Autor Téma: Německo páchá sebevraždu  (Přečteno 659 krát)

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 901
  • člověk
Německo páchá sebevraždu
« kdy: Listopad 23, 2015, 10:26:28 odpoledne »
Sarrazin_Německo páchá sebevraždu (Academia 2010, XXI. století Sv. 12).pdf 

Trochu alibisticky vás nasměřuji na ulozto.cz
kde po zadání nadpisu vlákna získáte možnost stažení do češtiny přeložené knihy, která je prý velmi kontraverzní... Já jsem ji během pár hodin prolétnul. Nic rouhačského na ní neshledávám, ač podává poměrně solidně podložený obrázek... Zabývá se historickým vývojem, konsekvencemi i  současností Německa a předkládá reálné možnosti budoucího vývoje... Ty jsou v současném trendu chmurné. Dle mě bez emocí, dostatečně lidově a zároveň s podloženými a ověřitelnými tvrzeními.... Vás bude zajímat především druhá polovina knihy, (imigrace a integrace) nicméně pro pochopení a "odsenzacechtění" je dobré alespoň prolétnout část první...
Ne že by to bylo zrovna románové čtení, ale když jsem to zvládl přelouskat já, tak už každý....  Vrátím se k ní ještě během týdne, nyní mě zajímají Vaše postřehy...

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 901
  • člověk
Re: Německo páchá sebevraždu
« Odpověď #1 kdy: Listopad 24, 2015, 01:30:59 odpoledne »
Rozumím, o tomhle jsem slyšel ale už zapomněl. nemělo by to však nic znamenat pro toho, kdo si danou knihu pouze stáhne... (já na ni taky pouze dostal odkaz)

Offline androidprepper

  • ***
  • Příspěvků: 167
Re: Německo páchá sebevraždu
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 14, 2020, 11:28:43 odpoledne »
Spoustu knih bych si rád přečetl, jen knihy byly stručnější. Myslí si, že by se většina knih měla vydávat ve dvou verzích -- podrobné a stručné. Člověku často stačí i základní pointa a dokáže se podle ní zařídit. Ale přijde mi, že knihy mají nějakou standardizovanou velikost/minimální počet stran.