Autor Téma: Grey man z hlediska čichové adatpace (aneb smradlavé téma)  (Přečteno 1079 krát)

Offline Bivoj

  • ***
  • Příspěvků: 238
Grey man z hlediska čichové adatpace (aneb smradlavé téma)
« kdy: Květen 02, 2023, 09:56:26 odpoledne »
K napsání tohoto příspěvku (a založení vlákna) mě přiměla nedávná zkušenost a nutnost blízkého setkání (nikoliv třetího druhu) s několika bezdomovci. A myslím si, že není zatím na jakémkoliv postapo/preppers CZ fóru probírána.

Fakt je jen jeden - bezdomovci smrdí. Někteří méně, někteří více, ale nekteří tak, že je to až k poblití (moč + jiné výměšky nejen ve spoďárech). A je celkem jedno, zda se jedná o muže či ženu. Asi každý, kdo bydlí ve městě s MHD, zná svoje pappenheimské...

To mě přivedlo na myšlenku, jak má dokonalý "grey man" zapadnout v městském prostředí do postapo (či SHTF/TEOTWAWKI, chcete-li) situace, se zdáním člověka, na kterém si není co vzít. Můžete vypadat jako bezdomovec, můžete se pohybovat jako bezdomovec, můžete se oblékat jako bezdomovec. Ale pokud nebudete "smrdět jako bezdomovec", tak asi budete nedůvěryhodní. Alespoň ne pro někoho, kdo bezdomovce alespoň jednou někdy cítil.

A to mě přivádí k otázce - jak docílit, aby člověk, vydávající se za bytost které není co vzít, správně smrděl? Samozřejmě, pomíjím možnost jít na to přirozeně a "přírodně" a prostě si chcát a srát do gatí. A použití třeba skunčích výměšků je zase až trochu "overkill" (https://zoom.iprima.cz/priroda/nejsmradlavejsi-savci-chemicky-utok-skunka-nemusite-prezit) navíc u nás v Evropě skunkové nežijí (žijí pouze v Severní Americe).

Takže otázka pro zvídavé zní - jak smrdět jako bezdomovec, ale nemuset u toho chcát do gaťat?
Si vis pacem, para bellum.

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Grey man z hlediska čichové adatpace
« Odpověď #1 kdy: Květen 02, 2023, 10:05:59 odpoledne »
Nevím, jestli budeš smrdět jako bezdomovec, ale smrdět budeš, pokud budeš mít alespoň malé hospodářství a v něm nějaká domácí zvířata. Možná by stačil i pes a prostě v případě potřeby vypadat jako bezdomovec, se potřísnit jeho výkaly. To mě napadlo na první dobrou bez nějakého dlouhého přemýšlení. Ale možná budou existovat jiné a vhodnější postupy (vím, že takto dokážou smrdět i takové ty žertovné věci).
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Bivoj

  • ***
  • Příspěvků: 238
Re: Grey man z hlediska čichové adatpace
« Odpověď #2 kdy: Květen 02, 2023, 10:25:34 odpoledne »
Ne - smrdět jako hospodář je naprosto něco jiného - to "smrdíš" hnojem a právě těmi hospodářskými zvířaty - ve městě pro postapo IMHO nepoužitelné, protože tento pach mnoho městských osob dnes vůbec nezná.

Mě jde o to, smrdět opravdu jako bezdomovec, nikoliv jako farmář...
Si vis pacem, para bellum.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Grey man z hlediska čichové adatpace (aneb smradlavé téma)
« Odpověď #3 kdy: Květen 02, 2023, 11:01:14 odpoledne »
Mám vždy čistejšie montérky a tie špinavé. A tie teda vedia riadne konkurovať aj bezdomovcom. Potom aj rozmýšlam, či sa to ešte oplatí oprať.  ::) 8)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2383
Re: Grey man z hlediska čichové adatpace (aneb smradlavé téma)
« Odpověď #4 kdy: Květen 03, 2023, 06:18:21 dopoledne »
Ja myslim ze sa da nasyslit este pred.
Proste si vyhliadnut rozmerovo vhodneho bezďaka a ponuknut mu pomoc vo forme lepsieho oblecenia. No a samozrejme jeho stary šat fujfuj, zobrat k ekologickemu zlikvidovaniu...

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Grey man z hlediska čichové adatpace (aneb smradlavé téma)
« Odpověď #5 kdy: Květen 03, 2023, 07:29:47 dopoledne »
A co se vyválet v nějakém jejich squatu?

V extrémním případě ojet bezdomovkyni 😂

Čoveče fakt nevím, jak smrdět jako bezdomovec, aniž bych se týden nemyl a nechcal si při tom do trenek 🤔
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Tom82

  • Chlastovy chlapy
  • *
  • Příspěvků: 981
Re: Grey man z hlediska čichové adatpace (aneb smradlavé téma)
« Odpověď #6 kdy: Květen 03, 2023, 07:42:32 dopoledne »
Co takhle využít chemikálie? Čpavek (moč, pot), kyselina máselná (zvratky), odoranty, které se přidávají do zem. plynu (pach jako hnijící maso, zkažená vejce)

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Grey man z hlediska čichové adatpace (aneb smradlavé téma)
« Odpověď #7 kdy: Květen 03, 2023, 08:03:00 dopoledne »
Přiznám se, že tyhle věci doma běžně nemám. To už bude jednodušší udělat to přirozenou cestou, než shánět chemikálie 🤔
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2383
Re: Grey man z hlediska čichové adatpace (aneb smradlavé téma)
« Odpověď #8 kdy: Květen 03, 2023, 08:04:35 dopoledne »
Len bacha vsetkeho moc skodi.
Aby vas niekto neodbachol kvoli neznesitelnemu smradu...

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Grey man z hlediska čichové adatpace (aneb smradlavé téma)
« Odpověď #9 kdy: Květen 03, 2023, 10:11:03 dopoledne »
Ono keď to príde, nevidím problém prirodzene zosmradnúť, hladovať a mrznúť.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Grey man z hlediska čichové adatpace (aneb smradlavé téma)
« Odpověď #10 kdy: Květen 03, 2023, 10:49:43 dopoledne »
No já osobně bych asi až do takového extrému jít nechtěl 😉
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Grey man z hlediska čichové adatpace (aneb smradlavé téma)
« Odpověď #11 kdy: Květen 03, 2023, 11:01:10 dopoledne »
Možno nebudeš mať na výber.  ;D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Hohepa

  • ***
  • Příspěvků: 198
Re: Grey man z hlediska čichové adatpace (aneb smradlavé téma)
« Odpověď #12 kdy: Květen 03, 2023, 12:02:01 odpoledne »
IMHO nejde o to smrdět jako santusák nebo smažka
hlavně jde o to "nevonět" po deodorantech a kolínské alá old spice.
Prostě nezanechávat alespoň žádný + pachový "odstín".

P.S. mně stačí si vzít silonové ponožky, celý den nesundat boty typu kanady a o odér je postaráno  f-)

Offline lučobník

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 207
  • Starý prepper a survivalista
Re: Grey man z hlediska čichové adatpace (aneb smradlavé téma)
« Odpověď #13 kdy: Květen 03, 2023, 01:00:29 odpoledne »
Zadanie bolo do PA v meste- čiže nepôjde voda- za týždeň bude všetko zasraté tak, že už budeme na smrad adaptovaní, budeme smrdieť viac menej rovnako- nápadný bude len človek voňajúci čistotou...
Všetko ide, len malé deti sa musia nosiť.

Offline Alex-PREPPERS-CS

  • ***
  • Příspěvků: 4
  • https://www.youtube.com/channel/UCb2G0RMxFYMsZsTc0
    • Youtube: Alex.PREPPERS-CS
Neptej se kam zvěř se ztrácí
proč najednou ztichli ptáci. Spěchej, když se domů vracíš! Lesem chodí....

Offline Moonfreez

  • ***
  • Příspěvků: 75
Re: Grey man z hlediska čichové adatpace (aneb smradlavé téma)
« Odpověď #15 kdy: Leden 15, 2024, 06:29:15 odpoledne »
Jo,dobré postřehy...účes,tetování,vousy,oblečení...
Všichni máme svůj styl,člověk si sice myslí,jak je nenápadny,ale párkrát se mi stalo,jak v hospodě,nebo na plese(nemyslím maškarní) =D,že se mě(nás s kamarády) zeptaly nějaké děvčice,jestli nejsme vojáci nebo policajti =D Nemám tetování a i hodně prozradí řeč těla,jak stojíte,sedíte,jak se díváte po okolí...Proto,jsem upustil od krátkých sestřihů(ala ostrůvek),nechávám si lehce delší vlasy,mužete si udělat vlnu,ulíznout,načechrat,načesat vlasy dozadu,do čela...a být lehce zarostlý taky není na škodu.I číšnice která mne obsluhovala v hospodě kam jsme pravidelně chodili a bavili jsme se spolu,mě po oholení vousů nepoznala=)Je spousta "mazáku" co nosí velkého kníra a i to stačí,když ho shodí,že jste najednou nekým jiným.Nebudem se bavit o vyhodnocování AI,to je jiná liga.Vojenské batohy typu assault,nosí kde kdo,ale člověk se dívá na boty,hodinky a styl chuze,to prozradí hodně=)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Grey man z hlediska čichové adatpace (aneb smradlavé téma)
« Odpověď #16 kdy: Leden 15, 2024, 07:09:03 odpoledne »
Taktika šedého muža sa tu rozoberala vcelku dopodrobna. http://preppers.cz/forum/index.php/topic,14817.msg253141.html#msg253141

Alex je inak presná ukážka, ako nemá vyzerať grey man a ako sa nemá správať prepér.  ;)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Grey man z hlediska čichové adatpace (aneb smradlavé téma)
« Odpověď #17 kdy: Duben 07, 2024, 07:39:21 dopoledne »
Tak to ALEX Prepers zabalil. https://www.youtube.com/@AlexPREPPERSCS/community

"Přátelé, kamarádi.
Po dlouhých úvahách jsem se rozhodl skončit s veřejnou tvorbou. Veškerá videa byla nevratně vymazána. Soukromí, a především nesnesitelně se utahující šrouby ohledně vhodnosti, či nevhodnosti obsahu, mazání videí a další kroky postupně zaváděné ze strany youtube porušující právo svobody slova. Připomíná mi to totalitní, neobolševický obor cenzury. Společnosti, jednající tímto způsobem nadále odmítám jakkoliv podporovat. ....."
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2383
Re: Grey man z hlediska čichové adatpace (aneb smradlavé téma)
« Odpověď #18 kdy: Duben 07, 2024, 01:00:56 odpoledne »
Taktika šedého muža sa tu rozoberala vcelku dopodrobna. http://preppers.cz/forum/index.php/topic,14817.msg253141.html#msg253141

Alex je inak presná ukážka, ako nemá vyzerať grey man a ako sa nemá správať prepér.  ;)
Ten manoš ti to tu asi čital keď vzal do zaječí...