Autor Téma: Bambus místo ocelového armování v betonu  (Přečteno 2992 krát)

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
Bambus místo ocelového armování v betonu
« kdy: Prosinec 31, 2012, 12:24:42 odpoledne »
Četl jsem, že v Číně a nejen tam používají bambus nejen na stavbu lešení, ale že ho dávají i do betonu namísto armovací oceli. Bambus roste i u nás, v Praze je botanická zahrada, - BAMBUSÁRIUM, kde je možné sazenice bambusu koupit. Roste sice pomaleji než v tropech, ale roste a je opravdu pevný a houževnatý.

Jaký je názor na tuto náhradu armovací oceli, třeba v podlaze a stropu..

Cituji z: http://www.manga.cz/index.php?clanek=185&druh=3

Země, které nemají dostatek financí nebo v nich váznou dodávky oceli, používají bambusové kmeny místo ocelového armování do betonu. Armovaný beton je pak stejně pevný, ale daleko lehčí, o finančních výhodách nemluvě.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
Re:Bambus místo ocelového armování v betonu
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 31, 2012, 12:33:28 odpoledne »
Nebylo by efektivnější ho použít místo vodovodních trubek než jako armování? :-)

Ale věřím tomu,ž e pro betonování to armovat jde. Není to sice ta pevnost jako u bunkru, ale jde nám o běžnou stavbu a né protitankový bunkr ne? :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 31, 2012, 12:38:34 odpoledne »
Až dojdou vodovodní trubky, tak určitě. Zatím jsem ale příznivcem mědi, oceli a plastu :D

Plánuji v naší osadě i malou bambusovou plantáž na experimentování s tímto materiálem. Už se nemohu dočkat, až začne jaro..

Offline Ormien

• Gardening
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 31, 2012, 01:31:58 odpoledne »
Jednu bambusovou rostlinu tu mám, ale nevypadá, že by z ní mohlo kdy pojít cokoliv užitečného. Její stébla by se jako vodovodní trubky určitě použít nedala a jako armování do betonu - no, možná mám omezenou fantazii.
Zkusím ten bambus přenést na jaře na chatu, třeba tam na zahradě ukáže, jaké možnosti v něm dřímají.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 31, 2012, 02:30:31 odpoledne »
Viděl jsem dvouletý porost bambusu na zahradě jedné vily, kde jsem dělal revizi zabezpečovací signalizace. Vypadalo to dost nadějně..

Offline Ormien

• Gardening
« Odpověď #5 kdy: Leden 01, 2013, 01:22:47 odpoledne »
Tak tam vběhni a vypros si od nich odnož... Znáš to - líná huba holý neštěstí...:)

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #6 kdy: Leden 14, 2013, 10:16:20 odpoledne »
Počítám, že na jaře, dá-li Bůh, budu sázet bambus a japonské topoly jako o život, abych měl na armování betonu a tyčky k rajčatům, časem i jako palivové dřevo.

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #7 kdy: Leden 14, 2013, 10:23:05 odpoledne »
Počítám, že na jaře, dá-li Bůh, budu sázet bambus a japonské topoly jako o život, abych měl na armování betonu a tyčky k rajčatům, časem i jako palivové dřevo.

Během první republiky se bambus používal tam kde byla potřeba dlouhá lehká tyč. Například v televizi proo mikrofony, pro zkratování ve tranformátorovnách (s namotaným drátem),pro opravy drátů ze země (v tomto případě natřené lakem aby nevlhly a izolovaly.) na tyče s košíčky pro trhání ovoce a určitě ještě na spoustu věcí.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Ormien

• Gardening
« Odpověď #8 kdy: Leden 17, 2013, 08:45:05 dopoledne »
Velmi dobře a rychle rostou také lísky a generují dlouhé rovné pruty (a nadto i oříšky):)

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #9 kdy: Leden 17, 2013, 10:36:55 dopoledne »
Velmi dobře a rychle rostou také lísky a generují dlouhé rovné pruty (a nadto i oříšky):)
S tou rychlostí bych si dovolil polemizovat. Rodiče na lísce měli první oříšky až tak po čtyřech letech. cca 12 kusů. :-)

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #10 kdy: Leden 17, 2013, 02:25:19 odpoledne »
Četl jsem, že v Číně a nejen tam používají bambus nejen na stavbu lešení, ale že ho dávají i do betonu namísto armovací oceli. ...

Jaký je názor na tuto náhradu armovací oceli, třeba v podlaze a stropu..

Taky je u nich ale pomerne bezne ze nejaka ta stavba spadne ... osobne bych sel osvedcenou cestou zelezneho armovani.

Offline Cajgalamo

• Moderátor
« Odpověď #11 kdy: Únor 16, 2013, 06:44:01 odpoledne »
"Svet v temných, ale skutočných farbách má väčšiu cenu, ako svet v ružových farbách, ale falošných." Jean Gwenaél Dutourd

Offline Ormien

• Gardening
« Odpověď #12 kdy: Únor 16, 2013, 07:12:09 odpoledne »
Dokud ten bambus gigant není mrazuvzdorný, nemá smysl. To Ti totiž zboří zimní zahradu, má-li z něj pojít něco pořádného. A když z něj nic pořádného nepojde, proč by měl zabírat místo v zimní zahradě???

Offline Ormien

• Gardening
« Odpověď #13 kdy: Únor 16, 2013, 07:14:40 odpoledne »

alwarez

• Host
« Odpověď #14 kdy: Únor 16, 2013, 07:16:45 odpoledne »
Nesmysl ve stredoevropskych podminkach.....

Offline radluko

« Odpověď #15 kdy: Únor 16, 2013, 09:11:30 odpoledne »
Z bambusu se běžně dělá celé lešení při stavbách výškových budov. U nás se z něj dělaly skvělé rybářské pruty, ještě jeden mám, i když ho používám už jen k ometání pavučin z fasády domu :D Ale pochybuji, že se v našich podmínkách podaří vypěstovat bambus takových vlastností.

alwarez

• Host
« Odpověď #16 kdy: Únor 17, 2013, 02:14:02 dopoledne »
Verte v klasicke zelezo!!!!!

Offline Ormien

• Gardening
« Odpověď #17 kdy: Duben 12, 2013, 07:05:14 odpoledne »
Jednu bambusovou rostlinu tu mám, ale nevypadá, že by z ní mohlo kdy pojít cokoliv užitečného. Její stébla by se jako vodovodní trubky určitě použít nedala a jako armování do betonu - no, možná mám omezenou fantazii.
Zkusím ten bambus přenést na jaře na chatu, třeba tam na zahradě ukáže, jaké možnosti v něm dřímají.
Pokračování bambus story:
Tak tenhle bambus (Fargesia nitida, stará asi 6 let) už se jednoduše přestěhovat nedá. Aspoň jsem ho ostříhala (50 prutů k hrachům) a kousek odkopla, že ho zkusím nasadit na chatě. Stébla jsou maximálně síly prvního článku malíčku (MÉHO malíčku, pánové, tj. obvod max. 4 cm, průměr max. okolo 1 cm), ale jsou dost pevná. A to jsem stříhala asi 75 cm nad zemí... Uvidím, jak se odkopek ujme.

Offline Marav

« Odpověď #18 kdy: Červen 04, 2013, 03:21:27 odpoledne »
Z bambusu se běžně dělá celé lešení při stavbách výškových budov. U nás se z něj dělaly skvělé rybářské pruty, ještě jeden mám, i když ho používám už jen k ometání pavučin z fasády domu :D Ale pochybuji, že se v našich podmínkách podaří vypěstovat bambus takových vlastností.

dá ... podívejte se někdy v pražské nebo v ústecké ZOO .... tam jsou bambusy o průměru stébel 10 cm i víc. Podle mne je to druh Phyllostachys bissetii : http://www.bambusy.cz/bambusy/98-phyllostachys-bissetii
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.