Autor Téma: Dřevěné uhlí jako palivo  (Přečteno 1494 krát)

Offline abax

  • ***
  • Příspěvků: 20
Dřevěné uhlí jako palivo
« kdy: Leden 17, 2016, 09:10:11 dopoledne »
Zdravím,bydlím v paneláku a také přemýšlím jak se zaopatřit v případě katastrofy.Ze dvou plechovek jsem si vyrobil kamna na dřevěné uhlí.Vnější plášť jsem tepelně izoloval a mezi vnitřní a venkovní plechovku jsem nasypal kamenný štěrk.Celé to váží cca.10kg.S minimální spotřebou uhlí vařím vodu,brambory,rýži,těstoviny atd.Bez kouře a zápachu.Na balkóně,samozřejmě,kvůli vývinu CO a CO2.Po použití vezmu domů, postavím do kouta a ještě pár hodin je tato pec horká.Takže akumulačky.Dřevěné uhlí si snadno vyrobím venku.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7534
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #1 kdy: Leden 17, 2016, 11:28:36 dopoledne »
V prípade tej katastrofy v paneláku aj tak nevydržíš existovať moc dlho. V prvom rade vypadne elektrina, potom všetko ostatné.
Na varenie mi 10kg BP flaša vydrží tri a viac mesiacov. A dá sa tým aj kúriť. Na dočasný výpadok ideálne a čisté riešenie.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #2 kdy: Leden 17, 2016, 02:12:32 odpoledne »
Tak tak, taky sazim na plyn. Pokazdy kdyz se nekde v okoli objevi levne desetikilovky na prodej, tak skupuju. Bezne na nich varime, protoze elektricke sporaky nemam rad a jako Dagovi nam jedna vydrzi okolo ctvrt roku. Patrej po levnych kaminkach Pohoda, daji se obcas sehnat pod tisicovku.
Praktikující cynik

Offline Saladin

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #3 kdy: Leden 17, 2016, 03:11:34 odpoledne »
Mám pocit, že je omezený počet PB lahví v objektu. I u benzinu je nějaké omezení, tuším 40 litrů na garáž /  sklepní kóji.. Hasiči s vámi hodně rychle vyběhnou.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #4 kdy: Leden 17, 2016, 03:19:06 odpoledne »
Opakuji znova - zemní plyn vám ve městě umožní přežít několik týdnů až měsíců. Takže mít sporák na zemní plyn, vlastní kotel s nezávislým napájením elektroniky a oběhového čerpadla a zdroj pitné vody. Plynovou elektrocentrálu.

Benzím budete potřebovat na únikový manévr.

Takže dřevěné uhlí jako palivo není vůbec k zahození. Dá se z něj dělat mimořádně kvalitní a čistý dřevoplyn, která jde pustit rovnou do motoru benzinové elektrocentrály, stačí ho jen zchladit a lehce vyčistit (pustit přes kuchyňskou drátěnku). Prakticky žádný dehet a další svinstva takový dřevoplyn neobsahuje.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #5 kdy: Leden 17, 2016, 03:31:51 odpoledne »
. . . .Ze dvou plechovek jsem si vyrobil kamna na dřevěné uhlí.Vnější plášť jsem tepelně izoloval a mezi vnitřní a venkovní plechovku jsem nasypal kamenný štěrk.Celé to váží cca.10kg.S minimální spotřebou uhlí vařím vodu,brambory,rýži,těstoviny atd.Bez kouře a zápachu.Na balkóně,samozřejmě,kvůli vývinu CO a CO2. . . . .
Jaká je spotřeba dřevěnýho uhlí ? kolik je náplň, a jak dlouho hoří ?
Nenašla by se fotka, nebo několik ?
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

chpslst

  • Host
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #6 kdy: Leden 17, 2016, 05:15:53 odpoledne »
kúrenie dreveným uhlím je podla mňa obrovské plitvanie.

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #7 kdy: Leden 17, 2016, 05:35:25 odpoledne »
kúrenie dreveným uhlím je podla mňa obrovské plitvanie. 
Máš pravdu, plýtvání to je, ale hoří bez komína, a hlavně bez kouře.
Pro použití v krajním případě to není k zahození. pak se na prachy zase tolik nekouká ;)
Je dobrý o tom vědět, že to je možný   "omg"
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Saladin

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #8 kdy: Leden 18, 2016, 05:42:50 dopoledne »
V případě black-outu a podobného krátkodobého PA-Light se určitě hodí dřevoplynem poháněná elektrocentrála - třeba na pohon plynového kotle a oběhových čerpadel.

Viděl jsem fungující sestavu vyrobenou ze dvou hasičáků.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

chpslst

  • Host
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #9 kdy: Leden 18, 2016, 07:35:56 dopoledne »
každý o inom...
ja len vravím že drevené uhlie ktoré rodina spotrebuje za zimu vystačí kováčovi na celý rok práce.
a je jednoduchšie pre rodinu kúriť cez zimu drevom /hociakým odpadovým- haluzina atď./ ako si vyrábať uhlie a následne kúriť ním.
ale je pravda že aj dreveným uhlím sa dá kúriť...  :)

Offline abax

  • ***
  • Příspěvků: 20
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #10 kdy: Leden 18, 2016, 09:12:34 dopoledne »
Děkuji všem za reakce na můj příspěvek.Souhlasím s tím že pár PB lahví udělá víc muziky.Ale...v malém sklepě paneláku zabírá moc místa a v případě katastrof větších a hlavně déletrvajících si plyn asi těžko koupím.Dřevěné uhlí má neomezenou trvanlivost a mohu si ho kdykoliv vyrobit.Plýtvání to není,použil jsem dřevo z těžby-větve které by se stejně spálily v lese,nebo z náletových dřevin podél žel.tratě které by skončily stejně.Mimochodem nejlepší a nejvýhřevnější je švestka.Výhřevnost uhlí z buku je udávána 8kWh na 1 kg,což není málo.Jeden týden jsem tato "kamna " používal denně-spotřeboval jsem 0,6kg.uhlí.Vařil jsem brambory,čaj,těstoviny,rýži,vejce a vodu na nádobí a mytí.
  Nouzovka je i vařič na parafin.Ten mám z nevyhořelých svíček ze hřbitova. Uvařím na něj vodu na mytí,čaj a cokoliv je třeba.Vyroben také z plechovek. Jinak bombu PB mám taky! Foto zašlu jak bude čas.

Offline abax

  • ***
  • Příspěvků: 20
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #11 kdy: Leden 18, 2016, 09:53:03 dopoledne »
V případě katastrofy bych samozřejmě obsah sklepa stěhoval do bytu. Voda? Není problém,umím udělat křišťálově čistou pitnou vodu doma.Potok teče cca. 600m.od bydliště. Další dotazy? Jinak je mi jasné že panelák je nejhorší místo k žití v případě katastrofy.Ale snažím se aby tomu tak nebylo....Zbroják a zbraně jsou samozřejmě nutností.

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #12 kdy: Leden 18, 2016, 10:16:53 dopoledne »
Videl jsem v Bulharsku panelaky, kde lidi prestali kvuli cenam pouzivat UT a poridili si do bytu kaminka na drevo. Kominy maji trubkama vyvedeny pres zdi ven. Nikoho tam nejaky normy moc netrapi. Kdyz jsem to videl poprvy, tak mne to pobavilo, ale po case jsem to prestal vnimat. V jednom takovym panelakovym byte jsem byl. V obyvaku kaminka a slozena halda brezovych polen. Kazdou nedeli byl o kousek dal na hristi blesak a pred nim staly auta se drevem, co tam vozili lidi z okolnich vesnic. Docela mne prekvapil system prodeje. Drevo se totiz prodavalo na vahu. Na kazdem polenu byla napsana jeho konkretni hmotnost. Dalo se kterekoliv kontrolne prevazit, pokud zakaznik pojal podezreni. Pak jeden prodavac nakladal na vozik, nebo do kufru pristavene Lady a druhy s kalkulackou scital.
Praktikující cynik

Offline abax

  • ***
  • Příspěvků: 20
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #13 kdy: Leden 18, 2016, 10:56:22 dopoledne »
S tím Bulharskem to bylo zajímavé a úsměvné čtení,doufám že jednou nedopadneme stejně.To kamínka na dř.uhlí mají čisťoučké spalování,stojíš nad nimi a necítíš nic.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #14 kdy: Leden 18, 2016, 11:52:55 dopoledne »
dřevěné uhlí má stejnou energetickou náročnost, jako výroba peletek.Finální energie využitelná ubude.
Dřevo na váhu je jediný logický počin, protože kilo dřeva obsahuje kolem 3 kilowathodiny energie, v ideálním stavu.jestli je takové, nebo makové jsou akademické úvahy.
Panelák se v případě průseru stane pouze smrtící pastí, nikoli místem k přežití.To ví každé dítě. Nikdo neopraví ucpané stoupačky, nepoteče voda, všude smrad a nikdo neví, kde budou lidi dělat potřebu a házet odpadky.Vůbec si to neumíme představit, a kouřící komínek bude pozvánkou pro potřebné a hladové.Navíc, možnost generovat potraviny je nulová, možnost sehnat je bude kvůli velké poptávce složitá.
Neexistuje horší varianta.

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #15 kdy: Leden 18, 2016, 12:00:09 odpoledne »
Já - naštěstí už v paneláku nebydlím, ale dovedu si představit vybavenej panelákovej byt pro prvních pár dní.
Právě nato se mi líbí použití kamínek na dřevěný uhlí.
Samotný uhlí nesmrdí, nemrzne, neteče z něj žádnej sajrajt, a trvanlivost - dokud ho nespálím  ;D
Ideální sladovatelnost !   
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #16 kdy: Leden 18, 2016, 12:11:39 odpoledne »
Pár dní jo, na ten časový úsek se nesmí zapomenout, na pár dní určitě jo.

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #17 kdy: Leden 18, 2016, 12:54:22 odpoledne »
Teoreticky je panelák stejne bezpečný jak dům bez studny. Voda ti nepoteče nikde. Výhoda je že v 5 patra bude trvat hodně dlouho než se ti fekálie dostanou až k bytu a bránit jedno schodiště je snažší. Dnes už se dávaj na střechy fotovoltaické panely atd ........

Střechu to má velkou tak sbírání dešťovky ti nějaký ten litr hodí. Místa na skladování paliva máš hodně a panel je i bez údržby hodně trvanlivej.

Suma sumárum. Rok se v panelu dá. Pokud nemáš sousedy magory. Rabovat se budou spíš farmy a podobné stavení. Prepperskej panelák není zas tak nemožnej jak se zdá. Záleží asi nejvíce na lokalitě a na sousedech, ale to máš i v zástavbě rodinných domů. Ale nechci se tu hádat o panelácích:) Jen aby se nezatracovalo vše. Prepper by měl především hledat možnosti a mít hlavu otevřenou.

K tématu: On i ofytovací olej hoří bez kouře, ne? Sice to smrdí jak v mekáči, ale zas není potřeba topit celej den. Má to super výhřevnost a s nějakou akumulací by mělo stačit tak 3 hodiny denně, ne?

A chytrej prepper bude vyhřejvat barel s ojelem, takže bude mít palivo i akumulační nádrž.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline abax

  • ***
  • Příspěvků: 20
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #18 kdy: Leden 18, 2016, 01:15:52 odpoledne »
Popravdě v pravém paneláku nebydlím. Čtyřpatrový dům,cihlový,na okraji města.Nějak si to přežívání tady dovedu představit.Palivo a jídlo tak na půl roku,vodu si dovedu upravit a navíc jsou poblíž dvě studánky(tam by asi bylo narváno).Ozbrojený jsem,chytat ryby umím a nějakou rostlinnou stravu bych taky asi našel.Na řece kačeny,v noci lítají po městě zajíci...myslím že by to šlo.Až by bylo nejhůř přepadl bych Vás,vesničany.Jak to řekl Al Capone? Dobrým slovem a pistolí zmůžeš víc než jen dobrým slovem....Abych nezapomněl,největší problém budou ti sousedi,to je fakt.

chpslst

  • Host
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #19 kdy: Leden 18, 2016, 02:29:54 odpoledne »
vidím že si zábavná kopa.  ;D
len daj pozor aby si pri tom prepadávaní nenarazil na Saladinovu komunitu. tá bude totižto chránená laserovým delom a magnetickými samonavádzajúcimu gulometmi reagujúcimi na zlé myšlienky...
čo je protitomu obyčajná gulka ktorú by si schytal u nás na dedine...

Offline abax

  • ***
  • Příspěvků: 20
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #20 kdy: Leden 18, 2016, 02:43:59 odpoledne »
Ano,pravda,při případném útoku na zdroje bych měl rád po ruce seznam prepperských komunit či jednotlivých obydlí.Jednak útočit na kolegy by mi bylo proti srsti a hlavně bych nechtěl od dobře připravených a bráněných preprů dostat na tlamu. ;D

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #21 kdy: Leden 18, 2016, 03:25:56 odpoledne »
No, my vesničani víme, že žrádla pro psy bude dost a dost.

Offline Saladin

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #22 kdy: Leden 18, 2016, 07:29:40 odpoledne »
Nebožce druhé tchýni jsem kdysi sliboval, že z ní udělám psí konzervy. Umřela ale dříve, než jsem svůj slib mohl splnit :D Mám z toho špatný pocit, sliby se mají plnit..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

chpslst

  • Host
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #23 kdy: Leden 18, 2016, 07:56:04 odpoledne »
mal si ju dať mumifikovať...

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #24 kdy: Leden 18, 2016, 07:59:13 odpoledne »
Nebo nasolit, to by taky šlo, i když, moje tchyně vypadá jako mumie už zaživa.

chpslst

  • Host
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #25 kdy: Leden 18, 2016, 08:01:45 odpoledne »
tak či tak treba ku tomu podávať psom vela tekutín, inak hrozí dehydratácia...

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #26 kdy: Leden 18, 2016, 09:49:32 odpoledne »
To je fakt, chudáci psi, aby se jim tak ještě něco z toho bordelu tak něco stalo.... to bych si nikdy neodpustil.Raději ať vyhoří národní divadlo.....

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7534
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #27 kdy: Leden 18, 2016, 10:04:19 odpoledne »
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2710
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #28 kdy: Leden 19, 2016, 01:05:34 dopoledne »

čo je protitomu obyčajná gulka ktorú by si schytal u nás na dedine...

u nás nemáme radi keď to v horách búcha, stačí úplne keď sa nad tatrou blýska. Pekne v tichosti lietajú valašky. Síce nám ich chcú zakázať lebo sú len z ocele alebo dokonca mosadze čo vraj nie je v súlade s EÚ nariadeniami o dezinfekcii pracovných nástrojov a keď, že valaška z nerezu je nonsens asi prejdeme na vybavenie s nerezovými doplnkami ako na tomto linku: https://www.youtube.com/watch?v=Wsa8VslxdnY
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

chpslst

  • Host
Re: Dřevěné uhlí jako palivo
« Odpověď #29 kdy: Leden 19, 2016, 05:19:37 dopoledne »
poradím ti Hitech inováciu valašky, ktorá prejde aj europdohladom...
kúp detskú plastovú valasku, od spodu navrtaj dierku a nasyp dnu kilo jemného piesku. čo je dôležité, dierku musíš potom zalepiť...
a je hotovo. tento nástroj bude v budúcnu metla na terotistov, a určite ju posvetí aj tá eurokomisárka čo lobuje za ochranu civilného obyvatelstva.
ale to sme už od uhlia riadne ot.