Autor Téma: Psychologické zhroucení společnosti  (Přečteno 556 krát)

Offline Hrobař

 • ***
 • Příspěvků: 179
Psychologické zhroucení společnosti
« kdy: Únor 24, 2016, 01:54:09 odpoledne »
Každý survivalista ví, že duševní odolnost je v krizových situacích naprosto zásadní pro přežití. Ale co když je právě naše duševní odolnost a mentální zdraví to co je v ohrožení? Žijeme v šílené době. Dnes česká psychiatrická společnost zveřejnila průzkum, podle kterého má třetina Čechů nějakou duševní potíž. I bez toho je, však snadné si všimnou, že národ je deprimovaný. Už neplatí, že deprese skolí jen slabochy, že borci nemají emoce. Naše tělo není stavěné na životní styl plný emocionálního stresu a energetického/ informačního znečištění (elektrické přístroje, hluk, světelný smog, všudypřítomné znásilňování smyslového aparátu prostřednictvím reklamy). Survival nás učí jak chránit naše těla ale snad dokonce důležitější je ochránit naši mysl.
Jak může takové psychické zhroucení společnosti vypadat? Třeba v Rusku se projevuje extrémně vysokou mírou úmrtí z těžkého alkoholismu a pochopitelně sebevraždami. Další (opět v Rusku pozorovatelný) aspekt je tíhnutí k autoritativním režimům. Případně k různým sektám, extrémistickým formám náboženství a podobně. Samozřejmě zvýšení kriminality, korupce, úpadek morálních hodnost. Tak by se dalo pokračovat dlouho. Dnešní medicína duševní poruchy nedokáže ani pořádně definovat natož léčit. Přitom dovedou být stejně nakažlivé a v krajním případě smrtící jako klasické infekční nemoci. Šílenství nás může obohacovat ale mnohem častěji nás může zničit.
Veď, následuj, nebo jdi z cesty.

SoňaR

 • Host
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #1 kdy: Únor 24, 2016, 02:48:20 odpoledne »
Hrobařu, nestráš  :o

Ano, některou z forem duševních poruch v této době trpí hodně lidí, ale je třeba si říct, že sem spadají i různé typy úzkostí, fóbií (což je vlastně taky druh úzkostí), nespavosti atd. Řada duševních poruch je velmi dobře léčitelná a docela určitě nejsou nakažlivé  ;).
Jo a spousta lidí s duševní poruchou bez problémů zvládá nejrůznější i zátěžové situace.

Mimochodem - jak jsi přišel na to, že alkoholismus v Rusku je důsledek psychického zhroucení společnosti?

Nejhorší smrt je z vyděšení  ;)

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 5205
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #2 kdy: Únor 24, 2016, 05:43:12 odpoledne »
Co je nyní, na tom moc nefičí. Že jsme národ alkoholiků, to ví i malé dítě. Statiticky na nás bude mít těžko i rus. Myslím, že jsme v pivu na vrcholu a v tvrdým taky.To se nepočítá načerno vypálenej šnaps, kterej nás posune mezi mezigalaktickou ligu.Jsou toho řeky..... Navíc další drogy, jako tráva nebo extáze, perník a syntetika nás řadí nad drogové velmoci.Co se trávy týče, i jamajka, nebo medelín pukají závistí, o maroku nemluvím.Jsme světová jednička v hulení i výrobě.Jako pívo
Vlastně není tak špatně, mohlo by být hůř. Na rusáky ukáže každej prstem, ale sami na sebe těžko.
To neřeším závislosti na mobilech, fejsbůčku a dalších. My nebereme chlastání jako konzumaci drog či návykových látek, dyk to je normální a obecně neškodné.....
Každej boží den ukončí život sebevraždy čtyř lidí, a to bez dětí, ty mají svoji statistiku.
Ale jo, je to fajn,páč až se něco stane, nějaký kolaps civilizace, tehdy pochopíme, kolik lidí má potíže s psychikou...
Tenhle režim je mistr v nahánění strachu, máme milion cukrovkářů, což je nemoc utrápených lidí....k tomu kopce afektovaných a máme obrázek společnosti, o které ani hrobař neměl tuchy v nejvlhčích snech.
Nu, i  na titaniku hrála hudba, když se potápěl, a tančilo se taky.....
Naštěstí, nás se to netýká, můžeme bejt v pohodě. Jen do té doby, až zjistíme, že všechno souvisí se vším.

SoňaR

 • Host
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #3 kdy: Únor 24, 2016, 06:34:01 odpoledne »
No právě, tady se nic neřeší, tady se jen straší a navíc ... pardon... ale tak nějak "laicky".

Velmi se mi líbí heslo "nehlas problém, pokud nemáš řešení".

A tady to ani nevypadá na nějakou snahu hledat řešení, jen zase vypisovat, jaká je situace údajně špatná, bez konkrétních údajů, statistik, výzkumů... jen dohady. Bez návrhů na řešení. Sorry, ale to pro mě nemá žádnou přidanou hodnotu.

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 5205
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #4 kdy: Únor 24, 2016, 07:04:03 odpoledne »
Vládnou nám úředníci, kteří dávno zapoměli, jaké to je být člověkem.Chlast nikomu nevadí, a fénixovy slny na terapii jsou potírány, jako heroin.
Každá babička s alshajmrem nebo jinou chorobou je kriminalizována, úředníci přerozdělující miliardy kámošům jsou beztrestní.
Řešení neexistuje, proces je zacyklená smyčka, rozlouskne to pouze bvýluka a restart systému.Volby nic nezmění, kdyby mohly, byly by zakázány...
A proto navrhuju řešit jen věci, co mají řešení. Ty , s kterými si nevme rady bych postavil mimo zákon a při jeho porušení by viník propadl hrdlem i majetkem.Možná bych uzákonil, aby bylo trestné jen pomyslet na něco, co nemá řešení.Nikdo by v tom bordelu legislativy nepoznal, že zákony tvoří duševní aviatik.
SOńo, neber to osobně, to je jen duševní jazz, baví mne to.
Žiju stejně jako ty ve své bublině, moc mne ten svět netrápí, bohužel jsem empatik, a to je blbý.

Offline MDobromila

 • Včelaři sobě
 • *
 • Příspěvků: 2741
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #5 kdy: Únor 24, 2016, 07:23:48 odpoledne »
Vládnou nám komedianti (někdy doslova - Stropnický)...

Offline stepan-hawk

 • Moderuje
 • *****
 • Příspěvků: 4930
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #6 kdy: Únor 24, 2016, 07:44:19 odpoledne »
No a nejhorší na tom je, že ti doslovní ještě nejsou největší komedianti.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

SoňaR

 • Host
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #7 kdy: Únor 24, 2016, 08:53:02 odpoledne »
Tak jinak - pokud je tu bráno "psychologické zhroucení společnosti" jako jeden z možných scénářů (pokud něco takového vůbec existuje, nebo je možné) - jak se na to chcete připravit? Je možné tomu nějak předejít? To je to, co mě zajímá, pokud se tu takové téma nastolí.

Často tu ostatní diskutéři píšou o strachu - jak je potřeba mu čelit, nepodléhat mu. A tady (a nejen tady) se cíleně navzájem děsíte. A to je problém. Pokud se bojíš něčeho, co dosud nenastalo a možná ani nenastane, je to problém. Pokud si vymyslíš plán, jak tomu zabránit, nebo se připravit, aby se minimalizovaly negativní dopady, to je v pořádku. Po tom tady volám a to jsem si myslela, že je cílem tohoto fóra - poradit si navzájem, jak se připravit na "potíže" v budoucnosti.

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 5205
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #8 kdy: Únor 24, 2016, 09:25:32 odpoledne »
Ano, to je pravda....
edukujmež...
Mám souseda, teda , vlastně, mám jich 12, mám větší záhumenek.Je jich víc, ale víc si jich nepamatuju. Ten chlastá, ten hraje bedýnky, ten přišel skrze darebného syna o humna v exekuci, ten zase díky darebnému doktorovi přišel o nohu, ten dojel na podnikání.
Rezultát je jednoduchý, nevěřte státu.
Nikdy vám nepomůže, pouze ožebračí a zničí. Naučte se pracovat v černé či šedé zoně, abyste byli pro systém co nejméně viditelní.Věřte pouze sobě podobným, ti nebudou mít zájem vás udat či zničit.Nevěřte bankám, ani ostatním finančním hráčům. Důchod na vás nezbude, všechen si rozdělí mezi sebe úředníci, spoléhejte na své, systémem nedohledatelné zdroje. Využívejte of shorre myšlenek a principů, nevyužívejte žádných dotačních titulů, ani pobídek, nespolupracujte s žádnu institucí ohledně duševního vlastnictví.
Sobecky pracujte na svém vzdělání, osvojujte si vědmosti vlastní cestou, nikoli informacemi předžvýkanými systémem.
O ničem, co tvoříte nikomu neříkejte, většina z toho je trestná.Nikdo vlastně neví, co všechno je trestné, ale už to bude téměř všechno.

Včetně těchto slov.
Zvelebujte svoje pozemky a před zemníma úpravama použijte kamufláže a maskovací sítě, ouřadové na vás koukají shora jako v insektáriu.
ŽÁDNÁ zvířata neregistrujte, nepolezou vám úředníci do baráku a na pozemky.Nikdy nikomu nic neprodávejte a když, tak jen osobám prověřeným, nebo mezi čtyřma očima s rušičkou digitálních záznamů.
To jsou předpoklady, jak přežít, aniž by vás zavřeli, nebo popotahovali skrze porušování miliardy předpisů a zákonů.
Na potíže v budoucnu se připravíme usedavou prací a pečlivým výběrem přátel, které nám a my jim budeme oporou.

Offline MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2941
 • Mus uni non fidit antro.
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #9 kdy: Únor 25, 2016, 08:25:05 dopoledne »
To co popisuje Votrouber, Hrobař či Soňa je kromě "empaticky vnímaného duševního Jazzu" jistě do nějaké míry pravda, ale mě pomáhá, že to NEMUSÍM AKCEPTOVAT. Uvědomte si lidičkové, že MUSÍME akceptovat gravitaci, vlastní smrt, přírodní zákony....A to je v podstatě vše. Zbytek lze ovlivnit myslí, vlastními činy. To jestli věřím nebo nevěřím Okamurovi nebo Zemanovi nebo Babišovi přeci záleží na mě.....A jak se říká, nikdo vám nemůže dát to, co já vam mohu slíbit. A já vám to klidně slíbím, protože sliben vás nezarmoutím.....a jem zase na 4 roky ve hře a mezitím vy zapomenete na plané sliby a volíte znovu a znovu...ale koho a co? Jako nejlepší známe antidepresivum je práce, ale ta která vás naplňuje a za kterou se nemusíte stydět. Pak je tu aspekt, že by vás o její výsledky neměl připravit nějaký Frikulín, který to přeci chce řídit, ale to ovlivnit do nějaké míry můžete....To jestli půjdete chlastat do hospody nebo si na plácku se známými budete čutat taky ovlivnit můžete.....Tento systém nejprve lidi vidinou individuální soutěže za příslibu hmotných statků od sebe odloučil - začali jsme si konkurovat....tím jsme ztratili kolektivní povědomí a jako jedinci se stali lépe ovladatelní....Řešení vidím v opětovném semknutí se. Nejprve s nejbližšími - partnery, dětmi, bříbuznými.....To má přeci smysl bez ohledu na to, kdo je zrovna u vesla....A pak se uvidí. Ale jako vystrašené individuality toho mnoho nezmůžeme. Takže někdy se stačí v tom každodenním běhu zastavit, uvařit si hrnek čaje a podívat se z okna. Příroda funguje a snaží se to po tom našem snažení dát zase nějak do rovnováhy. Snaží se po staletí a bude se snažit do konce své existence....Možná bychom ji měli vnímat více nežli ty Zemany, Okamury, Stropnické ajiné autority či pseudoautority. Mě když se mi to podaří v takových chvílích zaplaví nádherný klid...

Offline Hrobař

 • ***
 • Příspěvků: 179
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #10 kdy: Únor 25, 2016, 11:29:44 dopoledne »
Vy mi tu snad ještě nadáte že do scénářů PA dal scénář PA. Hrobaři nestraš? Nehlas problém pokud nemáš řešení? To si snad děláte prdel.
Veď, následuj, nebo jdi z cesty.

SoňaR

 • Host
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #11 kdy: Únor 25, 2016, 11:39:48 dopoledne »
No, jelikož obě tvé citace jsou z mého "pera", tak ti na to odpovím - ne, nedělám si srandu.
Skutečně už mi to přišlo poněkud přitažené za vlasy a příliš vykonstruované (to k tomu "nestraš").
Mimochodem - četl jsi celý můj komentář, nebo jsi skončil u "Hrobaři, nestraš"?

Ta druhá moje poznámka nebyla určena pouze tobě, ale i ostatním. Jak jsem psala - nemá smysl
se něčeho bát a šťourat se v tom a roztahovat to do dalších dimenzí, když zároveň s tím nebudeme
hledat řešení.

Nemůžeš čekat, že budou mít všichni stejný názor jako ty a začneme se tu hromadně bát "psychologického
zhroucení společnosti". Jen o tom diskutujeme, nic víc. Pokud ti některý z mých názorů není jasný, ráda se ti
ho pokusím vysvětlit.

Offline konec

 • ***
 • Příspěvků: 483
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 29, 2020, 10:35:35 odpoledne »
Já mám pocit, že "Psychologické zhroucení společnosti" již proběhlo.

Nalim

 • Host
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 30, 2020, 02:36:08 odpoledne »
Neaplikuj ani v tomhle tématu pořekadlo "Podle sebe soudím tebe". Mýlíš se, a to tak, že velmi.

Offline konec

 • ***
 • Příspěvků: 483
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 30, 2020, 07:30:50 odpoledne »
Tentokrát jsem se chyby "Podle sebe soudím tebe" opravdu nedopustil. Leda že by lidé kolem mě psychické zhroucení předstírali. Lidská společnost se dlouhodobě dělí na šikanátory a šikanované. A málokdo nepatří do alespoň jedné skupiny. To znamená, že polovina lidí má kriminální sklony, a druhá polovina lidí je psychicky na dně.
Mimo to, nevím, kde sem v jiném tématu aplikoval pořekadlo "Podle sebe soudím tebe", ale smrdí mě to snahou o démonizaci mé osoby. Na tomto webu je hodně divné osazenstvo. Neustále lže a od prvního dne mého vstupu na fórum mě démonizuje. A naopak tohle místní osazenství použilo heslo "Podle sebe soudím tebe" nebo ještě přesněji "Zloděj křičí 'Chyťte zloděje'"
A pochybuji o tom, že člověk, který byl doopravdy nemocný, napíše text o tom, že jsou omega-6 stráášně jedovaté. Člověk, který trpí, by nikdy takhle nelhal. Takto může lhát někdo, kdo je zdraví, ale chce, aby ti druzí byli nemocní. S prominutím.
Také mi přijde divné, že žádný lékař za dlouhá léta tohle tvrzení neopravil, když je jich na tomto fóru údajně tak moc.

Nalim

 • Host
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 30, 2020, 08:20:57 odpoledne »
Tentokrát jsem se chyby "Podle sebe soudím tebe" opravdu nedopustil. Leda že by lidé kolem mě psychické zhroucení předstírali. Lidská společnost se dlouhodobě dělí na šikanátory a šikanované. A málokdo nepatří do alespoň jedné skupiny. To znamená, že polovina lidí má kriminální sklony, a druhá polovina lidí je psychicky na dně.
Jsem si jistý, že - pokud mluvíš o většinovém českém/slovenském etniku - že se zase mýlíš, a to zase tak, že zase velmi.
Já se sice necítím být odborníkem v tolika oborech, jako ty, abych mohl kvalifikovaně posoudit, kde všude se mýlíš (neboli soudíš jiné podle sebe) - ale utkvělo mi např. tvoje neochvějné a přitom totálně mimo, a opakované tvrzení, že prý v ČR nejsou smrkové lesy P:-/

Offline Včeliš

 • ***
 • Příspěvků: 700
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #16 kdy: Prosinec 30, 2020, 08:31:08 odpoledne »
Psychologické, přesněji psychické zhroucení společnosti rozhodně neproběhlo.
Ale tím Tvým odkazem na většinovou skupinu jsem si uvědomil, že došlo k totálnímu morálnímu zhroucení společnosti. Dnes je v naší (české) společnosti dříve běžný občan menšinou a to utlačovanou.
Heterosexulální, bílý, pracující křesťan je dnes opovrženíhodnou skupinou, přestože jen takový lidé zajistí pokračování našeho národa a kultury.
 

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2663
 • a
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #17 kdy: Prosinec 30, 2020, 09:52:32 odpoledne »
Konec: to je ta vyhoda internetu... nekam vlezt, osazenstvo nazvat lhari a zhroucenymi existencemi a dal jim svoji pritomnosti oblazovat zivot... dokud se dalo vykecavat jen v hospodach tak takova naplava dostala rychle padnou zpetnou vazbu  ;D

Offline konec

 • ***
 • Příspěvků: 483
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #18 kdy: Prosinec 31, 2020, 12:01:08 dopoledne »
Tentokrát jsem se chyby "Podle sebe soudím tebe" opravdu nedopustil. Leda že by lidé kolem mě psychické zhroucení předstírali. Lidská společnost se dlouhodobě dělí na šikanátory a šikanované. A málokdo nepatří do alespoň jedné skupiny. To znamená, že polovina lidí má kriminální sklony, a druhá polovina lidí je psychicky na dně.
Jsem si jistý, že - pokud mluvíš o většinovém českém/slovenském etniku - že se zase mýlíš, a to zase tak, že zase velmi.
Já se sice necítím být odborníkem v tolika oborech, jako ty, abych mohl kvalifikovaně posoudit, kde všude se mýlíš (neboli soudíš jiné podle sebe) - ale utkvělo mi např. tvoje neochvějné a přitom totálně mimo, a opakované tvrzení, že prý v ČR nejsou smrkové lesy P:-/

Takže se dostáváme k tomu, že  Nalim je prostě ulhaný. Nikdy jsem nikde netvrdil, že v ČR nejsou smrkové lesy, natož, abych takovou blbost tvrdil opakovaně.

Mimo to - člověk nemusí mít tucet titulů, aby uviděl, že lidská společnost je velmi nemocná. Stačí se dívat kolem sebe, být vnímavý, empatický a především nebýt idiot.

Offline konec

 • ***
 • Příspěvků: 483
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #19 kdy: Prosinec 31, 2020, 12:09:01 dopoledne »
Přišel mi soukromý vzkaz

Datum    Předmět    Od    
Prosinec 13, 2020, 09:23:25 dopoledne    (Bez předmětu)    Nalim

A píše se v něm

Ahoj Konci,
koukám, jak moc jsi ne-šťastným člověkem. Nechceš o tom touhle jakž takž soukromou cestou podiskutovat?
Taky jsem to tak měl, po velkou většinu života. Ale podařilo se mi z toho vyškrábat, a teď jsem, díky bohu, dost jinde.
Ne tak, že bych měl nainvestováno apod., ale jsem šťastný člověk, spokojený se svým místem na světě, už nejsem otrokem systému.
Víc hlav víc ví - kdybys to chtěl taky zkusit, ozvi se.
Přeju hezkou adventní neděli,
Nalim

Nalim tu opakovaně předvádí, že jeho schopnost empatie a soucitu jsou pod hranicí chudoby, ale dožaduje se, aby se mu druzí svěřovali. Proč?

Offline Chinalady

 • ***
 • Příspěvků: 481
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #20 kdy: Prosinec 31, 2020, 12:12:10 dopoledne »
A zrovna Nalim je tady jeden z nejslušnějších.

P.S. - Připadá ti vhodné okopírovat a zveřejnit něčí soukromou zprávu? A přidat urážlivý komentář?

Offline konec

 • ***
 • Příspěvků: 483
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #21 kdy: Prosinec 31, 2020, 12:17:47 dopoledne »
Psychologické, přesněji psychické zhroucení společnosti rozhodně neproběhlo.
Ale tím Tvým odkazem na většinovou skupinu jsem si uvědomil, že došlo k totálnímu morálnímu zhroucení společnosti. Dnes je v naší (české) společnosti dříve běžný občan menšinou a to utlačovanou.
Heterosexulální, bílý, pracující křesťan je dnes opovrženíhodnou skupinou, přestože jen takový lidé zajistí pokračování našeho národa a kultury.

Ze tří lidí jediný, který dokázal reagovat věcně a rozumě, děkuji za to!

Offline konec

 • ***
 • Příspěvků: 483
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #22 kdy: Prosinec 31, 2020, 12:22:38 dopoledne »
Konec: to je ta vyhoda internetu... nekam vlezt, osazenstvo nazvat lhari a zhroucenymi existencemi a dal jim svoji pritomnosti oblazovat zivot... dokud se dalo vykecavat jen v hospodach tak takova naplava dostala rychle padnou zpetnou vazbu  ;D

Převrátil jsi vše na ruby, jako obvykle. Inteligentní člověk, jako já, by do hospody nikdy nešel, protože vím, že od tamních ožralů by nikdy nic rozumného nevypadlo. Právě hospody jsou místem, kde je náplava vítána a náplava jsou jediným zákazníkem hospod, kteří tam zůstávají do pozdních večerních hodin.

A mimochodem, pokud jsi prepper, jak se to projevuje?
Troluješ, otravuješ, obtěžuješ a obchoduješ s akciemi. Dosud jsem však nezaznamenal žádnou prepperskou aktivitu.

Offline sedlák

 • Včelaři sobě
 • *
 • Příspěvků: 1480
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #23 kdy: Prosinec 31, 2020, 12:46:29 dopoledne »


Takže se dostáváme k tomu, že  Nalim je prostě ulhaný. Nikdy jsem nikde netvrdil, že v ČR nejsou smrkové lesy, natož, abych takovou blbost tvrdil opakovaně.


Tak to jsi tedy psal a to opakovaně. Bohužel se to nedá dokázat, protože tvoje lži někdo aktivně smazal i s mojí a Nalimovou reakcí. Zveřejňovat SZ je nepřijatelné, ať už v ní je cokoli.  :-ů
Ale tohle už je opravdu moje poslední reakce na tebe. Bohužel tady někteří tvrdili, že se svými sprostými výrazy a výmysly jsi obohacením fóra, tak nechám na ty nesmysly reagovat je.

Nalim

 • Host
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #24 kdy: Prosinec 31, 2020, 09:06:56 dopoledne »
Admine, můžeš sem vrátit tu část diskuze, kde Konec tvrdil, že v ČR nejsou smrkové lesy?

Offline konec

 • ***
 • Příspěvků: 483
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #25 kdy: Prosinec 31, 2020, 01:22:04 odpoledne »
Admine, můžeš sem vrátit tu část diskuze, kde Konec tvrdil, že v ČR nejsou smrkové lesy?

Jistě, že tu ta část diskuze není, když jsem to nikdy netvrdil.

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2663
 • a
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #26 kdy: Prosinec 31, 2020, 01:38:18 odpoledne »


Takže se dostáváme k tomu, že  Nalim je prostě ulhaný. Nikdy jsem nikde netvrdil, že v ČR nejsou smrkové lesy, natož, abych takovou blbost tvrdil opakovaně.


Tak to jsi tedy psal a to opakovaně. Bohužel se to nedá dokázat, protože tvoje lži někdo aktivně smazal ...

Ja tu taky nejakou takovou kravinu s dovetkem okopirovano z wikipedie cetl.

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2663
 • a
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #27 kdy: Prosinec 31, 2020, 03:21:39 odpoledne »
Investice do akcii nebo bitcoinu byla v lonskem roce velmi vynosnou cinnosti. Podstatne lepsi nez nechat volne penize valet na uctu... a vyrazne likvidnejsi nez investice do stribra, zlata nebo pozemku do kterych jsem odkladal volne prostredky v predchozich letech. Ber to jako moznost ulozeni barevnych papirku pro celkem realnou moznost neomezeneho vydavani penez v pristich letech. Pri zpetnem ohlednuti lituju ze jsem do toho neulozil vic... pristi rok bude vhodny cas vybrat zisky a ulozit to do neceho hmatatelnejsiho.

Offline sahaw

 • Minimalista
 • *****
 • Příspěvků: 2920
  • Forum Chedrbí
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #28 kdy: Prosinec 31, 2020, 03:24:40 odpoledne »
Investice do akcii nebo bitcoinu byla v lonskem roce velmi vynosnou cinnosti.
Myslíš rok 2020 nebo rok 2019. Rok 2020 investice do akcií bych se divil. Do bitcoinu bych se nedivil, protože boháči místo akcií museli někam dát, tak bicoin byla možná cesta.

Offline konec

 • ***
 • Příspěvků: 483
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #29 kdy: Prosinec 31, 2020, 04:01:07 odpoledne »
Investice do akcii nebo bitcoinu byla v lonskem roce velmi vynosnou cinnosti. Podstatne lepsi nez nechat volne penize valet na uctu... a vyrazne likvidnejsi nez investice do stribra, zlata nebo pozemku do kterych jsem odkladal volne prostredky v predchozich letech. Ber to jako moznost ulozeni barevnych papirku pro celkem realnou moznost neomezeneho vydavani penez v pristich letech. Pri zpetnem ohlednuti lituju ze jsem do toho neulozil vic... pristi rok bude vhodny cas vybrat zisky a ulozit to do neceho hmatatelnejsiho.

Tak dlouhodobě platí, že nechat peníze na účtu je to nejhorší, co může člověk udělat. Úroky jsou nulové, jeonm člověk neustále ztrácí inflací.
Zlato a stříbro dobře vydělalo v uplynulém roce. V takovéto investici je dobré to zlato a stříbro fyzicky držet a nemít jen papírové směnky. A co mě nasralo je DPH na kovy, což nemá žádnou logiku. Jestliže něco směním tam a zase zpátky, tak jak mohu platit DAŇ Z PŘIDANÉ HODNOTY ??? A kdyby náhodou nastala apokalypsa, tak se zlata člověk nenají, ale má šanci zlato za něco směnit. Zatímco akcie a papírové peníze úderem apokalypsy nesmění za nic, protože jejich hodnota je daná jen příslibem, který apokalypsou padá.
V uplynulém roce rostly dokonce i nemovitosti a to i přesto, že se považovalo za jisté, že půjdou cenou dolů.
Takže vlastně rostlo na ceně naprosto vše, jenom peníze šli dolů.

Ten všeho-růst ale dost smrdí. Jakmile si někdo vydělá peníze, tak se jich snaží okamžitě zbavit. Někdo skupuje byty, ikdyýž je pak nechá prázdné, někdo skupuje pozemky, někdo skupuje zlati a stříbro, někdo akcie, někdo dokonce skupuje dluhopisy se záporným úrokem (což je hoooodně úchylné), ale všichni mají jednu věc společnou - snaží se co nejrychleji se zbavit peněz, což je samo o sobě nemoc.

Offline Včeliš

 • ***
 • Příspěvků: 700
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #30 kdy: Prosinec 31, 2020, 05:24:50 odpoledne »
Přišel mi soukromý vzkaz

Datum    Předmět    Od    
Prosinec 13, 2020, 09:23:25 dopoledne    (Bez předmětu)    Nalim

A píše se v něm

Ahoj Konci,
koukám, jak moc jsi ne-šťastným člověkem. Nechceš o tom touhle jakž takž soukromou cestou podiskutovat?
Taky jsem to tak měl, po velkou většinu života. Ale podařilo se mi z toho vyškrábat, a teď jsem, díky bohu, dost jinde.
Ne tak, že bych měl nainvestováno apod., ale jsem šťastný člověk, spokojený se svým místem na světě, už nejsem otrokem systému.
Víc hlav víc ví - kdybys to chtěl taky zkusit, ozvi se.
Přeju hezkou adventní neděli,
Nalim

Nalim tu opakovaně předvádí, že jeho schopnost empatie a soucitu jsou pod hranicí chudoby, ale dožaduje se, aby se mu druzí svěřovali. Proč?
Už tohle nikdy nedělej. Soukromá zpráva je soukromá a nikdo ti nedal právo jí zveřejnit. Porušil jsi tím zákon (i na elektronickou poštu se vztahuje listovní tajemství) a ztratil nejen mojí důvěru.
Ze spousty Nalimových příspěvků je vidět, že má něco za sebou a myslím, že ti chtěl opravdu pomoct.

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2663
 • a
Re: Psychologické zhroucení společnosti
« Odpověď #31 kdy: Prosinec 31, 2020, 06:05:20 odpoledne »
Sahaw: myslim rok 2020. Krome toho co bylo napojene primo na turismus se zhodnotilo skoro vse. Technologicke akcie ktere povazuji dlouhodobe za perspektivni dokonce stoply na nasobek stavu na pocatku roku, nemluve o dobe po zacatku epidemie kdy ksem vetsinou nakupoval.

... coz neznamena ze davy neprodelaly, kdyz nakoupili pred zacatkem pandemie a pak v panice vyprodavali...