Autor Téma: Co říkáte na výsledek voleb na Slovensku?  (Přečteno 3160 krát)

Offline plenty

• Moderátor
Re: Co říkáte na výsledek voleb na Slovensku?
« Odpověď #50 kdy: Květen 17, 2024, 08:18:15 dopoledne »
Keď som ešte bol na vojenčine a chodili k nám politici typu prezident a premiér tak v ich autokolóne bola sanitka a minimálne dvaja veľmi skúsený doktori. A to sa išlo ešte podľa protokolu z čias ČSSR. 
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #51 kdy: Květen 17, 2024, 08:33:19 dopoledne »
plenty: v kolone je sanitka obvykla, nechce se mi po tom moc patrat ale bylo to vyjezdni zasedani vlady takze v te dire kam vyrazili na vyjezdni zasedani nepochybne lidi z ochranky a dalsich bylo dost. Ovsem tohle se stalo v podstate pri odjezdu z mista jednani, tam obvykle cela kolona nezajizdi - pred vchod jezdi obvykle jen auta papalasu, kolona ceka v blizkosti. Je to standardne pouzivany postup.
Je to zrejme i duvod proc na miste samotnem sanitka nebyla a prvni (zcela spravna) reakce ochranky je nacpat chranenou osobu do nejblizsiho auta a vypadnout pro pripad ze by utocnik nebyl sam.

Offline plenty

• Moderátor
« Odpověď #52 kdy: Květen 17, 2024, 01:29:03 odpoledne »
Našlo sa na internete:  Popis videa:
Pred atentátom pristúpil k zátarasom veľký chlap s čudne sa chovajúcou ženou,
ktorá sa úplne schúlila a zavesila do chlapovej pravice.
Starostlivo stupili na spodnú časť zátarasy takto zaisťujúc fixovanie kordónu.
a prečo? Aby ochrankári po prvom výstrele nemohli spacifikovať strelca odpredu. Strelec pred svojim činom nadviazal očný kontakt s veľkým chlapom ktorý fixuje kordón. Chlap so ženou vytrvalo držia zátarasy až do konca celou svojou váhou.
Ak si chce niekto naozaj podať ruku s nejakou osobnosťou,
určite sa nebude vešať na človeka vedľa, pri čom  obaja celou váhou držali zátarasu. Je to môj postreh, ale je jednoznačné, že útočník nebol sám na vykonanie atentátu.

Offline bludicka

« Odpověď #53 kdy: Květen 17, 2024, 02:02:34 odpoledne »
To je z toho madarskeho zostrihaneho videa?Ta zena vypadala byt skor daka pribrzdenejsia.Nezdalo sa,zeby si s niekym chcela podavat ruku.Skor vypadala,ze ani nevie preco tam je.A zavesena bola do lavej ruky toho velkeho chlapa sa mi zda.
Ale ten ochrankar za strelcom reagoval na zostrihanom videu celkom  dobre,ne?
Ale potom,ked roba uz viezli z vrtulnika na lehatku,tak tam som ziadnu ochranku dako nevidel a aj ti zachranari sa tam sunuli ako na volakej prehliadke a nelamali rekordy v behu na kratkej trati.To ochranka s nim nemoze letiet na vrtulniku?
Opravujem.Jeden ochrankar v tom vrtulniku s nim asi bol.Len tie videa miznu (po ''novodemokraticky'') takou rychlostou,az sa to zda prinajmensom divne.Potom sa nik nemoze cudovat,ze medzi ludmi vznikne pochuja ''zarucene pravych'' popisov toho cinu.

Offline plenty

• Moderátor
« Odpověď #54 kdy: Květen 17, 2024, 10:30:38 odpoledne »
Ťažko povedať čo je a čo nie je pravda a či vôbec nejaká aj je... ten ochrankár čo dal dolu na zem strelca bol dobrý, reagoval profesionálne, pravdepodobne zabránil ďalším výstrelom... z videa nie je jasné akú zbraň použil atentátnik, podľa veľkosti nejaká CZ 75 (?) čo by bolo 15 nábojov a padlo 5, každý jeden nevystrelený je úspech...

Offline xB.H

« Odpověď #55 kdy: Květen 18, 2024, 07:26:45 odpoledne »
měl CZ75, už to psali

Offline bludicka

« Odpověď #56 kdy: Květen 18, 2024, 08:10:43 odpoledne »
Robo mal stastie,ze ten strelec to nemal natrenovane. Nezdal sa vam daky sfetovany na tej chodbe na fizliarni?
Som pozeral rozhovor z nejakym ochrankarom a on spominal,ze s tymito hlavacmi to maju tazke. Kazdy sa citi ako poloboh,neposlucha co mu vravia ochrankari a potom sa cuduje,ked je o par deka olova tazsi.

Offline Akutol

• Super realisti
  • *
« Odpověď #57 kdy: Květen 18, 2024, 08:32:48 odpoledne »
Ved to je to co vravim, nasieraj šefa neustale nejakymi prikazmi zakazmi a obmedzovanim...

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #58 kdy: Květen 18, 2024, 10:44:29 odpoledne »
Pointa je v tom, že ochrankári doteraz boli vyberaný podla toho, ako boli politicky korektný. Teda, aby zvládli niekoho, kto im chce dať cez držku, ale aby hlavne nevykecali veci, ktoré majú ostať utajené.
A za plat 1000 plus niečo nehodlá nikto skákať pred strielajúcu zbraň a položiť život...

A teraz fakt otázka k veci, kolko by ste museli mať plat, aby ste v prípade potreby položili život????  ::)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline bludicka

« Odpověď #59 kdy: Květen 19, 2024, 07:36:57 dopoledne »
Polozit zivot za politika :o???

Offline Akutol

• Super realisti
  • *
« Odpověď #60 kdy: Květen 19, 2024, 07:39:13 dopoledne »
Pokladas zle otazku. Ta by mala zniet co by vas presvedcilo o tom ze mate polozit za niekoho zivot.
Podla mna je to presvedcenie, dovera, laska, vernost.
Na takom poste musia byt ludia co su proste bojovníci s vnutornymi silnymi hodnotami.
To vsak nevylucuje to co vraviš že musia byt dobre zaplateni aby nezacali o svojom presvedceni ( ceste) pochybovať...
Bluďo tu nejde o to koho chranis ale o to ako poctivo si schopny robit svoju pracu. No a k tej konkretnej praci patri aj zakryt osobu co chraniš. Nesmies v nej premyšlať nad osobnym prospechom ( prepper ju asi robit nemože :)  ). Každy raz umrie a tito borci to musia mať sakra dobre v sebe ujasnene. A potom už je to len vec sebadisciplíny a nabiflenej rutiny...

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #61 kdy: Květen 19, 2024, 08:50:37 dopoledne »
Jedna vec je, že každý si tak trochu myslí, že je nesmrtelný, a že jemu sa to nemôže stať. To najskôr z dôvodu, že v dnešnej dobe sme vcelku dobre izolovaný od smrti.
A tak sme ovela ochotnejší riskovať a vela krát nebezpečenstvo vyhladávame. Adrenalínové športy, alebo rýchla jazda, alebo cestovanie po rôznych prdelách sveta je dnes moderná.

Na druhej strane si porovnajte štatistiku, aká je rizikovosť jednotlivých zamestnaní. Kolko umrie ročne vojakov, policajtov, ochrankárov, kamionistov, hasičov.....? Paradoxne vcelku slabo platené práce, ktoré vyzerajú bezpečne bývajú najrizikovejšie.

Taký ochrankár by mal mať v ruke minimálne nepriestrelnú tašku, a na sebe vestu. Aby zvládal chytať góly, ako hokejový brankár. Bez vybavenia neurobí ani profi hasič toho vela. Akurát riskuje život a zdravie svoj, aj obetí, ktoré nezachráni.

Offline bludicka

« Odpověď #62 kdy: Květen 19, 2024, 12:49:17 odpoledne »
Akutol,kedze Dag spominal,ze za tisicku ochrankar nebude riskovat zivot(a ja mu to akceptujem....lenze potom nema robit ochrankara) a nasledne polozil otazku,ze aky by som musel mat plat aby som polozil zivot,tak som z toho predpokladal,ze za kolko by som robil ochranku.
Ale ako povedal bozsky Karel,politikov netreba chranit,ale kontrolovat ;),tak take peniaze niesu,za ktore by som ja riskoval zivot za volakeho politika.
Ina vec je polozit zivot za rodinu.To jedine mi stoji za uvazovanie.
Inak som zvedavy,kolko tych ''borcov'' teraz podava vypoved. Jedna vec je robit ochrancu v casoch,ked mu hrozi max. dostat do hlavy  smrdate vajce ,ina vec gulku.
Jasne,ze je vela ludi,co su ochotni riskovat zivot pre prachy aj v situacii,ze je velka moznost,ze on naozaj pridu....(rozni zoldaci),ale drviva vecsina ludi nema take potreby.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #63 kdy: Květen 19, 2024, 01:22:49 odpoledne »
Preto drvivá väčšina celý život šróbuje šrouby na peršingy a stavia pyramídy a potom zhebnou.  ::)
https://www.youtube.com/watch?v=dSEBwQr3S2I

Zaujímavejšie teraz bude sledovať, ako politici začnú zo seba robiť chránený nedotknutelný druh a prenasledovať každého, kto si nedajbože otvorí hubu.  8)
Už aby tu boli tie sociálne kredity, ako v číne.

Offline bludicka

« Odpověď #64 kdy: Květen 19, 2024, 08:21:09 odpoledne »
Sak k tomu to prave speje a po atentate na roba sa to este urychli.Ak to prezije bez nasledkov a vrati sa na svoj post,tak bude moct paradne obkecat kazde pritiahnutie zavitu ktore urobi.Vsetko skryje za starostlivost o bezpecnost ovcanov.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #65 kdy: Květen 19, 2024, 09:37:11 odpoledne »
dovolim si par poznamek ke komentarum

- ochranka premiera maka za tisicku a proc by se nejak za ty prachy namahaly
- lidi v ochrance tam jsou natlaceny pres znamosti

Asi tomu nerozumim. Z jakeho duvodu se tlacit na misto kde si clovek vydela min nez prodavacka v Lidlu ?

Offline bludicka

« Odpověď #66 kdy: Květen 19, 2024, 10:09:12 odpoledne »
Akoze nerozumies?Netusim,kolko berie predavacka v lidli(ale ta sa tam namaka),ale flakat sa (v pokojnych casoch ake boli doteraz) s papalasmi nemusi byt spatny dzob.Ako som spomenul vyssie,ktovie kolki z nich teraz podaju vypoved v strachu,ze svoj zivot mozno budu musiet naozaj polozit.Doteraz,kym hlavacom nic nehrozilo  to bol paradny flek. Sam si videl,ako tam zmetkovali.Ako laik by som povedal,ze ako paradne odzbrojili toho picusa....ale ked clovek od fachu vysvetlil,ze sa vlastne zachovali ako chuji,lebo nechali chranenu osobu valat sa po zemi a nahrnuli sa na strelca namiesto toho,aby sa nahrnuli na roba a chranili ho pred dalsim moznym pachosom.....hned sa to ukaze v inom svetle.
...natlaceni cez znamosti.....nieje pre politika(a slovenskeho zvlast ;)) lepsie,ked ho strazia ti ktori s nim drzia basu,akoby ho mali chranit ti,ktori by mohli drzat basu s protistranou?Jasne,ze si vyberie menej schopnych ochrancov co sympatizuju s nim,ako by si mal vybrat vyborne vycvicenych sympatizujucich s protistranou.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #67 kdy: Květen 19, 2024, 11:31:28 odpoledne »
Otázka bola skôr na mna. Nechcem tu písať moc osobné veci.

Ale plat bol len taký odhad. Týto "ochrankári" majú zvyčajne zaradenie, ako "osobný šofér". A stranícky zamestnanci majú zvyčajne dva príjmy. Jeden verejný, a to v minimálke,a potom dačo ako osobné príplatky.

Samozrejme, sa tam dá dostať len cez osobné odporučenie. A ludia tam idú hlavne kvôli prestíži. /bol som v ochranke prezidenta, premiéra..../ A samozrejme, ak sa darí, tak aj tie osobné príplatky môžu byť nad pomery.

A keďže sa doteraz nič podobné nestalo, tak chvílu sa tam dá vydržať aj s minimálkou. Ale to neznamená, že sa bude niekto hádzať pred strelca, nie?

Offline Tom82

• Chlastovy chlapy
  • *
« Odpověď #68 kdy: Květen 20, 2024, 02:32:51 odpoledne »
K útoku na slovenského premiéra Roberta Fica, který bojuje za mír na Ukrajině, došlo v době, kdy se západní země aktivně připravují na přímou účast v ukrajinském konfliktu, uvedl maďarský premiér Viktor Orbán.

Střelba na Slovensku „se shodovala s dalšími událostmi naznačujícími přípravy na válku“, řekl Orbán během ranní show na Kossuth Radio. Zmínil nedávnou návštěvu amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena v Kyjevě, plány USA získat v příštích pěti letech pomoc Ukrajině ve výši 100 miliard dolarů a debaty o vyslání vojáků do západních zemí v bývalé sovětské republice. "Je mi z toho mráz po zádech," řekl.

https://histoireetsociete.com/2024/05/18/orban-voit-un-lien-entre-lattaque-contre-fico-et-les-preparatifs-de-guerre-en-occident/

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #69 kdy: Květen 24, 2024, 02:53:13 odpoledne »
Vraj sme prehrali v hokeji preto, lebo našeho najlepšieho strelca zavreli.

Offline Tom82

• Chlastovy chlapy
  • *
« Odpověď #70 kdy: Květen 24, 2024, 03:56:35 odpoledne »
Tak ten je dobrej  ;D

Offline DeadMan

« Odpověď #71 kdy: Květen 25, 2024, 10:08:02 odpoledne »
No a my zítra o zlato proti Švýcarům.
Ty kurvy mají nebezpečný tým a hrajou takový jedovatý styl.
Vůbec mi to nesedí.
Radši bych proti Kanadě 😕
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #72 kdy: Květen 26, 2024, 10:43:31 odpoledne »
Mrtváku, toto nie je o hokeji.  ::)

Ako vznikajú niektoré hoaxy? Napríklad toto našiel kamoš na na stránke UA vlády, ale už to tam nie je. ::)

Citace
Na ukrajinskej vládnej stránke je uverejnená petícia za udelenie titulu "Hrdina Ukrajiny" pre Juraja Cintulu
https://petition.president.gov.ua/

Offline bludicka

« Odpověď #73 kdy: Květen 31, 2024, 03:41:42 odpoledne »
Idiotizmus niektorych tvorov nema hranice.Co za vymlete hovado musi byt foter toho dietata?
https://www.youtube.com/watch?v=8XqGMHYWQj0
Sice malo nejaku striekacku a nie zbran,ako sa snazi manipulovat estok,ale aj tak.......
Nech by v tom aute sedel nejaky ''dezolat'' a stalo sa to pred domom skladkovej lejdy......tak uz nas ''spriatelene'' armady hadam aj bombarduju.Ked to urobi ''lepsoclovek'',tak su ''strazci demogracie'' volaki neviditelni.
Inak,nebasnil este nedavno danko ci blaha,ci podobny pajac,ze na zlocinnost si budeme musiet zvykat,lebo je to dan za demokraciu?Len ho asi nenapadlo,ze ta dan sa bude vstahovat aj na nich.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #74 kdy: Červen 07, 2024, 05:45:38 odpoledne »
 ;D