Autor Téma: Jen kecám  (Přečteno 9985 krát)

Offline sahaw

• Minimalista
Re: Jen kecám
« Odpověď #450 kdy: Duben 22, 2018, 09:54:35 odpoledne »
ukradnuto z netu

Citace
Jeden starší kmet mně kdysi povídal: Zabývej se věcmi které jsou ve vzdálenosti jednoho dne chůze, pokud se budeš zabývat celým světem tak tě to pohltí. Taky měl názor že jíst máš to co vyrostlo do stejného okruhu. Přicházím pomalu na to že měl dokonalou pravdu.
Tupě hledíme na otázky lidského pokolení a pomalu si neuvědomujeme že jsme pouze jeden živočišný druh na téhle planetě.

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #451 kdy: Květen 26, 2018, 08:47:34 odpoledne »
Citace
Já jsem taky proti stříhání, pokud si člověk všimne pokusu o vyrojení, pak to může řešit a případné přebytečné matečníky porušit, pokud si nevšimne, roj vylétne stejně. Já rojovku řeším včasným chovem trubců, trubčinu nechávám i přes zimu dva rámky na nástavek plodiště a nemají potřebu se rojit...

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #452 kdy: Květen 29, 2018, 09:18:40 dopoledne »
Tak vytáčení medu skončilo.:)

Myslim, že 12.4. jsme kontrolovali včely.

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #453 kdy: Červen 18, 2018, 10:01:33 odpoledne »

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #454 kdy: Červenec 23, 2018, 10:30:04 odpoledne »
Byl jsem si nasbírat kostival.

Zkouším svařovat a voliéru připevním pletivo pomocí nýtů.

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #455 kdy: Prosinec 15, 2018, 10:33:10 dopoledne »
Citace
Alternatívné obydlie pre Vegánky a Vegánov !

Si naozaj alternatívná "dušička"? Máš trošku obavy o svoje začlenenie do téjto "civilizácie"? Chceš žiť v ústraní a tam si prežúvať svojú zeleninku a kladivom bušiť do Orechov? Nemáš Tatíčka Babiša, ktorý by Ti kúpil Dom alebo byt ? Nezúfaj!!! Vygoogluj si ceny kontajnera Tvojích snov! Na obrázku vidíš moj domov. Tento dom - nový, novučičký stál cca. 6500 Kč, alebo do 300 Euro. Je to vlastne Mobil Haus. Dom má kolieska a tak ho možeš potiahnúť a umiestniť pod Hrušku alebo pod Višeň či pod Orech. A žiješ. Doporučujem kontajner vystlať dekamy a na steny zavesiť osvieteneckú literatúru - napr. orechy a kardiovaskulárný systém človeka. Plánuješ svoje vegánské semeno vložiť do Ženy a založiť rodinu? Kup rovno 3 kontajnery, jeden pre manželku a další pre deti. Tento text nie je sranda! Kontajner za necelých 7 000Kč je dobrý dobrý Domov! Cez leto máš otvorené strešné okno a vidíš Hviezdy. V zime žiješ tak, že povedla kontejnera máš Ohnište do ktorého vložíš 2 až 3 tehly/cihly, ktoré po naakumulovaní vložíš do svojho domova a máš na niekoĺko hodín teplotu okolo 20C. Takže zober Rozum do hrsti a hneď vygugluj ceny kontajnerov a osloboď sa z podnájmu, kde platíš za jeden, jediný mesiac dekvátnú cenu Tvojho nového Domu!!! Chceš konzultovať mojé mnohoročné skúsenosti s životom bv kontajnery?- volaj:

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #456 kdy: Leden 05, 2019, 10:11:26 dopoledne »
To mně dostalo. Ještě se k tomu směju. ;D

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #457 kdy: Leden 10, 2019, 08:34:12 odpoledne »
Teším se na jaro. Některé teorie se mi podařili realizovat, tak chci to přesunout do většího měřítka.:)

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #458 kdy: Leden 11, 2019, 04:04:43 dopoledne »
Byl jsem si nasbírat kostival.

Som dostal kostival-kostihoj macerovaný v liehu od susedy. A je to zatial jediný prírodný elixír, ktorý naozaj funguje. Čokolvek si s ním natriem /zápaly, opuchy, bolesť kĺbov.../ tak na druhý deň je to o 99% lepšie.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #459 kdy: Leden 15, 2019, 09:08:37 dopoledne »
Tohle mně dostalo.

Citace
PROSBA O SDÍLENÍ: HLEDÁME NOVÝ DOMOV!
Přátelé a fanoušci, mám naléhavou prosbu. Jistě víte o situaci na Klinice a s ní související ztrátou domova mladých, perspektivních a moderně smýšlejících lidí. Z toho důvodu prosím o sdílení výzvy. Výzva platí také pro Andrej Babiš, zda by mohl situaci řešit 😉
Hledá se nová hostitelská domácnost nebo volná nemovitost pro Huga, Lucii, Lilianu, Petra, Hanse a Michala.
👉 Požadavky:
- buďto opuštěná nemovitost, kterou nevyužíváte a předali byste ji k užívání, kontroly jsou možné po vzájemné dohodě a předchozí domluvě, nebo bydlení v rodinném domě (podmínkou alespoň zahrada, wifi připojení, vnitřní vybavení)
- všichni jsou dlouhodobě nezaměstnaní, není proto možné platit nájemné, lze se ale domluvit například na sekání trávy na pozemku, drobné opravy, případně ostraha objektu
- Možnost vodit do nemovitosti hosty, pořadání diskuzí, přednášek
- Poskytnutím ubytování zdarma uděláte dobrý skutek, bude vám poděkováno na sociálních sítích a na webu
- Možnost požádání o magistrátní ubytovací grant pod záštitou Hany Třeštíkové

⚠️ PROFILY OSOB (zleva doprava)
HUGO:
26 let, vystudovaná Sociální a kulturní ekologie na FHS UK, nedisponuji financemi, ale rád v domácnosti pomohu s tříděním odpadu a osvětou o jeho zpracování, pokud by mě rád obytoval někdo, kdo jezdí autem a nekompostuje, tak ať to prosím ani nezkouší, nemám zájem

LUCIE:
27 let, vystovaná Genderová studia na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy, jsem přátelská, ideálně do domácnosti s rozvedenou ženou (bez muže), ráda pomůžu s výchovou vaší dcery, ráda čtu a poslouchám hudbu, kromě ubytování bych uvítala pomoc s oblečením, na Klinice nám bylo bez náhrady zabaveno, mám jen několik kusů oblečení, před dvěma roky jsem podstoupila operativní změnu pohlaví, vyznávám transsexualismus

LILIANA:
25 let, vystudovaná Novořecká filologie na Filosofické fakultě Karlovy Univerzity, budu ráda za místnost alespoň 25 metrů čtverečních, vyžaduji soukromí a možnost mít návštěvy, pobírá podporu v nezaměstnanosti a kapesné od prarodičů, část těchto peněz mohu věnovat hostitelské rodině, ale pouze pokud je to opravdu nutné, ráda se bavím, hlásím se k neutrálnímu pohlaví a ráda bych se v domácnosti nedělila o toaletu s mužem

PETR:
33 let, vystudovaná Aplikovaná etika, zkušenosti s kampaněmi na podporu genderové rovnosti, potírání rasismu, xenofobie, nekorektních prvků v umělecké tvorbě, rád se budu v nové domácnosti podílet na zefektivnění procesů v oblasti rodinného práva

HANS
28 let, vysudovaná Orální historie, zajímám se o problematiku migrace a možnosti naší země z hlediska možnosti udělení azylu lidem ze zemí postižených válkou, očekávám od hostitelů otevřený a nexenofobní přístup a nahlížení na svět

MICHAL
26 let, středoškolské vzdělání, zajímám se o legislativní návrhy související s demokratizací majetku a revizi majetkových poměrů vysokopříjmových skupin

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #460 kdy: Leden 15, 2019, 10:33:26 dopoledne »
Nové bydlení lze nabídnout na adrese Osečany 1, okres Příbram.

PS: Možná by bylo vhodné k tomu překopírovanému textu doplnit že originál ze kterého to pochází jest satirickým článkem.
https://pravyprostor.cz/hledame-novy-domov/

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #461 kdy: Leden 15, 2019, 11:26:13 dopoledne »
 :D :D :D Ten článek je super... Perspektivní lidé...  ;D

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #462 kdy: Leden 19, 2019, 02:25:37 odpoledne »
5. leden
A je to, mám řidičák! Konečně můžu řídit auto a nemusím poslouchat instruktora: "Tady je zákaz vjezdu!", "Jedete v protisměru!", "Pozor na tu starou dámu! Brzděte! Brzděte!" a podobně. Nevím, jak jsem to mohla ty dva roky vydržet!

8.leden
Autoškola zorganizovala party na oslavu mého odchodu. Přišli všichni instruktoři. Jeden se mi svěřil, že se za mě šel pomodlit, druhý měl slzy v očích a všichni společně tvrdili, že se při této příležitosti opijí. Bylo to velmi příjemné, ale myslím si, že až taková oslava byla trochu přehnaná.

12.leden
Koupila jsem si auto. Musela jsem ho však nechat v prodejně, aby vyměnili zadní nárazník. Při odchodu jsem totiž namísto jedničky zařadila zpátečku. To bude tím, že jsem už týden neseděla za volantem.

14.leden
Konečně mám svoje auto. Při odchodu z parkoviště jsem byla tak šťastná, že jsem se rozhodla udělat si výlet. Ostatní řidiči měli stejný nápad. Jezdili za mnou a troubili jak na svatbě. Nechtěla jsem být nepříjemná, tak jsem se připojila k jejich hře a zpomalila z 10 na 5 km/h. Všem se to moc líbilo a troubili ještě víc.

22. leden
Mám úžasné sousedy. Vyrobili tabulku s velkým nápisem: POZOR PŘI PARKOVÁNÍ! Bílou barvou pro mě vyznačili velký box na stání a zakázali dětem hrát si venku, kde parkuji. Všechno proto, aby mě moc neznervózňovali. Je to velmi milé...

31. leden
Všichni řidiči na mě troubí a dělají různá gesta. Je to milé, ale trošku nebezpečné. Když mi jeden chtěl cosi říct, nevěděla jsem, kde najít čudlík na otevření okna. Když jsem ho hledala, tak jsem do někoho narazila. Naštěstí jsem jela svojí výletní rychlostí 10 km/h.

19. únor
Město je velmi špatně osvětlené. Dnes jsem jela poprvé autem v noci a celou dobu jsem musela mít zapnuté dálkové světla, abych lépe viděla. Ostatní řidiči si mysleli to samé. Když mě spatřili, také si zapnuli dálková světla a troubili. Je to trochu nebezpečné. A takhle troubit by už neměli, ruší lidi.

26. únor
Dnes jsem měla nehodu. Nedařilo se mi odbočit z kruhového objezdu. Bylo na něm totiž moc aut (nechci přehánět, ale byly tam přinejmenším čtyři). Jezdila jsem pořád dokola, držela se středu. Čekala jsem na svojí příležitost, do té doby, než jsem se unavila a narazila do pomníku ve středu objezdu. Myslím si, že by měli omezit dopravu na kruhovém objezdu na jedno auto.

3. březen
Pronásleduje mne neštěstí. Když jsem vyjížděla z garáže, omylem jsem si spletla brzdu s plynem. Narazila jsem do auta přede mnou a rozbila mu celý pravý bok. Auto náhodou řídil instruktor autoškoly, který mi dal řidičák. Dobrý člověk, o tom netřeba pochybovat. Trvala jsem na tom, že je to moje chyba, ale on jen velmi slušně opakoval: "Bože, odpusť mi! Bože, odpusť mi!".

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #463 kdy: Leden 19, 2019, 03:30:25 odpoledne »
sahaw: lonske zazitky? :D

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #464 kdy: Leden 28, 2019, 07:03:32 odpoledne »
Tak jsem dělal záhony a sázel jsem keře. Teď si na to nemůžu vzpomenout.:)

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #465 kdy: Únor 02, 2019, 09:15:54 odpoledne »
Půda je skrozo nezamrzlá, tak jsem dělal záhonky.

Offline sahaw

• Minimalista

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #467 kdy: Únor 13, 2019, 09:49:51 dopoledne »
A muze zacit u sveho exspolustranika, ten pry ma spoustu nevyuzivanych pokoju :D