Autor Téma: Voják, velitel stráží  (Přečteno 4438 krát)

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #50 kdy: Březen 03, 2016, 12:10:16 odpoledne »
Já bych asi měl nejspíš strach z lidí vlastní komunity.
Ono zabít někoho  --  i když agresora, je jedna věc. s tou se ozbrojrnej obránce nějak srovná, ale potom uslyší :
"Tos ho musel zrovna zabít ?"   -   "On je zraněnej, já mu jdu pomoct !"  -  "Ty jsi vlastně vrah !"       
No, a vlastní svědomí k tomu !!  A můžeš bejt stokrát přesvědčenej, že bylo on  nebo  já  :-\

- - - - - - -

A dodám podle svého zvyku příběh  :
ve vesnici, kde už 10 let bydlím, (no, 10 let to bude až v červnu  ;) ) před 12ti lety zabil chlap lumpa.
Měl s ním jakýsi neshody, a lump večer vykopl dveře, a že si na něj došlápne. Ten chlap otevřel šuplík u stou, vytáhl devítku, a jednou ranou lumpa sejmu.
Přijeli policajti, odvezli chlapa, ale druhej den byl zpátky.  Asi poldové uznali, že střílel oprávněně.
Ve vesnici se chlapovi začali všichni vyhýbat, musel se odstěhovat. Jeho barák, "u zabitýho" je dodnes prázdnej. Na zdi má dodnes ceduli s firmou !

Lidi nezajímá, že byl v právu, ale "on toho parchanta prostě odstřelil !"  :-\
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 901
  • člověk
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #51 kdy: Březen 03, 2016, 12:23:02 odpoledne »
To Milo.
Máš pravdu, zatím...
po případném kolapsu jsem přesvědčen o tom, že se sluníčkové názory neudrží... Vymřou.

Snad tyhle barbarské praktiky, vyzkoušené ve středověku u nás, ve 20. století v Indočíně, Větnamu a Korei a dnes v zemích Afriky a přední Asie nebudeme muset praktikovat i u nás...

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #52 kdy: Březen 03, 2016, 12:32:31 odpoledne »
No já věřím, že všechno co udělte se automaticky zapisuje vašeho podvědomí a vše co zažije od ostatních rovněž. Dobré i zlé. Máme sice sklony na utrpení zaponínat, ale v našem podvědomí to stále je. Pokud někoho jako kluka ošklivě pokousal pes, možná že s tím má problém dodnes, i když na tu příhodu už dávno zapomněl. Kolik lidí zažilo běžnou autonehodu....kolik lidí u toho vidělo někoho zemřít........a kolik z nich může říci, že je to neovlivnilo? A naopak prožitá radost a štěstí nás může posilovat ve chvílích, když se nedaří.....Za mě pokud to bud epotřeba snad se dovedu rychle přizpůsobit a udělat nezbytné. Ale do té doby si chci život vychutnávat, užívat a připravovat se na co kdyby....pak se mi ty dříve prožité chvilky štěstí budou třeba hodit.   

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 901
  • člověk
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #53 kdy: Březen 03, 2016, 12:39:15 odpoledne »
Pravdou je, že jsme se od "má smysl bránit zahradní kolonii" dostali dost daleko...
Proto zopakuji jen jediné. Jedná se o Vůli se bránit. Pak už je na tobě, aby si použitými prostředky zachránil život tvůj a tvých blízkých.

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #54 kdy: Březen 03, 2016, 12:53:01 odpoledne »
Ale zase tak daleko jsme se nedostali ! Pořád je to : "Oni, nebo já !"

Základní problém je, že ti všichni -- rodiče, sousedi, učitelé  -- prostě vymejvali od malička mozek. Tvrdili ti : "nebacej ty děti !"  "Neper se se sousedem, se spolužákem !"
Dokonce takový hesla : "Moudřejší  ustoupí !"

Na rozdíl od muslů. Ti se odmalička učí zabíjet, mučit a likvidovat toho, kdo se mu jakkoli znelíbí.
Ti se smrti nebojí, na rozdíl od Evropanů. Znám hodně lidí, kteří na vánoce ani nezabijou kapra ! A zabít kuře - nebo slepici, to si většina našich spoluobčanů vůbec nedovede představit !
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #55 kdy: Březen 03, 2016, 02:32:35 odpoledne »
Tak zase přileju benzinu do ohně, i když jen stručně. Každý by se měl zamyslet, koho by chtěl mít za "sousedy", obchodní partnery atd...někoho, kdo bojuje z donucení a dokonce třeba i pohřbí mrtvé nepřátele, nebo někoho, kdo si své území důsledně vyznačí těly naraženými na kůly?

P.S. - A co mouchy a infekce? Nechtěl bych mít nikde poblíž mršinu...ať už jakoukoli. Pohřbívání do země má svůj důvod... 
      - Taky bych měl strach, že "nehumánní" (záměrně v uvozovkách) zacházení může přitáhnout pozornost vskutku nežádoucí.
      - O bezohlednosti, urputnosti, zoufalosti lidí, kteří vědí, že nemají kam ustoupit nepochybuju. A jejich situaci budou odpovídají i jejich činy, samozřejmě. Jsem si toho vědom.
      - Slepici nebo králíka zabiju (oškubu, stáhnu, vyvrhnu), u zabijačky jsem párkrát pomáhal. Ale dělám to nerad a snažím se, aby samotné usmrcení proběhlo co nejrychleji, ideálně dřív, než zvíře pochopí o co jde.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #56 kdy: Březen 03, 2016, 03:00:23 odpoledne »
Je pochopitelný, že si nenecháš nafouklou mrtvolu před barákem !
To můžeš udělat v zimě, v teplým počasí bys chcípnul smrady  ::)

Ovšem - - - dovedu si představit otevřený dveře u baráku, a v nich ležící nafouklá mrtvola.
Myslím, že by každej takovej flek obcházel velikým obloukem  :-\
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #57 kdy: Březen 03, 2016, 03:25:38 odpoledne »
Ano, ten antagonismus se někde projeví, mírotvůrci v nás zmizí jako mávnutím kouzelného proutku ve chvíli, až se to temno dotkne našich milovaných, našich drahých a nejbližších.
Život je posvátný a sáhnout na něj by měl mít právo jen bůh.Vypjaté a extremní situace povedou k adekvátním i neadekvátním reakcím, bez ohledu na naše chápání lidskosti či humanity.
Až selžou všechny rezervní a ochranné mechanismy, až se funkce státu vypaří , tehdy, ani o fden dříve zhroubnem, narostou nám nadočnicové oblouky, prodlouží se ruce a budem očima těkat ve
snaze uchopit ten větší a delší klacek.
Vůbec nikdo z nás nemůže zodpovědně říct, kam až nás krutosti druhých doženou a před čím se zastavíme. Nemůžeme to vědět, nemáme ani osobní zkušenost, ani představivost.Vaříme z vody, mohou nám být vodítkem knihy o první a druhé světové válce a širších souvislostech.
V poslední válce na našem území bylo lidí umučených a popravených. Po válce byly tisíce německých civilistů zabito, umučeno, znásilněno. Odplata, vendeta, spravedlnost v chápání lidí. Nemusíme vymýšlet nové věci, stačí jen přečíst, co již bylo a s obrovskou pravděpodobností se to bude opakovat......
Jsem zapřísáhlej pacifista a zbraně uchopím, až mi lotři budou bubnovat do okenic, až mi půjdou po krku.

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 901
  • člověk
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #58 kdy: Březen 03, 2016, 03:29:37 odpoledne »
Naštěstí se bavíme pouze akademicky. Způsob řešení bude poplatný době, ve které problém nastane. Stejná komunita může zezačátku pohřbívat své nepřátele, v další fázi je hromadně spalovat a nakonec i vystavovat v dostatečné vzdálenosti od hradeb s cedulkou Nájezdník a Vrah. Nebo nemusí. A nebo už nemusí existovat...
 Psal to již dříve Votroubek. parafráze. Nelze aplikovat morálku a zvyky z nynější doby do času hyen a mrchožroutů... Kdo nebude dost silný, aby prosadil svoje, nebo se nepřizpůsobí, aby přežil s dalšími, bude "zapomenut".

P.S. předběhnul mě Votroubek....

Offline Bratr S

  • Komunitní zahrada Chedrbí
  • *****
  • Příspěvků: 52
  • Do každé sady nářadí patří kladivo.
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #59 kdy: Březen 03, 2016, 04:21:37 odpoledne »
Poom - Souhlasím s tím, že obchod s mírumilovnější skupinou by nemusel klapat. Když se ale přeneseš do role útočníka, budeš útočit na osadu, která má na příjezdové cestě lebku a nebo na osadu s květinovou zahrádkou? Já myslím, že si musí každý vybrat sám co upřednostňuje. Buď obchod, nebo obrana a nebo zlatá střední cesta (která se dá ovšem těžko definovat).
Když už zemřít, tak se zbraní v ruce.

Offline Mája

  • ***
  • Příspěvků: 544
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #60 kdy: Březen 03, 2016, 05:18:50 odpoledne »

SoňaR

  • Host
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #61 kdy: Březen 03, 2016, 05:59:09 odpoledne »
Nezlobte se na mě, ale plánovat jako strategii mučení lidí či vystavování lebek u příjezdových cest mi přijde ujetý. Pokud (a je to opravdu VELKÉ POKUD) bychom se do takové doby dostali a stalo by se to nutností (což si tak úplně neumím představit), tak zrovna tohle lidi zvládnou určitě i bez velkého plánování a znalostí.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7587
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #62 kdy: Březen 03, 2016, 06:11:49 odpoledne »
Tož, aj chlopi občas tárajú, ako staré baby.  ;D

Pre tých, čo si hodlajú dom ozdobiť mrtvolou, odporúčam tento úryvok z môjho oblúbeného westernu "Unforgiven-Nezmieritelný". https://www.youtube.com/watch?v=0B5lFuTUhso
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #63 kdy: Březen 03, 2016, 06:13:20 odpoledne »
Bratře S. měl jsem pocit, že vše důležité bylo řečeno, přesto:
(Není to můj styl, ale protože je dobré znát své slabiny, občas přemýšlím nad tím, jak bych sám dobýval své "sídlo" - prostě proto, abych věděl, jak útoku čelit, kde to podchytit...).

Útok na cokoli/kohokoli je to otázkou motivace a prostředků. Klackem na letadlo útočit nebudu, nedává to smysl. 
Výše zmiňovaná "výzdoba" by dokázala možná odradit pár otrapů, jenže ti by ani sami od sebe nebyli pro silnou, sehranou osadu příliš nebezpeční. Pokud se rozhodnu útočit a uvidím takovou výzdobu, budu tím opatrnější, zákeřnější...Vážně myslíte, že je to výhoda?

Přišel jsem na jediné dvě věci, které by mě od útoku spolehlivě odradily: 1. komunita perverzních homosexuálů žijících ve slibu naprosté chudoby (to není z mé hlavy, někde jsem to čet´)
                                                                                                          2. nemoce - bát se dotknout čehokoli, protože v tom všem může vězet nákaza

Jak vidíte, sebestrašnější výzdoba v tom není. Když to vyšroubím do extremu, tak pokud bych narazil na kohokoli sobě blízkého jako součást takové výzdoby, nebudu váhat a udělám vše pro to, abych se pomstil. Objeví-li něco takového náboženský fanatik, dokážete odhadnout co udělá? (Viz. muslim a prasečí kůže.) Možná by vás nechal napokoji (protože by zjistil, že na to nemá), nebýt takto zhanobeného souvěrce. Pokud bude útočník dost velký magor, třeba ho lebka vyprovokuje.

Jiný úhel pohledu je, jaký druh lidí to k vám přitáhne? Nejkvalitnější lidé jsou podle mě lidé s vysokým morálním kreditem (co když vaši osadu objeví kovář, chirurg...prostě někdo, kdo vám bude zoufale chybět, někdo koho byste přijali okamžitě...myslíte, že k vám zamíří a požádá o azyl?) Nebo to zkusí někde dál? Tam venku nebudou jen nepřátelé. Taková výzdoba vás odstřihne od většiny soudných lidí...

Toliko můj názor. Výhody to nějaké (asi) má, ale nevýhody jasně převažují.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #64 kdy: Březen 03, 2016, 06:15:51 odpoledne »
Dagu, nejde mi to pustit, ale to je ta pasáž s hláškou: "Měl se ozbrojit, když si tu vyskakujete na mý přátele!"?
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7587
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #65 kdy: Březen 03, 2016, 07:07:32 odpoledne »
Jo :) Tak dáko to bolo: "Mněl se ozbrojit, když si dúm ozdobil mrtvolou mého kamaráta"
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Bratr S

  • Komunitní zahrada Chedrbí
  • *****
  • Příspěvků: 52
  • Do každé sady nářadí patří kladivo.
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #66 kdy: Březen 04, 2016, 03:29:17 odpoledne »
PooM - Chtěl jsem jen dodat jiný úhel pohledu.
Jestli jsem jen mlátil prázdnou slámu pak se omlouvám.
Když už zemřít, tak se zbraní v ruce.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #67 kdy: Březen 04, 2016, 03:51:48 odpoledne »
Bratře S. - v pořádku, já jsem zase obhajoval svůj úhel pohledu, od toho je diskuze.

Z mého pohledu má taková výzdoba mnohem víc záporů než kladů, pokud to má někdo naopak, OK, je to jeho pohled na věc a já mu ho nehodlám brát (zajímalo by mě jak je na tom spousta netových drsoňů v realitě. Kým jsou doopravdy. Možná lepší nevědět.)

O jakémkoli "problému" je podle mě dobré pohovořit, popřemýšlet...už proto, abych byl "připraven" na nepředvídatelnou situaci (a to pro mě taková výzdoba je) alespoň teoreticky. 
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Bratr S

  • Komunitní zahrada Chedrbí
  • *****
  • Příspěvků: 52
  • Do každé sady nářadí patří kladivo.
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #68 kdy: Březen 04, 2016, 04:20:39 odpoledne »
PooM - Vážím si tvého názoru.
A souhlasím, že problémy se musí prodiskutovat. ;)
      Ps: Mě  za drsoně určitě mít nemusíš. :D
Když už zemřít, tak se zbraní v ruce.

Offline Polfox

  • ***
  • Příspěvků: 32
  • Pax Domini sit semper vobiscum
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #69 kdy: Červen 07, 2016, 10:28:14 odpoledne »
Tady se to z diskuze o "potřebě" a využití vojáků změnilo v masakr mezi preppery  ???

Já si myslím že budeme mít dost starostí s okolním světem a ne vyhledávat a ničit se mezi sebou  f-)

To je zajímavý jev, že? Ale ono se naučit táhnout za jeden provaz je asi to nejsložitější. :)

Offline Polfox

  • ***
  • Příspěvků: 32
  • Pax Domini sit semper vobiscum
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #70 kdy: Červen 07, 2016, 11:04:00 odpoledne »
Bych jen požádal o soudnost... Kdo někdy viděl terč skrz miřidla na 100 metrů a ví jak je titěrný... Kdo někdy koukal na postavu, která se téměř "schová" za šířkou mušky. Kdo někdy myslel, že vidí vyhlížet hlavu protivníka z úkrytu. Kdo někdy zkoušel přískoky pohybující se postavu  udržet v hledí... Ví, že i jen "strefit se" kamkoliv je úspěch. O tom, rozhodovat se "kam" se strefí, musí být střelec opravdu jiný level a lépe vybavený...
Kdo někdy  nablízko(nejen)  střílel pod tlakem (čas, prach, neznámé prostředí) komu se při tom zdvíhá tepová frekvence, kdo se ještě musí ve zlomku vteřiny rozhodnout, zda je to protivník či přítel, tak ten také nebude střílet na malíček u nohy.
Jistě jsou cvičení borci, kteří tě dokáží úmyslně "jen" zneškodnit, ale pochybuji, že někdo z nás patří mezi ně.
Budeme rádi, pokud je zasáhneme, odradíme, odstrašíme, zabijeme, prostě cokoliv, aby se "oni" nedostali k nám.

Ta hláška o zneškodnění protivníka formou zranění a tím oslabení nepřítele... To je taková fráze z některých "bojových" příruček a různých jiných informačních zdrojů. Kdysi dávno jsem četl poměrně dlouhou studii na toto téma. Teoreticky by to asi fungovalo ale jen v měřítku "velké" války a s pomocí např chem. či bio. zbraní atd. Myslím si, že v "malém" měřítku to nemá moc smysl.
Doplnil bych ještě jeden střelecký testík a tím je střelba na terč pohybující se rychlostí zhruba lidského běhu. Možná byste byli překvapení, že to není vůbec snadné a to i na poměrně malou vzdálenost. Teda možná jsem jenom já dřevo :) ale 10/10 to teda nebylo :)

Offline Polfox

  • ***
  • Příspěvků: 32
  • Pax Domini sit semper vobiscum
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #71 kdy: Červen 08, 2016, 12:03:29 dopoledne »
Hájit zahrádkářskou kolonii - ano pokud je na místě přirozeně strategicky výhodném. Mohl by se využít ten bagr a udělat pořádný příkop okolo celé kolonie. Musel by být tak velký aby nebylo možné ho překonat těžkou technikou atd. Oplocení není nikdy dost a kdyby tam bylo i několik vrstev pletiva s ostnaným drátem tak jedině dobře. Pořád mi tam ale chybí nějaká bytelná budova, která by mohla odolávat střelbě běžných ručních zbraní. Protože jinak by vás mohl šikovný nepřítel pomalu odklofávat vzduchovnou :) To by bylo demoralizující, ovšem pro obránce.
V zadání bylo kriterium až 20% ztráty na straně obránců (jestli to nepletu) Dvacet procent je možná pro někoho přijatelné množství. Dost možná i v nějakých těch příručkách... Ale nemyslím si, že by v době PA přišel jen jeden jediný útok. Hned ted další by způsobyl daleko horší ztráty a dál?! Co když by tam zůstalo jen pět lidí? To je neudržitelné. Navíc tento koncept nepočítá s jednou věcí (zato podstatnou). Pokud dojde ke kolapsu, pak je velmi pravděpodobné, že bude světová populace velmi zredukovaná, tedy včetně těch současných lidí z kolonie. Pokud se něco takového stane a to už z jakéhokoli důvodu, do jisté míry to postihne i zvěř - chovy dobytka, i těch koní. Pole mohou být nepoužitelná, zarostlá atd. Takže taková kolonie může být stejně dobře rájem na zemi, jako temným hrobem pro obránce.

Daleko výhodnější mi připadá najít vhodný objekt, nebo ideálně několik budov tvořících uzavřený dvůr, či park. Někdy jsou takto stavěné kasárny atd. Krásně to nadhodil jeden kamarád a mě to zaujalo.
Průchody a vchody se zazdí včetně oken několika prvních dvou, tří pater. okolo se vytvoří příkop a zajistí se plotem atd. Na budově jsou šikulové s puškou hlídající okolí. Každá střecha může sloužit jako místo pro pěstování, stejně jako dvůr i veškerý pozemek mezi přikopem a budovou. Je nutné vykopat studnu atd. Je to scénář zatím v plenkách, ale takto žijící komunita by měla poměrně dost prostoru pro pěstování i chov. Hlavně je tam úžasná ta obranyschopnost. Vstup do budovy by byl pouze s pomocí žebříku, případně jediným dobře chráněným vchodem. Navíc může z jakéhokoli okna někdo začít střílet atd.
Zaručenou nevýhodou pak je nutnost dobrého bagru a dostatek lidí pro udržení místa.

Rozhazovat po okolí mrtvoly mi připadá... no prostě minimálně trochu ujeté :) Může to mít sice jisté obrané výhody. Ale za zvíšení hrozby nezpočtu různých chorob to podle mě nestojí. Lepší je vypadat neobydleně, opuštěně až do okamžiku kdy se někdo přiblíží, než okolo sebe široko daloko rozmetávat kousky těl... To už by tam mohla stát i cedule s nápisem - Pojď blíž, protože máme hlad :D

Zpět k původnímu tématu. Řekl bych že tady mezi čtenáři bude určitě někdo z armády a dost možná i od policie. (Minimálně aby věděli jestli tu není někdo hrozbou :D) Takový člověk si ale může myslet, že prostě nepotřebuje někoho dalšího k tomu, aby přežil. Jenomže ono je to tak strašně moc o náhodě. Někdy člověk udělá všechno správně a přesto najednou odkudsi přiletí zbloudilá kulka a je po dokonalosti :) Náhoda je blbec a tak je lepší nebýt sám. My máme teď obrovskou možnost najít způsob jak mezi sebou komunikovat a to nejen nyní na foru, ale i v případě PA. Nemusíme pak čekat na to, která nově uvtořená komunita nás vezme na milost a nebo rovnou při pokusu se k nim přiblížit schytáme kulku mezi tykadla.
Můžeme se tu dohadovat a nebo si dávat dobré rady. Měly bychom hlavně najít způsob jak v případě potřeby navázat kontakt a spolupráci.
Mnoho z nás se obává toho, že tu jsou i lidé, co nejsou upřímní a jen sondují budoucí zásobárnu atd. S tím asi nic neuděláme. Fakt je asi nutné se při kontaktu s druhým člověkem řídit intuicí. Ten prvotní kontakt nám o druhém řekne víc než jeho následné povídání. A jestli z někoho mám silně nepříjemný pocit, tak si ho prostě budu držet od těla. Podrazit může sice i dobrý kamarád, ale ta šance je menší.


Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7587
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #72 kdy: Červen 08, 2016, 12:30:36 dopoledne »
... To už by tam mohla stát i cedule s nápisem - Pojď blíž, protože máme hlad :D


To vúbec není špatné, píšu si do PA deníčku... :)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

konec

  • Host
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #73 kdy: Listopad 29, 2020, 01:18:46 dopoledne »
Kdo jiný Vás vycvičí? Kdo bude odborník na stavbu obraných pozic v osadě? Kdo bude mít pod palcem ostatní stráže či policisty?

Myslím, že by se někdo takový určitě hodil.

No tak vojáků na obranu může potřebovat post apo vesnice více, možná se bude muset stát vojákem každý obyvatel vesnice a možná ani to nebude stačit..... avšak z hlediska vnitřního pořádku vesnice bude stačit jediný šerif, protože ta vesnice nebude velká. Takže si myslím, že není nutné psát o policistech v množném čísle.

A kdo to bude mít pod palcem? Řekl bych, že každých 8 hodin někdo jiný, protože vojenský nepřítel může zaútočit kdykoliv 24 hodin denně, avšak nikdo nemůže 24 hodin denně bdít.
Ten, který bude zrovna hlídkovat, se asi bude snažit vzbudit ostatní, jakmile dojde k útoku. Ale šéfem by zůstával on, protože on by nejvíce věděl, co se děje.

Pokud by vesnice měla být často napadána, tak by bylo nejlepší, kdyby byla postavena celá vesnice podzemí a byl by pokoj. Otázka je, jestli by úzrála úroda na poli.

konec

  • Host
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #74 kdy: Listopad 29, 2020, 01:46:36 dopoledne »
No, jelikož byla má taktika donedávna ta, že jsem chtěl žít z toho, co nakradu u prepperů, tak si myslím, že podobné loupeživé bandy určitě budou.

Vím, že se tento příspěvek ohledně okrádaní prepperů nesetká s velkým úspěchem, takže si "hejtujte" mě to už nepřekvapí  ::!

Děkujeme za upřímnost :-D

Je to hloupá taktika, protože na obrovském území bude jen několik málo bunkrů prepperů, tedy budeš muset mít hodně velké štěstí, aby si při toulání nekonečnou krajinou nalezl jeden jediný prepperský bunkr.
A ten může být zamklí, nedobytný, nedostaneš se tam.

Daleko lepší taktika je postavit si vlastní bunkr a nahromadit své vlastní zásoby.
Nebo alespon mít ty zásoby a to alespon zásoby jídla, když ne ničeho jiného.
Jídlo je z principu velmi levné se srovnání s tím, kolik peněz lidé utrácí za jiné věci.
Samozřejmě, pokud si někdo dá jídlo v restauraci, tak potom je drahé. Restaurace jsou předražené.
Tudíš vytvoř si zásoby konzerv (prakticky neomezená životnost do otevření), zásoby obilí (můžeš i zásoby mouky, ale obilí má delší životnost nepomleté) a pořiď si nějaký mlýnek na to obilí (sakra, musím zjistit, kde se to dá sehnat),
Cukr a med mají nekonečnou životnost.

A ted můžeme polemizovat o tom, jaký druh apokalypsy nastane. Pokud bude jaderná válka, lze očekávat, že 99% lidí zahyne během 24 hodin. To znamená, že kdybych si ty zásoby neudělal, tak po týdnu hladovění ve sklepě bych nakráčel do hypermarketu (musel bych rozbít dveře) a tam bych nalezl spoustu zboží, které bych ukořistil daleko snadněji, než od těch prepperů. Všechno to, co nemusí být v chladících boxech, by bylo v perfektním stavu. Dával bych přednost potravinám, které jsou pečlivě balené, aby nedošlo k jejich kontaminaci při jaderném spadu.

A pořiď si kilovku vitamínu C v prášku.

konec

  • Host
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #75 kdy: Listopad 29, 2020, 02:15:10 dopoledne »
K té narkotizační pušce....za současného stavu je to nelegální zbraň, a v krizi sice možná najdeš veterináře, který ji má (a to budeš mít velkou kliku, pokud nebydlíš u ZOO nebo velkochovu koní nebo něčeho podobného). Tuto zbraň má jen pár veterinářů, většina má daleko levnější foukačky (ale do nich zase můžeš použít levnější uspávadlo, ale na max 15-20m za bezvětří. A to vím z vlasní zkušenosti, když jsme ji potřebovali a trvalo 3h než-li jsem ji sehnal a za nehorázný peníz ji vypůjčil. Na demoralizaci bych použil 22lr - na 50m prostřelíš stehno v pohodě i samonabíječkou a obyčejnou municí za 1,4Kč (a ani největší militaristi ne stehnech pokud vím pláty nenosí 8)). Cena náboje do narkotizační pušky s uspávadlem.....no za ty peníze demoralizuji při dostatku času rotu (pokud mě samozřejmě nedemoralizují dříve oni).

Důležitá otázka je, jaký bude mít ta foukačka dostřel. Fyzikální zákony říkají, že čím menší bude střela (ať už kulka nebo šipka), tím kratší bude dostřel, protože se dříve zastaví o vzduch.

konec

  • Host
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #76 kdy: Listopad 29, 2020, 02:39:08 dopoledne »
No pro představu klasické poplastované pletivo, nebo pozink....výška 150-200 cm, na horním okraji natažený ostnáč na izolátorech...k vypínacímu drátu přidělat natřené izolátory s dalším drátem a ten v kritické chvíli připojit na 3-4kV jako to bývalo na hranicích.....a přes cesty udělat klasické záseky se stromů, nebo příkop....zastavit běžné auto si dovedu představit, pro většinu z nich je překážkou i 10-15m hluboké orby :). šlo by snad udělat i "protitankový" pás podobně jako dělali Japončíci v Mandžusku....15cm kůly do šachovnice po 150 cm ve 4-5 řadách (půdní vrták a 4 chlapy), kteří tím dokázali při postřelování zastavit tančíky do cca 10t. To by možná odradilo i 7t BRDM2 ;).

Ten elektrický drát je dobrý nápad za předpokladu, že budeš mít spolehlivý a tvrdý zdroj elektrického proudu.
Tvrdý zdroj elektrického proudu je elektrické vedení... ale to může být po apokalypse již mimo provoz.
Pokud někdo použije autobaterii, tak těch 12 voltr sice může transformovat nebo spíše přeměnit elektronickým měničem na 12 000 voltů nebo ještě víc, ale bude to měkký zdroj , to znamená, že jakmile se začne probíjet, tak se napětí prudce propadne. Takže to nikoho nezabije. Dobrým zdrojem elektrického proudu by byla nedaleká solární elektrárna, což by byl dobrý zdroj však jen ve dne, nikoliv v noci.

Bylo by třeba přemýšlet stejně, jako Kevin z filmu Sám Doma. Ten totiž vyráběl pasti z toho, co doma našel. Je to improvizace. A ta zahrádkářská kolonie bude muset také improvzizovat.

Já osobně bych použil obrovské hřebíky napůl zahrabané v hlíně vystrčené hrotem nahoru. Normální překážce se pěšec vyhne, protože tu překážku vidí. Dobré je vytvořit překážky tak titěrné nebo skryté ve vysoké trávě, že to nikdo neuvidí. A ty veliké překážky by mohli pěšce navést tak, aby doslova naběhl na tu překážku, co bude skrytá v trávě. Nuže si vrazí obrovský hřebík do nohy (i skrz botu) a bude defakto zpacifikován, v bolestech uteče. Aby to bylo ještě lepší, tak by tam mohli být nášlapné stříkačky s uspávadlem.
Ještě jsem neviděl nikoho, kdo by měl podrážku bot ze železa, všechny boty jsou propíchnutelné, pokud je hrot dost velký.


Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #77 kdy: Listopad 29, 2020, 08:36:07 dopoledne »
Průměrná pracovní bota je odolná propíchnutí. Taktické boty mají ještě lepší podrážky.
Ať nechodíme daleko.
https://eshop.prabos.cz/cs/zelena-zona/1034-1622-prepper-high.html
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7587
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #78 kdy: Listopad 29, 2020, 04:16:35 odpoledne »
To Konec: je fajn sledovať niekoho, kto sa tu našiel. Vela číta, vela rozmýšla aj vela píše.  :rose:

Mnohý sme tým prešli dávnejšie.

Napr, vietkong sa nášlapnými pascami dostal na vysokú úroveň. Odporúčam doštudovať.  ;)

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

konec

  • Host
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #79 kdy: Listopad 30, 2020, 12:53:41 dopoledne »
Průměrná pracovní bota je odolná propíchnutí. Taktické boty mají ještě lepší podrážky.
Ať nechodíme daleko.
https://eshop.prabos.cz/cs/zelena-zona/1034-1622-prepper-high.html

Představ si, že zítra nastane apokalypsa. Všichni lidé začnou šílet, hladovět, rabovat, navzájem se zabíjet.... a v čem budou chodit? Pravděpodobně budou chodit ve stejných botech jako před apokalypsou. To znamená, že 99% lidí bude mít stejné boty, jako dnes, a to levné boty s tenkou podrážkou. Vlastně nejde ani o tu levnotu, ale o to, že většina lidí chce mít lehké boty na noze

Navíc pokud bude někde hodně vysoká tráva, tak se tam skryjí i hřebíky abnormálně obrovské. I ty nejobrovitější hřebíky nepůjdou vidět. Nevím, jaké největší hřebíky se dají koupit, ale kupoval bych automaticky ty největší.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #80 kdy: Prosinec 02, 2020, 11:59:06 odpoledne »
Hromada "prepperů" se připravuje na rabování ostatních. Věř že takoví budou mít kvalitní boty...
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #81 kdy: Prosinec 04, 2020, 09:31:06 odpoledne »
Asi to není to správné vlákno, ale Konec přemýšlí správně. Mít v záloze různé pasti je dobré i když ne 100% účinné. Jakákoliv výhoda se ale počítá.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #82 kdy: Prosinec 05, 2020, 12:03:47 dopoledne »
Tak určitě.
Kolik tun hřebíků bude potřeba na ochranu průměrné vesničky?
Nebo usedlosti s polem. Navíc to může spíš způsobovat problémy do budoucna. Za další trvanlivost... Lepší je inspirovat se u vietkongu. Sice tu nemáme bambus...
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #83 kdy: Prosinec 05, 2020, 09:09:50 dopoledne »
Jinými slovy, využít krajinu a přírodu.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Voják, velitel stráží
« Odpověď #84 kdy: Prosinec 05, 2020, 06:02:44 odpoledne »
No a pár vraních noh a vlčích jam taky není k zahození, když víš, kam je umístit.