Autor Téma: Vožická: Jak přežít konec civilizace  (Přečteno 756 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Vožická: Jak přežít konec civilizace
« kdy: Květen 21, 2014, 08:58:43 odpoledne »
Nema ji nekdo? Co jsem videl v ukazkach, tak je to spis urcene pro 90 procent lidi, kteri jen sedi u televize.:)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Vožická: Jak přežít konec civilizace
« Odpověď #1 kdy: Květen 21, 2014, 10:42:19 odpoledne »
Mám ji a věř, že víš mnohem víc, než tam je psáno.
Je to příliž obecné a nekomplexní.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Vožická: Jak přežít konec civilizace
« Odpověď #2 kdy: Květen 21, 2014, 10:49:19 odpoledne »
Zajima mne ta kapitola o kralikach. Jestli je tam zminka o ockovani a jak resit, kdyz neni mozne kraliky ockovat. Nebo to vubec neresi?

Z tech ukazek jsem mel pocit, ze to bude jen obecne, ale stejne to splnilo smysl. Kazda vec, ktera prinuti cloveka premyslet a udelat alespon zakladni pripravy se vyplati.

Capo

  • Host
Re: Vožická: Jak přežít konec civilizace
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 04, 2014, 08:37:58 odpoledne »
Citace
Kniha o tom, jak přežít bez nových botiček, posiloven a mraženého jídla.Již dlouhá staletí se lidstvo straší předpověďmi o konci světa. O tom, co by mohlo být příčinou, panuje mnoho různých představ. Výbuch supersopky nebo náraz asteroidu nebo jaderná válka. Nicméně tyto druhy Armagedonu by opravdu nenechaly lidstvu moc šancí na přežití. Kdyby se přece jen něco stalo, nezoufejme. Na všem se dá najít něco pozitivního.

http://knihy.abz.cz/prodej/jak-prezit-konec-civilizace

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Vožická: Jak přežít konec civilizace
« Odpověď #4 kdy: Květen 31, 2015, 07:23:29 odpoledne »
Četl jsem úryvky o řepe, bramborách a obilí. A jsem rád, že jsem ji nekoupil. Měl jsem votroubku pravdu, že je to moc obecné. Nejsou tam vychytávky jak si ušetřit čas podle těch úryvků.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Vožická: Jak přežít konec civilizace
« Odpověď #5 kdy: Květen 31, 2015, 09:54:17 odpoledne »
Mám ji doma. Půjčená od Saladina. Dosti obecná, to jo.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Vožická: Jak přežít konec civilizace
« Odpověď #6 kdy: Květen 31, 2015, 10:56:58 odpoledne »
Až ji dočteš, pošli ji dál jako studijní literaturu :D

Myslím, že bychom měli také něco takového vydat, spíše nějaké brožované sešítky, jako jsem koupil v zemědělské knihovně na radu Mikiho. Kde vlastně jsou? Nemá je Sahaw?

Před dvěma roky jsem nadhodil řeč o digitalizaci těch příruček, ředitel knihovny nebyl proti, nemají na to lidi a rádi by to měli zdigitalizované. Jednal jsem s nimi o možnosti zřístupnění těch publikací na internetu.

Tehdy jsme řešili nějaký scanner na scannování knih, usnulo to jako většina mých šílených nápadů.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: Vožická: Jak přežít konec civilizace
« Odpověď #7 kdy: Květen 31, 2015, 11:05:14 odpoledne »
Tvůj obvyklý problém Saladine je tříštění pozornosti. :) Opouštíš něco co se ti zdá, že se nemění a nevyvíjí kvůli něčemu o čem jsi přesvědčen, že by to nebylo špatné podniknout a mohlo by to jít líp než tamto.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Vožická: Jak přežít konec civilizace
« Odpověď #8 kdy: Červen 01, 2015, 04:16:09 dopoledne »
Myslím, že bychom měli také něco takového vydat, spíše nějaké brožované sešítky, jako jsem koupil v zemědělské knihovně na radu Mikiho. Kde vlastně jsou? Nemá je Sahaw?
Ty sešítky jsou moc specializované. Hodí se, když člověk bude pracovat s půdou jako chemikář.:)
Bez techniky a soupravy malého chemika mi připadaji ty sešítky k ničemu.

Myslím, že je moc brzo vydat vlastní sešítky. Každý takový sešítek je k ničemu pokud za tím nestojí člověk, který obsah toho sešítku neaplikuje v praxi. Pokud někdo četl tu kapitolu o cukrové řepě, tak musí podle ní rýt jen v určitém období, okopávat v určitém období atd. A to období je třeba jen 15 dní v roce. A často bývá i kratší kvůli počasí. U mně platí, že plýtvat idealními dny na některé činosti je fakt škoda. Třeba nejsem přesvěčen, že je efektivnější řádkování a sázení semen než sázet sazenice. Pokud  sázení sazenic dělaji 2 lidi nebo  dokonce 3, tak je to podle mně o dost časově efektivnější. A sázení po dešti je podle mně nejlepší. Půda je mokrá, ale pokud má jen velký kolíkudělaný jako rýč, tak udělá díru. Druhý jen tam hodí sazenici. A třetí to zmáčkne. Žádný se nemusí stále shýbat a vracet se. Tak je to fyzicky a časově méně náročné. Tíky mokré půdě sazenice snadno zakoření a není potřeba zalévat.  Normální člověk většinou nic nedělá na záhonu po dešti. :)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Vožická: Jak přežít konec civilizace
« Odpověď #9 kdy: Červen 01, 2015, 08:21:31 odpoledne »
Když jsem četl, že Jeavonsovi stačí jen 465m2 k potravinové soběstačnosti, tak jsem zkoušel vygooglit jeho jídelníček. Zkoušel jsem rozluštit jeho knížku HOW to Grow More ..., ale neumím anglicky.

Jeavonsova biointenzivní zahradničení je prý hodně časově náročný. Myslím si, že má bšžný jídelníček jako průměrný člověk.

Offline androidprepper

  • ***
  • Příspěvků: 167
Re: Vožická: Jak přežít konec civilizace
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 14, 2020, 11:40:51 odpoledne »
Myslím, že bychom měli také něco takového vydat, spíše nějaké brožované sešítky, jako jsem koupil v zemědělské knihovně na radu Mikiho. Kde vlastně jsou? Nemá je Sahaw?

Před dvěma roky jsem nadhodil řeč o digitalizaci těch příruček, ředitel knihovny nebyl proti, nemají na to lidi a rádi by to měli zdigitalizované. Jednal jsem s nimi o možnosti zřístupnění těch publikací na internetu.

Tehdy jsme řešili nějaký scanner na scannování knih, usnulo to jako většina mých šílených nápadů.

Rozhodně by jste měli něco vydat, přece si nebudete nechávat všechno jen pro sebe! Prosím vydejte, děkuji. Podoba publikace je mi šuma fuk, klidně ke stažení v elektronické podobě, hlavně, že budu zase chytřejší a rozšířím svou sbírku.

Offline androidprepper

  • ***
  • Příspěvků: 167
Re: Vožická: Jak přežít konec civilizace
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 14, 2020, 11:49:44 odpoledne »
Když jsem četl, že Jeavonsovi stačí jen 465m2 k potravinové soběstačnosti, tak jsem zkoušel vygooglit jeho jídelníček. Zkoušel jsem rozluštit jeho knížku HOW to Grow More ..., ale neumím anglicky.

Jeavonsova biointenzivní zahradničení je prý hodně časově náročný. Myslím si, že má bšžný jídelníček jako průměrný člověk.

Jo o tom jsem četl nějaký článek a překvapilo mě to, že tak malá plocha mu stačí.
Ale je to v souladu s hektarovými výnosy, co jsem si četl zase někde jinde.

Asi je problém v tom, že většina vypěstovaného skončí jako krmivo pro zvířata, nikoliv krmě pro lidi. A navíc zemědělské stroje vždy na polích něco nechají.
Pak je nutné ještě uvažovat, že spousta se toho zkazí, takže to nakonec nesní nikdo a vyhodí se to.
Pakliže je to vegan a sklízí ručně (nic nenechá na poli) a ručně obdělává pole (lépe využije půdu) a k tomu zajistí, že se nezkazí vůbec nic (třeba hází všechno ihned z pole do mrazáku), tak mu ty metry čtvereční stačí v pohodě.
V naší realitě je to však tak, že 1/4 jde do nádrží aut 1/2 jde jako krmě zvířatům (kteří sežerou mnohonásobek toho, co přiberou na váze) a 1/4 jde pro lidi, přičemž polovina se zkazí a vyhodí.

Offline androidprepper

  • ***
  • Příspěvků: 167
Re: Vožická: Jak přežít konec civilizace
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 14, 2020, 11:55:17 odpoledne »
"Jak přežít konec civilizace" jsem měl půjčené z knihovny. Musím souhlasit, že je to slabá kniha. Ale musím si pochválit knihovnu, protože je lepší si knihu půjčit, než ji kupovat. (bohužel v knihovně moc knih na toto téma není)
Koupit by si měl člověk jen knihu, která opravdu za něco stojí.