Autor Téma: Ponožky  (Přečteno 708 krát)

Offline spynfo

  • ***
  • Příspěvků: 37
Ponožky
« kdy: Červen 06, 2012, 01:43:43 odpoledne »
znacka Sherpa, vyroba tusim v Brne? Spokojenost, trvanlivost.

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re: Ponožky
« Odpověď #1 kdy: Říjen 03, 2012, 12:31:55 dopoledne »
Bežne nosím úplne obyčajné.

Na krutú zimu alebo chladné noci v prírode mám niekoľko párov hrubočizných vysokých pod/nad kolienok, volám ich "protitankové".
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline Unit Survival

  • ***
  • Příspěvků: 22
    • Unit Survival
Re: Ponožky
« Odpověď #2 kdy: Leden 17, 2013, 08:37:47 dopoledne »
Ponožky od Vietnamců NEBRAT!  :( Dělají to z těch plastů - smrdí nohy a při delším pochodu se ti odírají. Neodvádí a nesajou. po pár vyprání konec. Osobně klasické české z bavlny, na delší pochody klidně troje s sebou a měnit. Lehce se to pere a vydrží dlouho. Kamarád kupuje speciální co i odvádí pot, ale ty jsou dražší.

Offline inferno

  • ***
  • Příspěvků: 23
Re: Ponožky
« Odpověď #3 kdy: Leden 17, 2013, 08:52:44 dopoledne »
já používám ponožky z výstroje AČR vz.2000, jsou to silné bavlněné ponožky zelené barvy, které vydrží neskutečně moc. Dají se sehnat v armyshopech nebo pokud máte možnost tak vám je nakoupí nějaký profík AČR ve skladu za výstrojní body. V zimě pak na noc do spacáku používám klasické vlněné ponožky, které plete moje babička. Jsou velmi teplé a hřejí i když jsou vlhké. V případě nouze se dají použít i na zahřátí promrzlých rukou....

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Ponožky
« Odpověď #4 kdy: Leden 17, 2013, 08:59:18 dopoledne »
Teď jsem ve výprodeji v Baumaxu koupila podkolenky Heatholder (www.heatholders.com) za 300 Kč a nemůžu si je vynachválit - celé dopoledne mi na chatě v mrazu nemrzly nohy. Kdyby se našlo pár zájemců, stálo by možná zato objednat přímo z pobočky výrobce z Velké Británie, tam mají tytéž podkolenky v přepočtu za 250 Kč. Určitě bych ráda pořídila aspoň 8 - 10 párů jak pro sebe, tak pro dětičky.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline monty

  • ***
  • Příspěvků: 245
Re: Ponožky
« Odpověď #5 kdy: Duben 15, 2013, 02:36:50 odpoledne »
Ormi, nekolik podkolenek, radeji delsich ponozek (jako do kanad), bych taky vzal.
Ve ctvrtek jsme byli ve vyrobe ponozek u Trebice a dovezl jsem celou krabici ponozek.
Napr. podobne vojenskym letnim za 22 Kc, kotnikove podle materialu 22-25 Kc/par.
Spousta odstinu i ruzne materialy, ale jen jednobarevne..

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Ponožky
« Odpověď #6 kdy: Duben 15, 2013, 03:06:21 odpoledne »
Monty, nikdo se mi neozval, takže jsem hledala dál a zjistila, že ponožky této značky jsou k dostání v Českých fuseklích v obchodním domě Josefínka na Josefské. Koupila jsem jeden pár pánských (aby mi byly dost dlouhé, jinak mi podkolenky sahají tak do půli lýtek) a se dvěma páry jsem v naprosté tepelné pohodě zvládla zbytek zimy. Teď jsem oba páry založila na dovolenou do skříně. Počítám, že na podzim zase dostanou další zásilku, takže svůj kontingent doplním - a zároveň to budou dárky na vánoce:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re: Ponožky
« Odpověď #7 kdy: Duben 20, 2013, 03:11:05 dopoledne »
Zdravím.
Tak tomu mám rozumět tak, že jsou jedny fusekle za 300 kč ? ?
No to snad nééééé. Já používám staré skladované (20 let) vojenské ponožky do kanad (zimní provedení). Jedny za 25-30 kč
(to podle armyshopu) a jsem spokojený. Ještě dnes se dají koupit.
Ale oni ty "heatholders" budou mít asi zlaté šňůrky na uvázání-no dyť za tu cenu ? ! ? !
Miki.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Ponožky
« Odpověď #8 kdy: Duben 20, 2013, 08:04:34 dopoledne »
Taky se mi to zdálo moc, Miki, ale jsou to podkolenky, uvnitř velmi příjemně chundelaté a dostatečně dlouhé, měkoučké a teplé. Nekoušou, noha se v nich nepotí a za všech okolností (i mokré) hřejou. Takže jsem se s cenou bez problému smířila.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Moira

  • Host
Re:Ponožky
« Odpověď #9 kdy: Duben 21, 2013, 07:45:57 odpoledne »
Používám ponožky VOXX. Jsou dražší, ale hodně vydrží. V zimě nosím pletené vlněné ponožky, které pletu z různých zbytků. Nejlepší jsou z ovčí vlny. Jsou hodně teplé a hřejí i mokré.

Offline Snoopee

  • ***
  • Příspěvků: 22
Re: Ponožky
« Odpověď #10 kdy: Září 29, 2013, 05:10:11 odpoledne »
Teď jsem ve výprodeji v Baumaxu koupila podkolenky Heatholder (www.heatholders.com) za 300 Kč a nemůžu si je vynachválit - celé dopoledne mi na chatě v mrazu nemrzly nohy. Kdyby se našlo pár zájemců, stálo by možná zato objednat přímo z pobočky výrobce z Velké Británie, tam mají tytéž podkolenky v přepočtu za 250 Kč. Určitě bych ráda pořídila aspoň 8 - 10 párů jak pro sebe, tak pro dětičky.

U nás ich majú v akcii v worldsport v Eurovea Bratislava. 1ks za 8€, 2ks za 12€. Vzal som štvore a musim Ormien pochváliť, dík za tip, sú perfektné. Odporúčam .