Autor Téma: Ostatní vybavení bug-out lokace  (Přečteno 9568 krát)

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #100 kdy: Říjen 17, 2016, 02:37:36 odpoledne »
Jako finišování při vyhlazování dřeva bych viděl nejdříve násadu lehce opálit plamenem (získá i trochu tvrdosti), tím se zbavit největších "otřepů" a pak pokračovat jemným smirkovým papírem.
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #101 kdy: Leden 13, 2017, 02:55:26 odpoledne »
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #102 kdy: Leden 13, 2017, 03:20:54 odpoledne »
Díky, paráda, mám velikou šlapací a tahle ruční bude super.Je volná a pošle ji.
Na superfiniš je přece cidlina, vlaštovka, mám jich pár, lidi vyhodí úplně všechno.
http://skrabaky.heureka.cz/truhlarska-skrabka-cidlina-bahco-474_0-60x150mm_2/
http://www.vjrousek.cz/hoblik-vlastovka-kunz-no-64-rovny-plaz.html

CyPro

  • Host
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #103 kdy: Srpen 01, 2018, 10:10:50 odpoledne »
Dioptrické brýle do rezervy. Kdo je starší, tak raději s trochu více dioptriemi, než aktuálně máte. Lepší už to s očima pravděpodobně nebude.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #104 kdy: Srpen 02, 2018, 09:29:40 dopoledne »
Písek je základ, tak, jako nahašené vápno v zemi, s brýlema  jsem to vyřešil tak, že jsem si přečetl norbekova a vyzobal tři lahvičk mito Q a zase čtu bez brýlí....a viděl jsem bez brýlí prd.....

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #105 kdy: Srpen 02, 2018, 09:43:32 dopoledne »
Môžeš k tomu MitoQ napísať viac? Čo tak o tom čítam, tak je to novinka, a len teraz to testovali. V podstate podobné a ovela zdravšie by malo byť užívanie včelieho pelu. Okrem spomínaných antioxidantov obsahuje aj všetko ostatné pre zdravie...
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #106 kdy: Srpen 02, 2018, 10:16:22 dopoledne »
No, vlastně jsem se o tom dozvěděl náhodou, od jedenoho rusáka, vyrábějí to někde v nerusku, ale rusové to testovali na lidech a zjistili, že to obnovuje i čistí cévní a žilní systém vč vlásečnic...hodně, hodně rychle.A že to zlepšuje oči. A já už měl jít na oční, protože jsem blbě četl, tak mi to panímáma bůhvíkde koupila a já vyzobal dvě lahvičky a třetí aktuálně vyzobávám a na oční nepůjdu.....Ale jinak o tom nevím vůbec nic, jen že to je nějakej speciálně upravenej koenzym. Zkusil jsem to a funguje. Ale kámoš zjištoval nějaké recenze nebo zkušenosti a nic nenašel, asi to je fakt novinka. Pyl má určitě dobré vlastnosti a až seženu zdroj, taky to vyzkouším......Ale zkusili jsme esenciální destilát propolisu a nekecali, je to hodně silné lokální anestetikum..chce to zkoušet, zkoušet a zkoušet, páč lidi toho strašně moc nakecají a ne všechno je  pravda..
A ještě chceme vzkoušet hojení ran pomocí ofukováním nějakým dusíkem, či co....V brně to dělá nějaký doktor a rán se hojí sto x rychleji, než normálně, rád bych tomu přišel na kloub, ale zatím vím prd.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #107 kdy: Srpen 02, 2018, 10:41:54 dopoledne »
Kúpila to najskôr tu: https://www.stalemladi.cz/ceny/mitoq-5-mg-60-kapsli-targeted-antioxidant/

Prvé recenzie sú z tohoto roku, takže vcelku nové, a vcelku drahé. Ale ak to naozaj funguje, tak potom super. Inak by som len informácii z reklamného článku neveril.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #108 kdy: Srpen 02, 2018, 11:39:40 dopoledne »
To ne, u nás to určitě nekupovala, protože to stálo polovinu....ale je to stejná firma, stejný obal....kdesi v cizině a když jsem se ji ptal, tak mi řekla, že se nechce hrabat v papírech.....Ono jablečný ocet funguje a funguje velice dobře....Dalo by se říct, že funguje mechanicky, na snížení ph a fertig... Jenže, on funguje stejně, jako vitamin c ve vodě, nebo štáva z citronu, jenže on funguje ještě o kus lépe, než ti ostatní a musí to být právě jablečný ocet, což zatím nikdo nechápe proč....Moje teorije zní, že to bude snížovač ph organismu, tedy výrazný imunostimulant a k tomu ještě ten jablečný efekt, kterého tam je velice málo, tedy homeopatikum.Ale to není taková tragedie, u většiny léků nikdo přesně neví proč a jak fungují, ale fungují a to se počítá. Ovšem rozdíl mezi placebem a lékem bývá malý, kdežto u jablečného octa bývá obrovský.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #109 kdy: Srpen 02, 2018, 12:11:35 odpoledne »
vlastně jsem tím chtěl říct, že na vybavení pár flaší jablečného octa jistě vadit nebude....

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #110 kdy: Srpen 02, 2018, 02:14:28 odpoledne »
Votroubku, vyřiď prosím své paní, že prosím, aby se podívala, kde to koupila. 2.000 za lahvičku je fakt vydřidušská cena. Možná že by si to tu pořídilo více lidí a možná že i společně.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #111 kdy: Srpen 02, 2018, 02:26:10 odpoledne »
Vyrábí to na Novém Zélandu.

Kdo jim napíše? Objednáme přes DHL?

customerservice@mitoq.com
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #112 kdy: Srpen 02, 2018, 04:24:16 odpoledne »
Neumím anglicky..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #113 kdy: Srpen 02, 2018, 04:44:55 odpoledne »
Pozeral som to zbežne po nete, a najlacnejšie bolo 59 dolárov za krabku. Čo je asi 50 eur. Čo je asi ako v tom mojom prvom odkaze.
A pochybujem, že výrobca dá maloodberatelom dáku výraznejšiu zlavu. Ale veď treba skúsiť. Ja by som 2-3 zobral, ak by boli za polovicu.
Predsa len tie cievy treba zgenerálkovať. A ak by sa zlepšil aj zrak a iné veci, tak nie je o čom...
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

SoňaR

  • Host
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #114 kdy: Srpen 02, 2018, 04:51:48 odpoledne »
Dokud to nebude na trhu delší dobu a patřičně ozkoušené, tak do toho určitě nejdu. Na oči jsou skvělé přípravky s výtažky z borůvek, což věděli už váleční letci, kteří jedli pravidelně borůvkový džem nebo želé (to podle preferencí toho kterého národa). A k tomu trochu luteinu.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #115 kdy: Srpen 02, 2018, 06:42:03 odpoledne »
No, vyzkoušené klinickými zkouškami to nebude nikdy, kdo by to proboha platil, stejně jako yucca od egym není vyzkoušená, a nikdy nebude, protože se ze zákona nemůže jednat o lék, ale o suplement.....Nejedná se o lék na oči, ale regeneraci oběhového systému, tedy jmenovitě potrubí....Tak, jako u yuccy se jedná o čistič.Pokud jsi mladá a zdravá, tak se ti nevplatí o něčem podobném přemýšlet, až budeš stará, opotřebovaná s podpálenejma ventilama a dvakrát přetočeným tachometrem, budeš přemýšlet jinak.....

SoňaR

  • Host
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #116 kdy: Srpen 02, 2018, 09:58:48 odpoledne »
Nebudu, protože si nechci víc ublížit než prospět... a že takových "zázračných" preparátů už bylo.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #117 kdy: Leden 20, 2019, 11:00:25 dopoledne »
Slušný seznamy... přihodil bych mlýnek na obilí, ten jsem tady nezaregistroval.

Nalim

  • Host
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #118 kdy: Leden 20, 2019, 01:07:11 odpoledne »
ohledně přípravku MitoQ: chystám se taky už (nejen) na oční, vyzkoušel jste to už někdo další? Nebo o tom někdo další taky aspoň uvažujete?

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #119 kdy: Březen 16, 2019, 07:52:02 odpoledne »
.......Můžeme se bavit o zkušenosti s výrobou inkoustu z duběnek, s psaním brkem ze slepice či husy, můžeme si povídat o výrobě domácího mýdla.....

https://youtu.be/Hlj_uqifnLM
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #120 kdy: Červen 20, 2019, 02:23:21 odpoledne »
Bigbagy. Dají se sehnat za odvoz, sice zaprášené, ale zaprášení mletým vápencem ničemu nevadí (bacha na to od čeho jsou, dá se do nich uložit kde co, i jedovaté věci).
K čemu? Když se rozřežou, vznikne z nich pevná, poměrně rozměrná plachta. A taky docela nepromokavá (záleží teda na stavu a nejspíš i na materiálu konkrétního bigbagu, myslím, že nejsou všechny stejné). Přívalový déšť netuším zda vydrží, ale běžnému dešti docela obstojně vzdoruje - když je napnutá a voda může stékat.
Dokonce jsem ze sešitých bigbagů viděl postavené 6m tee-pee. Nebylo nic moc na krásu, ale bylo funkční (těžko říct, co by se stalo, kdyby se uvnitř zatopilo, big bag je přeci jen ze syntetického materiálu  ??? ale malý ohýnek by to vydržet mohlo.


   
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Nalim

  • Host
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #121 kdy: Červen 20, 2019, 02:44:33 odpoledne »
anglikánsky big bagy (překlad = velké pytle), česky žoky:

- běžně nejsou nepromokavé, ale
- v případě potřeby se buď šijí z 2-vrstvého materiálu (a švy se zatavují)
- a nebo (častěji) se do běžného žoku vkládá druhý, vnitřní, z vodonepropustného (ale málo pevného) materiálu

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Ostatní vybavení bug-out lokace
« Odpověď #122 kdy: Červen 21, 2019, 08:19:56 dopoledne »
Nedávno jsem big-beg použil na zhotovení loktuše na přenos trávy a sena. Je to pevný a vhodný materiál....