Autor Téma: Prepperství ve městě  (Přečteno 3732 krát)

Offline Honza123

  • ***
  • Příspěvků: 3
Prepperství ve městě
« kdy: Září 18, 2015, 04:32:12 odpoledne »
Ahoj lidi.  :)
Jsem tady nový a chci se na něco zeptat. Je mi skoro 18 let a žiji v malém městě s rodinou no a bydlíme v paneláku. A chtěl bych nějak začít se taky připravovat. Jenže mi rodiče v tomhle nerozumí a navíc ani nemáme prostor pro to nějaké zásoby skladovat. Můžete mi někdo pomoct co udělat. Mám v plánu tak 3-4 roky pracovat a odstěhovat se někde na vesnici a tam s tím začít ale nějak nevím  jestli to bude mít cenu, fyzicky moc zručný nejsem a moc toho neumím. Máte nějaký zkušenosti s prepperstvím v panelácích? Nebo si mám pár let šetřit a koupit si něco na vesnici? Můžete mi někdo poradit co dělat prosím? Děkuji moc za vaše postřehy a rady.  :)
Honza 

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 901
  • člověk
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #1 kdy: Září 18, 2015, 04:45:24 odpoledne »
Ahoj.
vítám Tě u nás.
začínali jsme někdy všichni se vším... Proto už tu na fóru jsou rady, které se ti budou hodit.
Namátkou třeba
http://preppers.cz/forum/index.php/topic,2086.msg15779.html#msg15779
http://preppers.cz/forum/index.php/topic,1292.msg7097.html#msg7097
http://preppers.cz/forum/index.php/topic,6413.0.html
http://preppers.cz/forum/index.php/topic,7780.msg58163.html#msg58163

nejprve by jsi si mohl fórum přečíst, případně vyhledat funkci vyhledávání klíčová slova, co tě zajímají, a pak, dle tvého naturelu, se někam nasměrovat a jít.

Tohle rozhodnutí (ani radu) za Tebe nikdo udělat nemůže.. To prvotní vykročení musíš udělat sám.
Následně se můžeš ptát, ale Tvůj dotaz je natolik nekonkrétní a dává tak málo počátečních informací, že jediná odpověď co mě napadá je.

ŽIJ, Studuj a buduj to, co považuješ za nejlepší.



Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #2 kdy: Září 18, 2015, 05:07:17 odpoledne »
Mám v plánu tak 3-4 roky pracovat a odstěhovat se někde na vesnici a tam s tím začít ale nějak nevím  jestli to bude mít cenu, fyzicky moc zručný nejsem a moc toho neumím.

Pro začátek shrnutí:

http://www.prepper.cz/index.php/principy-pripravenosti 
http://preppers.cz/forum/index.php/topic,1260.0.html

Zkus najít někoho kdo na vesnici žije, hospodaří. Domluv se s ním že mu budeš jezdit o volných chvílích pomáhat. Třeba za nějaký domácí proviant (zelenina ze zahrádky, mléko, vajíčka) Naučíš se nějaké zručnosti.

Pokud bys za 4 roky chtěl nemovitost okolo milionu, musel by sis po ty 4 roky ukládat asi 20 tisíc měsíčně.


Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #3 kdy: Září 18, 2015, 08:05:19 odpoledne »
KOlik hodláš za ty 3-4 roky našetřit?

Ono není špatné pracovat stále a tu vesnici dát stylem chalupy. Vono ve 22 začít preppeřit na 100% formou bunkrování ti moc do budoucna možnosti nedává. Chce to ženu, děti, prostě založit malej klan. Ve více lidech se přežívá lépe:)

Sám na tom nejsem finančně špatně, je mi 32 ale z Prahy se díky prachům a možnostem díky něm jen tak nehnu, pokud nebude opravdu VP, či dokud bude ekonomicky vhodnější bydlet v Praze. A to mám nutkání se zbalit a zdrhnout, ale když si to spočítám, tak vždy se najde něco co potřebuju, co by se mi hodilo, nějaký upgrade chalupy atd... a to stojí prachy:)

Je to o tom co chceš, co tě baví, co by jsi chtěl a na co máš:)

Pokud není a jen tak nebude love, tak se uč něco užitečného, připrav si evakuační zavazadlo, najdi si kámoše co má "osadu" a evakuuj se tam.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #4 kdy: Září 18, 2015, 09:17:50 odpoledne »
Třeba by mohl začít tím, odkud je :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #5 kdy: Září 18, 2015, 11:36:22 odpoledne »
Vedomosti a zrucnosti su komodity, ktore su  dnes vcelku lacne. A dobre sa daju v buducnosti vyuzit.  :pa:
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #6 kdy: Září 19, 2015, 01:38:14 odpoledne »
Co myslíte, stačil už Honza123 zapomenout heslo?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #7 kdy: Září 19, 2015, 02:47:51 odpoledne »
oběsil se ve výtahové šachtě...

Offline Honza123

  • ***
  • Příspěvků: 3
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #8 kdy: Září 19, 2015, 10:56:56 odpoledne »
Nazdar jsem zpět dneska jsem se jel podívat za dědou co žije tak 15km za městem v malé vesnici 30-40 obyvatel...tak jsem po dlouhý době pracoval  :D a není to špatný asi tam začnu jezdit časem víckrát...ale k věci přemýšlel jsem nad tím že jestli by se dalo takto žít na vesnici kdyby byla nějaká "apokalypsa" tak tam nevím jestli by bylo vhodné přežívat pač je to blízko u silnice...chci se vás zeptat nebylo by výhodnější si něco postavit uprostřed lesa a pak až by něco vypuklo tam rychle se dostat s rodinou? jinak za pár let se tam asi přestěhuji a začnu s rekonstrukcí....do tý doby mám v plánu jen pár bodů 1. Najít ženu 2 vydělat trošku penízků 3 nabídnout tuhle možnost se tam přestěhovat svým přátelům v případě počátku nějaké apokalypsy 4 možná koupit 1-2 zbraně protože je lepší být připraven než toho pak litovat a nakonec ještě se učit učit a učit abych toho co nejvíc uměn a mohl efektivně vyrábět a opravovat věci a ještě do taky vydělat hodně peněz  :D abych to mohl uskutečnit. Co jinak vy. co radíte? nezapomněl jsem na něco podstatného? zatím se mějte krásně :) nevím kdy se tu zase objevím :D .

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #9 kdy: Září 20, 2015, 06:55:16 dopoledne »
Kdyby něco vypuklo, tak to poslední místo, kde by bylo dobré být, jsou právě samoty.
Taky začínám mít ten pocit,,,, a to jsem měl 10 let opační pocit....
A samotu opouštím a mrskám to do města, již mám ale dohodlou farmu, kam jezdím a je to 12km od města, takře zelenina a jiné věci sou. Stávající statek, slouží jako základna a sklad  víceméně chalupa. místo kde můžeš dělat věci, které nemůžeš dělat ve městě.Popravdě po 10 letech samoty,jsem zvědav co se mnou město udělá....
......A na námestí jsem našl pěkní obchod... jmenuje se bartolomeus . tak to bude dobrá adresa .....
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #10 kdy: Září 20, 2015, 07:31:11 dopoledne »
Jo, ked budes na samote marne bojovat o zivot v obkluceni, tak v meste by si to uz mal davno za sebou
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

chpslst

  • Host
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #11 kdy: Září 20, 2015, 07:46:34 dopoledne »
pred nedávnom som si skúsil návrat do mesta /po 12 rokoch žitia na relatívnej samote/ na pol roka a celkom mi stačilo...
mesto nikdy viac. :"no": ešte že sa tam dalo kde aspoň "vyvenčiť"...

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #12 kdy: Září 20, 2015, 08:14:59 dopoledne »
No, já se taky jednou do města vrátím, ovšem pouze do krematoria, aby mne tam spálili ....
Jináč bych tam v té králikárně, nebo kurníku scípnul  smutkem. 
Města budou mít problém, na vesnici nikdo nic nepěstuje, nechová, kam se půjdou živit netuším.
Zase abych nebyl jednostranný, mají tam herny, hospody, hampejzy a bordely, masážní salony, takže se mají, kde kulturně vyžívat.
A to se taky počítá.Jinak, pokud se vám práce pro nějakýho zaměstnavatele nestala smyslem života, potom nechápu....

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #13 kdy: Září 20, 2015, 11:21:35 dopoledne »
Někdo to v městě nevydrží jiný zase ano. Ono je krásné přestěhovat se někam mimo hafo lidí a žít si co to jde ze svého. Ale kde na to vzít pokud člověk odmítá město?

Někdo se narodí rodičům co mají jen paneliho králíkárnu a víc prd. To pak člověk musí zamakat aby mohl koupit nějakou slušnou nemovitost a pozemky k tomu. Na to si prací v lese či pěstováním okurek někde v květináči asi v rozumné době nevydělá.

Druhá věc je odstěhovat se v 20 mimo lidi a co pak s rodinou? Nějaké alternativy jako je bydlení v zemljance či "týpý" bez elektřiny a tekoucí teplé vody neberu. Děti mají mít co nejlepší zázemí co to jde aby z nich nevyrost jedinec pro společnost bez VP totálně mimo.

Ano pokud to jde tak se mimo žije krásně:), ale odhaduji, že 90% lidí co tu je na to buď nemají, či jsou mladí a teprve nemají to správné zázemí.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #14 kdy: Září 20, 2015, 11:29:02 dopoledne »
Ide o to, kde je clovek spokojny, a kde sa dobre citi. Neodstahoval som sa na samotu preto, lebo cakam daky kolaps. Ale preto ze mi je tu dobre a chcem tu raz aj umriet.
Jasne, ze nie je dobre pre mladeho aby sa zasil niekde v prdeli na zbytok zivota. Tak ako Bartolomnej, a teraz po rokoch zdrha ako vacsina.... ;)
 Treba najprv trochu pobehat, spoznavat, vyskusat...a to potom cloveka prejde.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #15 kdy: Září 20, 2015, 12:04:45 odpoledne »
Já mám svou práci ve městě. Mohu její velkou část přenést na vesnici. Chci jíst zdravé jídlo a mít kolem sebe prostor. Budoucnost je v synbióze města a vesnice. Ve městě vydělat, sehnat práci a přivézt to na vesnici. Vypěstované jídlo si přivézt zpátky do města. Na vesnici udržovat dobré sousedské vztahy.

To samé provést i ve městě. Když se bude po PA ven z města přesouvat 100 hlavá banda sousedů a kamarádů, co spolu chodili grilovat, pilovat a pájet, nebo i na střelnici, tak to bude bezpečnější, než když se budu nenápadně plazit o hladu a žízni kanálama se ženou v patách a dvěma dětmi na zádech..

Já jsem se na té vesnici narodil a vyrostl tam. Všichni mne tam znají. Mají mne tam rádi a berou mne. Jsem užitečný jim a oni mně. Takže, prepperství ve městě není zase taková blbost, jak to na první pohled vypadá..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Honza123

  • ***
  • Příspěvků: 3
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #16 kdy: Září 21, 2015, 03:04:08 odpoledne »
Mě právě přijde město jako úplně špatná volba při nějaké katastrofě...je tam sice hodně lidí to zn. více známích a přátel ale také strašně moc neznámých kteří tě můžou přepadnout či okrást nebo dokonce i zabít. Já si myslím že vesnice je daleko lepší každý každého zná a nemyslím si že by tam někdo na někoho v krizi zaútočil. Proto za mě volím vesnici.

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #17 kdy: Září 21, 2015, 03:50:21 odpoledne »
Já plně souhlasím se Saladinem. Prostě v nynější dobe město = peníze. Na vesnici jich bohužel mocnení, protože na vesnici není tolik práce a pokud je, je podstatně hůř honorovaná, než ve městě. Logicky ... hodně lidí, málo práce, proto jsou lidi levní.

Já to řeším tak, že žiju na vesnici a pracuju ve městě. Levný to dojíždění není, ale je to slušný kompromis, alespoň zatím. Z města přivezu domů peníze (výplatu) a na vesnici ji více méně rozfofruju a do města dovezu nějaké ty přebytky. Podle mě ideální kombinace, ale zase ... nemusí vyhovovat každému, to je prostě už na naturelu každého z nás.

Jinak, na dobu PA je město pastí. Mnoho lidí, omezené zdroje (v podstatě všechno důležité se musí dovézt) a bude halda hladových a až selže zásobování, bude to mazec. Zrovna tak dodávky vody (málokdo má ve městě studnu) a zrovna tak odpady a další věci. Prostě, když to bouchne, pryč z města. Jediný možný cíl je vesnice, protože nic jiného pak už není. Samota je sice hezká, romantická, ale jaksi dlouhodobě neudržitelná v podmínkách PA. Prostě je díky tomu, že je to samota jaksi osamocena a to ve všech ohledech. Co nevyprodukuješ to nemáš a když ti to někdo bude chtít vzít, jsi na obranu zase sám.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #18 kdy: Září 21, 2015, 05:32:30 odpoledne »
Hej lidi, pokud půjde elektrický proud, tak půjde všechno a snad do města ty kamiony tu potravu dovezou. Pokud nepůjde elektrický proud, zapomeňte na města už jednou provždy. Tím bych taknějak definoval  dobu po pádu civilizace.

NEPŮJDE-LI ELEKTRICKÝ PROUD DÉLE NEŽ TÝDEN, tehdy se vše nekontrolovatelně a nenávratně zhroutí a nebude cesty zpět. Tehdy se stane z města smrtící past.

Pokud k tomu nedojde, neexistuje mechanismus k tomu, aby se něco šíleného stalo. Dokud půjdou světla a půjde natankovat naftu, třebas šíleně předraženou, ale půjde, tak se nic neděje. Leda smrtící epidemie, což je zrovínka případ, kdy v městě bude šíření hodně veselé.

Peníze, jako důvod existence v nějakým smradlavým údolí mi připadá jako soulož přes tepláky.

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #19 kdy: Září 22, 2015, 09:31:49 dopoledne »
Jak píše Votroubek a i jak píše Samotář, jde o to, co bude za průšvih. Pokud to bude průšvih čistě ekonomický, tak minimálně zpočátku má dost velkou šanci Samotář se svým plánem. Dokonce bych řekl, že pro něho bude takovýto druh sociálně / ekonomického kolapsu výhodný, protože on bude mít práce dost a dost a je jedno, zda za svoji práci bude dostávat peníze nebo naturálie, nebo služby nebo ... prostě dostávat bude něco.

Jinak, pokud to bude kolaps typu jaký predikuje Votroubek, bude město nepoužitelné, protože zkolabuje zásobování vším možným včetně likvidace odpadků.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #20 kdy: Září 22, 2015, 09:53:31 dopoledne »
Ekonomicky kolaps bude zaujimavy. Ten tu je co nevidiet.
Kto vie, ci je lepsie byt bez dlhov, s holou ritou, alebo zatnut riadnu sekeru a zabezpecit sa...?  :)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #21 kdy: Září 22, 2015, 12:39:06 odpoledne »
Preco?

Jasne, je lepsie byt zdravy a bohaty, ale... aj byvat treba. Ak nebudes mat na zaplatenie podnajmu, tak ta tiez vyhodia na ulicu...
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #22 kdy: Září 22, 2015, 05:57:45 odpoledne »
Bez dluhů za každou cenu.
Souhlasím.
Taky NEMÁM ŽÁDNÝ DLUHY !
A nechci je  :"no":
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #23 kdy: Září 22, 2015, 07:30:11 odpoledne »
S tím nemít dluhy za každou cenu jsem v zásadním rozporu.

Radši "soběstačný" statek a rozumným a splatitelným dluhem, než holou řiť ale bez dluhu.

Z holé řitě už nikam níže padat nejde. Z rozumného dluhu se hloupostí dostaneš v nejhorším k holé řiti.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #24 kdy: Září 22, 2015, 08:44:10 odpoledne »
Na to si ako prišiel ?
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #25 kdy: Září 22, 2015, 08:44:25 odpoledne »
No, nemám rád dluhy, ale, pokud máš na úroky, a máš nějaký příjem, tak proč ne.Stane se občas, že je výhodná koupě dvakrát do roka a je to neopakovatelná nabídka, tak si taky zatnu sekyrku, ale nic oslnivého, příští rok to smáznu.Ale vždy pouze na nákup půdy, vlastně mne nic jiného nezajímá. Peníze jsou laciné, dají se půjčit rozumně a půda má konečný rozměr, další už nikdy nebude, většinou to vykešuju.
Takže, když má někdo stálý příjem, lepší než spořit třicet let je fakt jít do nějakých splátek. Pokud někdo není trouba, nebo nemá super smůlu, tak v tom ani já nic špatného nevidím.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #26 kdy: Září 22, 2015, 09:14:51 odpoledne »
Kedysi sa nam z manzelkou zdalo 300 000 sk za statok strasne vela. By sme to vtedy zplacali 30 rokov. Dnes by to manzelka vyplatila z troch odmien.
Dlh je bremeno a aj risk, to hej. Zalezi samozrejme, ako sa clovek zaseka. Dnes je bezne, ze ludia si beru uver na dovolenku, ci na nove auto.
Ale zit cely zivot zo strachom a holou prdelou je istota
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #27 kdy: Září 22, 2015, 09:32:02 odpoledne »
bez dlhu by som sa k svojmu prvemu byvaniu nedostal,aj napriek tomu ze som v tej dobe zarabal 5 nasobok priemernej mzdy.a to preto,lebo ceny bytov rastli vzdy o nieco rychlejsie ako moje uspory.tak som sa rozhodol pre radikalne riesenie.predal som auto aj zlato co som mal a od zamestnavatela som si pozical este 180.000 korun s tym ze mu ich do roka vratim(bez urokov) a kupil som si garzonku.v tej dobe som sa stravoval ako sahaw-skromne polievky alebo zemiaky na rozny sposob 3X denne.ked som mal kavu tak som to povazoval za sviatok,ak som do nej mal aj cukor tak to uz bol skoro zazrak.do roka som pozicane vratil a hned som si pozical dalsich 150.000 a kupil som si vecsi byt a nasledovala dalsia skromna strava.boli dni ked som jedol iba raz alebo dva krat pretoze som viac jedla nemal a aj tak som sa malo kedy najedol do syta.doba splacania dokopy trvala 3 roky pocas ktorych som prakticky nezil iba pracoval a splacal.ale potom prisiel den poslednej splatky a vsetci co ma povazovali za blazna ktory tyra sam seba mi zavideli co som dosiahol.vtedy som nemal ani 30 rokov a bol som v plnej sile tak som do toho isiel.dnes zastavam nazor ze budem zit radsej skromnejsie ale bez dlhov.doba sa dost podstatne zmenila a clovek nevie co bude zajtra nie este za 20-30 rokov.problem je aj v tom ze ak nastane nejaky pruser,tak od vas moze banka pozadovat celu dlznu sumu naraz a ak nebudete mat pride exekutor.
takze aby som to zhrnul.suhlasim s tym co napisal votroubek.ak si uz musite pozicat,tak iba v pripade ze ste si isty ze to dokazete splacat.stanovit si co najvyssie splatky a splatit dlh v co najkratsej dobe aj za cenu ze budem hladny a nekupim si za rok ani jedny ponozky.ak uz clovek ma nejake vlastne zazemie da sa lahsie zhodnocovat a navysovat svoj majetok,ale na pociatku ak nema bohatych rodicov alebo nevyhra v loterii je asi nutne zadlzit sa
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #28 kdy: Září 22, 2015, 09:41:34 odpoledne »
Vzít si úvěr na dovolenou, na vánoce, nebo na auto - to považuju za ptákovinu.
Do toho bych nešel  :(

Je pravda, že úvěru za statek bych se neobával. Sám jsem si vzal úvěr v roce 1990 na srtart mojí první prodejny.
To byla večerka, vzal jsem si 200 000,- kaček u Ekoagrobanky.  Naštěstí jsem měl už v tý době ve smlouvě napsáno, že mohu kdykoli předčasně zaplatit   :)
Tenkrát to byly docela veký prachy. Splatil jsem to za 11 měsíců.
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #29 kdy: Září 22, 2015, 09:46:15 odpoledne »
Když jsem měl tu večerku, tak jsme se živily taky převážně prošlákama. A já jsem kouřil tabák, kterej ležel na regálu v krámě -- a nešel na odbyt  ;D tak jsem ho musel vykouřit  ;D

Večerku jsem otevřel v listopadu 1990. Na Silvestra 1990 jsem si nachystal 2 flašky Bohemky, postavil jsem je na regál, a manželka se křižovala, že to neprodáme !! Já se na to těšil ;D
prodaly se ještě ten den, co jsem je přivezl. Tak jsem koupil další - karton,  a do silvestra ještě další dva.
Pak jsem se přestal bát, a začal jsem brát skotskou a pořádný doutníky.
A ono to šlo !!
To, že jsem, začal brát pořádný zboží, to byla moje záchrana !!

Byly to těžký začátky. V devadesátým jsme neměli ani vánoční stromeček, ani dárky.
Ale úvěr na dárky mě ani nenapadl ;D
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #30 kdy: Září 22, 2015, 09:56:15 odpoledne »
Si pamatuju, když jsem si koupil první barák.Božínku, stál 180 tisíc, já tenkrát pár let po revoluci vozil dvacet čistýho, bylo mi dvacet čtyři a  byl jsem nejštastnější chlap na světě. Pak jsem povýšil a vozil mnohem, mnohem víc...Našetřil jsem si na statek, farmu, pak na firmu a nyní už jen tak pomaličku, polehoučku, žádný nervy a stre
s, hrát na jistotu, jedny fusakle do roka a zbytek do půdy. Zatím to jde, držím průměr 5 hektarů ročně, ale budu muset zvolnit, děcka choděj nahatý jdo školy...... ;)


Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #31 kdy: Září 22, 2015, 10:04:25 odpoledne »
Jo, treba sa krotit. Do hrobu si to nevezmeme. Ja sa niekedy zamyslam, ze niekedy na druhy konec mojho ha pozemku ani pol roka nepachnem...  ;D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #32 kdy: Září 23, 2015, 10:45:06 dopoledne »
Krásná toprie, ale pokud se nepletu tak tu nedávno byla "krize" a že by se nějak extra prodávaly byty zatížené hypo teda nevím. Ano pár lidí co jely na krev na to doplatilo, ale pokud je náklad na hypo méně jak 30% příjmů rodiny jsi v klidu. To utáhneš i z dávek a když ně zajdeš do banky a nějak se domluvíš. Ona banka nechce prodávat baráky v době, kdy maj prd cenu. Ona chce splátky, zničenej člověk jí je nepřinese.

Proto se krize nebojím. Vím že svou nemovitost jsem splatil z větší části v krizi (cca 800 000) a to jsem se nemusel nějak extra uskromnit a z toho je žena už 4 roky doma na matrský + rodičovský.

ČR je na tom s dluhem a platy jinak než Řecko. Když tady berou lidi skoro minimum, méně už nedostanou ani na dávkách si moc nepohorší.

Člověk musí počítat a pak je dle mého v klidu. Mám i auto na úvěr a po odečtení pořizovací ceny a ceny úvěru včetně pojištění jsem na tom lépe než kdybych si auto koupil za hotovku. Proste je to levnější než kdybych si koupil auto a platil pojištění extra ( ano mám supervýhodný úvěr s superlevným pojištěním co asi nedostane každej ). CCA úspora za 6 let cca 10 000 a cca 200 000 můžu vrazit do vylepšení kotle, zateplení či jiné technologie co mi sníží náklady. Takže další úspora. Auto zaplatím i z dávek pokud by byla takové krize, že bych neměl žádnou práci.

Stručně a jednoduše, blb je schopen se podřezat nožem při řezání chleba, odpálit barák při opravování plynové přípojky a taky se totálně finančně zničit. Ale když něco dělám a zjistím si o tom maximum, snížím riziko na minimum, tak šance na škodu ne minimální s optimálním ziskem.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #33 kdy: Září 23, 2015, 11:26:10 dopoledne »
Mě nazajímá Řecko, brát co bere řek, jsem za 5 let ve vatě a mám několik baráků. To že jsou to lemra nemakající ( či makající načerno a daně neplatící ), není můj problém. V Řecku nežiju, z dotací EU nežiju, nedělám pro stát za megapeníze za práci co je k prdu. Bereme jen pár porcent totho co Řekové, proto se nemůže cena šroubovat tak vysoko a proto nebude pád tak strmej.

Když si někdo bere hypo na barák co nikdy nemůže stát tolik kolik ukazuje trh je jen a jen jeho blbost a za tu zaplatí. Když nemíš počítat a spoléháš na ekonomické teorie tak se holt člověk někdy probere nárazem do zdi.

Jak je možné, že Řecko dostalo takovejhle kouř a v ČR docela pohoda dřez a i na ty dávky co platíme kofolám je? Platíme jim na byty desetitisíce a klídek, pohoda. Asi to nebude ekonomickou poučkou, co?

Já píšu praxi co jsem zažil a jak žiju, jak to funguje. Na všechny dluhy co mám mám hotovost, jen je blbost to platit za hotový, když je levnější si to pořídit jinak.

A jsou tu i jiní co by bez hypo prostě nebydlely. To maj 30 let spořit a žít někde v nájmu a nejlépe co nejlevnějším v to vychovat děti? Jen proto aby náhodou nepřišla krize a stejně je nevobrala páč by na ten nájem stejně neměly a prachy co by naspořily by jim nepožrala inflace? Asi né, že?

Ve zlatě, stříbře a jiných kovech se spořit nedá, páč na 1-3 M to prostě neprodáš a pokud ano tak né bez ztráty. Uchovat hodnotu pro další generaci to ano. Na spoření pro nějaký účel je to ale nepoužitelné.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #34 kdy: Září 23, 2015, 12:49:24 odpoledne »
Ano chci říci, že nastavením ekonomiky a průmyslu jsem jinde než Řecko, jenž žije převážně z dotací EU a turistické průmyslu. Hafo lidí je v armádě a státním sektoru. V době růstu se stavěly letiště k ničemu, mosty od nikud nikam, atd.... Prostě za prachy EU se stavěly hovadiny a když se kohout zaškrtil nastal průser. Tohle tu prostě není a proto by případné krize vypadala úplně jinak. A proto taky vypadala.

To je prostě fakt a fakt viditelný. ČR žije z průmyslu a to většinou automobilového. Ano i to má své výkyvy. Pokud se stavem místo subdodavatelů producenty budeme na tom ještě lépe. Naše ekonomika není tak tragická jam se snažíš ukázat.

Proto nelze srovánat s Řeckem. A obavy ze stejného průběhu jsou zbytečné strašení lidí. Samo že se může něco podělat a ekonomika dostane kouř, to se stalo i v lepších a bohatších státech. Ale to je přirozený koloběh co tak funguje už staletí a musí se s tím v plánech počítat.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #35 kdy: Září 23, 2015, 01:10:45 odpoledne »
Určitě, řekové jsou banda vyžírků a lenochů. Jejich důchodci mají důchody na úrovni našich průměrných platů.nevyrábějí ani v průmyslu, ani energetice, nikdy nevyráběli ani auta, ani traktory, ani motorky, ani blbou fréru do vinic.Ani montovny tam nejsou, skrze jejich lenost a neschopnost.
Nejzaostalejší země evropy.Ano, soudím z pohledu čecha, jehož předkové budovali technologickou velmoc evropy,laurin klement,
emil škoda, breintfild daněk, kolben daněk, 7 značek automobilů a 14 motocyklů, ferdinand porsche se narodil v čechách, tehdy v mocnářství, mercedes jelínková dala jméno nejlepším autům světa, byli jsme jedn z pěti zemí, která stavěla a vyvážela elektrárny, pivovary a bůhví co.  a my se máme srovnávat s impotentními řeky?Hej, to je nějaká politická provokace, nebo co.Osud řecka je dávno zpečetěn a kdyby nám nevládli zkorumpovaní zločinci, měli bychom se jako rakušáci.

Offline siedler

  • ***
  • Příspěvků: 519
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #36 kdy: Září 23, 2015, 01:11:12 odpoledne »
To nemá dnes s průmyslem nic společného, to jsou  jen mdlé domněnky, to si většina lidí jen myslí.
Prostě a jednoduše, když se nějáký stát nenechá vysávat korporacema a ještě vzdoruje, tak se
uměle zlikviduje, aby zase byl poslušný. Je to jen hra mocných. Mocní lusknou prstem a bude tady bída.
Jak přestane některá země tancovat podle mocných dostane rákoskou, formou sociálních nejistot- v lepším případě. Takže můžete volit koho chcete, bude to stejné, naš politici musejí dělat to, co chtějí mocní, jinak tam nebudou a mocní dosadí poslušné politiky, jedno jaká bude strana.
Až budou mocní potřebovat např. fašistickou stranu, tak ji dosadí. Vyvolají se nepokoje - uměle a řízeně. Lidé  pak budou sami volit, lidé se nechají manipulovat.
Ono se to všechno svádí jen na nemakačenka. Řekové nejsou líní. Hodně jich pracuje ve světě a podporují rodiny  doma.

 

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #37 kdy: Září 23, 2015, 01:23:26 odpoledne »
Hlavně zase nesvádějte vše na židobolševiky, ilumináty a podobné iky a áty. Co by korporace a nevím jaká asi měla z ubohého česka? To by vytrhla fabriku ze země a jen tak by ji za miliardy postavila jinde jen proto že by chtěla? Asi né, že? Jde jim o prachy a dokud se jim vyplatí vyrábět u nás budou to tak dělat. Pokud jim budou produkovat naše mozky více prachů něž naše svaly budeme vyrábět mozky.

Je to novodobá válka a vyhrávají jen ti schopnější. Korporace na to vliv nemají větší než počasí, politici či média.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline siedler

  • ***
  • Příspěvků: 519
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #38 kdy: Září 23, 2015, 01:27:03 odpoledne »
Právě že mají velký vliv, ty korporace. Ať si každý myslí co chce. Česko se nechává zatím dobře vysávat.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #39 kdy: Září 23, 2015, 01:40:50 odpoledne »
No jo, korporace, ale který???Když nás vyssává, pak o tom někdo musí vědět a pojmenovat. Já vím jen o zpotvořené státní svoloči, která za všechno může. Že řekové pracují v zahraničí je chválihodné, alespoň někdo z nich pracuje, jináč opravdu neznám žádný řecký produkt, kromě metaxy, po které mi bylo tak příšerně, že to nebylo k vydržení. Jo, a řecké broskve a pohlednice atén....
Co se v česku podělalo, za to může úřední a politická svoloč.
Řekové nemají kromě smogu v aténách a hromad kamení po starých řecích co nabídnout.
Tak jo, kdysi jsem se tam válel u moře, žral salát, tzatziki a saganaki a zapíjel to archivním vínem s kokakolou....
Je třeba se řeckem projet a hned to strouhnout do itálie.Nebo kamkoli jinam, kromě zanzibaru, konga a pobřeží slonoviny.

Offline siedler

  • ***
  • Příspěvků: 519
Re: Prepperství ve městě
« Odpověď #40 kdy: Září 23, 2015, 02:28:11 odpoledne »
 Dobrá scénka s Kájou Gottem.  https://www.youtube.com/watch?v=oFlajw4_0xU