Autor Téma: Komunita Malá Atlantida  (Přečteno 3478 krát)

Offline Malá Atlantida

 • ***
 • Příspěvků: 11
Komunita Malá Atlantida
« kdy: Únor 23, 2016, 02:03:43 odpoledne »
Hledáme nadšence do naší komunity. Snažíme se o soběstačnost s využitím starých pohanských rituálů. Více na našich stránkách zde: mala.atlantida.webnode.cz

Offline Dag Björndal

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4471
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #1 kdy: Únor 23, 2016, 02:40:02 odpoledne »
No, já ti nevím.
Citace

Je nám ľúto, ale stránka mala.atlantida.webnode.cz neexistuje. Táto adresa je však voľná pre Váš nový web!

A čo za komunitu to bude? Komunita žien a detí? Alebo tam bude súložiť každý s každým, alebo to bude čistý testosterón?Bydlím na vesnici a proto reaguji. Co se týče mezilidských vztahů, mezi městem a vesnicí není rozdíl. Jediný je ten, že vás soused pomlouvá přes plot a ne přes sousední dveře paneláku. Když něco potřebujete, soused "nemá čas", řemeslník z vesnice si jezdí vydělávat do města, protože tam dostane víc peněz, na vesnici není téměř k zastižení.
Dále - komunitu musí stmelovat stejná filosofie, životní názory, víra, což se o soužití ve vesnici říci nedá. Pokud je to jenom o materii, přežití, nemůže to fungovat, to je jasný. Navíc, pokud v komunitě převažuje mužský element, je to téměř vždy o testosteronu, boji o moc a vládu. Takže taky debakl. Když jsou to páry nebo rodiny, tak souloží každý s každým a všichni to vědí, kromě toho partnera, takže taky fiasko.  Jediná možná fungující komunita je komunita žen a dětí. Budu o tom psát brzy zde na fóru.
Těším se na reakce
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Dag Björndal

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4471
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #2 kdy: Únor 23, 2016, 02:42:42 odpoledne »
A tu ste sa rozpísali viacej:

Citace
Komunita Malá Atlantida

Hledáme nekonvenční a odvážné nadšence, kteří se chtějí podílet na na ojedinělém projektu „Malá Atlantida“. Jedná se o vytvoření harmonického prostoru – komunity - při ctění přírody a přírodních zákonů, kde se budou zdržovat lidé s otevřenou myslí, vysokou morálkou a dychtící po vědění. Komunita nabídne teorii a praxi v těchto směrech: alternativní způsob života, alternativní medicína – byliny, léčení krystaly, sónická rezonance, strukturovaná voda, techniky dýchání a jóga, umění relaxace, naturismus, sluneční koupele.

Bílá magie – např. Keltská magie sexu, tantra, přírodní pohanské rituály, šamanské praktiky, meditace. Dále ekologické vyvážené hospodaření, návrat k přírodě. Poznávání sebe sama a rozvíjení tvůrčích schopností. Tajné vědění – zatajená historie lidstva, skryté vládnoucí síly a mnoho dalšího.

Projekt je v samém začátku a proto uvítáme všechny osvícené zájemce s odvážnými nápady, chutí využít svoje znalosti, dovednosti a fyzickou sílu. Dále uvítáme nekonvenční architekty/ky, stavitele/ky pro výstavbu kruhových, pyramidálních a podzemních staveb. Vítáme nadšence pro realizace alternativních zdrojů energie, alternativní zemědělce a zahradníky/ce na pěstování netradičních plodin a všechny, kdo sní o ekologické farmě. Dále jsou vítáni proutkaři/ky, senzibilové/ky, čarodějky.

Jsme pár 50 a 54 let s desetiletým synem a hledáme především ženy a matky s dětmi. Ženám poskytneme ubytování v samostatné bytové jednotce, bydlení, topení, voda i elektřina jsou zdarma. Uvítáme ženy, které jsou ochotny nám pomoci při práci na pozemcích, v zahradnictví, při chovu drůbeže, zajímá je komunitní způsob života a jsou ezotericky a dobrodružně založené.

Naše nynější příjmy jsou z produkce medu, máme 10 včelstev, plánujeme až 80 úlů. Dále se zabýváme pěstováním rychle rostoucích dřevin paulownie, máme malé zahradnictví, zpracováváme ovoce a zeleninu.

Naše komunita nepočítá s návratem do 17. století a s tím spojenou dřinou, využíváme techniku 21.století tak, abychom nebyli otroky pozemků, ale měli více volného času pro vlastní seberealizaci. Tím samozřejmě nezavrhujeme technologii našich předků a jsme připraveni ji také využívat.

Ubytování:

Neotřelé, jednoduché ubytování v části přestavěného bývalého teletníku. Prostor o 48m2 je zrekonstruovaný na bytovou jednotku bez příček, kde je vše na jednom místě – ložnice, obývací část, kuchyň a koupelna s vanou. Voda výborné kvality je z vlastní studny, je zde zavedena elektřína. Zdroj teplé vody je z lázeňských kamen na pevná paliva.

Kuchyň je vybavena potřebným nádobím, vaří se na plynovém sporáku.  Vytápění je krbovými kamny na dřevo.

V ložnicové části je rozkládací gauč pro dvě osoby a jedna postel. 

Místo komunity je na prostoru 5ha v krásném přírodním prostředí na samém konci obce. Pozemky s loukami jsou lemovány lesy s množstvím hub, borůvek a malin. Soukromé prostředí umožňuje sluneční koupele ve stylu naturismu.

V blízké obci žije jen několik desítek stálých obyvatel, pro zásoby se jezdí do Žatce. Škola je ve 4km vzdálené obci, ale do budoucna chceme zajistit domácí vzdělávání přítomných dětí.

Více zde: http://www.rogl.cz/ubytovani/komunita-mala-atlantida/

A inzerát už máte vyše roka, to už musí byť velká komunita: http://inner-light.ning.com/profiles/blogs/hled-me-eny-do-komunity
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline bartolomej

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 859
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #3 kdy: Únor 23, 2016, 03:05:15 odpoledne »
"Je nám líto, ale stránka mala.atlantida.webnode.cz neexistuje. Tato adresa je ale dostupná pro Váš nový web!"

ale nasel jsem todle....
ja bych to bral positivne, lidi se spoznaji vyzkouseji, mozna i preziji pospolu zivi a zdravi....http://www.rogl.cz/ubytovani/komunita-mala-atlantida/
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Malá Atlantida

 • ***
 • Příspěvků: 11
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #4 kdy: Únor 23, 2016, 03:07:20 odpoledne »
správně je www.mala-atlantida.webnode.cz   omoouvám se

Offline PooM

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2553
 • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #5 kdy: Únor 23, 2016, 04:48:15 odpoledne »
Mala Atlantido, proč především ženy a matky s dětmi?
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline PooM

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2553
 • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #6 kdy: Únor 23, 2016, 07:34:00 odpoledne »
Aha, už jsem na to kápnul, stačilo prostudovat jejich web: http://mala-atlantida.webnode.cz/komunita/kdo-muze-byt-clenem-komunity/

Takže flek: "Místní nadsamec" je bohužel obsazenej. Škoda P:-/

A celej ten web je hodně moc výživnej...vládne šaman a velekněžka...kupuje se generátor volné energie, plazmovej reaktor (za příspěvky členů)...ženy jsou vítány všechny, muži pouze "osvícení"...

Nepatří tohle spíš do "komerční inzerce"? 

Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Kenny

 • ***
 • Příspěvků: 62
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #7 kdy: Únor 24, 2016, 10:49:53 dopoledne »
To by jste se lidi divily kolik podivínů takové věci praktikují ve velkém a vydělávají na tom  :D

Říká vám něco tzv. nadsamec Guru Jára  ;D  ;D

(je to pro odolnější povahy!!  ;D )

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=IvnaWi3xnDM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=IvnaWi3xnDM</a>
Aut vincere aut mori – Zvítězit nebo zemřít

Offline PooM

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2553
 • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #8 kdy: Únor 24, 2016, 10:52:41 dopoledne »
Právě jsem myslel, že guru Jára a jeho "odháčkování" bylo klasifikováno jako trestný čin (velký guru zdrhnul tuším do Thajska?) a byl dostatečným varováním pro ostatní...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline SoňaR

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4387
 • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #9 kdy: Únor 24, 2016, 01:05:13 odpoledne »
Atlantido,

jak se pozná "osvícený muž"? Jaké "staré programy, předsudky a návyky" jsou nežádoucí? Píšete, že "budujete úplně novou společnost"... hmmm... nabíráte přednostně ženy a ženy s dětmi... a co dál? Budete trvale někoho nabírat, nebo máte v plánu i plození vlastních potomků... a z toho plyne moje další otázka - jak je to u vás se sexem?  ??? No když teda nabíráte jen ženy a děti, případně osvícené muže (což nevím ,co je)... Co kdyby k vám chtěla vstoupit rodina, ženu vezmete a jejího muže ne? No tak aspoň že "nejste sekta"  ;)

Offline k.vancura

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 1080
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #10 kdy: Únor 24, 2016, 01:15:54 odpoledne »
Náhodou, mně se tahle myšlenka strašně moc líbí. Sice by mě jako chlapa nejspíš nepřijali do komunity, ale jinak ta myšlenka na budování zcela nové společnosti je zajímavá. Jen po přečtení těch stránek bych měl, pokud bych byl součástí komunity, jednu velikou starost ... aby náhodou nepřijel bratr Žiška a nezopakoval si proceduru s Adamity... :pa:

Offline k.vancura

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 1080
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #11 kdy: Únor 24, 2016, 01:26:13 odpoledne »
Teď vážně. Když slyším / čtu, že někdo pro takovýhle projekt hledá samotné ženy, případně ženy s dětmi, tak mi naskočí husí kůže.

Do takovéhe komunity půjde samotná žena, případně žena s dítětem pokud nemá chlapa / muže. Na 99%. Pokud takováhle ženská uvažuje o komunitě, bude nejspíš ztracená a bude se hledat. Taky se dá předpokládat, že nebude mít vlastní zázemí materiální a je otázka, jak to bude s jejím sociálním zázemím...takže takováto osoba je slušně ovladatelná, přístupná manipulaci a moc se nebude bránit, protože v mnoha případech nemá zadní vrátka, případně za sebou spálila mosty.

Nemám rád takovéhle projekty.

Offline Hrobař

 • ***
 • Příspěvků: 179
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #12 kdy: Únor 24, 2016, 01:51:12 odpoledne »
Moc pěkné, škoda že jste z opačného koutu republiky.
Veď, následuj, nebo jdi z cesty.

chpslst

 • Host
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #13 kdy: Únor 24, 2016, 01:59:27 odpoledne »
škoda že niesom osvietený.  do prdky...
rýchlo by som si to tam šiel užiť kým im to tam zakážu...

Offline plenty

 • Moderuje
 • *****
 • Příspěvků: 2214
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #14 kdy: Únor 24, 2016, 03:02:43 odpoledne »
ale no :)  možno by ťa osvietila noc strávená s guru komunity  ;D 
Natočili by potom remake filmu Skrotená hora s podtitulom Skrotená atlantída
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline SoňaR

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4387
 • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #15 kdy: Únor 24, 2016, 03:08:20 odpoledne »
To spíš noc s tou velekněžkou, ne?  :D ... Tak to možná bude - koho "schválí" velekněžka, ten je osvícený  ;) ... ovšem jen do té doby, dokud "vibruje" s celou společností  ;D

Offline PooM

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2553
 • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #16 kdy: Únor 24, 2016, 03:41:37 odpoledne »
Se šamanem by to bylo určitě větší jumaji.  ;D
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline plenty

 • Moderuje
 • *****
 • Příspěvků: 2214
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #17 kdy: Únor 24, 2016, 10:43:32 odpoledne »
Horšie keď šamanka bude mať 90 a bude bez zubov ako stará Kropáčková  "omg"
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

chpslst

 • Host
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #18 kdy: Únor 25, 2016, 05:40:09 dopoledne »
aspoň nehryzie...

chpslst

 • Host
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #19 kdy: Únor 25, 2016, 08:35:45 dopoledne »
To spíš noc s tou velekněžkou, ne?  :D ... Tak to možná bude - koho "schválí" velekněžka, ten je osvícený  ;) ... ovšem jen do té doby, dokud "vibruje" s celou společností  ;D
keď už sa pripojíš tak vibruješ...

Offline stepan-hawk

 • Teoretik prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4914
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #20 kdy: Únor 25, 2016, 08:44:26 dopoledne »
Není nad to si pořádně zavibrovat.   ;D
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

chpslst

 • Host
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #21 kdy: Únor 25, 2016, 08:52:35 dopoledne »
o tom tu atlaňťania zaryto mlčia...
haloooo, ste ešte tu?

Offline Malá Atlantida

 • ***
 • Příspěvků: 11
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #22 kdy: Únor 25, 2016, 10:44:15 dopoledne »
Děkujeme všem za reakce, velmi si jich vážíme. Zajímavé je, že většina komentuje duchovní uspořádání komunity a ne materiální zabezpečení (jídlo, energie). Z toho vyplývá, že každá komunita musí mít nějakou společnou filosofii, myšlenu, vizi, cokoliv, co je spojuje. V opačném případě nemá komunita šanci na přežití.  Naše vize je duchovní rozvoj a základě ezoterních věd. Většina komentujících jsou muži a tak trochu z komentářů cítím uražené ego, že nepřijímáme testosteron.

Offline SoňaR

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4387
 • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #23 kdy: Únor 25, 2016, 10:58:38 dopoledne »
Hm... tak tím jste nás moc nepřesvědčili a ani neodpověděli na naše otázky.

Jsem žena a taky se mi nelíbí, že nepřijímáte muže (pardon, ale degradovat muže na testosteron o mnohém vypovídá). Hypoteticky, kdybych k vám chtěla přijít se svojí rodinou - mého muže, kterého mám ráda, zapudíte? A co moji synové. Teď to jsou ještě děti, ale co až vyrostou? Vyženete je z komunity? Tím myslíte, že se máme vzdát starých návyků? Tedy např. lpění na své rodině a lidech, které máme rádi?

Nemám důvěru v někoho, kdo nemá důvěru v polovinu lidstva a diskriminuje ji.

Offline Malá Atlantida

 • ***
 • Příspěvků: 11
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #24 kdy: Únor 25, 2016, 11:40:27 dopoledne »
Jsem muž, a tak se ani nedivím, že reakce co zde zaznívají na popisky mé partnerky, vyvolali docela, dá se říci chaos, a pozdvižení, ale dejme si ruku na srdce, muži mají archetypálně , jiné energetické pole než ženy, a to souvisí také utvářením současného světa. Dominanci dnes mají mužské energie a to naprosto ve všech sférách současného života. Nedivím se, že reakce jsou veskrze mužské , a svědčí to ne-nacítění ženské podstaty v jedinci.
Není to samozřejmě o tom , že by v komunitách muži nebyli potřební, opak je pravdou.Ale, jejich vědomí by mělo být harmonicky vyvážené i s ženským archetypální polem energií, a to v dnešní době mnoho mužů opravdu nemá, a je to jejich osobní úkol rozvoje. Samozřejmě vím, že otázka sexuality je jedna z těch co každého zajímá , a jako jedna z nejsilnějších energetických polí nás prostě všechny ovlivňuje, je to na vědomí každého okolo nás.
Smyslel komunity zde je ale především, naučit se žít jinak, vnímat svět okolo sebe v jiném pohledu, vnímat Matku Zemi, její energie, umět se vymanit z této přetechnizované technické civilizace, být zas alespoň trochu soběstačný, umět si sám a svými prostředky lecos vypěstovat, harmonicky a mentálně ovlivnit přírodní nezatížený chemickou úpravou vodní zdroj, poznat účinky energie jak pyramidových tak labyritních staveb, pochopit a umět práci se svými emocemi, krystalové energie, sonické energie, sexuální magie a její účinky, terapie tmou, naturismus a kult těla, relaxace a joga.

Nicméně ale vraťme se k mužství obecně, je jasné, že je třeba vyváženost ve všech sférách života , čili není to o tom, že by zde neměli být, ale je nutné si uvědomit jejich roli, s ohledem na možnou budoucnost dějů co se okolo nás kumuluji.
My sami zde vychováváme syna, kterému je nyní 11 let , a je to spíše o vzorech, výchově, tedy vnímání podstaty.
Naše vize je především umět si poradit tak, aby jedinec, tak  i harmonický kolektiv stejně založených jedinců se uměl zaměřit na soběstačnost a to především potravinovou, dále energetickou, a to jak v otopu.
 Dnes je dost problém jedinců si vypěstovat cokoliv, pokud by měl jen a jen své prostory,ale nemá potřebné znalosti a zkušenosti. Soběstačnost není mít zásoby ale utvářet je !! čili je to o vědomostech a znalostech. vše ostatní pokud toto nebude splněno jako primární cíl, je jaksi plácání prázdné slámy --řečeno příslovím.

Shanti

Offline SoňaR

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4387
 • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #25 kdy: Únor 25, 2016, 11:49:40 dopoledne »
Atlantido,

dříve, než nám tu začnete kázat o soběstačnosti, byste si měli přečíst něco na tomto fóru. Touto soběstačností se tu zabývají v podstatě všichni preppeři a někteří už jí více či méně dosahují  :)

Offline stepan-hawk

 • Teoretik prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4914
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #26 kdy: Únor 25, 2016, 01:39:51 odpoledne »
Je třeba držet rovnováhu tří složek. Těla, ducha a duše.
Vulgárně sděleno: Pro výrobu židle potřebujete tří věci kromě materiálu. Potřebujete Vůli to udělat (to je ta duše) pořebujete vědět jak to udělat (to je ten duch) a potřebujete někoho, kdo to vezme do teplejch a udělá to (to je to tělo). Nemusíte to mít všechno v jednom těle/osobě.
Třeba v rodině, kde dítě chce něco udělat, tak popohání rodiče a matka otce diriguje jak má dělat a on to udělá.

Tohle místo na mne působí jednoznačnou převahou duše a tudíž nevyvážeností.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

chpslst

 • Host
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #27 kdy: Únor 25, 2016, 01:46:32 odpoledne »
možno mu len nerozumieme...
čo keď je k prapôvodnému ludskému konaniu omnoho bližšie ako my?
tak napríklad ludoop či iné opice tiež nezastávajú monogamiu a veria v alfasamca...
držím palce atlantído, napriek urazenému egu ti už začínam trochu rozumieť.  "hold"
p.s. čo na to tvoja pani, vie už o tvojich plánoch?

Offline PooM

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2553
 • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #28 kdy: Únor 25, 2016, 04:09:01 odpoledne »
Shanti z Malé Atlantidy,
celou dobu přemýšlím co mi to trošičku připomínáte, jako bych to už někde slyšel...a až po přečtení Chlastova příspěvku mi to docvaklo (trefil to přesně): Šimpanz Bonobo (podle toho, co jsem o nich četl řeší snad veškeré potíže a rozepře sexem, jsou výrazně matriarchální;D) a jejich společenství, v tomto případě se alfasamec bojí infiltrace společenství samcem Šimpanze Učenlivého.

Rozhodl jsem se vstoupit na pole neprobádané a prozkoumat "ženské archetypální pole energií" své vlastní přítelkyně (abych se mohl případně "harmonicky vyvážit") a ukázal jsem jí vaše webovky s jednoduchým dotazem: "Co ty na to?" Nahodil jsem pokerface a chtěl znát její názor, aniž bych vysvětlil proč mě to tak zajímá. Musím podotknout, že si své přítelkyně velice vážím (krom jiného) a vnímám ji jako rovnocenného partnera!!! Nebudu ji citovat přesně, nehodí by se to (a vám by se to určitě nelíbilo). Když zjistila že jde jen o internetovou debatu, pouze mi oznámila, že takový -ehm- věci ji nezajímají a jakkoli to komentovat nebo se tím zabývat považuje za naprostou ztrátu času. Proto vám tu možná chybí komentáře žen a dívek...zatímco my, primitivní, tupí, neharmonizovaní "mačo" samci máme potřebu varovat před něčím, co opravdu trošičku zavání a co by podle našeho názoru mohlo ohrozit naše ženy (ne každá touží žít v harému), jim to nestojí ani za přečtení  ;D natož komentář ;D

Ale mám nápad: klidně si budujte a vytvářejte co chcete. Není to má cesta, můj způsob. Stejně jsme tu na fóru samej podivín, jen každej jinej... ;D Zkuste se spíš podělit o poznatky z pěstování rychlerostoucích dřevin a tak... Tomu se už nějakou dobu věnujete, ne?
Jak rychle to roste, co to potřebuje, jak se to zpracovává, jak rychle to ze země udělá poušť, jak to hřeje v kotli, co všechno se z toho dá získat, zda by šel z kmenů postavit srub a občas to doplňte fotodokumentací. Věřím, že potom si popovídáte o dost lépe, než o vaší sektě (nazývejte to jakkoli).
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Malá Atlantida

 • ***
 • Příspěvků: 11
Rychlerostoucí strom paulownia
« Odpověď #29 kdy: Únor 25, 2016, 08:59:00 odpoledne »
Dobrá, kdyby to někoho zajímalo, lze vypěstovat rychlerostoucí strom paulownia, který za 5-7 let udělá 1m3 dřevní hmoty. Což je množství, jež za stejnou dobu vytvoří 18 sazenic japonských topolů. Dřevo lze použít na topení a stavební účely. Rostlina je nenáročná (kromě prvních třech let, kdy vyžaduje zvýšené množství vody), v našich podmínkách přezimuje. My ho pěstujeme dva roky a stromy mají kolem 4 metrů výšky. Paulownie krásně kvete a je proto přínosná i pro včelaře. Jde o velmi vitální strom, který po uříznutí znovu obrazí a roste dále. Čili nekonečný strom.
Lidé přicházejí na to, že je to dobrý podnikatelský záměr, pokud mají k dispozici nějaký větší pozemek,  zakládají si paulowniové plantáže. Pěstování odrůdy paulownia tomentosa je v ČR povoleno, nevztahují se na ni žádné administrativní omezení.
Toto je jen velmi stručně, více máme na stránkách www.rogl.cz, jsou tam i fotky.

Offline plenty

 • Moderuje
 • *****
 • Příspěvků: 2214
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #30 kdy: Únor 25, 2016, 09:04:45 odpoledne »
Polygamia v tvare 1+2 je udržateľná, dá sa povedať prirodzená a v blízkej budúcnosti bude aj tolerovaná.  Polygamia v tvare 1+ XXX je trtkacia kolónia úchylného alfa samčeka. Niekoľko takých kvázi duchovných komunít už bolo v nedávnej dobe ale všetky skončili.
Keď pominiem arabské komunity kde ide zväčša o dojednané spolužitie, jediné komunity kde polygamia funguje sú tie mormonské a sociálna polygamia je v tajnosti tolerovaná v niektorých rezerváciách pôvodných obyvateľov divokého západu.
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline SoňaR

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4387
 • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #31 kdy: Únor 25, 2016, 09:19:12 odpoledne »

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 5225
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #32 kdy: Únor 25, 2016, 09:58:40 odpoledne »
Lidi jsou zblblí tím, co se vyplatí a co ne. Můžou si nasázet břízy, jasany, lípy, olše....
Stále hledají něco super a hyper.A tak se do toho sukujou bez ohledu , na matku přírodu.
Na tu by se měli zaměřit i zákonodárci a úředníci, páč topoly a paulonie, nebo gmo rostliny jim nevadí,ale bolševník už je zcela nepřijatelný...A Přitom ase doporučoval vysazovat bolševník  již v začátku minulého století, jak pro sadaře, tak pro včelaře.
Je to kojná máma pro nejvíce druhů hmyzu , co u nás roste a věděli to i naši předkové.
Žádná rostlina nehostí tolik hmyzáků po takovou dobu.... Dřív to rostlo u každýho chovatele králíků, nutrií i krav. Matky po jeho konzumu měly hodně mléka a krásné mladé.Dnes je to zločin šíření invazní rostliny a ......vlastně bacha, i kompost či hnůj už ti idioti klasifikují jako nebezpečný odpad.
Paulonie u nás moc neroste, není až tak mrazuvzdorná.

Offline Cynik

 • ***
 • Příspěvků: 1470
Re: Rychlerostoucí strom paulownia
« Odpověď #33 kdy: Únor 25, 2016, 11:18:25 odpoledne »
Ja jsem jen chtel rict, ze nemam zajem. Abys se mnou nepocital...

Toto je jen velmi stručně, více máme na stránkách www.rogl.cz, jsou tam i fotky.
Proc tam proboha ta zenska u toho stromu ukazuje kozy? To ma bejt jako ta "bila magie"?
Praktikující cynik

Offline Malá Atlantida

 • ***
 • Příspěvků: 11
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #34 kdy: Únor 26, 2016, 01:49:03 odpoledne »
Paulownie u nás neroste, protože o ní lidi nevědí a nevysazují ji. Mrazuvzdorná je, asi vím, o čem mluvím, když jich u nás po dvě zimy přežilo 400. Otázka, co je původní či nepůvodní druh, je na delší diskuzi. Nepůvodní jsou u nás třeba brambory, ha. Invazivní? Taky otázka. Souhlasím, že největší paseku v přírodě dělá obecně člověk. Ale určitě ne ten, kdo vysazuje stromy, byť "nepůvodní". Podivej se na oblohu, co na nás stříkají z letadel. To je teprve ten správný masakr, kdy kvůli tomu mizí rostlíny a tím i spodní voda. A to nemluvím, co to dělá se lidským organismem.
Ono se dobře kritizuje, ale kolik stromů jsi zasadil ty?

Offline Malá Atlantida

 • ***
 • Příspěvků: 11
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #35 kdy: Únor 26, 2016, 01:51:56 odpoledne »
Když ukazujou holky prsa na bilboardech při prodeji motorek, aut, nátěrů a nevím čeho ještě, tak proč ne u stromů?

Offline Cynik

 • ***
 • Příspěvků: 1470
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #36 kdy: Únor 26, 2016, 02:25:52 odpoledne »
Neboj i tak se to proda, hustota nehustota. Staci vyndat prso, nebo neco jinyho a dvere se netrhnou.
Praktikující cynik

Offline Malá Atlantida

 • ***
 • Příspěvků: 11
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #37 kdy: Únor 26, 2016, 02:44:41 odpoledne »
To je pravda s tou hustotou. Buď si mohu počkat 80 let na husté dřevo, nebo mohu topit za 6 let s méně hustým dřevem :-). Ale my si paulownii pěstujeme hlavně na stavební dřevo (sruby) a kvůli květům pro včely.

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2035
 • a
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #38 kdy: Únor 26, 2016, 03:07:10 odpoledne »
...Podivej se na oblohu, co na nás stříkají z letadel. ...

Co?

Offline SoňaR

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4387
 • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #39 kdy: Únor 26, 2016, 06:04:07 odpoledne »
Miluju argumenty typu "kolik stromů jsi vysázel ty?"  ::)

400 paulovnií? No to už je plantáž... Tento směr opravdu není pro mě, raději podpořím místní kultury, než zasekat krajinu dovozem. A je tu ještě jedna věc - je známo, že organismus může na cizokrajné rostliny reagovat nepředvídatelně. Lidi si značně zavařili dovozem cizokrajných potravin a omezením konzumace domácích potravin. Je známo, že cizokrajné dřeviny jsou méně odolné vůči místním škůdcům (u nás takhle padly všechny stromy v několika ulicích v centru města). Je také větší pravděpodobnost alergií na tyto rostliny. Nejsou s nimi zkušenosti... co můžou způsobit v budoucnosti? Píšete, že je to věčný strom (trochu jako plevel) - co když se toho budu chtít zbavit? Půjde to?

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 5225
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #40 kdy: Únor 26, 2016, 06:21:23 odpoledne »
První pauwlonie jsme seli před 7 lety. Dovezl jsem si semínka z itálie, kde se pěstuje na plantážích.Všechny vymrzly...Dříví má mezi jívou a břízou¨. A protože se u nás pěstuje  v parcích již 100 let a zádné zplanění se nekoná, tak to nebude nikterak Do volné přírody to nemá smysl, leda na jih od brna.
Lidi mají rádi novinky a divotvorné senzace, vrba nebo jíva roste stejně.
Až bude sazenička vypěstovaná venku stát jako buk, dub či olše, tak ji můžou moraváci sázet do špalírů.
Navíc, kdyby tady měl někdo volnou půdu, tak snad, ale pěstovat dříví na zemědělSké půdě je pálením chleba a to ten nahoře tuze nerad vidí.....
.

Offline Malá Atlantida

 • ***
 • Příspěvků: 11
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #41 kdy: Únor 26, 2016, 06:30:04 odpoledne »
Vadí ti pohled na prsa? Zajeď si do Pakistánu, Tam uvidíš u žen jenom průzor na oči

Offline PooM

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2553
 • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #42 kdy: Únor 26, 2016, 07:04:46 odpoledne »
Mě hlavně zajímá, jak dlouho to jde pěstovat na jednom místě, než to úplně vyšťaví zemi...pokud to roste tak rychle a skvěle, odněkud to musí čerpat živiny.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline SoňaR

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4387
 • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #43 kdy: Únor 26, 2016, 08:09:47 odpoledne »
Atlantido,
v naší kultuře není úplně běžné chodit takto odhalený. Ať se ti to líbí nebo ne, v tomto ohledu jsme prostě někde mezi Pákistánem a křovákama a to i z klimatických důvodů. Čili - neznamená to, že to někomu vadí, jen to není úplně obvyklé, tak to může způsobit údiv. To se snad dá pochopit, ne?

Offline papuánec

 • ***
 • Příspěvků: 26
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #44 kdy: Únor 26, 2016, 09:25:10 odpoledne »
tak to tady čtu a nestačím se divit  :o
Celé je to jen nepovedená náborová akce pro podivnou komunitu, kterou nebudu komentovat protože bych jen opakoval slova jiných. Když někdo shání ženy a děti aby běhaly nahý po louce, zabývaly se "magií" a zadarmo makaly pro rodinu "veleknězů" je to něco, co vůbec nepatří na tyto stránky.
Když se pár rozumným lidem povedlo přehrát diskusi na konstruktivní debatu o rychle rostoucích dřevinách, uvízne alfasamec stejně na obhajobě odhalených prsou  ;D

Čtu tady diskuze pravidelně a naprostou většinu lidí tady považuju za rozumně uvažující, inteligentní lidi (PooM, SoňaR,votroubek,acaia,cynik a další ). Opravdu si myslím, že tohle vlákno není nic jiného než ztráta času.

Malá Atlantido. Nikdo ti tvoje vize nebere, ale lidi tady jdou jinou cestou. Mnohem pragmatičtější. Tady se nikdo nezabývá magií, krystaly, nudismem a šamanstvím. A to prostě proto, že to jsou věci, které nikomu při PA nepomůžou.

Offline Cynik

 • ***
 • Příspěvků: 1470
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #45 kdy: Únor 26, 2016, 10:33:40 odpoledne »
Atlantido,
v naší kultuře není úplně běžné chodit takto odhalený. Ať se ti to líbí nebo ne, v tomto ohledu jsme prostě někde mezi Pákistánem a křovákama a to i z klimatických důvodů. Čili - neznamená to, že to někomu vadí, jen to není úplně obvyklé, tak to může způsobit údiv. To se snad dá pochopit, ne?

Jen abych to uvedl na pravou miru. Me tedy explicitne pohled na prsa nijak nevadi, ale tady mi to v tom kontextu prislo smesne, nebo spise tragikomicke. Prijde mi, ze jedinej kdo tu ma problem s testosteronem bude autor tohodle tematu. S takovymyhle nazory a pristupem podle mne projekt Mala Atlantida skonci stejne jako ta velka. Duvody tu v podstate shrnul Papuanec.
Praktikující cynik

Offline Dag Björndal

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4471
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #46 kdy: Březen 14, 2016, 11:05:41 odpoledne »
Tak už verbujú Fábika :D http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=52&t=2143&sid=c411764fdb44e66e4aaf21eec099994a&start=40

Žádnou zajímavou diskusi tam už nenajdete, je to brutálně promazáno (Spam-BAN-Fab) (edit SAL)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline PooM

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2553
 • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #47 kdy: Březen 15, 2016, 10:00:02 dopoledne »
Budu psát jen za sebe, proto pořád jájá JÁ...(to neznamená, že ostatní to neměli stejně).
Jo, takže já jsem nepochopil (to je pravda) a já jsem napadal (to pravda není - kdyby tam bylo já jsem se snažil o objektivní kritiku - no dobře, chytrému napověz, hloupého kopni).
Shanti, pokud se tu ještě objevíš, vysvětli mi prosím změny na vašem webu: kam se ztratilo to o tom, že nestojíte o muže? Najednou bych měl hledat odvahu (nikdy jsem se vás ani ničeho s vámi souvisí nebál) a jezdit k vám na pozemek? Přestože jsem "testosteronem nadupaná mašina"?  P:-/ (je toho víc, ale tohle je nejvíc do očí bijící)
Takže jestli mi to od začátku nevonělo, tak teď už to k...a smrdí.
Možná jste mohl změny odprezentovat tady. Možná by pár lidí změnilo názor - k lepšímu.
A už končím. Do mrtvol se nekope...

 
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Cynik

 • ***
 • Příspěvků: 1470
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #48 kdy: Březen 15, 2016, 10:15:34 dopoledne »
U nas to byla jen jakasi betaverze "informaci" ktere mely vyvolat zajem. Nepovedlo se, tak byl proveden upgrade na jinou verzi a probiha pokus cislo 2 na Rozpadu. Kdyz bude odhalena realita a nezadari se ani tam, dojde k urazenemu odchodu, dalsi modifikaci stranek a nasledne k opakovanemu pokusu treba na Postapu.
Praktikující cynik

Offline Cynik

 • ***
 • Příspěvků: 1470
Re: Komunita Malá Atlantida
« Odpověď #49 kdy: Březen 15, 2016, 11:15:58 odpoledne »
Haha, tak jsem mel pravdu. Na Rozpadu se uz rozebiraji koukajici bradavky
Vidim to na brzke smazani uctu..
Praktikující cynik