Autor Téma: Velmi zajímavý objekt na prodej  (Přečteno 5668 krát)

Offline Dag Björndal

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4483
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #50 kdy: Září 07, 2016, 10:09:32 dopoledne »
Dnes je záujem o pôdu z jediného dôvodu. A tým sú dotácie. Je to vcelku fajný biznis.
Keď padnú dotácie-únia, tak nikomu sa nebude chcieť na poli drieť, aby dačo zarobil. Nik nebude chcieť kúpiť kus pola, aby si urobil svoje potraviny.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline k.vancura

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 1086
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #51 kdy: Září 07, 2016, 10:38:17 dopoledne »
Dagu, já bych to tak černobíle neviděl...pokusím se vysvětlit proč ...

1) dotace jsou zajímavé, ok, ale jsou jen cca 6.000 Kč na hektar, což není zase tak moc a vzhledem k pravidlům a podmínkám to není jednoduchá záležitost ty dotace vždycky získat (ale OK, většina zemědělců je dostává). Do nedávna byly dotace trochu jinde a stejně se na polích pěstovalo a v maštalích chovalo...navíc, 6.000 (max) na hektar je jako když plivneš - pokud to ovšem děláš správně...není to rozhodující částka (i když zajisté není špatné ji rok co rok dostat).

2) Přibývá na světě lidí a tihle lidé chtějí jíst, to znamená zvyšování produkce potravin, jinak je to hlad = mlíko (např.) v továrně bez krávy prostě neuděláš

3) Jako jakýkoli jiný výrobní prostředek generuje pole zisk, dotace nedotace ... pokud ne přímo monetární, tak máš co jíst a tím pádem ušetříš (většinou co si vypěstuješ je daleko kvalitnější, než co koupíš), takže kdybys kupoval stejnou kvalitu, jakou si pěstuješ, mnohdy se nedoplatíš

4) Udržet zemědělství je ve státním zájmu - soběstačnost

5) Celkově zemědělství a navázaný potravinářský průmysl je celkem dost dobrej byznys na to, aby to někdo nechal padnout (ať už stát, konglomerát nebo jednotlivci mající dostatečný vliv). Holt, auto si koupit nemusíš, když nemáš, počkáš si rok, dva, deset ... ale chleba potřebuješ každý den (nebo jinou potravinu)...takže odbyt je zajištěný vlastně stále a s výrazně menším rizikem, než v jiných odvětvích

6) při správném hospodaření se ti tvoje půda neznehodnocuje, ale naopak. Budova chátrá, stroje se opotřebovávají, ať máš sebelepší údržbu, jednoho dne barák spadne (pokud do něj průběžně necpeš celkem velký prachy) a mašina přes sebelepší údržbu jednoho dne zdechne nebo alespoň přestane být schopná vyrábět podle parametrů, které po ní požaduješ - vůle a tak podobně, o produktivitě teď nemluvím. Půda, pokud se o ni budeš starat správně, je věčná a dokonce její hodnota roste (nemyslím jen díky trhu jako takovému, ale můžeš celkem s malými náklady zajistit, aby její produkční hodnota rostla)

Offline Dag Björndal

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4483
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #52 kdy: Září 07, 2016, 11:19:30 dopoledne »
Nie, nepochopil si úplne. Doteraz napríklad slovensko dostávalo zhruba o polovicu menej dotácií, ako západný hospodári. A to sa vtedy nedá konkurovať. Tobôž, keď je otvorený trh, ale pravidlá nie stejné pre každého. Teraz sa situácia mení, a preto je o pôdu boj a velký záujem.
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/328579-brusel-na-slovenskych-farmaroch-a-vidieku-nesetri-peniaze-prida/

Inak, často sa stretávam s takýmito: https://stroje.bazos.sk/inzerat/64789274/Malotraktor-domacej-vyroby.php

Citace
Predám malotraktor domácej výroby. Motor benzínový zo Škody 1203, pevná redukcia, nová batéria, hydraulické brzdy, svetlá, manuálna "hydraulika" na ramená. Nové zadné pneumatiky. Veľa príslušenstva: vlečka, 3 brány s rámom, pluh, ochranný rám, nové náhradné pneu atď.
Plne funkčný. Dôvod predaja - zdravotný, otec už nevládze hospodáriť.
Cena 1000€ + dohoda.

Proste otec už nevládze, a nám sa nechce.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 5225
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #53 kdy: Září 08, 2016, 09:23:35 dopoledne »
Potíž je v tom, že půdy je konečné množství a v české republice ji ubývá neměnným tempem 16 hektarů denně.Nemůže se tedy stát, že by jí bylo víc, že by se oběvilo naleziště půdy, nebo nějakou extrahovali z mořské vody.Takže je jí čím dál méně.Necítíme to, protože jsou stále vyšší výnosy díky syntetické technologii postřiků a hnojiv.Taky díky dovezeným potravinám, které nemusíme pěstovat u nás.Cena půdy tedy dle daga závisí na dotacích, které jsou žalostné.Dotace se již několik let snižují a cena půdy roste. Na slovensku možná přitlačí na pilu, trend je však opačný. Na půdě můžete vysázet energetickou plantáž, fotovoltaické panely, můžete si postavit letiště pro lehké letadla, můžete na ní pracovat, pronajmout, půjčit si na ni peníze, postavit na ní továrnu, městečko, nebo se těšit z přirozené sukcese a pozorovat, jak se to vyvíjí, nebo si zasázet les k obrazu svému. Nemůže se stát, že by půda ztratila na hodnotě, protože jí je čím dál méně a je nenahraditelná, nevyrobitelná.
Je úplně jedno, jaký bude vývoj, je jedno, v jaké jsme kdo pozici a postavení, dožijeme se doby, kdy na koupi půdy budeme muset všichni zapomenout, tak strašně drahá bude.
Dnes to je otázkou pěstování řepky a biplynových stanic, které jsou dotovány několikrát.
U nás se množí investorské kupování půdy, kdy nezemědělec koupí půdu a pronajme ji zemědělcům za komerční nájem od 2000 do 8000 ročně.
Půda je dobrá investice, to je bez debat. Ještě se nestalo, že by cena klesla. NIKDY.
A tak i mým cílem je zcela uzavřený cyklus živin v organickém hospodářství, bez nutnosti vnějších zdrojů.Klasický trychtýř, ke kterému potřebujete velkou základnu pozemků s trávou, extenzivně pěstovanou.Každej máme nějakou vizi, cíl, sen.

Offline k.vancura

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 1086
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #54 kdy: Září 08, 2016, 01:56:59 odpoledne »
Tož hodnota půdy...

Jak píše Votroubek, půdy už nikdy nebude víc. Neumíme ji vyrobit v továrnách, nejde ji už nikde nalézt, lze pouze uvažovat o tom, že se někdy v budoucnu, pokud na to budou technologie zúrodní něco, co je teď jako zemědělská půda nepoužitelné, ale zrovna moc tomu nevěřím ... je tam příliš mnoho proměnných od počasí až po složení "půdy", respektive toho, kdese to dané místo nachází. I tak je ale množství půdy konečné, respektive neustále se zmenšující. Jakákoli taková komodita, pokud je tedy nějakým způsobem nepostradatelná (což půda je) logicky v čase hodnotově roste, to je fakt, a mnohdy i komodity, které sice nikdo moc nepotřebuje, ale lidi je chtějí. Půda jako výrobní prostředek je velice žádaná, bez ní prostě nebude zemědělství a tím pádem nebude jídlo. Takže je to jedna z esenciálních výrobních prostředků.

Ad dotace...jo, je to hezké, že se dotuje. ALE ... skrze dotace máme potraviny za ceny, za jaké je máme, tedy levné. Jenomže jídlo je něco, co si při nárůstu ceny prostě nemůžeme odepřít. Auto si můžu koupit o rok nebo i deset později, ale jíst musím každý den, OK, třeba krátkodobě nemusím, ale z dlouhodobé perspektivy prostě jiná cesta není. Musím. A tak prostě pokud useknu dotace, nebude to mít za následek konec zemědělství, ale zdražení jeh výstupů. Snad mírnou redukci zbytečné nadprodukce v některých oblastech, kde dnes je, ale v zásadě lidi budou jíst pořád, na tom se nic nezmění. Tak jaksi, pokud na jedné straně odpadne přerozdělování z daní do zemědělské výroby (de facto tak skrze dotace bohatší část populace dotuje potraviny pro tu chudší část obyvatel), tak to bude mít za následek, že prostě potraviny podraží. Nikdo nebude vyrábět a prodávat pod náklady. No a spotřebitelé, tedy lidi, budou jídlo MUSET kupovat i za tyhle vyšší ceny, protože jaksi nebudou chtít umřít hladem. Takže, i když dotace odpadnou, bude to mít za následek pouze zdražení potravin a fertig. Lidi budou jíst pořád, takže s dotacemi to zase tak moc společného nemá, pokud je tedy systém nastaven pro všechny stejně (kde budou dotace vyšší, tam bude logicky cena vyšší než tam, kde dotace nejsou, pokud ale všude bude stejná výše (jakkoli vysoká nebo klidně i nulová), pak to je srovnané. Když nebudou dotace, bude prostě jen drahé jídlo.

Offline Sumo.cz

 • Teoretik prepper
 • *****
 • Příspěvků: 1045
 • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #55 kdy: Září 08, 2016, 02:43:20 odpoledne »
Kucí, ale půda vyrobit jde(nemluvme o čase a ceně). Nejde vyrobit prostor(leda vyrábět něco jako pěstební domy, zde by se dal prostor "množit").

Půdu si můžeš odvést, nechat odplavit, odfoukat větrem, nasypat na střechu a pěstovat něco malého. Ale prostoru(plochy) tu máme 78 866 km² a víc ani prd. Jen se mění jeho struktura.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 5225
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #56 kdy: Září 08, 2016, 07:05:26 odpoledne »
Technicky , pokud se bude jednat o hlínu, tedy ornici, tak máš sumo pravdu. Sám ji kupuju, většinou za odvoz.Dávám ji do kompostu,takže mám spotřebu velikou.... Pokud bude řeč o pozemcích, tak už ne. Vzpoměl jsem si na vodní svět s kostnerem, na hlín a její cenu.

Offline PooM

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2591
 • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #57 kdy: Září 09, 2016, 11:34:26 dopoledne »
Ad dotace...jo, je to hezké, že se dotuje. ALE ... skrze dotace máme potraviny za ceny, za jaké je máme, tedy levné. Jenomže jídlo je něco, co si při nárůstu ceny prostě nemůžeme odepřít. Auto si můžu koupit o rok nebo i deset později, ale jíst musím každý den, OK, třeba krátkodobě nemusím, ale z dlouhodobé perspektivy prostě jiná cesta není. Musím. A tak prostě pokud useknu dotace, nebude to mít za následek konec zemědělství, ale zdražení jeh výstupů. Snad mírnou redukci zbytečné nadprodukce v některých oblastech, kde dnes je, ale v zásadě lidi budou jíst pořád, na tom se nic nezmění. Tak jaksi, pokud na jedné straně odpadne přerozdělování z daní do zemědělské výroby (de facto tak skrze dotace bohatší část populace dotuje potraviny pro tu chudší část obyvatel), tak to bude mít za následek, že prostě potraviny podraží. Nikdo nebude vyrábět a prodávat pod náklady. No a spotřebitelé, tedy lidi, budou jídlo MUSET kupovat i za tyhle vyšší ceny, protože jaksi nebudou chtít umřít hladem. Takže, i když dotace odpadnou, bude to mít za následek pouze zdražení potravin a fertig. Lidi budou jíst pořád, takže s dotacemi to zase tak moc společného nemá, pokud je tedy systém nastaven pro všechny stejně (kde budou dotace vyšší, tam bude logicky cena vyšší než tam, kde dotace nejsou, pokud ale všude bude stejná výše (jakkoli vysoká nebo klidně i nulová), pak to je srovnané. Když nebudou dotace, bude prostě jen drahé jídlo.

Nedá mi to, ale já si prostě MUSÍM zahrát na Ďáblova advokáta...
Tohle všechno by neplatilo ani kdyby byla přísně dotována jen a pouze produkce potravin (o super kšeftu s biopalivy nemluvě, i když tam to funguje jinak). Už jsem to sem psal a jaký z toho bylo veselo...dotace jsou zlo.
Rozhodně to není tak, že vypíšu papír a dostanu peníze. Je to tak, že: vypíšu papír, následuje hromada kontrol a buzerace a na konci možná dostanu peníze.
Proč to tak dělám? Proč nemávnu rukou a na dotace se nevykašlu? No protože dřív jsem měl doma bejka, bejka jsem krmil, bejk vyrostl, bejka jsem zabil a sežral nebo prodal. Dnes NEMŮŽU bejka legálně zabít doma. Musím ho odvézt na jatka. Zatímco dřív mi ho řezník doma zabil  rozboural za maso nebo relativně pár peněz, dnes jsem s náklady někde úplně jinde...takže buďto bejka bouchnu načerno doma a riskuju pokutu (možná kriminál) nebo se mi sníží zisk z prodeje bejka o náklady na dopravu a porážku, takže asi brzy zjistím, že v malém se to nevyplatí a vykašlu se nato (nebo zažádám o dotace, které mi ztrátu způsobenou státním zásahem vykompenzují).
Takže fakt DOBREJ KŠEFT...
A bohužel většina lidí nevidí, že problém je v nemožnosti bejčí zabijačky na dvorku...nedochází jim, že to je jen umělé navyšování nákladů...nedochází jim to, protože večer místo přemýšlení leží ve směrnicích a nařízeních a ráno se klepou strachy, protože kontrola už je na cestě...
Kámoš rok co rok prodává brambory. Je to snadné. V dubnu objednám, v září je mám doma. Zaplatím a je vystaráno. Brambory jsou lepší a levnější, přebrané, nepotlučené ... než kdybych je kupoval kdekoli jinde. Ve sklepě vydrží skoro do novejch. Chuťově bezvadný. Jen mi nějak nikdy nedal účtenku (i kdyby mi ji dát chtěl, pošlu ho s tím do pr.... teda za Babišem chci říct). A rok co rok "dělá" brambor víc a víc. Já osobně jsem mu zařídil odběr u dalších šesti lidí. A NIKDO MU TO NEDOTUJE! Řečnická otázka: proč by to dělal, kdyby z toho nic neměl? A když na brambory dotace nedostává, jak to, že jsou levnější a nejmíň stejně kvalitní jako jiné brambory? 

Nebylo by teda řešení TŘEBA odpustit drobnejm daně (ze zisku ze zemědělské činnosti) místo dotací? Nebo něco takového...? Prostě vymyslet, jak jim to usnadnit a ne komplikovat?
A co kdyby se stát staral hlavně o potrestání toho (zemědělce) který prodal lidem něco špatnýho? A nestrkal rypák do věcí, po kterých mu nic není? (Dost těžko by šel zdanit prodej bejka, kdyby o něm stát ani nevěděl)...

No a teď klidně do mě, to o sobcích a závistivých čecháčcích jsem si tady už vyslechnul jednou - a vůbec nic si z toho coby moravák nedělám.
Jen poprosím, zkuste se nad tím nejdřív zamyslet...     
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Sumo.cz

 • Teoretik prepper
 • *****
 • Příspěvků: 1045
 • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #58 kdy: Září 09, 2016, 12:16:52 odpoledne »
Dotace mají smysl někde co chceš podpořit, ale ještě není dostatečně levná infrastruktura, technologie, produkty atd......

Na pár let zadotuješ čímž roztočíš trh a pak dotace stáhneš. Tohle ještě smysl dává.

Ale dotace v zemědělství jsou pro velké firmy. Ona totiž dotuje celá Evropa a pokud by firma musela konkurovat jinému státu co dotuje jako třeba Polsko tak zemědělství pojde.

Dávalo by mi smysl dotovat zemědělství, kdyby byl výsledek kvalitní půda, kvalitní potraviny a správné krajinářství. Pak ať dotují všem na hektar, dobytčí jednotku atd.... stejně. Kontroly automaticky dronama polí, stájí atd... či jinak bez zásahu lidí. Papírování digitalizovat a byl by klid.

Někdo kdo prodává přebytky ze zahrádek nic platit nemusí. Ale pokud se tím někdo živí ofiko tak by platit měl a dotace by měl mít stejné. Černotu to rozepisovat nechci. Tam je objektivita hledá špatně.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline k.vancura

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 1086
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #59 kdy: Září 09, 2016, 12:20:30 odpoledne »
PooM...proto píšu všichni nebo nikdo. Když jeden bude mít dotace a druhý ne (třeba na toho bejka, má konkurenční výhodu a je to v řítí).

Když je nebude mít nikdo, srovná se to. Jasné, dotace jsou o úřednících, tedy buzerace. Podle mě se to v malem nevyplatí o ně ani zadat, protože to je velká administrativní zátěž a finanční, když si musíš zaplatit někoho, kdo to pro tebe udělá pokud to nwdacas sám.

Pokud v ale dotace nebyly vůbec, nic se neděje, naklady se prostě promítnou do ceny bez dotací.

Offline k.vancura

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 1086
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #60 kdy: Září 09, 2016, 12:29:34 odpoledne »
Sumo, zemědělství ( produkce potravin) je strategická záležitost. Proto ty dotace. Navíc, dneska je to už co se týče dotací na plochu tak jak popisuje tu vizi...proletí letadlo, zmapuje, podívej se na eagri.cz ...

Jinak máš pravdu, dotovat by se měl rozvoj, nikoli provoz, ale tady to tak prostě funguje a profitují hlavně velcí. Detaily nemůžu napsat, ale z vlastní zkušenosti vím, že to tak je a taky to, že ani velká firma to nedá plné vše svýma silama...my ve firme jsme taky měli externistů specialisti na dotace.

Osobně bych byl pro plosne zrušení dotací, kromě specializovaných odvětví a ty prachy bych nasměroval do vývoje, výzkumu a implementace těchto nových objevů do praxe...ale to by pak ceny v regálech a nejen jídla vypadaly jinak...

Offline Sumo.cz

 • Teoretik prepper
 • *****
 • Příspěvků: 1045
 • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #61 kdy: Září 09, 2016, 12:48:45 odpoledne »
Pokud budou okolní státy dotovat musíš cenově konkurovat.

Výrobky z ČR zvýhodňovat oproti jiným z EU prostě nesmíš. Pak už ti teda zbejvá jen lepší technologie. Což u zemědělství zní dost utopicky. Pokud chceš potraviny kvalitní nemůžeš jich dělat násobně více na stejné ploše. Takže tady výhodu taky nezískáš.

Pokud dotace zrušit tak v celé EU. A to nejde. Takže zbejvá jen dotovat spravedlivě a hlavně smysluplně. Dotovat posekanou louku je prostě kravina. Tím jen zvýšíš cenu luk páč to maj lidi jak dojnou krávu.

Další možnost jsou zemědělská družstva na krajské úrovni. Dostával by jsi místo prachů potraviny a měl by jsi je levnější a jako důchodové připojištění by to mělo nejlepší výnos. Ale kdo chce dnes dělat v  družstvu a v zemědělství obecně že:)

Poslední možnost je aby lidi vydělávali více a za ty potraviny více platit chtěli. Což v státě orientovaném na montování taky moc nepůjde. Brát jak Němec klidně zaplatím za brambory dvakrát tolik, stejně mi poměrově ještě dvakrát tolik zbude oproti stavu co je teď. A to je dle mého jediná možnost jak tu dotační evropskou válku lze vyhrát. Prostě aby lidi vydělávali víc než okolní a pak bude hej.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline šotek

 • ***
 • Příspěvků: 233
 • Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #62 kdy: Září 09, 2016, 01:54:52 odpoledne »
To Sumo:

s tím víc vydělávali: už utíkáme trochu od tématu, ale zde je asi problém v tom, že na takovou změnu musí být chuť (téměř) všech lidí a nepolevující úsilí. Švýcarsko no.2. z nás nebude (a ani tam jistě tráva neroste "zadarmo"), abychom táhli průmyslem jsme celkem malý trh a aktuální globální firmy tu moc nesídlí, mají tu spíš jen ty montovny. Tj myšlení a silnější školství co do efektivity.

Můj zjednodušený skromný názor..Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline PooM

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2591
 • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #63 kdy: Září 09, 2016, 02:05:12 odpoledne »
...ale to by pak ceny v regálech a nejen jídla vypadaly jinak...

O tom jsem právě psal...není to vůbec jisté.
Řekněme, že se zruší "daňové zvýhodnění" biopaliv. Kolik to asi přinese "volné" zemědělské půdy? Sice v kdovíjakém stavu, ale...
nebo ještě jinak, řekněme, že se zruší dotace na nesmysly (sečení luk, vypásání) nebo (aspoň) tyto dotace dostane ten, kdo na té půdě skutečně pracuje.
Skončí tím situace, kdy ten, kdo dostal zavčas echo a nakoupil půdu (třeba louku ve vhodné lokalitě) dnes zavolá Pepkovi - místnímu malorolníkovi s tím, že si ji (Pepek) může ZADARMO posekat a usušit. No a hádejte, kdo sebere dotace za sečení? Majitel louky, i když třeba ani neví přesně, kde ta louka leží, nikdy tam nebyl...(jak mi tohle zlevní jídlo opravdu nechápu).
Takže dotace zrušeny, mě zůstala jen louka, ze které musím každý rok platit daň. Je mi k ničemu, daň není malá, takže co udělám? Prodám ji za zlomek dnešní ceny, možná nakonec budu rád, když si to někdo vezme zadarmo (to už je utopie, vím - i když si umím představit vyšší daň za zanedbaný zemědělský pozemek nad určitou výměru, to se ale dostáváme jinam)...
No a nakonec se louka za pár korun dostane k Pepkovi. A Pepek ji bude dál využívat jak to bylo předtím s tím rozdílem, že s ní bude moci počítat stoprocentně i na příští rok, tak trošku zvětší chovy...a krom jiného nebude muset vozit bejky na jatka (a tam platit), nebude se muset ptát, kolik hnoje může kam zaorat (věřte nevěřte, jsou lidi, kteří to vědí a nepotřebují na to tabulky ani dotační specialisty) atd., maso a mléko a brambory a obilí bude prodávat ze dvora...a když si mléka koupím kýbl a doma seberu seshora smetanu, ještě z toho utluču hrudku másla...
Sdružování malorolníků do družstev je stará věc (bylo to tu už za První republiky, možná i dřív) a je to logické pokračování situace...         

Prostě podle mě zrušení dotací nemusí nutně znamenat zvýšení cen (nicméně pravdu by ukázala jen případná realita a je dost dobře možné, že se pletu)...co by ale zrušení dotací u nás a v okolí ne znamenalo za dnešní situace je likvidace zemědělství u nás...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Sumo.cz

 • Teoretik prepper
 • *****
 • Příspěvků: 1045
 • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #64 kdy: Září 09, 2016, 02:21:30 odpoledne »
Cena by nestoupla, jelikož drtivou většinu potravin prodávají hypermarkety a ty by sáhli pro levnější produkci ze zahraničí. To dá rozum.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline PooM

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2591
 • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #65 kdy: Září 09, 2016, 03:48:43 odpoledne »
Otázka je kolik % zboží v marketech už dnes je domácí produkce...myslím, že moc ne...měl jsem kdysi tendenci pátrat po tom odkud co pochází...abych kupoval zdejší zboží. Ale zabalil jsem to, dopátrat se čehokoli nebylo dost dobře možné...české kuře z polského chovu se prodává coby české, protože překupník a balírna je u nás...atd...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 5225
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #66 kdy: Září 10, 2016, 08:24:57 dopoledne »
Je jedno, jestli budou či nebudou dotace. On to někdo zaplatí a stejně jsme součástí szp, tedy společné zemědělské politiky. Dotace nezruší, protože většina politiků si při první vlně privatizací zabrala spoustu zemědělských podniků a pozemků, takže si kapři svůj rybník určitě nevypustí.
Co se týko lépe placených lidí a větších výdělků,není kde brát. V majetku českých firem nensou ani pozemky, ani továrny, ani obchody, ani zpracovny, ani montovny, ani koule, ani cesta k lepší budoucnosti.Zisky se realizují v zahraničí a tam se i platí daně.Tak jak bychom pro lásku boží mohli mít více peněz? Kde by se vzaly, kde by se vygenerovaly? Všechno sežere nenažranej stát a jeho úředníci. Každopádně  s zestátněním nepočítejte, půda z části patří politikům a počítat s někým, kdo by chtěl dělat motykou a vidlema, to teda fakt nevím.Karty jsou rozdány a tak nezbyde, než rozbít prasátko a přikupit nějakej hektárek, protože to ještě jde. Je to blbý, je to drahý, složitý, ale ještě to jde. Za nějaký čas to nepůjde, to vám můžu garantovat. Můžete si sice prstem do vzduchu malovat těšínská jablíčka, ale nic jiného, než kus dobře pohnojené půdy vás tak dobře nepojistí....

Offline SoňaR

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4425
 • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2054
 • a
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #68 kdy: Září 29, 2016, 10:24:35 dopoledne »
To nevypada uplne blbe... teda pokud clovek pocita s tim ze rekonstrukce bude drazsi nez to strhnout a postavit znova... vypada ze i nahon je jeste funkcni, skoda ze tam nepisou jestli k tomu je i nejake vodni pravo...zastavka autobusu pred domem...

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 5225
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #69 kdy: Září 29, 2016, 12:09:05 odpoledne »
Já bych to nerekonstruoval.Jen bych žil. Naši pradědové žili na podlahách z udusané hlíny a naše děcka zase budou.
Myslím, že v těch rekonstrukcích lidi utápí mnoho prostředků a nestíhají žít.Vypadá to pěkně, až to bude vypadat, jako nové, bude to lákat zloděje. Nešahat, nastěhovat se, počítat se syrovinou od vody a užívat si tam života. Stojí to tak akorát,jedna cimra na přespání tam bude jistě a zbytek pomaloučku , polehoučku, jen aby se omítky nesypaly.

Offline Sumo.cz

 • Teoretik prepper
 • *****
 • Příspěvků: 1045
 • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #70 kdy: Září 29, 2016, 01:34:44 odpoledne »
Tak když se ti vyvalí zeď do obejváku tak si toho moc neužiješ. Oni se předci taky o t ybaráky starali a rekonstruovali. Kdyby to tak nebylo tak by byla ČR jeden velkej skanzen.

Můj praděda bydlel normálně v domě s podlahou. I tekoucí vodu z kohoutku měl.

Pokud máš love tak tě rekonstruování čas na žití nesotjí, pokud ne tak tě to může bavit. Ale když bydlíš v zemljance a nebaví tě to tak si moc života neužiješ a budeš nasrán:)
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline Anakin

 • Moderátor
 • *****
 • Příspěvků: 2445
  • Blog Prepper.cz
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #71 kdy: Leden 03, 2017, 05:57:15 odpoledne »
Před třemi lety. Hezký zámek, netradiční restaurace, kde před tebe postavěj rožhavený šutr a maso si opečeš sám.
Zámku se říká České Versailles. Ale že by to někdo prodával, to bych neřekl.  ;D Takže to tu nemá co dělat

Offline fastbalu

 • ***
 • Příspěvků: 2
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #72 kdy: Leden 16, 2017, 06:31:36 odpoledne »
Pridam malinko do mlynu - tento objekt je v horsim stavu , ale samota kousek od benesova kdo chce neco co ma srdce a i snad skoro 2 ha.. osobne mam pres 10ha ale i s dvema a rybnikem hm....
https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/neustupov-hojsin-/1600250204#img=0&fullscreen=false

Offline Anakin

 • Moderátor
 • *****
 • Příspěvků: 2445
  • Blog Prepper.cz
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #73 kdy: Leden 16, 2017, 06:59:38 odpoledne »
Sice skoro na zbourání, ale krásný pozemek i s rybníkem.

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2054
 • a
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #74 kdy: Leden 16, 2017, 07:13:34 odpoledne »
Spis uplne na zbourani... snad aspon rybnik je v lepsim stavu.

Offline fastbalu

 • ***
 • Příspěvků: 2
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #75 kdy: Leden 16, 2017, 08:04:15 odpoledne »
Hele osobně jsem koupil podobně a nelituji kdo přemýšlí srdcem..jen lituji že u mě to je trochu zničené komunismem zde je původní okna dveře ajn.. ano je zde investice ale kde ne .. Hlavní a přednost je pozemek,samota, rybník , potok a pozemek v celku... což v dnešní době je hodně plus. Nedávno jsem našel krásný mlýn i s pozemky ale hl.tah cca 50m :)

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2054
 • a
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #76 kdy: Leden 16, 2017, 10:56:27 odpoledne »
Vsak jo, pozemek v celku vcetne rybniku je to jedine proc by tohle melo smysl. Barak je jednodussi strhnout a postavit znova a poradne - vyjde to levneji a vysledek bude prijatelnejsi nez se tohle snazit opravit. Strecha je na odpis (a likvidace bude dost draha, pokud se to teda udela legalne), cast zdi potrhana uz na fotkach, to uz toho moc nezbude... A nemyslim tam vystrilet katalogovou barabiznu oplacanou polystyrenem... klidne i pouzit nektere zachovale prvky oken, krovu, dodrzet shodu pohledovych casti ... jednu o dost lepsi ruinu jsme rekonstruovali deset let, stalo to vic prace, penez i casu nez kdybysme to strhnuli ale holt k tomu byl nejaky ten vztah ...

Offline Goof

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 275
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #77 kdy: Leden 17, 2017, 07:19:39 dopoledne »
Podle toho železa všeho uvnitř to vypadá že se tam ani nekrade  ;D
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline bartolomej

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 859
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #78 kdy: Červenec 06, 2017, 08:17:13 dopoledne »
koukam cena poklesla tak kdyby nejak preper mel zajem se nastehovat do tychto koncin
https://www.bezrealitky.cz/nemovitosti-byty-domy/470714-nabidka-prodej-rekreacniho-objektu-otrocin
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline SoňaR

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4425
 • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Re: Velmi zajímavý objekt na prodej
« Odpověď #79 kdy: Červenec 09, 2019, 06:45:37 odpoledne »
Tak je zase pár řopíků na prodej  ;)

http://www.onnm.army.cz/index.php?id=21&zobr=nab