímo dotčen, ale dotkne se mě to.

Na co se nespoléhám: na komunitu.

Na co nevěřím: na to, že nám hrozí válka. V tomto okamžiku zde není nikdo, kdo chce válčit. Rusko má výdaje na zbrojení cca 62 mld USD a klesají. NATO má výdaje na zbrojení násobně vyšší, Rusko se do žádného konfliktu nepohrne a maximálně bude v Litvě okopávat pilotům kotníky a nutit je startovat ke svým letadlům na trase Petrohrad - Kaliningrad.

Na co věřím s otazníkem: na ekonomickou krizi, která nám způsobí nepohodlí, ale půjde překonat.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Krizový plán, co zvažujete? Co pro vás hraje roli?
« Odpověď #62 kdy: Říjen 08, 2019, 07:34:38 odpoledne »
To co popisuješ je pravděpodobná varianta menšího kolapsu....řekněme, že blackoutem bude zasažena oblast jednoho kraje po dobu 2-3 týdnů. V ideálním případě by politici vystoupili jednotně a uklidnili obyvatele, aby předešly útokům na supermárkety a sklady. Policie by dostala pomoc od  armády a společné hlídky by s vypětím sil udržely po tuto dobu pořádek. Nerabovalo by se, nekradlo by se, lidé by si vzájemně nějak vypomohli, po 2-4 dnech by dorazila pomoc státu.

Problém je, že důvěra obyvatelstva je vůči vládním i opozičním představitelům silně  podlomená a mnoho lidí funguje v režimu urvi co můžeš, když to jde. Je pravda, že lidé si při povodních pomáhali, ale objevilo se i rabování....stejně tak i u autonehod vám někdo pomůže a na druhou stranu mi kamarádka pracující u RZP vyprávěla, jak jim někdo při zásahu na sídlišti dokázal částečně vykrást zadními dveřmi otevřenou sanitu....

SoňaR

  • Host
Re: Krizový plán, co zvažujete? Co pro vás hraje roli?
« Odpověď #63 kdy: Říjen 08, 2019, 07:44:02 odpoledne »
Mně včerejší celodenní výpadek elektřiny v naší městské lokaci dost jasně ukázal, kde mám ještě rezervy. A bylo to právě to teplo. S výpadkem elektřiny přestalo fungovat vytápění... nevěřili byste, jak i v tomto podzímním počasí byt rychle chladne (a co teprve v zimě). Pomohla jsem si akorát několika rychlými opatřeními - uzavření všech dveří, utěsnění všech míst, kterými táhl chlad a průvan. A začínám znovu vážně uvažovat o nějakém tom alternativním zdroji tepla.

SoňaR

  • Host
Re: Krizový plán, co zvažujete? Co pro vás hraje roli?
« Odpověď #64 kdy: Říjen 08, 2019, 08:05:22 odpoledne »

Problém je, že důvěra obyvatelstva je vůči vládním i opozičním představitelům silně  podlomená a mnoho lidí funguje v režimu urvi co můžeš, když to jde. Je pravda, že lidé si při povodních pomáhali, ale objevilo se i rabování....stejně tak i u autonehod vám někdo pomůže a na druhou stranu mi kamarádka pracující u RZP vyprávěla, jak jim někdo při zásahu na sídlišti dokázal částečně vykrást zadními dveřmi otevřenou sanitu....

S tím nic nenaděláš a důvěra vůči vládě s tím taky nemá co dělat. Lidi jsou prostě různí a mají různě nastavené morální hodnoty atd. Někdo by ze své kanceláře neodnesl ani sponku na papír, jinému není blbé odnést cokoliv, co není přibité.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Krizový plán, co zvažujete? Co pro vás hraje roli?
« Odpověď #65 kdy: Říjen 08, 2019, 08:29:28 odpoledne »
To máš pravdu, já jen narážím na to, že třeba Dánové vládě věří a ta důvěra podporuje stabilitu systému v krizi....

Offline Thor

  • ***
  • Příspěvků: 47
Re: Krizový plán, co zvažujete? Co pro vás hraje roli?
« Odpověď #66 kdy: Říjen 08, 2019, 09:51:25 odpoledne »
taky si nemyslím že nám přímo hrozí válka na druhou stranu v některých evropských zemích se zvyšuje riziko občanské války a třídních bojů