Autor Téma: Křepelky- japonské nosné  (Přečteno 3293 krát)

Yuki

  • Host
Křepelky- japonské nosné
« kdy: Září 07, 2012, 09:57:10 dopoledne »
Přemýšlím o chovu křepelek. Je to těžké a nebo jako u slepic nen potřeba tolik práce?

Offline Gloch

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1015
Re:Křepelky- japonské nosné
« Odpověď #1 kdy: Září 07, 2012, 12:38:27 odpoledne »
Z mého pohledu těžší - musí být v klecích, jinak ti uletí.

Offline Redot

  • ***
  • Příspěvků: 131
Re:Křepelky- japonské nosné
« Odpověď #2 kdy: Leden 02, 2013, 10:06:31 odpoledne »
taky jsem je vyzkoušel

Když je chceš na vajíčka musí dostat krmné směsi a pak to jede 1 až 2 vajíčka denně
já sem je pak zvykl jen na šrot a zelené,to sem měl z 10 křepelek asi 3 vajíčka denně
ale nechytlo mě to
samy se ti nevysedí potřebuješ kvočku a potřebují teplo,jak spadne teplota pod 20 stupňů nemáš jediné vajíčko
nakonec zkončily v mražáku :-)

kdybys s něčím potřeboval poradit napiš

Offline Redot

  • ***
  • Příspěvků: 131
Re:Křepelky- japonské nosné
« Odpověď #3 kdy: Leden 03, 2013, 06:51:48 odpoledne »
ještě doplním 1 až 2 vajíčka z jedné křepelky,bez směsi jen 1 až 3 vajíčka ze všech křepelek denně

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Křepelky- japonské nosné
« Odpověď #4 kdy: Říjen 12, 2014, 09:53:34 odpoledne »
A jako zdroj masa jsou použitelné? Jako univerzální PA líheň počítáme s hedvábničkami - sednou na všechno kulaté a nepřestávají kvokat..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re:Křepelky- japonské nosné
« Odpověď #5 kdy: Listopad 11, 2014, 02:58:17 odpoledne »
Chov krepelek jsem vyzkousel a moje rozhodnuti je, ze je nebudu chovat.

Zakoupil jsem 5 krepelek. Dva kusy umreli. A tri kusy mi ufrnkli.

Nelibi se mi chovat krepelky v klecich, kde podlaha byla pletivo. Chovat ve voliere je dost tezke, protoze je velka sance, ze ufrknou. A krmit krmnou smesi se mi taky nechce.

chovatel

  • Host
Re:Křepelky- japonské nosné
« Odpověď #6 kdy: Leden 18, 2015, 07:14:38 odpoledne »
Krmit energys směs pro křepelky 10-12 kč/kg. Denně snědí 40-70g. Chovají se v klecích s drátěným dnem.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re:Křepelky- japonské nosné
« Odpověď #7 kdy: Duben 09, 2015, 08:39:04 odpoledne »
Křepelky v klecích. foto ukradeno z fcb.

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Křepelky- japonské nosné
« Odpověď #8 kdy: Červenec 29, 2015, 08:15:24 dopoledne »
Uvažuju o chovu křepelek. Na netu jsem toho našel docela dost, leč mnohdy protichůdného. Weby (tedy lidi) kteří se tím zabývají komerčně tochválí do nebes, to je jasné, ale ohlasy od chovatelů, kteří to chovají pro sebe, jsou dost nejednoznačné, někdo pjeje chválu do nebes, někdo to zatracuje.

Jde mi o to, že co jsem se o křepelkách dočetl, chovají se v klecích, tedy by mi odpadla jedna pro mě nyní neřešitelná věc, kterou mám u slepic, a to je ranní pouštění a večerní zavírání, porotože bohužel doma je mít nemůžu a na statku zatím taky ne (protože pendlujeme mezi oběma "domovy" a kolikrát ani nevím ráno, kde budeme večer spát) a jestliže je křepelka v kleci, tak pokud bych jí zajistil (teda hejnku, samozřejmě) automatickou napaječku, automatické krmení a kromě klece samotné ještě klec umístil do nějaké "voliéry" jako další ochranu proti kunám a podobné havěti, tak zda by byla v pohodě, případně, zda bych je mohl mít v těch klecích zavřené ve stodole, což by suplovalo tu voliéru (to ale nepředpokládám z důvodu slunečního svitu, který asi jako všechno živé budou potřebovat). O přirozeném chovu "na dvorku" neuvažuju, to si pak časem, až to bude možné, pořídím slípky. Teď mi jde čistě o chov v klecích.

Prostě mi jde o to, zda se to:

1) vyplatí - maso + vajíčka (přirozená potrava nebo nutnost těch inzerovaných směsí)
2) technicky to vůbec jde bez každodenního dohledu
3) jak je to s mortlaitou
4) jak je to s možností vysedět snůšku (jestli sednou sami, nebo musím mít kvočnu a nebo jestli je nutná líheň)
5) prostě, jestli to má cenu a není to totální blbost.

Ekonomiku jako takovou, tedy návratnost investicedo klecí a zařízení neuvažuju, jde mi ale o ekonomiku chovu, tedy provozní náklady.

Nemáte s tím prosím někdo takto zkušenost?

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Křepelky- japonské nosné
« Odpověď #9 kdy: Červenec 29, 2015, 09:28:59 dopoledne »
Nevím jak ty japonské, ale křepelky řvou, a to tak, že hodně.. Musí se chovat někde, kde jejich řev nebude rušit nejen sousedy, ale ani tebe. Tedy, co nejdál od lidského osídlení a ještě tam vysázet nějaké husté roští jao zvukolam..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline sirgo

  • ***
  • Příspěvků: 2
Re: Křepelky- japonské nosné
« Odpověď #10 kdy: Červenec 29, 2015, 10:19:22 dopoledne »
Křepelky chovám (mám masné japonské) a opravdu neřvou ani nejsou nějak hlasité. Řvou perličky, ty ano. Mám je ve voliéře, problém bude v zimě kdy zastaví snášku pokud nemají alespoň 18 stupňů. Takže přes zimu do odchovny, od jara do podzimka do voliéry.Nekvokají, pokud není líheň nejsou mladé ( leda podložit pod nějakou kvočnu zdrobnělé slepice). Za hrst krmení denně mi 7 slepiček dává 7 vajíček, jen jedno slepičí je tak za 4-5 křepelčích. 

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Křepelky- japonské nosné
« Odpověď #11 kdy: Červenec 29, 2015, 10:27:44 dopoledne »
Sorry, fakt jsem si spletl perličky a křepelky.. Holt na mne ten perliččí řev udělal dojem..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Křepelky- japonské nosné
« Odpověď #12 kdy: Červenec 29, 2015, 02:46:31 odpoledne »
ja som svoj chov prepelic zrusil.vzdal som to ked mi opakovane potkan pozabijal vsetky prepelice.mal som ich vzdy cca 30 a vsetky padli za jedinu noc.
inak doplnim sirgo:bez zmesky nebudu znašat vobec ziadne vajcia,zo zmeskou bude mat kazda sliepočka denne jedno vajce.v zime musia byt vo vyhriatej miestnosti inak nebudu znašat.preziju aj vonku na mraze,ale bez znašky.daju sa chovat iba v klietke nie volne na dvore pretoze uletia alebo ich pochytaju dravce.
vajička som liahol v liahni,mortalita je mala,len treba davat pozor aby sa male prepeličky nezamočili pretoze hned skapu.
pozor aj na pribuzenske križenie.v jeho dosledku maju vyliahnute prepeličky vecsinou deformovane nohy a treba ich utratit.daju sa chovat aj bez kazdodenneho dohladu,ale su velmi žravé a preto musia mat dostatocne velke krmitko aj napajadlo.problem vidim aj v čerstvosti vajec ak by sa zbierali iba raz za niekolko dni a to hlavne v lete.ci sa to ekonomicky oplati som nikdy neprepocitaval.
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Křepelky- japonské nosné
« Odpověď #13 kdy: Červenec 29, 2015, 02:54:09 odpoledne »
Takže, výsledek je ten, že se na křepelky vykašlu. Díky za rady, ušetřili jste mi pár tisíc investici za klícku a líheň a kopu zklamání z nezdaru.