Autor Téma: Palírník,sládek,vinař,...  (Přečteno 880 krát)

Offline PreppersMoravia

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 305
  • I přetavíme pluhy v meče
    • PreppersMoravia
Palírník,sládek,vinař,...
« kdy: Leden 31, 2016, 01:40:43 dopoledne »
 :)

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 901
  • člověk
Re: Palírník,sládek,vinař,...
« Odpověď #1 kdy: Únor 01, 2016, 09:06:59 dopoledne »
Jsem poměrně nešťastný...
Nejraději bych poslední témata založená Alexem smazal za porušení pravidla 10.
----------
10.Je zakázané zakládat nové téma jen vložením odkazu na nějakou stránku.
Příspěvek musí obsahovat alespoň nějaký Váš komentář, pokud chcete o tématu debatovat. Pokud nemáte komentár, chcete jen upozornit na zajimavé informaci, bude v každé kategorii vytvořena sekce rozcestník anebo odkazy.
----------------
s přitěžující okolností, že tu není ani ten odkaz a s polehčující okolností, že je to zařazeno ve "správné ? " sekci.
Takto koncipovaný příspěvek pro mne nemá hodnotu ani toho "názvu profese"
Proto navrhuji nechat Alexovi čas, cca den dva, na doplnění tématu a prvního příspěvku alespoň o vlastními slovy popsanou notičku, Proč si myslí, že je to důležitá profese etc. etc.. V případě jeho znalostí o dané profesi uvítám podrobnější informace... (jistě nejen já)

Pokud nesplní zadání, navrhuji vymazat tyto výkřiky do tmy. Znepřehledňují  fórum a nemají dostatečnou informační hodnotu.

posílám tento příspěvek jako SZ Alexovi a doufám, že se zamyslí nad smyslem svého počínání. Pokud jsem se unáhlil, prosím o korekci majitele fóra. Má omluva bude následovat.

Edit.1.
Má první omluva následuje. Omlouvám se Alexovi za to, že jsem si nevšiml, že stejnou "chybu" udělal dvakrát i Saladin. Alex mohl být ke své činnosti naveden nevhodným příkladem.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Palírník,sládek,vinař,...
« Odpověď #2 kdy: Únor 01, 2016, 09:12:40 dopoledne »
Hej, bežne sa takéto príspevky nebodaj zakladanie takýchto tém považujú na fórach za spam a ocenujú sa banánom.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Jozeff

  • ***
  • Příspěvků: 144
Re: Palírník,sládek,vinař,...
« Odpověď #3 kdy: Únor 01, 2016, 09:20:11 dopoledne »
Keď on sa mi zdá úplne splachovací... No uvidíme.

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 901
  • člověk
Re: Palírník,sládek,vinař,...
« Odpověď #4 kdy: Únor 01, 2016, 09:29:22 dopoledne »
No právě... já na tento rozcestník narazil  podle posledních příspěvků.

To SoňaR.
Máš pravdu. Týká se nás to všech. Žádám Saladina, aby přepracoval tohle celé vlákno. Poslední návrh je takto..

První téma (připnuté nahoru, myslím že to lze) Bude o seznamu profesí (první editovaný příspěvek) diskuse bude pod tím...
Následovat budou témata s již Názvem dané profese. Ale rozpracované s již přidanou informační hodnotou.

uvítám vylepšení tohoto kolektivního nápadu...

Prof

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Palírník,sládek,vinař,...
« Odpověď #5 kdy: Únor 01, 2016, 09:38:00 dopoledne »
Hej, celé toto forum je zaspamované a neprehladné. Som na to upozornoval kedysi. Ale samotný tvorcovia sú spameri, priam až spamboti. A akosi som si tu zvykol nehrabať sa v témach. A za niektoré by si zaslúžili po vajcách viacerí  ;D  http://preppers.cz/forum/index.php/topic,2650.0.html
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: Palírník,sládek,vinař,...
« Odpověď #6 kdy: Únor 01, 2016, 10:25:51 dopoledne »
O tom píšu už několik dní (týdnů)...povinností každého nově příchozího by mělo být podrobné prostudování fóra...tak jak je to zvykem jinde...
Já tady přijít jako nováček po přečtení posledních příspěvků ( anket a vtipů), znechucená odejdu...

Offline Jozeff

  • ***
  • Příspěvků: 144
Re: Palírník,sládek,vinař,...
« Odpověď #7 kdy: Únor 01, 2016, 10:34:55 dopoledne »
Celé to hneď tak prečítať nejde. Je tu cez milion príspevkov. Dá sa to ale prečítať postupne. Už to čítam niekoľko týždňov a stále nemám hotovo. Tiež mám niekedy chuť otočiť sa na pate.

p.s opravujem stotisíc

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: Palírník,sládek,vinař,...
« Odpověď #8 kdy: Únor 01, 2016, 10:39:44 dopoledne »
Jozefe, jsou samozřejmě témata, která někoho nezajímají...
Např. když mě nezajímá pěstování topinambur, přeskočím to...v momentě, kdy ale chci k tomuto tématu něco říci nebo založit vlákno, prostuduji si ho, abych zbytečně nepsala něco, co dávno bylo řečeno.
Prolouskávat se 50 stránkami kecání je také zbytečné.

Když tady ale někdo přijde a první příspěvek je:Napište mi, co všechno si mám nachystat....tak to je do nebe volající...

Offline Jozeff

  • ***
  • Příspěvků: 144
Re: Palírník,sládek,vinař,...
« Odpověď #9 kdy: Únor 01, 2016, 10:52:26 dopoledne »
...povinností by mělo být podrobné prostudování fóra...

Reagoval som na toto. To by som do pravidiel nedával. Inak stačí trochu slušnosti a zdravého sedliackeho rozumu a pravidlá ani netreba študovať.

Offline Jozeff

  • ***
  • Příspěvků: 144
Re: Palírník,sládek,vinař,...
« Odpověď #10 kdy: Únor 01, 2016, 11:10:28 dopoledne »
K tématu podľa mna tieto profesie majú zmysel len vo veľkej osade kde je rozvinutý obchod, aby sa uživili. Inak skôr ako " vedlejšák" pre niekoho, kto má možnosti, prostriedky. Skôr sám pre seba a blízke okolie.

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Palírník,sládek,vinař,...
« Odpověď #11 kdy: Únor 01, 2016, 11:46:19 dopoledne »
Když už ttady tedy toto téma je...

ztotožnuju se s Jozeffem. Pro to,aby se člověk živil touto profesí musí být dostatečný okruh zákazníků. Spolehnout se čistě na produkci vína, vaření piva a pálení kořalky není podle mě ta správná cesta. Navíc, hlavně co se týče vína (ze všeho možného, hlavně předpokládám ovoce) tak to se bude dělat snad v každé druhé chalupě. Přeci jen, nějaký ten doušek na povzbuzení nálady je hlavně v těžkých dobách k nezaplacení. A jelikož většina nebude mít na to, aby si zašla za paličem / vinařem / sládkem, tak se prostě bude dělat doma, stejně jako se už teď v mnoha domcích děje.

Navíc, dnes je alespoň pálení pro jiné, pokud se nepletu, nezákonnou činností, pokud tedy člověk samozřejmě nemá odpovídající licenci a povolení. Tak na to pozor!!! Co se týče pálení pro vlastní potřebu, přiznám se že nevím, pokud se nepletu, býval to trestný čin, pak to byl přestupek a nevím, jak se na to dívá zákon dnes. Takže, než se pustíte do kvasu, pozor na paragrafy.

No a v případné PA době to bude také značně nebezpečné zaměstnání. Historie ukazuje, že obchod s lihem v jakékoli podobě kolem sebe poutal individua všech možnýc společenskýc vrstev a ne vždy byl zárukou toho, že jedinec, který se v této branži pohybuje se dožije požehnaného stáří. A nechat si za soudek zaplatit olovem jistě není příjemné.