Autor Téma: Chov holubů - všeobecně  (Přečteno 2031 krát)

štika

  • Host
Chov holubů - všeobecně
« kdy: Leden 03, 2013, 06:23:49 odpoledne »
Já až budu na chalupě na Valašsku,tak je klidně budu chovat.Myslíš si ,že se jim tam bude dařit?

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #1 kdy: Leden 03, 2013, 06:24:17 odpoledne »
Konzumace holubů je jen pro trpělivé občany - nejprve to musíš chytit a obezdušit. Pak to nic musíš oškubat. Pak v té hromadě kostí musíš najít něco k jídlu. Taková malá zkouška trpělivosti.
Naši chovali holuby. Za války, když nebylo co jíst a lidi nesměli mít střelné zbraně, jim babička ze zoufalství nasypala zrní do chlíva a tam je umlátila koštětem. Jako dítě jsem ještě zažila, že děda vybíral holoubátka, dokonce se ještě pamatuju, jak je škubal.
Bude-li nejhůř, zvládnu to taky:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #2 kdy: Leden 03, 2013, 06:32:47 odpoledne »
U Tebe, Štiko, si dokonce dokážu představit tu trpělivost, která je ke konzumaci tohoto stvoření nutná. Já jí teda neoplývám, to jsem psala Alwarezovi na jeho obavy, že se tu nikdo nevěnuje chovu holubů. My prostě nejsme troškaři:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

štika

  • Host
Re:Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #3 kdy: Leden 03, 2013, 06:38:55 odpoledne »
Ormien,to není žádná trpělivost nutná ke konzumaci.Ti holubi se přes den nažerou z vaších odpadků a pak přiletí domů-.Jen se vyspat a bohužel někteří skončí na pekáči.
Tak jak píšeš,vy nejste troškaři(jen nám krmíte holuby).

štika

  • Host
Re:Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #4 kdy: Leden 03, 2013, 06:43:18 odpoledne »
Ale ještě jsem nikdy nejedla holoubě.Jak chutná? A kolik masa má jeden holub?

alwarez

  • Host
Re:Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #5 kdy: Leden 03, 2013, 06:49:23 odpoledne »
Holub chutna asi jako kure....holub se chyta v noci v holubniku....ten se zabije.....spari a oskuba pak vyvhne a da na pekac.......

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #6 kdy: Leden 03, 2013, 07:02:07 odpoledne »
Holub má masa nula nula nic a holoubě tak polovinu:) A jíst je mohou jen trpěliví lidé, což já nejsem - já bych při konzumaci umřela hlady:))
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

štika

  • Host
Re:Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #7 kdy: Leden 03, 2013, 07:03:58 odpoledne »
Ale Ormien,kdosi tady psal,že palestincům stačí na den 2 holubi(soce nevím zda na osobu nebo na rodinu).

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #8 kdy: Leden 06, 2013, 02:48:48 dopoledne »
Zdravím,
až na to že se přeš se Saladinem.....a ja s islamem nemam co spolecneho....
Mohl by ti vyhlásit džihád (svatá válka ?)
Miki

Offline radluko

  • ***
  • Příspěvků: 25
Re:Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #9 kdy: Únor 10, 2013, 10:36:26 odpoledne »
On holub není vůbec špatnej, jako forma k vycpání nějakou nádivkou ideální. Něco jsem jich zbaštil :D Ale pozor na to jaký druh chcete chovat, protože holub co polaří je horší než slepice a to co zasejete vám dokáže do mrtě vyzobat!!

štika

  • Host
Re:Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #10 kdy: Červen 04, 2013, 02:03:16 odpoledne »
Kolik bylo strávníků na těch 10-15 holoubat?

Offline siedler

  • ***
  • Příspěvků: 519
Re:Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #11 kdy: Červen 04, 2013, 02:22:38 odpoledne »
Dávno tomu, já  brácha  a dva dospělí. V poledne se uvařilo najedlo a  dále to bylo ve  vlažné troubě až se to sežralo.
Jo, a pod stolem byl náš výborný lovecký pes Bingo( Český fousek ) Tomu jsem házel kosti. Pak nastalo hubování
že na podlaze jsou mastné fleky. Musel chudák na dvůr do boudy. Bingo mi nosil košík, když jsem nosil polínka
do kuchyně. Když přišel pošťák nebo nějáká návšteva, tak hned dotali také oběd,jedno jestli v poledne nebo odpoledne, tenkrát to byl asi zvyk.

Offline RudySanErik

  • ***
  • Příspěvků: 4
Re:Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #12 kdy: Listopad 11, 2013, 07:45:28 odpoledne »
Nevím jak ostatní ale u nás doma se holub nedává na pekáč (teda pokud to není myšleno obrazně) ale dělá se z něj vývar a řekl bych že jse tejně kvalitní jako slepičí :)

SoňaR

  • Host
Re: Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #13 kdy: Duben 14, 2016, 07:58:19 dopoledne »
Už někdo holubaříte? Mně to přijde pro PA dobu docela dobré - holubi jsou nenároční, rychle se množí a můžete po nich i poslat vzkaz  ;)

Mimochodem - k tomu chytání holubů - strejda holubařil, do holubníků měli holubi spoustu dvířek, ale když je strejda potřeboval pochytat, tak zavřel všechna kromě těch jednocestných. Dovnitř holubi mohli, ale ven už ne. Tož i tak se to dá řešit  :)

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #14 kdy: Duben 14, 2016, 08:50:11 dopoledne »
Me to chutna i kdyz je fakt pravda, ze to je desna obiracka a clovek je pak jako cune. Na plazi Shao Mei Sha kousek od Hong Kongu byvala (a pravdepodobne stale je) restaurace, kde delali pouze holubi speciality. Mistnimu personalu bylo znamo, ze se stravnik u jidla desne zamasti a zapatla a papirove ubrousky moc nezmohou - cloveku se maximalne na prsty prilepi. Vyresili to tedy jinak.  Na kazdem stolku na ubruse byl takovy bily sustivy igelit a jedna krabice rukavic z podobneho materialu. Hoste sesedli ke stolu, pretahli si igelit pres klin, nasadili rukavice a cekali na prvni nasup. Clovek kdyz poprve vstoupil do restaurace, mel pocit ze se ocitl v serialu Nemocnice na kraji mesta. Bile stoly, spousta kosti a samy chirurg...
Praktikující cynik

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #15 kdy: Duben 14, 2016, 01:59:48 odpoledne »
no, já holuby měl, kingy a nejtěžší holoubě mělo téměř kilo.Jak začne lítat, má s bídou půlku a někdy ani to ne.Bohužel, holubi polaří a tak si do volátek cpou i ty zrníčka mořené moderní chemií, která je spojována i s hnojením, takže jim to moc nesvědčí, a rodí se zmrskliny. Teda líhnou.
Až se přestane používat pokročilá chemie, ale třebas jen obyčejné jedy, tak se k tomu vrátím, páč pečené holoubátka s nádivkou, to je opravdu labužnický orgasmus.....

Offline PreppersMoravia

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 305
  • I přetavíme pluhy v meče
    • PreppersMoravia
Re: Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #16 kdy: Září 25, 2016, 09:46:33 odpoledne »
Přátelé kamarádi.
Přemýšlím a rozvažuji zda jít do chovu holubů či cuy morčat (masných)
Poraďte

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #17 kdy: Září 25, 2016, 09:51:38 odpoledne »
Alexi, co už chováte? (S chovem čeho máte zkušenosti?)

Osobně než holuby radši husy. Než husy radši slípky...

Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

SoňaR

  • Host
Re: Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #18 kdy: Září 25, 2016, 10:35:31 odpoledne »
tož zas holub může donést vzkaz  ;) .... a jak že se tomu říká? krysa mezi ptáky? sežere kde co a hojně se množí

Offline PreppersMoravia

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 305
  • I přetavíme pluhy v meče
    • PreppersMoravia
Re: Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #19 kdy: Září 25, 2016, 10:42:16 odpoledne »
PooM
Prasata,ovce,ryby,raky. Zkoušel sem kachny a slepice
SoňaR
Morče se množí rychleji a žere taky všechno.Váhám,váhám poštu řešit nemíním jde mi o maso.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #20 kdy: Září 25, 2016, 11:25:13 odpoledne »
Nebožtík Alibaba, čest jeho památce, by určitě napsal že holuby chovají na okupovaných územích Palestinci a že se každý den létají do Izraele nazobat a zpátky nosí maso..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline PreppersMoravia

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 305
  • I přetavíme pluhy v meče
    • PreppersMoravia
Re: Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #21 kdy: Září 25, 2016, 11:41:35 odpoledne »
Máme tu spoustu dravců a mě by bylo líto je střílet.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #22 kdy: Září 26, 2016, 09:24:03 dopoledne »
Morče se množí rychleji než co? Březí je to tuším dva měsíce, počtem mladých králíka nepředčí...tak nevim.

Zase se mladý rodí plně osrstěný a jsou schopný se nažrat hned po narození. nejsou tak zmršený lidma - zatím, takže tolik netrpí na choroby (jako králík).

Nějaký foto chovu by nebylo?
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Chov holubů - všeobecně
« Odpověď #23 kdy: Září 26, 2016, 11:07:20 dopoledne »
ja mam tento rok okrem inej hydiny aj parik kingov iba tak na skušku,ale mozem povedat ze su to poriadny bordelari.vsetko oseru,krmivo v priebehu par sekund rozhadzu po celej voliere a vodu dokazu znecistit skor ako 10 husi.a mnozit sa to nechce ani za svet.najradsej by som im zakrutil krkmi,ale nemozem kvoli detom.takze pockam do jari a ked sa nerozmnozia budu to mat spocitane
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854