Autor Téma: Jen kecám  (Přečteno 8576 krát)

Offline sahaw

• Minimalista
Re: Jen kecám
« Odpověď #400 kdy: Leden 22, 2017, 04:04:58 odpoledne »
Poslední díly Vikings na ruském webu. Já jím rozumím. :)
http://tv3.ru.ru2.gsr.awhoer.net/

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
Re: Nechat si vypěstovat žito
« Odpověď #401 kdy: Leden 23, 2017, 11:29:43 dopoledne »
U nás je půda dlouhodobě vymrskaná na hydroponický substrát. Před rokem jsme na podzim se Sahawem převrátili 1,5 ha na úhor tedy "ležení ladem"
A bude ležet ladem. Pomalu táhám zeminu z pole na zahradu. A snad brzo osázím pole vrbami a v budoucnu ovocnými stromy a keři. Zatím tam roste řepka a pšenice na divoko. Zdá se mi zbytečné tam sázet žito atd. když dan z pole je nízká.
Preboha, a aký význam má tahat zeminu z pola na zahradu?
Najosožnejšie zviera je prasa. Každú jeho časť možno zúžitkovať: prednú a zadnú časť ako mäso, kožu na topánky, zo srsti kefky a jeho menom možno dokonca aj nadávať.

Offline sahaw

• Minimalista
Re: Re: Nechat si vypěstovat žito
« Odpověď #402 kdy: Leden 23, 2017, 11:44:44 dopoledne »
Preco lidi vozí zeminu na zahradu? ;D

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
Re: Re: Nechat si vypěstovat žito
« Odpověď #403 kdy: Leden 23, 2017, 12:01:35 odpoledne »
Nič rozumné ma nenapadá......  ::) Je lepšie voziť kompost a hnoj. Než mrtvú zem z pola zamorenú chémiou.

A polu, kde je tenučká vrstva bídnej ornice to tiež neprospeje.
Najosožnejšie zviera je prasa. Každú jeho časť možno zúžitkovať: prednú a zadnú časť ako mäso, kožu na topánky, zo srsti kefky a jeho menom možno dokonca aj nadávať.

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #404 kdy: Leden 23, 2017, 02:18:20 odpoledne »
Můj názor je mít 1000m2 velmi kvalitní zahrady než 10 000m2 nic moc zahrady. To je můj důvod odnášení organiky a drnů z pole na zahradu.

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #405 kdy: Leden 23, 2017, 03:13:43 odpoledne »
Můj pocit byl, že seriál Vikings byl o Ragnar Lothbrok. Bylo to o jeho životě. Myslím, že hodně lidí si ten seriál oblíbili právě kvůli tomu. Po jeho smrti tvůrci seriálu zapomněli, že musí existovat nějaká hlavní postava. Já doufám, že přeskočí Bjorna, který je suchar a vrhnou se na Ivara, který pobaví stejně jako Ragnar.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #406 kdy: Leden 23, 2017, 05:35:40 odpoledne »
Můj názor je mít 1000m2 velmi kvalitní zahrady než 10 000m2 nic moc zahrady. To je můj důvod odnášení organiky a drnů z pole na zahradu.

Múj názor je, že 1000m2 vylepším vlečkou hnoje za odvoz. A z nic moc záhrady časem budem mít fakt velmi kvalitní zahradu a ještě jaké také pole či sad.

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #407 kdy: Leden 23, 2017, 05:39:18 odpoledne »
Je fajn, že víš složení půdy na zahradě a pole. Pokud nevíš, tak tvoje rada je k  ::! :))

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #408 kdy: Leden 23, 2017, 07:12:21 odpoledne »
Prdelku si šanuj pre Saladína... :-*

Ste už o tom vašom zúfalstve napísali tolko, že mávam z toho nočné mory...

Potřebuji zúrodnit mírně svažitý pozemek (výškový rozdíl cca 2 metry. Půda jílovitá a kamenitá. JZD-áci tam pěstují, jak jinak, řepku.....

Pokud bych si koupil štráfku hnoje od JZD-áka, tak bych jí určitě zapracoval do kompostu, i za cenu, že bych měl srýpávat drny a naklepanou a nabroušenou motyčkou kopat tu jílovinu, co máme v TerraNově pod drny..

Joe, zemědělská půda vůbec neví, co je to hluboká orba. Právě proto, že se neprovádí hluboká orba, tak je půda neplodná. Zpracovává se pouze svrchní vrstva ornice a to, co je níže než 30 cm je skutečně mrtvé a těžkou technikou udusané na beton. První co udělám na poli, které koupím, bude hluboká orba, osetí vojtěškou a její zaorání, tak abych dostal alespoň trochu organické hmoty do půdy.. A pak hnojit a hnojit, mulčovat, zúrodňovat a zúrodňovat..

Já do toho určitě půjdu hned příští rok, hned jak postavíme pec na chleba a bude v TerraNově více lidí než "jen" Sahaw....

Už delší dobu uvažuji o tom, jak zúrodnit pole, která vlastní naše rodina, po desetiletích "Jézeddácké péče". Jsem přesvědčen, že bez organiky to nepůjde....

.... Ja se teprve na jare stehuji na pozemek,ktery neni pripraveny na obdelani. Taky neverim,ze muze hned plodit,kdyz vime,ze puda je v CR vycerpana.

..... Je pravda, ze jsem nesazel az moc hluboko, protoze puda v tom miste jen kamen, tak jsem dal do male hloubky.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #409 kdy: Leden 23, 2017, 07:21:03 odpoledne »
https://zvirata.bazos.cz/inzerat/68912306/Zdarma-za-odvoz.php

a za dva roky mas krasnej kompost na metraky....

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #410 kdy: Leden 23, 2017, 07:48:15 odpoledne »
Ste už o tom vašom zúfalstve napísali tolko, že mávam z toho nočné mory...
Ale pozor. Toje od roku 2012-2017. To byli tři lokality. Zas je pravda, že jsme toho napsali hodně, proto jsme zvolili cestu, která je nejlepší pro aktualní lokalitu. ;)

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #411 kdy: Leden 23, 2017, 07:53:16 odpoledne »

Offline Anakin

• Moderátor
    • Blog Prepper.cz
« Odpověď #412 kdy: Leden 24, 2017, 11:57:41 dopoledne »
Vozíčkáři jsou chodci, takže vtip ztrácí význam  ;D

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #413 kdy: Únor 02, 2017, 11:28:14 dopoledne »
NA Slovensku už nosí masky:))

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #414 kdy: Únor 02, 2017, 10:55:17 odpoledne »
Kde je to?

Luník IX, Košice, Slovensko 2015.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #415 kdy: Únor 02, 2017, 11:08:30 odpoledne »
To bude dáky postapo film... ::)

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #416 kdy: Únor 07, 2017, 08:17:39 odpoledne »
Jím vařenou pšenici. Celou. V zubech rozdrtím na menší kousky. Je to bulgur? :))

Tak nejím nic extra.

Citace
Bulgur se získává z tvrdých odrůd pšenice, kdy se její zrna namáčí, uvaří a po vysušení podrtí na menší kousky.

http://www.bulgur.cz/o-bulguru

Offline sahaw

• Minimalista

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #418 kdy: Únor 18, 2017, 10:04:33 odpoledne »
Tolik komárů.... "omg"

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #419 kdy: Únor 19, 2017, 04:46:37 odpoledne »
Tolik komárů.... "omg"
Myslím, že jich tam až tolik nemusí mít pokud už tam jsou jejich predátoři.

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #420 kdy: Únor 19, 2017, 04:49:03 odpoledne »
Včera jsem zabil kohouta Hedvábničky. Byl dvouletý, tak maso bylo tuhé, ale překvapilo mně, že ho bylo docela dost. Tedy tolik masa jako hybridky. A skoro bez tuku. škoda.

Maso bylo tmavé, ale nejsem rasista, tak mi to nevadí.:)

Neškubal jsem ,ale stahoval jse mz kůže. šlo to špatně, ale šlo to.

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #421 kdy: Únor 19, 2017, 04:52:43 odpoledne »
Asi v utery zabiju perličku, tak mi zustane už jen jedna. Tu chci zkusit dát slepicím a sledovat jestli přestane létat. Měla by.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #422 kdy: Únor 19, 2017, 04:52:56 odpoledne »
Tak ale prichadzaš o vzacny kolagen. Slepice na rozdiel od kačiek sa obarene cistia velice dobre.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #423 kdy: Únor 19, 2017, 09:27:11 odpoledne »
No jo, kůže.. Když peču stehna, tak si na nich pochutnává moje dcera i já, baštíme křupavé kůžičky.. Tak jsem na tom nebyl zase tak špatně s doplňováním kolagenu.

Budu se muset zeptat maminy, proč dětem nedovoluje baštit křupavé kůžičky..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #424 kdy: Březen 12, 2017, 08:45:39 odpoledne »
Před časem mi utekli kachny. Dnes jsem je viděl 4 kousky na potoku.

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #425 kdy: Březen 12, 2017, 08:53:59 odpoledne »
Hlavně bacha, ať neutečou k sousedům.... :"no":

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #426 kdy: Březen 12, 2017, 09:02:50 odpoledne »
Jsou v lese na potoce asi 500 m daleko od sousedů.

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #427 kdy: Červen 19, 2017, 08:34:44 dopoledne »
Nostradamus:
"A v patnáctém roku toho věku (tzn. v roce 2015) Mohamedán zaplaví Iberii, Řím, Huny i daleký sever. Dostane se i do krajů Vikingů. Nikde nebude spokojen a bude třenice vyvolávat! Spory nastanou i mezi národy macedónskými a Huny pro tu vlnu vetřelců!
Ruka Mohamedána bude stále napřažena po darech těch krajin a nároků nebude konce! Stabilní a silná Evropa bude narušena, toť cílem bratra západního. Bude to záminkou k zákroku silných legií a Evropa bude vtažena postupně do války! Vlny Mohamedánovi se podaří utlumit až roku sedmnáctého (2017) - ale bude již pozdě! Peníze pozbudou ceny a chleba moc nebude - sucha a zbytečné výdaje - hlad. Rabování, násilí a tekoucí krev bude chlebem každodenním a velká města budou plakat! Nároky a nenasytnost Mohamedána se budou zvyšovat a lid je bude živit. Bratr ze západu bude nepokoje posouvat k hranicím bratra východního a nová válka bude! Až bratr Západu zjistí, že co vyvolal sám nezvládne, spojí se s odolným Východem. Teď politikus Evropy zjistí, že chybu udělal převelikou a první loď s Mohamedánem přijal! Evropa rozvrácena bude a to na dobu 15 až 20 let bude sužující a krvácející! Východ se Západem se spojí a hrozbu Orientu zažene za cenu velikého utrpení. Tak zaplatí lid národů nevinných za chybu politikusa svého - a ten potrestán nebude!"

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #428 kdy: Červenec 12, 2017, 09:15:26 odpoledne »
Pod kachnou mi mizeli vajička. Bál jsem se podkanů, ale houby. Ona je musí zabíjet. Tedy níčit. Našel jsem po dní kuřátko bez skořápky. zmizelo mi už 4 vajička a jedno zabilo to kuřátko.

PS: Mám pod ní slepičí vajička.

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #429 kdy: Červenec 26, 2017, 10:26:26 odpoledne »
Když slyším Nietzsche, tak si vzpomenu na bojovou rasu Nietzschean ze seriálu Andromeda.

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #430 kdy: Srpen 10, 2017, 09:18:06 dopoledne »
Citace
Cukrová řepa jako zakladni slozka potravy je to k nicemu, protoze je to v podstate voda s par mineraly, obsah vitaminu zanedbatelny a pri skladovani prijdete i o tu trochu vitaminu C, jehoz obsah je trochu vyssi nez ostatnich (). Snad jedine jako pridavek mineralu, ale IMHO to za spineni nadobi nestoji.

Koukám, že tu panuje názor, že cukrová řepa,cukety a i brambory nedávaji slepicím nic. Tak byste to měli říc těm slepičkám.:) Nebo si myslíte, že neví co je dobré pro ně? I když maji pastvu a misku plnou zrní, tak jdou a jedí brambory,jablka,řepu,cukety. Řepu jen nakrajím na kolečka a oni ji vyzobaji, že zustane jen šlupka. Uvařené brambory jim hodim nebo pokud chci jen ušetřit jim práci, tak je pomocí dvou prstů trochu zmáčnu, aby to měli snažší a občas snědí i slupku. Nedělám strouhání nebo míchanici se šrotem, abych slepice oblbnul. Existuje dost táborů, kde někteří tvrdí to a to. Dokonce jeden tábor tvrdí, že slepicím škodí a doslova ubližuje krmení převážně zrním. Hlavně, když neni namočené. A zas někteří věří, že pokud člověk nechá slepici hlavně kvůli vajičkam, tak by měli jíst hlavně objemové krmivo, protože slepička potřebuje malo energie pokud nesnáší. Je trochu vtipné, že hodně dlouho dobu se tvrdilo, že vláknina pro člověka je k ničemu a ted je pro člověka důležitá. Pokud člověk nekrmí objemovým krmením, tak občas slepice trpí obezitou a určitě obezita neni dobrá pro ně. To bylo jen zamyšlení.

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #431 kdy: Srpen 15, 2017, 01:28:20 odpoledne »
Na konspiraci, že jsme jen otroci, ale díky PR týmu si myslíme, že jsme svobodní bude něco na tom. Co si myslet jiného, kdy státy a organizace maji miliardy na stude a výzkumy a stejně se ukazuje, že třeba doporučení co jíst jsou špatné. Pak je malý háček, že tyhle studie, které vyvrací jiné studie existují.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #432 kdy: Srpen 16, 2017, 12:25:40 dopoledne »
Uff, gogl translátor to nezvládnul...

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #433 kdy: Srpen 16, 2017, 04:18:46 odpoledne »
Pomalu sepisuji proč jsem zavrhl slepičí traktor a koukám se na videa a tohle mně dostalo https://www.youtube.com/watch?v=n7mPvrcc0Es&feature=youtu.be . Oni vypustí kuřata. :)  Nejspíš v noci kuřata zalezou jak to dělali u mně, ale pak ten traktor trochu ztrácí smysl, když běhaji celý den venku mimo ten traktor.:))

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #434 kdy: Srpen 17, 2017, 12:08:56 dopoledne »
Tak výhoda tam je. Napr. že slepice pustíš von, až ked prídeš z práce. Alebo až znesú vajce-poobede. A potom sa už tak neflákajú. Alebo až až po zbere úrody. Napr. zemiakov, a tak ti zredukujú larvy mandelínky...

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #435 kdy: Srpen 21, 2017, 08:29:19 dopoledne »
Si čtu statusy k 21.8 a narazím na

Citace
Jan Hrušínský

Kdyby Československo bylo členem Evropské unie, 21. srpen by pro nás byl jen krásným letním dnem. Kdybychom už tenkrát byli v EU (EHS), Rusáci by nás nikdy nepřepadli. Uvědomili jste si to někdy? Nadáváte na Evropskou unii? Chystáte se na podzim volit estébáky a kolaboranty s Ruskem? Podívejte se na fotky z 21. srpna 1968 a zkuste chvilku přemýšlet. Díky.

Je otázka jak by mohlo být Česlovensko v EU roce 1968, kdy na Jalte nás darovali sovětům. :))) Pravda je, že Amici a VB potřebovala sověty, tak byla ochotna udělat cokoliv.

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #436 kdy: Září 07, 2017, 11:14:51 dopoledne »

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #437 kdy: Září 13, 2017, 10:26:31 odpoledne »

Postupně píše autorka článků život lidí, kteří přežívaji např.
http://a2larm.cz/2017/09/to-je-jen-pro-silny-jedince-nikdo-tu-nevydrzi/

Ironie, že ty lidi musí dřít i 14 hodin denně a přežívaji, i když existuje možnost žít brutalně skromně. Pak jim stačí 2xkrát týdně vybrat popelnice(je to jen extrémní příklad od lidi) na sklo a maji prachy. Ale žili by skromně. Podle mně je to lepší, ale pro ty lidi to je nepřijatelné. Bývalo mi líto těch lidí, ale už mi jich neni. Dokonce mi neni líto ani cizinců, kteří většinou tuhle práci dělaji.

Říká se, že jsou slepí a nevidí jinou cestu. Nemyslím si to už.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #438 kdy: Září 13, 2017, 11:34:18 odpoledne »
Víš, sahu, ale deti nevychováš na skromnej polévke v krabici od televízora.

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #439 kdy: Září 13, 2017, 11:43:00 odpoledne »
Za tohle si snad můžou dovolit i krabici od ledničky.:)

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #440 kdy: Září 14, 2017, 05:37:16 odpoledne »
Vodňanské kuře patří Agrofertu..

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #441 kdy: Září 15, 2017, 09:40:48 dopoledne »
Vodňanské kuře patří Agrofertu..

tak nejak vypada zpusob ANO, bude lip! :-)

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #442 kdy: Září 18, 2017, 04:39:45 odpoledne »
Je to ironie, že země, kde neni zima a je tam dost vody nemaji dost jídla. Určitě i na 200m2 by si dokázali vypěstovat dost jídla na jednu osobu.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2240797-venezuelsky-plan-kralik-zadni-mazlicci-snezte-je-vyzval-hladovejici-obcany-maduro

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #443 kdy: Září 19, 2017, 05:52:15 dopoledne »
No, jo, jenže to by museli pracovat.. Víš co znamená slovo Maňáňa? (mañana) Ve španělsky mluvících zemích odkaz mluvčího pro odklad věci, povinnosti, úkolu k vyřízení na zítra, na později, nebo na nikdy.  Výraz vědomé nedbalosti ...

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #444 kdy: Říjen 02, 2017, 10:14:29 dopoledne »
Používání ořechů místo dřeva je docela dobrý nápad.:)

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #445 kdy: Říjen 02, 2017, 10:18:23 dopoledne »
Jeden známy zhána orechové škrupinky. Používa to na vypalovanie keramiky....

Lacné a výkonné palivo sú aj kôstky-pecky z ovocia. Dajú sa za odvoz zohnať v pálenici. Akurát ich treba vysušiť....  ;)

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #446 kdy: Říjen 02, 2017, 11:12:46 dopoledne »
Používání ořechů místo dřeva je docela dobrý nápad.:)

My ty orechy pred spalenim rozbijime a obsah dostavaji sykorky do krmitka ...

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #447 kdy: Říjen 14, 2017, 10:14:02 odpoledne »

Já věděl, že můžou být jen tak na zemi :)

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #448 kdy: Říjen 15, 2017, 01:56:13 dopoledne »
Neměly by.